Napíšte nám, ktoré zvieratko z Fantastic Beasts by bolo vaším najlepším kamarátom, a vyhrajte fantastické ceny

Fanúšikovia mágie a kúziel sa už po tretíkrát mohli vrátiť do čarodejníckeho sveta J. K. Rowlingovej, ktorému tentoraz dominujú zvery. Priblížiť sa k nim môžete aj vďaka našej súťaži.

V magickom kufríku majú svoj svet, sú rozkošné a ešte k tomu majú aj superschopnosti. Vo svete modernej fantasy je však ich osud krehký, najmä keď ich chcú ovládnuť čarodejníci so sebeckými plánmi čiernej mágie. Aké by to bolo úžasné, ak by sme si jedného z nich mohli preniesť aj do reálneho sveta! 

Celú trilógiu Fantastických zverov, ale aj iné filmy, ktoré boli len nedávno v kinách, môžete sledovať už dnes na HBO MAX. K O2 SMART Paušálu ho môžete získať ako darček

Niffler (Hrabák) miluje lesklé veci a najradšej si ich dáva do svojho predného vačku, a hoci občas vie pre ligotavé veci urobiť problémy, stojí na správnej strane. Vychillovaný Demiguise (Polovid) zase dokáže len tak zmiznúť a k tomu ešte aj predpovedať budúcnosť, Occamy (Okamia) sa môže zväčšovať alebo zmenšovať podľa okolností, ale aj zaútočiť, ak to situácia vyžaduje. Bowtruckle (Kôrolez) vyniká schopnosťou otvoriť akékoľvek zámky či zamknuté veci a za každých okolností sa snaží pomáhať. Thunderbird vytvára v nebezpečenstve búrky a Nundu, pripomínajúci leva, využíva toxický dych. Superrýchly Zouwu sa zase dokáže premiestňovať kamkoľvek a Qilin má schopnosť vidieť do duše človeka a rozhodnúť, či je hodný vládnuť čarodejníckemu svetu, ale aj mnoho ďalších. 

Do formulára nižšie nám napíšte, ktoré zvieratko z akejkoľvek časti Fantastic Beasts by bolo vaším najlepším kamarátom v reálnom svete, a môžete vyhrať fantastické ceny inšpirované poslednou časťou Fantastic Beasts. 

A ak ste ju ešte nevideli, všetky časti trilógie si aj dnes môžete pozrieť na HBO MAX, dokonca zadarmo k O2 SMART Paušálu.

Čo môžete získať?

Pre troch výhercov máme pripravené balíčky s merchom z filmu Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora: 

 • 1x kozmetická taška, 1x šálka, 1x puzzle Svetová mapa fantastických zvierat
 • 1x kozmetická taška, 1x šálka, 1x plyšové zvieratko Niffler
 • 1x kozmetická taška, 1x šálka, 1x pero v tvare čarodejníckej paličky Porpentiny Goldstein so záložkou 

Ako na to?

Do pripraveného formulára nižšie nám napíšte odpoveď a uveďte svoje kontaktné údaje.

Aby ste sa do súťaže mohli zapojiť, musíte spĺňať aj nasledujúce podmienky:

 • Musíte byť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 16 rokov.
 • Musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

Ďakujeme za záujem, súťaž sme ukončili.

Odpovede posielajte do utorka 26. júla 2022. V stredu 27. júla 2022 spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme troch výhercov, ktorých budeme o spôsobe odovzdania výhry informovať prostredníctvom e-mailu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ponorte sa do sveta mágie. Ako dobre poznáte Fantastické zvery?

Úspešná filmová sága z pera spisovateľky J. K. Rowlingovej sa odohráva pred udalosťami z filmov o Harrym Potterovi. Zmerajte si svoje magické vedomosti v našom kvíze.

Filmy o mladých čarodejníkoch z Rokfortu učarovali nejednej generácii.  Svet kúziel rozvíja aj sága mágizoológa Mloka Scamandera a jeho fantastických zverov. Pamätáte si z prvých dvoch filmov každý detail, alebo ste ako po elixíre zabúdania?

Filmovú ságu Fantastické zvery si môžete pozrieť v cene svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť, ako získať predplatné HBO GO zadarmo

 • 1. Príbeh Fantastických zverov sa začína v 20. rokoch minulého storočia. Celý svet sa zotavuje z desivej svetovej vojny a atmosféra nepochopenia, ba priam nenávisti medzi muklami a čarodejníkmi sa stupňuje. Do tohto temného príbehu vstupuje vynaliezavý ochranca zvierat Mlok Scamander, ktorý prvýkrát v živote prichádza do New Yorku. Prečo prišiel Mlok Scamander do Ameriky?
 •   Chcel vrátiť magického vtáka do jeho arizonskej domoviny
 •   MAKUZA si ho najala ako konzultanta na fantastické zvery
 •   Išiel na návštevu magickej školy Ilvermorny
 • 2. Mloka pri jeho nie úplne legálnych dobrodružstvách prichytí agentka MAKUZY a aurorka Tina Goldsteinová. Tina je odvážna a pre správnu vec urobí čokoľvek, ale vo svojej rodine nie je tou najväčšou odborníčkou na čary. Akú zvláštnu schopnosť má jej sestra Queenie Goldsteinová?
 •   Parselčinu
 •   Legilimenciu
 •   Animágiu
 • 3. Mlokov magický kufor je útočiskom jeho zvierat, z ktorých mnohé si raz za čas vyhodia z kopýtka a z kufra utečú. Ako sa volá magický tvor, ktorého láska k ligotavým veciam prináša Mlokovi Scamanderovi samé problémy?
 •   Poloop
 •   Graroh
 •   Ňucháč
 • 4. Počas návštevy New Yorku z Mlokovho zázračného kufríka unikol lietajúci plaz z Ďalekého východu zvaný okamia. Ktoré z tvrdení o okamii nie je pravdivé?
 •   Má vajíčka zo zlata
 •   Okamie sú choranaptyxické
 •   Na ulovenie okamie použil Mlok kanvicu a švába
 • 5. Vo filme Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny bojoval Mlok proti temnému mágovi v hlavnom meste Francúzska. Ktorý slávny mág poskytol Mlokovi a jeho priateľom útočisko počas ich návštevy Paríža?
 •   Merlin
 •   Albus Dumbledore
 •   Nicolas Flammel
 • 6. Už v prvom filme sme získali náznaky o Mlokových citoch k čarodejnici Lete, ktorá s ním študovala na Rokforte. Situácia sa však skomplikovala, keď sa Leta zasnúbila s jeho bratom. Z ktorého slávneho rodu pochádza Mlokova švagriná Leta?
 •   Lestrangeovci
 •   Malfoyovci
 •   Weasleyovci
 • 7. Medzi vtedajších najmocnejších čarodejníkov patril Albus Dumbledore, ktorý v tomto období vyučoval obranu proti čiernej mágii na Rokforte. Sám sa však viackrát nechal počuť, že proti Grindelwaldovi nemôže bojovať. Prečo nemôže Dumbledore bojovať s Grindelwaldom?
 •   Grindelwald má najmocnejší prútik na svete
 •   Uzavreli pokrvnú prísahu, ktorá im v tom bráni
 •   Pre Dumbledorove city
 • 8. Z mnohých miest, v ktorých temný mág Gellert Grindelwald terorizoval nemágov a čarodejníkov, si v jeho pamäti jedna metropola vyslúžila skutočne nepríjemné renomé. Ktoré mesto Grindelwald neznáša?
 •   New York
 •   Rokville
 •   Paríž
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

Potešte na Vianoce dvoch ľudí naraz: jedno zariadenie kúpite, druhé dostanete ako darček

Telefonovať bez nutnosti, mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokážu naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité, ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu, je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä, ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste podnikateľ, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Huawei Free Buds 4i, alebo bez nožičky, ako napríklad Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, je len vecou osobnej preferencie.

Huawei Free Buds 4i, Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, OnePlus Buds

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad OnePlus Buds, ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Ak nemáte špeciálne požiadavky na štupľové slúchadlá, nemusíte sa obávať, že by ste za extra funkcie museli zbytočne priplácať. V ponuke je veľa modelov, ktoré svojou výbavou rozumne balansujú na pomedzí všetkých kategórií a zároveň majú lákavú cenu.

Napríklad SBS Music Hero za veľmi rozumnú cenu ponúkajú výdrž na jedno nabitie 2,5 hodiny počúvania. Vďaka nabíjaciemu puzdru sa výdrž predĺži až na 13 hodín. Navyše majú spoľahlivý bluetooth 5.0, efektívne multifunkčné ovládacie tlačidlo a ergonomický dizajn.

Aj keď sa rozhodnete pre univerzálnu kategóriu, nemusíte sa báť, že by boli slúchadlá hlúpe a len prehrávali hudbu. Telefonovanie, automatické zapnutie a vypnutie či veľmi rýchle automatické párovanie so smartfónom je k dispozícii aj v tejto kategórii. 

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

SBS BT501, Sturdo Pro Sport

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športové štuple sú SBS BT501 alebo Sturdo Pro Sport, ktoré majú odnímateľný fixačný nadstavec do ucha.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

Ako ulahodiť fanúšikom kvalitného zvuku a dizajnu? Slúchadlami dnes už legendárnej značky Bang & Olufsen

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Model B & O Beoplay E8 je výborným príkladom toho, ako si hi-fi spoločnosti predstavujú smartfónové slúchadlá. Prémiové materiály, pekný dizajn, v tomto prípade aj aktuálne Bluetooth 5.1 pripojenie a komfortné ovládanie, no chýba spomenuté potláčanie hluku a nižšia odolnosť proti vode.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých je dôležitý kodek AptX. Ten sa stará o zníženie latencie zvuku voči obrazu. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri týchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá Sony WH-XB900N, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú aj ANC alebo výdrž batérie na jedno nabitie 30 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2, k akémukoľvek O2 SMART Paušálu ich môžete mať na začiatok už od 0 €.


Ako si vytvoriť produktívne pracovisko doma? Tieto vychytávky vám pomôžu so sústredením

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac