Neviete, kam sa vybrať do hôr? Sledujte týchto 8 profilov na Instagrame

Instagram je vďačnou studnicou inšpirácií aj v prípade, ak sa chcete s rodinou vybrať do hôr. Tieto profily vám pomôžu pri objavovaní prírodných krás na Slovensku.

Hľadáte inšpiráciu, kam sa vybrať na výlet alebo len máte chuť na chvíľu vypnúť pri pohľade na krásu slovenskej prírody? Vybrali sme pre vás profily na Instagrame, ktoré ponúkajú oboje. 

Sledujte Instagram cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môžu byť neobmedzené dáta, aby ste si mohli naplno vychutnať aj túto appku. Chcem vedieť viac

@turistikanaslovensku

Turistika na Slovensku združuje fotky často vyrážajúce dych od milovníkov hôr z celej krajiny, no najčastejšie tu nájdete Tatry. Ak sa vám podarí spraviť pekný záber, nezabudnite použiť hashtag #turistikanaslovensku, možno sa tu objaví aj vaša fotka.

@wearehikemates

Hikemates je komunita, ktorá je súčasťou Klubu slovenských turistov, pričom jej členovia môžu využívať rôzne výhody ako turistické poistenie či zľavy na ubytovaní. Na ich Instagrame nájdete okrem zaujímavých tipov aj informácie o spoločných výstupoch, ktoré organizujú.

@nie_je_tura_bez_stura

View this post on Instagram

Kriváň je pre veľa Slovákov tým najväčším symbolom našej krajiny.🇸🇰Hovorí sa, že každý správny Slovák by ho mal aspoň raz za život zdolať. Ja si však myslím, že zdolať by ho mal ten, kto si na to trúfa, a vôbec nemusí mať výčitky, keď sa na to necíti. Ja sám sa priznávam, že výstup na Kriváň bol pre mňa jednou z najnáročnejších túr v živote.😅 Na ktorej túre si sa doslova opúšťal/a, ale nakoniec si to dal/a?😜 Inak, v minulosti vystúpilo na Kriváň viacero známych osobností našich národných dejín, okrem iných aj @stur_ludovit 👣 . . #slovensko #slovakia #krivan #turistavovlastnejkrajine #niejeturabezstura #sturujem #turistikanaslovensku #vysoketatry #hightatras #naturelovers #hory #dnescestujem

A post shared by Radoslav Hoppej (@nie_je_tura_bez_stura) on

Cestovateľ Radoslav Hoppej sa v rámci svojho blogurovnomenného Instagramu venuje nielen mestskej turistike, ale aj horám. Na jeho profile nájdete aj kvízy, vďaka ktorým sa naučíte veľa zaujímavého.

@dovolenkujemdoma

View this post on Instagram

🌳 HRIŇOVSKÉ LAZY 🌳 Ránečko dnes začíname tipom na dokonalé ticho a oddych v členitom teréne katastra rázovitého mesta na Podpoľaní. Pre mnohých Bohom zabudnuté miesto, pre nás raj na Zemi – Hriňová. 😍 🍀 výrazne členitý chotár mesta dotvára rieka Slatina, ktorú držia v obkolesení Veporské vrchy a Poľana. 💧 v katastri mesta sa nachádza údolná vodná nádrž o celkovom objeme 7,3 mil. metrov kubických, vybudovaná v 70-tych rokoch 20. storočia ako zásobáreň pitnej vody pre vodovod Hriňová – Fiľakovo – Lučenec. 📍 vďaka svojmu členitému okoliu bola útočiskom a dejiskom mnohých bojov v rámci 2.svetovej vojny, čo dnes pripomína pamätník SNP a množstvo bunkrov či zákopov. 🏡 lazy sú typické rozdrobenosťou ornej pôdy medzi ľudí na parcely a terasovité políčka (pekne vidno na fotkách), ktoré sú často vymedzené kamennými valmi – čo z nich robí Európsky unikát.‼️ 👨‍🌾 na lazoch dnes vyvíja aktivitu úctyhodných 350 rodinných fariem. 🌋 vedeli ste že Poľana je najvyššia sopka Slovenska? (1458 mnm), a z mesta sa na jej vrchol môžete dostať turistickým chodníkom 🟨 a 🟥 farby, ale bacha na medvede! ☝️🐻😊 Výlet na Poľanu, ktorá je od roku 1990 biosférickou rezerváciou UNESCO rozhodne odporúčame. 👍 👥 znie to neuveriteľne, no mesto so svojimi cca 7 500 obyvateľmi a rozlohou 126 500 kilometrov štvorcových 5. NAJväčšie na Slovensku (po BA, KE, Vysokých Tatrách a RK), a delí sa na 16 mestských častí. 📸 ak si chcete vychutnať rovnako pekné pohľady odporúčame si ráno privstať, tak ako my s našim kamošom fotografom @samuel_lesko a navštíviť oblasť Javorinka – skalný útvar Kešovka. 👌 💚 Podpoľanie je jeden z mála slovenských regiónov, kde si turista, okrem návštevy sopky, či vodopádov môže vo viacerých domoch dopriať nákupy tradične dopestovaných zemiakov, syrov, masla, domáceho chleba či mäsa. Aj takto môže v tomto kraji vyzerať nákupná turistika.💚 #dovolenkujemdoma #cestujemeposlovensku #tipnavylet #slovensko #hrinova #hrinovskelazy #krajinanepoznana #slovensko #banskobystrickykraj #ranecko #vychodslnka #krasyslovenska

A post shared by Nespoznané miesta Slovenska (@dovolenkujemdoma) on

Jeden z novších profilov reaguje na aktuálnu situáciu a predstavuje nepoznané krásy Slovenska s cieľom podporiť domáci cestovný ruch. Pri jednotlivých fotkách nájdete množstvo praktických informácií, vďaka ktorým vás pri návšteve týchto miest nič nezaskočí.

@time_to_hike

Tento nový profil hobby fotografa prináša nielen pekné fotky, ale aj tipy na miesta, ktoré ste možno ešte nenavštívili. Viacerými tipmi sa inšpirovala aj naša kolegyňa Simona, ktorá má už pochodený kus Slovenska.

@tatry_official

Ak sa chystáte navštíviť naše veľhory, tento profil sa určite oplatí sledovať. Nájdete tu množstvo pekných fotiek, vďaka ktorým bude výber cieľa počas najbližšieho výstupu možno o niečo jednoduchší.

@outdoormamas.sk

Profil spája komunitu aktívnych matiek, ktoré so svojimi deťmi rady trávia čas v prírode a v horách. Občianske združenie má aj svoj web, kde nájdete množstvo praktických tipov aj informácie o spoločných akciách.

@hiking.sk

Podľa webmagazínu o horách hiking.sk si výlety plánujú mnohí milovníci turistiky, možno však neviete, že redakcia je aktívna aj na Instagrame. Aj tu nájdete tipy na zaujímavé miesta a zároveň trošku nazriete do „redakčnej kuchyne“.


Sledujte Instagram cez O2 a užite si neobmedzené množstvo zaujímavostí z prostredia slovenských hôr aj pekných fotiek s vylepšenými O2 SMART Paušálmi. Nájdete v nich neobmedzené dáta aj predplatné prémiových aplikácií, napríklad streamovacej služby HBO GO alebo hudobnej appky TIDAL. Pre viac informácií navštívte www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

O2 si pripomína November 89 Rozprávkou o slobode z pera Daniela Heviera

Pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie O2 opäť zdôrazňuje, že sloboda nie je samozrejmosť.

O2 aj v roku 2020 pripomína širokej verejnosti hodnoty, ktoré nám priniesol November 89 a skutočnosť, že sloboda nie je samozrejmosť. Tentoraz sa spojilo s Danielom Hevierom, s ktorým dlhodobo pracuje na spoločnom projekte O2 Radostná škola s Danielom Hevierom, ktorého cieľom je meniť školstvo systematicky zdola.

Spisovateľ a textár napísal Rozprávku o slobode, ktorá je určená (nielen) detským čitateľom. Poučenie z nej si môžu vziať čitatelia každej generácie.

Čítajte aj: 9 pesničiek o slobode, ktoré si treba pripomínať 

V rozprávke je viac reality ako fantázie, hovorí Hevier

„Za svoj spisovateľský život som napísal hádam aj pol tisíca rozprávok. A predsa je moja Rozprávka o slobode trochu iná: je v nej oveľa viac reality ako fantázie. V rozprávkarovi Zachariášovi je niečo zo mňa, ale aj z mnohých ľudí, ktorí žili v minulých časoch,“ hovorí Daniel Hevier.

„Sloboda je pre mňa vysokou hodnotou a neustále ju v sebe obnovujem. My ako národ a spoločenstvo sme ju v rôznych dobách získavali i strácali, a azda prichádzame na to, že sloboda nemôže byť anarchiou ani svojvôľou, že musí byť spojená so zodpovednosťou za jej užívanie a s účasťou na živote ľudí okolo nás,“ dopĺňa obľúbený spisovateľ.

Gažík: Chceme, aby si aj mladí ľudia uvedomovali cenu slobody

Generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady O2 Férovej nadácie Peter Gažík zdôrazňuje, že tému slobody treba otvárať aj s mladšími ročníkmi, ktoré o udalostiach Novembra 89 a živote predtým často veľa nevedia.

„Hodnota slobody nie je nikdy príliš často a príliš silno zdôrazňovaná, nikdy to nie je už cez čiaru. Je totiž stále aktuálna a naším cieľom je, aby si mladí ľudia už v skorom veku uvedomili jej cenu, a to nielen vtedy, keď v našich životoch absentuje, ale predovšetkým vtedy, keď je prítomná a keď ju môžeme oceniť a užívať si ju,“ vysvetľuje.

„Som úprimne rád, že aj v dnešnej neštandardnej situácii sme schopní zachovať túto tradíciu, ktorou je pre nás pripomínanie Novembra 89, a to nie iba pri príležitosti okrúhlych výročí, ale systematicky každoročne. Ešte radšej som, že sa nám podarilo vytvoriť takéto unikátne spojenie s pánom Hevierom, ktoré je pre nás, vyplývajúc z našej dlhodobej spolupráce, úplne prirodzené,“ dopĺňa Peter Gažík.

Rozprávku o slobode si môžete vypočuť aj ako podcast

Rozprávku o slobode si môžete prečítať priamo v Sóde a pripravené je aj špeciálne video, v rámci ktorého vás a vaše deti prenesie do nie takej dávnej minulosti svojím charakteristickým hlasom herec Robert Roth. Rozprávku si môžete vypočuť aj v špeciálnom podcaste SME Rozprávky.

Príbeh o mladom rozprávkarovi Zachariášovi vyšiel aj v špeciálnom tlačenom magazíne Sóda, ktorý je k dispozícii v O2 Predajniach. Obrázky k rozprávke nakreslila ilustrátorka Hedviga Gutierrez, ktorá výborne zachytila atmosféru obdobia, v ktorom sa príbeh odohráva. Kampaň na sociálnych sieťach podporili aj slovenské osobnosti a známe tváre ako Fero Joke, Kristína Tormová, Mára Čírová, Matej Tóth, Lenka Šóošová, Lady Zika, Vladimír Kobielsky a ďalší.

O2 v rámci pripomenutia udalostí 17. novembra zverejnilo na streamovacej službe Tidal svoj playlist revolučných songov a v spolupráci s HBO GO upriamilo pozornosť na filmy s tematikou Novembra 89. Ďalší zaujímavý obsah vrátane rozhovoru s Danielom Hevierom nájdete aj v Sóde.


Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Traja králi O2: Vianočný bonus na tri smart zariadenia pomáha aj deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojej rodine

Čítaj viac

PlayStation 5 je konečne tu a toto sú 4 dôvody, prečo sme sa novú konzolu tak tešili

Čítaj viac