8 YouTube kanálov, ktoré potešia každého futbalového fanúšika

Chýba vám pravidelná dávka futbalu na obrazovkách? Máme pre vás tipy na zaujímavý obsah, ktorý v čase karantény určite poteší.

Doteraz sa zdala byť najhorším obdobím pre futbalového fanúšika zima, keď má väčšina klubov niekoľkotýždňovú prestávku na oddych a futbal sa dá zahrať len v telocvični. V dôsledku aktuálnej situácie sú však športoviská zatvorené a vo futbalovom svete sa toho veľa nedeje. Ak vám chýba pravidelná dávka tohto športu, pozrite si niektorý z youtubových kanálov z nášho výberu. 

Sledujte YouTube cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť 10 GB extra dát na používanie tejto appky. Chcem vedieť viac

HITC Sport

Kanál HITC Sport je výborným príkladom toho, že na zaujímavý a zábavný obsah nepotrebujete obrovský rozpočet. Venuje sa najmä listiclom, reakciám a hodnoteniam hráčov na rôzne, niekedy čisto teoretické témy. Väčšinu videí pritom tvorí iba sled fotiek s komentárom.

Hlavnou tvárou kanálu (a vlastne jedinou, ktorá sa momentálne objavuje aj na kamere) je bývalý írsky novinár Michael Ramsay, ktorý vystupuje pod prezývkou The Irish Guy. Práve jeho humor, nekorektná rétorika, bizarné prirovnania a uletené predpovede sú najväčším lákadlom a príjemným oživením tradičných futbalových tém.

Tifo Football

Ak máte chuť ponoriť sa hlbšie do obskúrnych futbalových vôd, odporúčame pozrieť si možno menej zábavné, no o to informačne hodnotnejšie videá z dielne Tifo Football.

Ilustrované analýzy prehľadne vysvetľujú aj náročnejšie futbalové témy a ukazujú zaujímavé príbehy hráčov a taktické profily tímov a trénerov. Čo by sa stalo, keby sa zrušili autové vhadzovania? Prečo vidíme vo svetovom futbale menej postavení mimo hry? Tifo Football prináša elegantné odpovede založené na reálnych dátach.

Televízia Hronka – Iná Liga

Pútavé futbalové príbehy nepíšu len najväčšie hviezdy v prestížnych súťažiach. Vášeň fanúšikov a lásku k hre možno počas sezóny vidieť aj v našich obciach.

Regionálna stredoslovenská Televízia Hronka má na svojom YouTube kanáli pravidelnú reláciu Iná Liga, ktorá pokrýva dianie v nižších lokálnych súťažiach. Pretože zostrihy najlepších momentov a rozhovory s hráčmi si nezaslúži len Barcelona, ale aj TJ Iskra Horné Pršany.

F2 Freestylers

Billy Wingrove a Jeremy Lynch hrávali v mladosti futbal za akadémie londýnskych rivalov Tottenhamu a Arsenalu. Namiesto profesionálnych hráčov sa z nich však stali profesionálni freestyleri a dnes majú jeden z najúspešnejších futbalových kanálov na YouTube s viac ako dvoma miliardami prehratí.

Nájdete tu rôzny obsah, no F2 Freestylers ocenia hlavne nadšenci fintičiek a neuveriteľných „trick shots“, po ktorých budete chcieť okamžite zobrať loptu a vyskúšať si, či to dáte. Vo videách sa často objavujú aj najväčšie futbalové hviezdy, s Luisom Suarezom a Leom Messim napríklad v roku 2017 pokorili jeden svetový rekord.

Soccer AM

Reláciu Soccer AM vysiela britská televízia Sky Sports už od roku 1995. Za ten čas sa na obrazovkách vystriedalo viacero rôznych rubrík, pričom niektoré z nich pravidelne zverejňuje aj na svojom YouTube.

Nemáme napozerané všetky, no určite odporúčame Teammates, kde hráči z kabíny prezrádzajú zaujímavosti o spoluhráčoch alebo You Know The Drill, kde bývalý hráč Jimmy Bullard navštevuje britské tímy a vyzýva hráčov, aby sa zúčastnili na rôznych súťažiach a úlohách.

Máte radi príbehy zaujímavých osobností? Pozrite si týchto 7 filmov

Statman Dave

Po akčnejších kanáloch skúsme opäť niečo faktografickejšie. Statman Dave, ako napovedá jeho meno, je majster štatistík a dáta využíva na taktické analýzy a predpovede.

Ak nejaký klub práve hľadá nového trénera, Statman Dave rád predpovedá, ako by rôzni kandidáti zostavili základnú jedenástku a aký štýl hry môžu fanúšikovia očakávať. Rovnako analyzuje príchody nových hráčov a ich rolu v tíme, samozrejme, na základe štatistík. Ak sú medzi vami hráči Fantasy Premier League, pozrite si pred začiatkom ďalšej sezóny tipy na tomto kanáli.

Top 4 svetové ligy

Nestíhali ste sledovať všetky zápasy vašich obľúbených tímov? Na YouTube kanáloch top svetových líg nájdete nielen zostrihy, ale aj ďalší bonusový obsah, ktorý vám skráti čakanie na ďalšiu sezónu.

Oplatí sa sledovať hlavne anglickú Premier League, španielsku La Ligu, nemeckú Bundesligutaliansku Serie A.

Lloyd Griffith

Britský komik Lloyd Griffith mal pred pár rokmi skvelú šou Every Premier League Fan In 90 Seconds na kanáli The Football Republic, kde po každom kole parodoval fanúšikov tímov anglickej Premier League.

Formát na svojom kanáli obnovil a znova prináša zábavné reakcie na výsledky, ktoré vychádzajú zo stereotypov jednotlivých fanklubov.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a získajte extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Zlatý O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a 10 GB dát, ale aj 3 × 10 GB na tri aplikácie podľa vášho výberu. Vybrať si môžete napríklad YouTube, Instagram a Facebook. Viac o nových O2 SMART Paušáloch a ich možnostiach sa dozviete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nemáte miesto na nové fotky a appky? Máme 5 tipov, ako si vyčistiť pamäť v telefóne

Osloboďte svoj smartfón od nepotrebných appiek, duplicitných fotiek či dočasných súborov.

V dobe super kvalitných fotoaparátov a nepreberného množstva bezplatných aplikácií sa vám môže stať, že si ani nevšimnete a zaplníte pamäť svojho smartfónu. Poradíme vám, ako úložné miesto uvoľniť a vyhnúť sa komplikovaným riešeniam či zbytočným investíciám do pamäťových kariet.

Ako si mám chrániť citlivé údaje v smartfóne? Pozrite si naše bezpečnostné tipy

Upracte si vo fotkách a videách

Spraviť hneď niekoľko duplicitných fotografií je dnes celkom bežné. Rovnako ako byť lenivý ich vytriediť. Pritom práve fotografie, obrázky a videá mnohým zaberú najviac pamäte. Preto, ak chcete ušetriť úložné miesto, musíte si dať námahu a fotografie priebežne triediť a mazať. Nezabudnite premazať aj snímky obrazovky, ktoré si často spravíte len ako poznámku. Vo fotkách sa ukladajú do samostatného albumu.

Foto: Brain app Tools

Ak nemáte čas triediť a mazať, pomôcť vám môžu aplikácie. Spravidla majú v názve cleaner. Medzi najobľúbenejšie pre Android patrí Smart Cleaner od vývojárov Brain App Tools. Aplikácia dokáže identifikovať duplicitné a podobné fotografie alebo aj snímky obrazovky.

Rovnako vie rozpoznať podobné videá či dokonca duplicitne uložené kontakty a nájsť dočasné súbory v smartfóne. Samozrejme, dokáže navrhnúť riešenie na úsporu pamäte zariadenia. Alternatívou pre používateľov iPhone môže byť Smart Cleaner – Clean Storage s takmer totožnými funkciami.

Neskladujte zbytočné aplikácie

Veľa miesta vo svojom smartfóne ušetríte, ak vymažete nepoužívané aplikácie. Každá jedna má sama osebe nejakú veľkosť, ktorá používaním rastie. Môžu za to aktualizácie, ale aj dáta, ktoré vytvoríte používaním aplikácie. Napríklad pri úprave fotky sa priebežne ukladá každý krok ako záloha.

Má podobu súboru, ktorý sa počas úpravy fotky stále prepisuje, aby nebol zbytočne veľký. Po tom, čo úpravu dokončíte a fotografiu uložíte do fotiek, zálohový súbor zostane v aplikácii, ktorou ste fotku upravovali. V smartfóne tak máte vo fotkách uloženú upravenú fotografiu a v aplikácii tú istú fotografiu ako zálohu.

Používatelia Android smartfónov vymažú aplikáciu tak, že podržia prst na aplikácii, až kým sa na displeji neobjaví symbol smetného koša s nápisom Vymazať. Aplikáciu stačí do tohto koša presunúť. Druhou možnosťou je ísť do Nastavenia − Aplikácie a notifikácie − Aplikácie. Tu nájdete všetky vaše nainštalované aplikácie. Vyberiete tú, ktorú chcete vymazať. Zobrazí sa obrazovka s podrobnými informáciami o aplikácii, kde je ako prvá možnosť Vymazať.

Foto: Apple

Aplikáciu v iPhone vymažete tak, že na nej podržíte prst, až kým sa neukáže menu, ktorého poslednou položkou je Vymazať appku. Ďalšou možnosťou je ísť do Nastavenia − Všeobecné − Úložisko (iPhone). Tu nájdete zoznam všetkých nainštalovaných aplikácií aj s informáciou, koľko miesta zaberajú. Po kliknutí na aplikáciu sa môžete rozhodnúť, či chcete vymazať iba aplikáciu alebo aplikáciu aj s dátami, ktoré vytvorila.

Nebojte sa vymazať aj aplikáciu, ktorú ste si zakúpili a nepoužívate ju. Tak v App Store, ako aj v Google Play nájdete v informáciách o vašom účte všetky aplikácie, ktoré ste kedy stiahli. Zakúpené aplikácie si tu opätovne stiahnete bez toho, aby ste za ne museli znovu platiť.

Nearchivujte staré podcasty a skladby

Streamovacie služby ponúkajú možnosť ukladať hudbu či podcasty do pamäte smartfónu, aby ste si ich užili, aj keď nie ste práve on-line. Vítaná funkcia má aj svoju odvrátenú tvár. Stiahnutá hudba a podcasty vám vedia poriadne odkrojiť z úložného priestoru vášho smartfónu. Vytrieďte si teda svoje zoznamy skladieb a vypočuté podcasty nekompromisne vymažte.

V aplikáciách Spotify vymažete stiahnutú hudbu a podcasty rovnako, ako ste ju stiahli. Treba ísť na skladbu, album alebo playlist, ktorý mate stiahnutý. Uložená hudba je označená zeleným kruhovým symbolom so šípkou smerujúcou nadol.

Stačí kliknúť sa symbol, ten stratí zelenú farbu a hotovo. Používatelia však pre istotu odporúčajú aplikáciu Spotify úplne vypnúť alebo vymazať jej dočasné súbory. Ako na to sa dozviete v ďalšom tipe. Spotify s vymazaním stiahnutej hudby chvíľu bojovalo a nie vždy sa bežnou cestou hudbu podarilo vymazať.

Ak máte k svojmu O2 SMART Paušálu predplatený TIDAL, všetky stiahnuté skladby a playlisty nájdete v samostatnej kategórii Stiahnuté, kde si môžete stiahnutý obsah manuálne manažovať.

Foto: Apple

Používatelia iPhone a predinštalovanej aplikácie Podcasty či Hudba môžu rovnako hudbu sťahovať a počúvať ju, keď sú off-line. V prípade Apple zariadení a ich predinštalovaných aplikácií stiahnuté vymažete cez Nastavenia – Všeobecné – Úložisko (iPhone). Zo zoznamu vyberiete aplikáciu Podcasty alebo Hudba a zobrazí sa vám zoznam stiahnutých súborov. To, čo chcete vymazať, stačí potiahnuť smerom doľava a objaví sa tlačidlo Vymazať.

Vymažte dočasné súbory

Používatelia Android smartfónov si môžu do svojho zariadenia uložiť takmer čokoľvek. K uloženým súborom sa dostanete cez predinštalovanú aplikáciu Súbory. V nej nájdete záložku Stiahnuté, kde sa súbory ukladajú. Po pár mesiacoch používania sa tu môže nahromadiť veľa nepotrebných súborov. Vymažte ich a ušetríte nie málo miesta.

Internetové prehliadače ukladajú dočasné súbory, ktoré môžu byť až prekvapivo veľké. Treba však upozorniť, že ak ich vymažete, prídete o históriu prehliadania. Ak často navštevujete stránky, na ktorých je potrebné prihlásenie, po vymazaní dočasných súborov vás stránka odhlási a bude žiadať opätovné prihlásenie. Preto si poriadne premyslite, či si pamätáte všetky potrebné heslá.

Foto: Apple

Na Android zariadení vymažete dočasné súbory prehliadača tak, že pôjdete do Nastavenia − Aplikácie a upozornenia − Aplikácie. V zozname aplikácií nájdite prehliadač, ktorý používate. Keď naň kliknete, zobrazia sa podrobné informácie o aplikácii a možnosť Vyčistiť dočasné súbory. Rovnakým spôsobom viete vymazať dočasné súbory vo všetkých aplikáciách. Na iPhone vymažete dočasné súbory prehliadača v Nastavenia − Safari − Vymazať históriu a dáta web stránok.

Pomôže aj reštart

Pamäť v smartfóne sa vám môže zaplniť aj pre chybu aplikácie, nepodarenú aktualizáciu alebo inú chybu zariadenia, ktorú bežný používateľ nedokáže opraviť. Pomôcť môže reštart smartfónu, ktorý najjednoduchšie spravíte tak, že telefón vypnete a zapnete. Než tak urobíte, spomeňte si na PIN kód vašej SIM karty a heslo zariadenia. Všetky smartfóny sa vypínajú tak, že dlhšie podržíte tlačidlo napájania, teda to, ktorým bežne rozsvecujete displej alebo uspávate telefón.


Ak aj tak potrebujete smartfón s väčšou vnútornou pamäťou, k O2 SMART Paušálom môžete mať zariadenie podľa vášho výberu na začiatok už od 0 €.


Nemáte miesto na nové fotky a appky? Máme 5 tipov, ako si vyčistiť pamäť v telefóne

Čítaj viac

Tech News: Kedy si budeme nabíjať smartfón raz za týždeň?

Čítaj viac

Ešte lepší zážitok. K Sony Xperia L4 s kinodisplejom dostanete darček

Čítaj viac