7 geniálnych spojení, ktoré nikto nečakal. Tieto duetá sa nám zapísali hlboko do pamäti

Protiklady sa priťahujú. Toto trochu gýčové, no overené porekadlo sa neraz osvedčilo aj v hudbe. Práve protiklady totiž vytvorili rad hitov, ktoré majú od gýča veľmi ďaleko.

Jeden starý muzikantský vtip tvrdí, že ideálny počet ľudí na kapelu je jeden. Súznenie rôznych charakterov na jednom javisku či v štúdiu totiž môže byť naozaj náročné. Niekedy sa však podarí spojiť aj na prvý pohľad nespojiteľné a vznikne kombinácia, ktorá nemá obdobu. Nie, reč nie je o rezni s ryžou, ale o týchto siedmich duetách, na ktoré nezabudneme.

Počúvajte hudbu cez O2 a pridajte si appku TIDAL aj so všetkými skladbami z tohto výberu do svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Nick Cave & Kylie Minogue
Where The Wild Roses Grow

Aj balada môže byť napísaná citlivo a bez pátosu. Presvedčili sme sa o tom aj v roku 1995, keď vzniklo dueto, ktoré odzbrojilo poslucháčom srdcia a kritikom jazyky. Skúste, čo spraví s vami!

Eminem & Dido
Stan

Legenda, ktorá v roku 2002 vzala rádiá útokom. Stan je pútavý príbeh zabalený do chytľavej melódie, nákazlivých Eminemových rýmov a decentného beatu. Táto skladba je jednoducho Nokia 3310 medzi duetami.

Jane Birkin & Serge Gainsbourg
Je T’aime… moi non plus

Francúzsky bohém Serge Gainsbourg napísal túto skladbu ešte v roku 1967 pre Brigitte Bardotovú. Keď sa však o dva roky zamiloval do Jane Birkin, nemohol si pomôcť a pieseň prespieval s ňou. Polovica sveta sa do nej zbláznila, druhá polovica pieseň zakázala ako príliš nemravnú.

Andrea Bocelli & Ed Sheeran
Amo Soltano Te

A teraz to skúsime na trochu ľahšiu nôtu. Anglický spevák a pesničkár Ed Sheeran zrejme nebude ten, koho by ste automaticky zaradili vedľa talianskeho tenora Andrea Bocelliho. Ale prišiel rok 2019 a ťažko predstaviteľné sa stalo realitou.

Čítajte aj: 11 pesničiek, ktoré nemôžu chýbať na žiadnom roadtripe

Andrea Bocelli & Dua Lipa
If Only

Sympatický Ír však nie je jediná popová hviezda, ktorá si zaspievala s Bocellim. Ešte v roku 2018 si s ním zaspievala speváčka a skladateľka Dua Lipa. Výsledkom je nádherná skladba If Only.

Bushido & Karel Gott
Für Immer Jung

„Být navždy mlád, to bych si přál, být stále mlád“ – tak spieval Karel Gott nielen v češtine, ale aj po nemecky s údernými vložkami rapera Bushida. Na počiatku kontroverzná skladba má teraz niečo vyše desaťročia a zreje ako víno.

B.o.B. & Hayley Williams
Airplanes

Pieseň od pop-punkovej speváčky Hayley Williams a rappera B.o.B. Airplanes si v roku 2010 podmanila doslova celý svet, verejnosť aj odborníkov. Pieseň získala rad platinových ocenení a dodnes ju pravidelne počúvame v rádiách.

Bonus: Playlist nevšedných duet

Ak máte chuť pustiť si pesničky z tohto výberu, pripravili sme pre vás playlist, kde ich nájdete všetky pokope.


Všetky duetá z tohto playlistu a milióny ďalších songov si môžete vďaka aplikácii TIDAL vypočuť v špičkovej kvalite, nech ste kdekoľvek. Predplatné tejto streamovacej služby aj s neobmedzenými dátami môže byť teraz súčasťou vášho O2 SMART Paušálu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Kam na výlet v Podpoľaní? Máme pre vás 6 tipov od gazdu Jožka Kučeru

Objavte vyhasnutú sopku, spoznajte prírodné vodopády a okúste, ako sa kedysi žilo na hriňovských lazoch. Región pod Poľanou ukrýva mnohé krásy.

Chcete spoznávať krásy Slovenska, no neviete, kam sa vybrať? Objavte región Podpoľania v kraji Za horami, za dolami, ktorý ponúka množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Svoje tipy pre vás pripravil gazda z hriňovských lazov Jožko Kučera. Spoznajte miestne prírodné krásy, svojráznu salašnícku kultúru aj pôvodnú ľudovú architektúru.

Spoznajte Banskobystrický kraj a jeho krásy prostredníctvom ľudí, ktorí sú tu doma. Množstvo zaujímavých tipov a zážitkov aj s možnosťou ich rezervácie nájdete na zahoramizadolami.sk.

Jožko Kučera pozná vo svojom regióne takmer každý kút. Na lazoch neďaleko mesta Hriňová pod vyhasnutou sopkou Poľana (1 458 m n. m.), ktorá sa radí medzi najvyššie v Európe, žije vo svojej zrubovej kolibe, zaujíma sa o tradičnú kultúru, ale aj o všetky novinky, ktoré Podpoľanie prináša.

Návštevu tejto malebnej podhorskej krajiny so stále živými tradíciami odporúča všetkým, ktorí túžia spomaliť a zažiť niečo nové. Ale pozor, pokojná atmosféra Podpoľania je návyková a vrátiť sa späť do reality bežných dní môže človeku po návrate trvať trochu dlhšie.

Navštívte Laznícky dvor

Pamätáte si ešte chalúpku deduška Večerníčka? Ak máte malé deti alebo patríte medzi skutočných milovníkov vidieka, určite sa zastavte na Lazníckom dvore pod Pôjdami, ktorý je súčasťou detvianskeho lazu Skliarovo.

Nájdete tu ukážky tradičnej ľudovej architektúry, staré hospodárske stroje, ale aj historické bicykle, na ktorých si môžete zajazdiť. Zaujímavosťou pre deti je rozprávková chalúpka aj možnosť odfotiť sa v miestnych krojoch. Laznícky dvor je skvelé miesto na ľahkú vychádzku alebo na malý cyklovýlet.

Spoznajte skalnaté bralá a vodopády

Obľúbeným cieľom turistických vychádzok po Podpoľaní sú skalnaté bralá ako Bátovský balvan a Jánošíkovská skala, ktoré sú pozostatkom sopečnej činnosti Poľany, a miestne vodopády.

Najväčší vodopád Bystrô sa nachádza asi 8 km od Hriňovej, má dĺžku 23 m a miestni ho zaradili na prvé miesto spomedzi siedmich divov Poľany. Cestou k nemu vás bude sprevádzať náučný chodník s dĺžkou 2,5 km a popri vodopáde dokonca vedie rebrík, po ktorom môžete vyliezť až na vrchol skaly. Ak sa vám výlet pri vodopáde nechce ukončiť, môžete pokračovať k pastierskej oblasti Javorinka alebo priamo na Poľanu.

Objavte druhý najväčší prales na Slovensku

Urobte si výlet do divočiny a vydajte sa do druhého najväčšieho slovenského pralesa, ktorý sa nachádza práve na Poľane. Ak sa rozhodnete vojsť do sopečného srdca so sprievodcom, dozviete sa veľa zaujímavého aj o kráľovi zvierat medveďovi hnedom, a ak budete mať šťastie, možno nájdete aj jeho stopy. Pripravte sa na stredne náročnú túru, ktorá bude trvať aspoň šesť hodín.

Na území Poľany môžete navštíviť aj horskú pastiersku oblasť Javorinka, ktorá vás očarí krásnymi výhľadmi. Po ceste natrafíte na kamenné studne, pôvodné salaše a koliby, kde pastieri v minulosti pásli svoje ovce a dobytok.

Lezenie na Kalamárke

Ak vás láka dobrodružstvo a adrenalín, môžete si na Kalamárke vyskúšať skalolezenie so sprievodom inštruktora. Tieto známe lezecké skaly sa nachádzajú necelé 2 km od Detvy a historické nálezy potvrdili, že po nich lozili už pravekí ľudia. V okolí Kalamárky sa dokonca nachádza praveké hradisko so zachovalou cisternou na vodu.

Miestni lezci delia skalu na Horné a Dolné skaly. Dolné skaly majú výšku takmer 20 m a sú nanovo preistené borhákmi. Ak vyleziete na ich vrchol, naskytne sa vám výhľad na rozľahlú Detviansku kotlinu.

Navštívte Podpolianske múzeum

Vedeli ste, že fujara a valaška pochádzajú z Podpoľania? O histórii tohto regiónu a jeho zaujímavostiach sa viac dozviete v Podpolianskom múzeu, ktoré sa nachádza v historickom centre Detvy.

V jeho priestoroch nájdete stálu expozíciu, ktorá je venovaná valaskej kultúre aj chovu oviec. Nájdete tu výstavu agrárnej kultúry a drevených vyrezávaných krížov, ktoré sú pre región typické. Nechýbajú ani zaujímavé interaktívne aktivity.

Okúste staré remeslá

Ak si vás získali tipy Jožka Kučeru a radi by ste ho spoznali osobne, navštíviť môžete aj jeho statok v Štoliansku na hriňovských lazoch. Pokojné lazy s terasovitými políčkami predstavujú raritu európskych rozmerov. Vznikli postupným delením polí pri dedení majetku medzi súrodencami, ktorí si ich ohraničovali kamennými medzami.

Každý piatok popoludní tu vďaka nemu môžete nahliadnuť do sveta našich prastarých rodičov, ktorí trávili svoje dni tvrdou prácou na poliach. Možno ho zastihnete, ako dojí ovce, spracúva ovčiu vlnu, kosí trávu na lúkach alebo vyrába slamenú strechu. Nazrite do svojrázneho života Podpoľancov a vyskúšajte si tradičné poľnohospodárske práce a staré remeslá.

Miestni vám poradia najlepšie

S výberom ďalších zaujímavých miest a zážitkov na Podpoľaní, ale aj v celom Banskobystrickom kraji vám pomôže stránka Za horami, za dolami, kde nájdete množstvo tipov a praktických informácií od miestnych ľudí, ktorí vám poradia najlepšie. Stačí si vybrať región a miestni vám prostredníctvom inovatívnej technológie chatbotu pripravia ponuku šitú na mieru presne podľa vašich predstáv aj s možnosťou priamo si výlety rezervovať.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Kúpte si akýkoľvek smartfón Xiaomi a získajte bonus na smart náramok

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac

Pri tohtoročnom jarnom upratovaní sa nezabudnite povenovať aj smartfónu

Čítaj viac