Chcete začať šiť alebo kresliť? Toto je 7 kanálov na Youtube, s ktorými si osvojíte nové hobby

Nikdy nie je neskoro začať sa venovať niečomu novému. S týmito youtubovými kanálmi to zvládnete z pohodlia domova rýchlo a jednoducho.

YouTube ponúka nielen množstvo zábavného obsahu, ale aj vzdelávacie videá z rôznych oblastí. Nezáleží na tom, či ste doteraz o novom hobby iba premýšľali, skúsení lektori vám všetko krok po kroku vysvetlia. Poďte si spolu s nami vyskúšať pečenie, kaligrafiu či hru na hudobnom nástroji. 

Učiť sa nové zručnosti môžete vďaka balíku dát pre YouTube kdekoľvek a kedykoľvek. Chcem vedieť viac

Pre milovníkov pečenia
Cupcake Jemma 

Vanilkové, plnené čučoriedkovým džemom alebo radšej tie s citrónovou polevou? Pekárka Jemma Wilson na svojom kanáli zverejňuje recepty na sladké pečivo a koláče, no zameriava sa primárne na pečenie malých tortičiek známych ako cupcakes. Robí ich tak dobre, že ju viackrát verejne ocenil aj šéfkuchár Jamie Oliver.

Usmievavá Angličanka okrem premyslených receptov zdieľa aj kuchynské tipy a triky pre tých, ktorí si potrebujú oprášiť alebo úplne osvojiť pekárske základy. V  náročnejších kurzoch sa zase zameriava na zdobenie koláčov alebo pečenie makrónok. Užitočný obsah si u nej preto nájde ktokoľvek s láskou k sladkému.

Objavte umenie kaligrafie
Calligraphy Masters

Na Calligraphy Masters nájdete viac ako 300 videí o umení kaligrafie a jej rôznych štýloch či technikách. Nechýbajú však ani rozhovory, návody a najmä mnoho inšpirácie. Calligraphy Masters je totiž viac ako len YouTube kanál – je to platforma zastrešujúca všetkých ľudí, ktorých fascinuje písmo.

Hlavnou myšlienkou celého projektu je udržať kaligrafiu a písanie rukou v dnešnom digitálnom svete nažive a inšpirovať čo najviac ľudí k tomu, aby objavili spojenie písma a umenia.

Hravé origami krok po kroku
Easy Paper Origami 

Poznáte origami? Staré japonské umenie skladania papiera vám rýchlo a jednoducho priblíži kanál Easy Paper Origami. V priebehu šiestich minút sa naučíte skladať známy model žeriava, ktorý v krajine vychádzajúceho slnka symbolizuje nádej. Na profile však nájdete aj ďalšie motívy – raketu, zajaca, skákajúcu žabu, lietadielko a mnohé iné.

Viete, čo je booktube? Spoznajte osem kanálov na YouTube pre milovníkov kníh

Inštrukcie sú na videu jasne zobrazené krok po kroku, preto na osvojenie tohto kreatívneho hobby nie je nevyhnutná znalosť angličtiny. Potrebovať budete iba kúsok bieleho alebo farebného papiera.

Základy šitia oživia váš šatník 
Urob si sám – DIY Slovak

Slovenský kanál Urob si sám – DIY Slovak cieli na tých, ktorí sa chcú naučiť šiť, háčkovať a pracovať s rôznymi textilnými materiálmi. Už sa vám nepáčia kúsky, ktoré máte v šatníku, a hľadáte inšpiráciu na upcykláciu? Potrebujete predĺžiť nohavice či prišiť zips? Chceli by ste si vyrobiť doplnky do domácnosti, obdarovať priateľov a priateľky ručne vyrobenými darčekmi alebo zabaviť deti kreatívnymi projektmi? S týmto youtubovým kanálom to všetko zvládnete urobiť sami. 

Naučte sa hrať na gitare
Andy Guitar 

Naučiť sa hrať na gitare ako samouk je rozhodne možné, ale počúvanie úprimných rád od skúsenejších hudobníkov vám môže v úplných začiatkoch výrazne pomôcť. Energický Andy Crowley má na YouTube viac ako dva milióny sledovateľov a prvé tutoriály začal pridávať už pred 12 rokmi.

Dnes je preto považovaný za jedného z najlepších youtubových lektorov hrania na gitare. Na jeho kanáli nájdete viacero playlistov pre úplných začiatočníkov, vďaka ktorým sa naučíte základné akordy, hudobnú teóriu, ale aj ako správne brnkať alebo používať ladičku.

Zorientujte sa v starostlivosti o rastliny
Harli G

Izbové rastliny sú veľkým trendom pre svoju estetickú funkciu, no ich výhody siahajú ešte ďalej. Či sa chcete obklopiť zeleňou v domácnosti pre psychickú pohodu, využiť rastlinky ako dekorácie alebo prečistiť vzduch v izbách, toto hobby bude pre vás vždy prínosné.

Ak sa potrebujete zorientovať v rôznych druhoch rastliniek alebo si ujasniť pravidlá ich pestovania, odporúčame vám kanál Harli G. Autorka na ňom zdieľa videá na témy od úplných základov starostlivosti až po náročnejšie druhy rastlín a ich rozmnožovanie.

Vodové farby sú zábavné v každom veku
Makoccino 

Pre všetkých milovníkov vizuálneho umenia, ktorí túžia po vytvorení svojich vlastných diel, odporúčame kanál makoccino. Nájdete na ňom náučné videá zamerané na maľovanie vodovými farbami, v ktorých vám umelkyňa Mako vysvetlí rozdiely v štetcoch a technikách, spomenie základné chyby, ktorých sa treba vyvarovať, a ukáže vám aj konkrétne motívy, na ktorých si môžete maľovanie precvičovať.

Najmä vás však zoberie na cestu plnú kreativity, objavovania a radosti z tvorenia vodovými farbami.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte obľúbeného superhrdinu? Spoznajte príbehy tých, ktorí bavia, aj keď nie sú dokonalí

Nielen dokonalý účes a neprekonateľné schopnosti robia hrdinu. Spoznajte s nami netypických hrdinov, ktorí napriek svojim ťažkostiam bojujú za dobro.

Schopnosti, o ktoré nikto nestojí, a čudáci, ktorých spoločnosť odmieta – nie každý superhrdina je dokonale uhladený a oslavovaný verejnosťou. Vybrali sme pre vás filmy a seriály o netradičných superhrdinoch so srdcom zo zlata, ktorí si získali publikum aj napriek svojim slabým a tienistým stránkam.

Všetky príbehy superhrdinov si môžete pozrieť v cene svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť, ako získať predplatné HBO GO zadarmo

Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn

Ako vyliečiť zlomené srdce? Harley Quinn (Margot Robbie) na to potrebuje tri veci: ženský superhrdinský tím, narcistického záporáka, ktorého treba zastaviť (Ewan McGregor), a parádny sendvič. Toto všetko vás čaká v snímke z roku 2020, ktorá si pod režisérskou taktovkou Cathy Yan získala kritiku aj divákov svojou premakanou akciou a parádnym výberom hudby.

Boj proti sebastrednému zločineckému magnátovi Romanovi Sionisovi spojí nepredvídateľnú Harley so speváčkou s hlasom zo zlata a nebezpečných supersonických vĺn Dinah Lance (Jurnee Smollet-Bell, ktorú môžete poznať aj z Lovecraft Country), maskovanou pomstiteľkou s kušou Helenou Bertinelli (Mary Elizabeth Winstead) a cynickou detektívkou Renee Montoya (Rosie Perez). 

Spoločne sa Vtáky noci odvážne postavia najznámejším gangstrom Gothamu, aby zachránili dievča, ktoré ukradlo drahocenný diamant s prístupovými kódmi k obrovskému majetku zosnulej rodiny Bertinelliovcov. 

Deadpool

Predstavujeme vám najnetradičnejšieho zo všetkých superhrdinov. Žoldnier Wade Wilson (Ryan Reynolds) podstúpil brutálne supermutantské experimenty, aby sa vyliečil z rakoviny –  odplatou mu bola nezraniteľnosť a navždy zohavená koža, ktorú skrýva pod svoj červeno-čierny kostým. Pod pseudonymom Deadpool sa vydáva na misiu nájsť muža, ktorý mu zničil život. Pomáha mu schopnosť extrémnej regenerácie, zásoba zbraní a munície a čierny humor. 

Ôsmy film zo sveta mutantských X-Menov priniesol na filmové plátna vernú adaptáciu komiksovej akcie. Film Deadpool sleduje prerod žoldniera Wada Wilsona na titulného superhrdinu, ako aj vývoj vzťahu s jeho milovanou Vanessou (Morena Baccarin).  

Reynoldsov herecký výkon a jedinečný humor spravil z Deadpoola miláčika nejedného diváka, ktorý by sa superhrdinskému žánru normálne vyhol širokým oblúkom. Jeho úspech pokračoval aj v Deadpoole 2, kde Wade spojí svoje sily s ďalšími netradičnými hrdinami, aby zastavil Cabla, kybernetického vojaka z budúcnosti.

Strážcovia 

Je rok 1985 a v Spojených štátoch kráčajú po uliciach superhrdinovia v maskách, ktorí pomáhajú krajine odvrátiť hrozby studenej vojny. Ale v tejto nebezpečnej dobe nie sú ani títo takzvaní Strážcovia v bezpečí – čo dokáže aj vražda jedného z vojnových veteránov, maskovaného Komedianta (Jeffrey Dean Morgan). 

Tu sa začína temný pohľad Zacka Snydera na dystopický svet podľa komiksovej predlohy Alana Moora, v ktorom sa superhrdinovia stávajú len bábkami v rukách vplyvných elít. Maskovaný ochranca spravodlivosti Rorschach (Jackie Earle Haley) sa vydáva po stopách Komediantových vrahov a cestou sa stretne s niekdajšími Strážcami, ktorí zavesili superhrdinský plášť na klinec alebo pôsobia v službách vlády.

Hľadáte seriály, od ktorých sa neodlepíte? Vyskúšajte tieto novinky

Prepletená zmes intríg, akcie a protichodných morálnych filozofií – film Strážcovia nastavuje superhrdinskému žánru temnejšie zrkadlo a snaží sa ukázať na zákernosť a silnú túžbu po moci. Ak sa vám tento film zapáči, môžete si vychutnať aj jeho pokračovanie zo súčasnosti v rovnomennom seriáli. 

Logan: Wolverine

Ako by vyzeral svet, ak by sa 25 rokov nenarodil žiaden mutant? Túto otázku zodpovie posledná snímka z filmovej trilógie o populárnom Wolverinovi. Píše sa rok 2029 a nezničiteľný mutant Logan (Hugh Jackman) pracuje inkognito ako šofér limuzíny na hranici Spojených štátov s Mexikom, kde sa stará o chradnúceho mentora a zakladateľa X-Menov doktora Charlesa Xaviera (Patrick Stewart).

Bezútešný stav mutantov odzrkadľujú aj slabnúce Wolverinove schopnosti a Xavierova postupujúca demencia. Logan sa na prosbu zdravotnej sestry podujme previezť mladé dievča cez hranicu do Ameriky, no v jej stopách sa rúti nebezpečie a nepriatelia, ktorí sa nezastavia pred ničím, aby ju získali späť. 

Logan bol nielen diváckym úspechom, ale jeho atypická atmosféra a netradičný pohľad na superhrdinov učarovali aj kritikom. 

Doom Patrol

Mutanti so srdcom zo zlata, ktorí sa musia skrývať pred spoločnosťou – tento príbeh poznáme z X-Menov a nie je to jediná podobnosť, ktorou adaptácia rovnomenného DC komiksu trpí. V seriáli Doom Patrol z roku 2019 spojí päticu nečakaných superhrdinov ochrnutý doktor Caulder (Timothy Dalton) a ponúkne im útočisko na svojom panstve. 

Bývalý pretekár formuly v tele kyborga, schizofrenická žena so 64 identitami, pilot uchovávajúci v tele rádioaktívnu negatívnu energiu, hollywoodska herečka so schopnosťou meniť tvar tela a mladý superhrdina Kyborg, ktorého poznáte z Ligy spravodlivosti, spoja svoje sily proti Pánovi Nikomu, záporákovi s nesmiernymi schopnosťami.

Herecké obsadenie sa vynikajúco zhosťuje svojich náročných úloh. Alan Tudyk žiari v úlohe neporaziteľného Pána Nikoho, Timothy Dalton mu vynikajúco kontruje ako šialený vynálezca a medzi hlavnými hrdinami vyniká Brendan Fraser ako kyborg Cliff Steele a Matt Bomer ako pilot Larry Trainor. 

Misfits

Všetci poznáme Supermana a Kapitána Ameriku – ale ako sa darí superhrdinom, ktorí dokážu ovládať mlieko na molekulárnej úrovni, alebo takým, ktorí vedia uštrikovať sveter s predpoveďou budúcnosti? Britský seriál Misfits bol reakciou na nárast popularity superhrdinských filmov začiatkom milénia a priniesol nám superhrdinov, ktorí sú presne ako my – úplne obyčajní a s viac problémami ako riešeniami. 

Seriál sleduje skupinu mladých delikventov, ktorých spájajú povinné verejnoprospešné práce. Jedného dňa ich zasiahne zvláštna elektrická búrka, v dôsledku ktorej získajú superschopnosti, ktoré im však nie sú veľa platné, a ich spoločné dobrodružstvo vo svete ranej dospelosti a biednych vyhliadok na šťastie sa môže začať. Búrka nezmenila iba ich a v priebehu piatich sezón stretneme širokú plejádu hrdinov s jednou mizernou superschopnosťou za druhou.

Misfits vyvolali v roku 2009 nadšenie svojím originálnym poňatím  superhrdinského žánru a prvá sezóna si odniesla ocenenie BAFTA (tzv. britský Oscar) za najlepší dramatický seriál. V jednej z hlavných úloh môžete spoznať Iwana Rheona z Hry o tróny.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Kvíz: Iba pamätníci spoznajú týchto 10 legendárnych mobilov len podľa fotky

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac