Každý slovenský kávičkár by mal sledovať týchto 8 profilov na Instagrame

Kam ísť na kávu alebo ako si ju najlepšie pripraviť doma? Pripravili sme pre vás prehľad zaujímavých instagramových profilov o káve.

Káva je pre veľa ľudí takmer účelovou záležitosťou. Niektorí však čaru kávy prepadli tak veľmi, že s ňou začali pracovať – a to s veľkou vášňou. A niektorí z nich sa o svoje skúsenosti radi podelia aj na sociálnych sieťach. Bola by škoda nechať si tieto profily len pre seba.

Sledujte Instagram cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môžu byť aj extra dáta na využívanie tejto appky. Chcem vedieť viac

@illimiteroasters

Nezávislá slovenská pražiareň Illimité Roasters vznikla v roku 2014 a zameriava sa na krásy remesla prípravy kávy. Jej Instagram tiež výrazne podporuje myšlienku férového obchodu s touto surovinou. Okrem toho je plný tipov a z každého príspevku vyžaruje cit pre kávu, vďaka ktorému sa táto pražiareň preslávila.

@theminerscoffee

The Miners Coffee je pražská kaviareň, ktorá do svojej komunikácie nezaraďuje len obyčajné fotky kávy či svoju dennú ponuku. Jej profil je plný zaujímavých tipov – či už spojených s kávou, s rôznymi trikmi na zvýšenie produktivity, alebo so zdravším životným štýlom.

@europeancoffeetrip

Pod profilom European Coffee Trip sa skrýva brnianska partia, ktorí cestujú po svete a svojím followerom prinášajú novinky zo sveta kávy, recenzie kaviarní a pražiarní z celej Európy. Ak chcete byť v kurze s európskou kávovou kultúrou, tento profil je takmer povinnosť.

@sca_slovakia

SCA Slovakia nie je len profil nadšencov, ide o oficiálnu slovenskú odnož asociácie Specialty Coffee Association, ktorá združuje poctivých pražiarov kávy po celom svete. Ak vás zaujímajú novinky zo sveta kávy či informácie zo sveta baristov a súťaží v príprave kávy, dajte im follow.

@needforespressounderground

Need for Espresso: Underground je jedna z prvých, výsostne odborných publikácií o príprave kávy – a ešte k tomu napísaná v slovenčine. Na jej Instagrame sa dozviete zaujímavé fakty o vode a káve, ktoré ste pravdepodobne nevedeli. A ak by ste mali nutkanie vedieť viac, radi vás privítajú na jednom zo svojich školení o príprave kávy.

@tydenkavy

#kavaspojuje je ústrednou tématikou blogu a Instagramu Týden kávy. Magazín mapuje českú kaviarenskú scénu nielen jednotlivcov, ktorí kávu pripravujú, ale aj celých kaviarní. Zabrúste na tento profil, aby ste zistili, kde dostanete najlepšiu kávu… napríklad v Brne.

@kavopic_z_kosic

Kávopič z Košíc. Tak sa nazýva Martin, ktorý sídli v metropole východného Slovenska a na svoj Instagram pravidelne umiestňuje nielen recenzie kávy a kaviarní, ale aj množstvo zaujímavých receptov, ktoré vám poradia, ak chcete uchopiť prípravu kávy trochu inak.

@nordbeans

Pod názvom Nordbeans sa skrýva pražiareň kávy zo severného Česka, presnejšie z Liberca. To, že táto pražiareň to myslí naozaj vážne, dokazuje aj jej instagramový profil, ktorý je plný fotografií z ciest za najlepšími zrnami, ako aj profilov rôznych druhov kávy a baristov, ktorí ju pripravujú.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a získajte extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Zlatý O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a 10 GB dát, ale aj 3 × 10 GB na tri aplikácie podľa vášho výberu. Vybrať si môžete napríklad Instagram a Facebook a k nim streamovaciu službu TIDAL aj s predplatným. Viac o nových O2 SMART Paušáloch a ich možnostiach sa dozviete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

K smartfónom Sony Xperia 10 a Sony Xperia 10 Plus dostanete aj bezdrôtové slúchadlá

Ponuka smartfónov, ktoré potešia všetkých nadšencov multimédií, so slúchadlami Sony ako bonus platí do vyčerpania zásob.

Je pre vás smartfón hlavný zdroj multimediálneho obsahu? Mobily Sony Xperia 10Sony Xperia 10 Plus sú ideálne na točenie a sledovanie videí aj počúvanie hudby. Navyše k nim teraz dostanete slúchadlá Sony WH-CH510.

Chcete mať inteligentnú domácnosť? Prečítajte si, ako začať

Oba modely od spoločnosti Sony majú bezrámikový Full D++ displej s pomerom strán 21 : 9, vďaka ktorému môžete sledovať filmy a videá na rozsiahlej ploche.

Veľkosť displeja umožňuje pohodlne pracovať s dvoma aplikáciami súčasne, takže nemusíte prerušiť sledovaný obsah, ak chcete niekomu odpísať.

Duálne fotoaparáty smartfónov podporujú nahrávanie videa v rôznych formátoch a v 4K kvalite a pri fotkách môžete využiť rozmazaný bokeh efekt. Sony Xperia 10 má 13 Mpx a 5 Mpx duálny fotoaparát, väčší model Sony Xperia 10 Plus má fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx a 8 Mpx aj dvojnásobný optický zoom.

Spoločnosť Sony je známa svojím poctivým prístupom k audiotechnike a nesklamala ani pri týchto smartfónoch. Oba modely majú pokročilú audio technológiu Sony High-Resolution Audio s LDACTM na optimalizáciu reprodukcie zvuku na externých zariadeniach.

Hudbu z vášho nového smartfónu si navyše užijete aj vďaka slúchadlám Sony WH-CH510, ktoré dostanete ako bonus, ak si Sony Xperia 10 alebo Sony Xperia 10 Plus objednáte cez O2 E-shop.

Podmienky ponuky:

Sony Xperia 10 aj Sony Xperia 10 Plus môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Kvíz: Iba pamätníci spoznajú týchto 10 legendárnych mobilov len podľa fotky

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac