8 komediálnych seriálov, pre ktoré vás budú vaši susedia nenávidieť

Vybrali sme pre vás 8 seriálov z produkcie HBO GO, vďaka ktorým sa vaša bránica nezastaví.

Radi sa smejete alebo si len chcete oddýchnuť od apokalypsy dnešných dní? Máme pre vás overený materiál od kvalitného dodávateľa. Pozrite si výber ôsmich najpútavejších komediálnych sérií, ktoré nájdete na HBO GO.

Sledujte seriály a filmy cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu.

Mladý pápež / The Young Pope

Foto: © Wildside/Sky Italia/Haut et Court TV/Home Box Office, Inc./Mediapro 2016

Začneme neortodoxným seriálom, ktorý si možno získa srdcia aj ortodoxných divákov. Vatikán bol dlhodobo domovom tradícií a evolúcie, no čo sa stane, ak sa do jeho vedenia dostane mladý revolučný pápež? Len jedno je isté − nezostane kameň na kameni.

Viceprezident(ka) / Veep

Foto: © 2014 Home Box Office

Ak ste fanúšikom politických sérií a rok 2020 vás len utvrdil v tom, že svet si z nás všetkých strieľa, seriál Viceprezidentka je presne to, čo potrebujete vidieť.

Bývalá senátorka Selina Meyerová dostala ponuku stať sa viceprezidentkou Spojených štátov. Čoskoro však zistí, že dianie v Bielom dome môže pripomínať skôr sitkom než drámu.

Vincentov svet / Entourage

Foto: © 2010 Home Box Office

Niekde medzi drámou, komédiou a hedonizmom na vás číha seriál Vincentov svet, ktorý zobrazuje zákulisie dnešného Hollywoodu.

Hrdinom je mladý herec Vince Chase, ktorý na vlastnej koži zažíva niekedy bizarnú, inokedy zas drsnú realitu hviezdneho prostredia. Samozrejme len vtedy, keď to stíha pomedzi všetky žúry. Zaručene vtipná oddychovka.

Californication

Foto: © 2007 Showtime Networks

Hank Moody je postava, ktorú netreba predstavovať. Ak ho totiž ešte nepoznáte, so svojím čiernym Porsche, pilotkami na nose a všadeprítomným šarmom a zmyslom pre humor sa predstaví sám. Alebo ho dobehne jeho povesť playboya a skrachovaného spisovateľa? Nechajte sa prekvapiť.

Zelený servis / High Maintenance

Foto: © 2016 Janky Clown Productions LLC

Základom pútavého seriálu je takmer vždy nové prostredie, v ktorom sa každý deň ocitá brooklynský díler marihuany. V zdanlivo nesúvisiacich epizódach nahliadnete aj do životov jeho rôznorodých klientov, ktorých nespája nič, iba ich díler. A všetci sú zdrojom úsmevných situácií.

Larry, kroť sa / Curb Your Enthusiasm

Foto: © 2009 Home Box Office

Larry, kroť sa je jedným z tých autenticky pôsobiacich seriálov, kde hlavná postava hrá samého seba.

S miernymi prestávkami medzi sériami je tu s nami už od roku 2000, čiže tento rok oslavuje okrúhle narodeniny. Čo ich tak osláviť pozretím tohto seriálu?

Malý Sheldon / Young Sheldon

Foto: © 2017 Warner Bros

Každý má niekde pridané a inde zas ubraté. Presne o tom bola legendárna séria Teória veľkého tresku, z ktorej vytŕčala postava Sheldona Coopera. A práve o ranom veku ľahko autistického génia je tento seriál.

Sheldon vám síce odpovie na všetky základné otázky ohľadne kvantovej fyziky (určite hneď viete, čo by ste sa spýtali), no o iných témach si s ním pravdepodobne veľmi „nepokecáte“. A práve to je základ množstva klasických sitcomových gagov.

Flight of the Conchords

Foto: © 2009 Home Box Office

Už ste niekedy videli muzikál krížený so seriálom? Nie? Skúste to napraviť. Flight of the Conchords je dnes už kultový príbeh dvoch muzikantov Jermaina Clementa a Breta McKenzieho, ktorí utiekli hľadať lepšie zajtrajšky pre svoju folkovú minikapelu z Nového Zélandu priamo do New Yorku. Môžete si byť istí, že niektoré scény a piesne už nedostanete z hlavy.


Radi by ste si pozreli dobrý seriál alebo film a pritom zabudli na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

O2 si pripomína November 89 Rozprávkou o slobode z pera Daniela Heviera

Pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie O2 opäť zdôrazňuje, že sloboda nie je samozrejmosť.

O2 aj v roku 2020 pripomína širokej verejnosti hodnoty, ktoré nám priniesol November 89 a skutočnosť, že sloboda nie je samozrejmosť. Tentoraz sa spojilo s Danielom Hevierom, s ktorým dlhodobo pracuje na spoločnom projekte O2 Radostná škola s Danielom Hevierom, ktorého cieľom je meniť školstvo systematicky zdola.

Spisovateľ a textár napísal Rozprávku o slobode, ktorá je určená (nielen) detským čitateľom. Poučenie z nej si môžu vziať čitatelia každej generácie.

Čítajte aj: 9 pesničiek o slobode, ktoré si treba pripomínať 

V rozprávke je viac reality ako fantázie, hovorí Hevier

„Za svoj spisovateľský život som napísal hádam aj pol tisíca rozprávok. A predsa je moja Rozprávka o slobode trochu iná: je v nej oveľa viac reality ako fantázie. V rozprávkarovi Zachariášovi je niečo zo mňa, ale aj z mnohých ľudí, ktorí žili v minulých časoch,“ hovorí Daniel Hevier.

„Sloboda je pre mňa vysokou hodnotou a neustále ju v sebe obnovujem. My ako národ a spoločenstvo sme ju v rôznych dobách získavali i strácali, a azda prichádzame na to, že sloboda nemôže byť anarchiou ani svojvôľou, že musí byť spojená so zodpovednosťou za jej užívanie a s účasťou na živote ľudí okolo nás,“ dopĺňa obľúbený spisovateľ.

Gažík: Chceme, aby si aj mladí ľudia uvedomovali cenu slobody

Generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady O2 Férovej nadácie Peter Gažík zdôrazňuje, že tému slobody treba otvárať aj s mladšími ročníkmi, ktoré o udalostiach Novembra 89 a živote predtým často veľa nevedia.

„Hodnota slobody nie je nikdy príliš často a príliš silno zdôrazňovaná, nikdy to nie je už cez čiaru. Je totiž stále aktuálna a naším cieľom je, aby si mladí ľudia už v skorom veku uvedomili jej cenu, a to nielen vtedy, keď v našich životoch absentuje, ale predovšetkým vtedy, keď je prítomná a keď ju môžeme oceniť a užívať si ju,“ vysvetľuje.

„Som úprimne rád, že aj v dnešnej neštandardnej situácii sme schopní zachovať túto tradíciu, ktorou je pre nás pripomínanie Novembra 89, a to nie iba pri príležitosti okrúhlych výročí, ale systematicky každoročne. Ešte radšej som, že sa nám podarilo vytvoriť takéto unikátne spojenie s pánom Hevierom, ktoré je pre nás, vyplývajúc z našej dlhodobej spolupráce, úplne prirodzené,“ dopĺňa Peter Gažík.

Rozprávku o slobode si môžete vypočuť aj ako podcast

Rozprávku o slobode si môžete prečítať priamo v Sóde a pripravené je aj špeciálne video, v rámci ktorého vás a vaše deti prenesie do nie takej dávnej minulosti svojím charakteristickým hlasom herec Robert Roth. Rozprávku si môžete vypočuť aj v špeciálnom podcaste SME Rozprávky.

Príbeh o mladom rozprávkarovi Zachariášovi vyšiel aj v špeciálnom tlačenom magazíne Sóda, ktorý je k dispozícii v O2 Predajniach. Obrázky k rozprávke nakreslila ilustrátorka Hedviga Gutierrez, ktorá výborne zachytila atmosféru obdobia, v ktorom sa príbeh odohráva. Kampaň na sociálnych sieťach podporili aj slovenské osobnosti a známe tváre ako Fero Joke, Kristína Tormová, Mára Čírová, Matej Tóth, Lenka Šóošová, Lady Zika, Vladimír Kobielsky a ďalší.

O2 v rámci pripomenutia udalostí 17. novembra zverejnilo na streamovacej službe Tidal svoj playlist revolučných songov a v spolupráci s HBO GO upriamilo pozornosť na filmy s tematikou Novembra 89. Ďalší zaujímavý obsah vrátane rozhovoru s Danielom Hevierom nájdete aj v Sóde.


Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Traja králi O2: Vianočný bonus na tri smart zariadenia pomáha aj deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojej rodine

Čítaj viac

PlayStation 5 je konečne tu a toto sú 4 dôvody, prečo sme sa novú konzolu tak tešili

Čítaj viac