Radi tvoríte rukami? Vybrali sme 7 YouTube kanálov pre všetky kreatívne duše

Tvorenie je skvelý spôsob, ako uniknúť od stresu a každodennosti. Zdokonaľte sa vo svojej obľúbenej technike alebo sa naučte niečo nové vďaka inšpiratívnym YouTube kanálom.

Relaxujete tvorením? Na týchto YouTube kanáloch nájdete inšpiráciu, či už sa chcete naučiť základy obľúbených techník, ako háčkovanie alebo makramé, túžite si vytvoriť niečo milé do domácnosti či namaľovať obraz.

Sledujte YouTube cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť každý mesiac aj 10 GB na používanie tejto appky. Chcem vedieť viac

Makramé

Makramé je viazanie dekorácií pomocou uzlíkov. Táto technika je na svete už niekoľko storočí. Naposledy bola na výslní v 70. rokoch minulého storočia a dnes opäť zažíva veľký boom.

Z makramé môžete vytvoriť veľkú nástennú dekoráciu, záves na kvetináč alebo si uviazať malý prívesok na kľúče. Na YouTube nájdete veľa kanálov, ktoré vás naučia túto techniku krok za krokom. Nám sa páči napríklad LotsofKnots Canada so Chantel Conlon.

Háčkovanie

Ak milujete háčkovanie, na YouTube nájdete množstvo ľudí, ktorí sa mu venujú. Laura Eccleston napríklad pridáva nový vzor na háčkovanie každý týždeň už niekoľko rokov. Na jej kanáli HappyBerry Crochet nájdu návody na prvé uzlíky a retiazky aj ľudia, ktorí nikdy nedržali háčik v ruke.

Pre pokročilých Laura zbiera vzory z rôznych kútov sveta. Naučí vás háčkovať všetko možné od visiacich ozdôb, šálov a diek až po rozkošné malé vypchaté zvieratká.

Papierové dekorácie

Ak ste krepový papier nedržali v rukách od základnej školy, odporúčame dať mu znovu šancu. Lia Griffith vás z neho naučí vyrábať efektné kvety. Toto umenie sa vám zíde pri rôznych príležitostiach – kvety môžete použiť ako dekoráciu na všetky druhy osláv od svadby až po detské narodeniny.

Ak vám bude vyhovovať Liin štýl, môžete sa z jej videí naučiť aj základy ďalších techník – od plstenia cez vyšívanie až po štrikovanie.

Origami

Origami je poéziou papiera. Toto staré japonské umenie pomáha zmierňovať stres a úzkosť a navyše trénuje váš mozog. Jo Nakashima nakrúca videonávody na skladanie origami už vyše 10 rokov. Prináša vlastné, originálne vzory, medzi ktorými nájdete zvieratá či pohyblivé hlavolamy.

Jeho videá sú bez hudby a bez komentára, sprevádzajú vás iba upokojujúce zvuky skladania papiera.

Šitie pre začiatočníkov

Vedieť si ušiť oblečenie je jednou zo schopností, ktorá nás vie posunúť k väčšej sebestačnosti a udržateľnejšiemu životnému štýlu. Slovenka Lucia Ivanová vás na svojom YouTube kanáli Kurzy módy naučí základy šitia so šijacím strojom.

Dozviete sa napríklad, ako si značiť a uskladňovať strihy, šiť elastické látky na bežnom stroji, ale aj ako si vybrať šijaciu mašinu.

Aj malý byt vie byť štýlový a vzdušný. Inšpirujte sa na YouTube

Dekorácie do domácnosti

Chcete urobiť pár úprav vo svojej domácnosti bez toho, aby pritom padli všetky vaše úspory? Kelsey a Becky z kanála TheSorryGirls prinášajú inšpiráciu pre ľudí, ktorí bývajú na internátoch, v malých priestoroch, v prenajatých bytoch alebo sa o izby delia.

Neukážu vám presné návody, ako čo vyrobiť, skôr vás prevedú svojím kreatívnym procesom – od plánovania prerábky cez nakupovanie až po samotnú prácu.

Maľovanie

Na YouTube dnes nájdete ľudí, ktorí vám ukážu, ako maľovať všetky možné námety rôznymi štýlmi a technikami. Mnoho z nich dodnes vychádza z práce Boba Rossa, legendy medzi lektormi maľovania.

Bobove návody na maľovanie krajiniek, hôr a stromov boli nakrútené už v 80. a 90. rokoch minulého storočia, vysielali ich v americkej televízii a dodnes majú na YouTube obrovskú sledovanosť. Bob Ross sa preslávil aj vďaka svojej pozitívnej osobnosti a osobitému imidžu.


Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a získajte extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Zlatý O2 SMART Paušál, získate každý nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a 10 GB dát, ale aj 3 × 10 GB na tri aplikácie podľa vášho výberu. Vybrať si môžete napríklad YouTube, Instagram a Google Maps. Viac o tom, ako si vykladať svoj O2 SMART Paušál, sa dozviete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Každý slovenský kávičkár by mal sledovať týchto 8 profilov na Instagrame

Kam ísť na kávu alebo ako si ju najlepšie pripraviť doma? Pripravili sme pre vás prehľad zaujímavých instagramových profilov o káve.

Káva je pre veľa ľudí takmer účelovou záležitosťou. Niektorí však čaru kávy prepadli tak veľmi, že s ňou začali pracovať – a to s veľkou vášňou. A niektorí z nich sa o svoje skúsenosti radi podelia aj na sociálnych sieťach. Bola by škoda nechať si tieto profily len pre seba.

Sledujte Instagram cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môžu byť aj extra dáta na využívanie tejto appky. Chcem vedieť viac

@illimiteroasters

Nezávislá slovenská pražiareň Illimité Roasters vznikla v roku 2014 a zameriava sa na krásy remesla prípravy kávy. Jej Instagram tiež výrazne podporuje myšlienku férového obchodu s touto surovinou. Okrem toho je plný tipov a z každého príspevku vyžaruje cit pre kávu, vďaka ktorému sa táto pražiareň preslávila.

@theminerscoffee

The Miners Coffee je pražská kaviareň, ktorá do svojej komunikácie nezaraďuje len obyčajné fotky kávy či svoju dennú ponuku. Jej profil je plný zaujímavých tipov – či už spojených s kávou, s rôznymi trikmi na zvýšenie produktivity, alebo so zdravším životným štýlom.

@europeancoffeetrip

Pod profilom European Coffee Trip sa skrýva brnianska partia, ktorí cestujú po svete a svojím followerom prinášajú novinky zo sveta kávy, recenzie kaviarní a pražiarní z celej Európy. Ak chcete byť v kurze s európskou kávovou kultúrou, tento profil je takmer povinnosť.

@sca_slovakia

SCA Slovakia nie je len profil nadšencov, ide o oficiálnu slovenskú odnož asociácie Specialty Coffee Association, ktorá združuje poctivých pražiarov kávy po celom svete. Ak vás zaujímajú novinky zo sveta kávy či informácie zo sveta baristov a súťaží v príprave kávy, dajte im follow.

@needforespressounderground

Need for Espresso: Underground je jedna z prvých, výsostne odborných publikácií o príprave kávy – a ešte k tomu napísaná v slovenčine. Na jej Instagrame sa dozviete zaujímavé fakty o vode a káve, ktoré ste pravdepodobne nevedeli. A ak by ste mali nutkanie vedieť viac, radi vás privítajú na jednom zo svojich školení o príprave kávy.

@tydenkavy

#kavaspojuje je ústrednou tématikou blogu a Instagramu Týden kávy. Magazín mapuje českú kaviarenskú scénu nielen jednotlivcov, ktorí kávu pripravujú, ale aj celých kaviarní. Zabrúste na tento profil, aby ste zistili, kde dostanete najlepšiu kávu… napríklad v Brne.

@kavopic_z_kosic

Kávopič z Košíc. Tak sa nazýva Martin, ktorý sídli v metropole východného Slovenska a na svoj Instagram pravidelne umiestňuje nielen recenzie kávy a kaviarní, ale aj množstvo zaujímavých receptov, ktoré vám poradia, ak chcete uchopiť prípravu kávy trochu inak.

@nordbeans

Pod názvom Nordbeans sa skrýva pražiareň kávy zo severného Česka, presnejšie z Liberca. To, že táto pražiareň to myslí naozaj vážne, dokazuje aj jej instagramový profil, ktorý je plný fotografií z ciest za najlepšími zrnami, ako aj profilov rôznych druhov kávy a baristov, ktorí ju pripravujú.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a získajte extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Zlatý O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a 10 GB dát, ale aj 3 × 10 GB na tri aplikácie podľa vášho výberu. Vybrať si môžete napríklad Instagram a Facebook a k nim streamovaciu službu TIDAL aj s predplatným. Viac o nových O2 SMART Paušáloch a ich možnostiach sa dozviete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vymeňte status online za offline. 6 tipov, ako si oddýchnuť od notifikácií a technológií

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac