Neviete, kam sa vybrať do hôr? Sledujte týchto 8 profilov na Instagrame

Instagram je vďačnou studnicou inšpirácií aj v prípade, ak sa chcete s rodinou vybrať do hôr. Tieto profily vám pomôžu pri objavovaní prírodných krás na Slovensku.

Hľadáte inšpiráciu, kam sa vybrať na výlet alebo len máte chuť na chvíľu vypnúť pri pohľade na krásu slovenskej prírody? Vybrali sme pre vás profily na Instagrame, ktoré ponúkajú oboje. 

Sledujte Instagram cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môžu byť neobmedzené dáta, aby ste si mohli naplno vychutnať aj túto appku. Chcem vedieť viac

@turistikanaslovensku

Turistika na Slovensku združuje fotky často vyrážajúce dych od milovníkov hôr z celej krajiny, no najčastejšie tu nájdete Tatry. Ak sa vám podarí spraviť pekný záber, nezabudnite použiť hashtag #turistikanaslovensku, možno sa tu objaví aj vaša fotka.

@wearehikemates

Hikemates je komunita, ktorá je súčasťou Klubu slovenských turistov, pričom jej členovia môžu využívať rôzne výhody ako turistické poistenie či zľavy na ubytovaní. Na ich Instagrame nájdete okrem zaujímavých tipov aj informácie o spoločných výstupoch, ktoré organizujú.

@nie_je_tura_bez_stura

View this post on Instagram

Kriváň je pre veľa Slovákov tým najväčším symbolom našej krajiny.🇸🇰Hovorí sa, že každý správny Slovák by ho mal aspoň raz za život zdolať. Ja si však myslím, že zdolať by ho mal ten, kto si na to trúfa, a vôbec nemusí mať výčitky, keď sa na to necíti. Ja sám sa priznávam, že výstup na Kriváň bol pre mňa jednou z najnáročnejších túr v živote.😅 Na ktorej túre si sa doslova opúšťal/a, ale nakoniec si to dal/a?😜 Inak, v minulosti vystúpilo na Kriváň viacero známych osobností našich národných dejín, okrem iných aj @stur_ludovit 👣 . . #slovensko #slovakia #krivan #turistavovlastnejkrajine #niejeturabezstura #sturujem #turistikanaslovensku #vysoketatry #hightatras #naturelovers #hory #dnescestujem

A post shared by Radoslav Hoppej (@nie_je_tura_bez_stura) on

Cestovateľ Radoslav Hoppej sa v rámci svojho blogurovnomenného Instagramu venuje nielen mestskej turistike, ale aj horám. Na jeho profile nájdete aj kvízy, vďaka ktorým sa naučíte veľa zaujímavého.

@dovolenkujemdoma

View this post on Instagram

🌳 HRIŇOVSKÉ LAZY 🌳 Ránečko dnes začíname tipom na dokonalé ticho a oddych v členitom teréne katastra rázovitého mesta na Podpoľaní. Pre mnohých Bohom zabudnuté miesto, pre nás raj na Zemi – Hriňová. 😍 🍀 výrazne členitý chotár mesta dotvára rieka Slatina, ktorú držia v obkolesení Veporské vrchy a Poľana. 💧 v katastri mesta sa nachádza údolná vodná nádrž o celkovom objeme 7,3 mil. metrov kubických, vybudovaná v 70-tych rokoch 20. storočia ako zásobáreň pitnej vody pre vodovod Hriňová – Fiľakovo – Lučenec. 📍 vďaka svojmu členitému okoliu bola útočiskom a dejiskom mnohých bojov v rámci 2.svetovej vojny, čo dnes pripomína pamätník SNP a množstvo bunkrov či zákopov. 🏡 lazy sú typické rozdrobenosťou ornej pôdy medzi ľudí na parcely a terasovité políčka (pekne vidno na fotkách), ktoré sú často vymedzené kamennými valmi – čo z nich robí Európsky unikát.‼️ 👨‍🌾 na lazoch dnes vyvíja aktivitu úctyhodných 350 rodinných fariem. 🌋 vedeli ste že Poľana je najvyššia sopka Slovenska? (1458 mnm), a z mesta sa na jej vrchol môžete dostať turistickým chodníkom 🟨 a 🟥 farby, ale bacha na medvede! ☝️🐻😊 Výlet na Poľanu, ktorá je od roku 1990 biosférickou rezerváciou UNESCO rozhodne odporúčame. 👍 👥 znie to neuveriteľne, no mesto so svojimi cca 7 500 obyvateľmi a rozlohou 126 500 kilometrov štvorcových 5. NAJväčšie na Slovensku (po BA, KE, Vysokých Tatrách a RK), a delí sa na 16 mestských častí. 📸 ak si chcete vychutnať rovnako pekné pohľady odporúčame si ráno privstať, tak ako my s našim kamošom fotografom @samuel_lesko a navštíviť oblasť Javorinka – skalný útvar Kešovka. 👌 💚 Podpoľanie je jeden z mála slovenských regiónov, kde si turista, okrem návštevy sopky, či vodopádov môže vo viacerých domoch dopriať nákupy tradične dopestovaných zemiakov, syrov, masla, domáceho chleba či mäsa. Aj takto môže v tomto kraji vyzerať nákupná turistika.💚 #dovolenkujemdoma #cestujemeposlovensku #tipnavylet #slovensko #hrinova #hrinovskelazy #krajinanepoznana #slovensko #banskobystrickykraj #ranecko #vychodslnka #krasyslovenska

A post shared by Nespoznané miesta Slovenska (@dovolenkujemdoma) on

Jeden z novších profilov reaguje na aktuálnu situáciu a predstavuje nepoznané krásy Slovenska s cieľom podporiť domáci cestovný ruch. Pri jednotlivých fotkách nájdete množstvo praktických informácií, vďaka ktorým vás pri návšteve týchto miest nič nezaskočí.

@time_to_hike

Tento nový profil hobby fotografa prináša nielen pekné fotky, ale aj tipy na miesta, ktoré ste možno ešte nenavštívili. Viacerými tipmi sa inšpirovala aj naša kolegyňa Simona, ktorá má už pochodený kus Slovenska.

@tatry_official

Ak sa chystáte navštíviť naše veľhory, tento profil sa určite oplatí sledovať. Nájdete tu množstvo pekných fotiek, vďaka ktorým bude výber cieľa počas najbližšieho výstupu možno o niečo jednoduchší.

@outdoormamas.sk

Profil spája komunitu aktívnych matiek, ktoré so svojimi deťmi rady trávia čas v prírode a v horách. Občianske združenie má aj svoj web, kde nájdete množstvo praktických tipov aj informácie o spoločných akciách.

@hiking.sk

Podľa webmagazínu o horách hiking.sk si výlety plánujú mnohí milovníci turistiky, možno však neviete, že redakcia je aktívna aj na Instagrame. Aj tu nájdete tipy na zaujímavé miesta a zároveň trošku nazriete do „redakčnej kuchyne“.


Sledujte Instagram cez O2 a užite si neobmedzené množstvo zaujímavostí z prostredia slovenských hôr aj pekných fotiek s vylepšenými O2 SMART Paušálmi. Nájdete v nich neobmedzené dáta aj predplatné prémiových aplikácií, napríklad streamovacej služby HBO GO alebo hudobnej appky TIDAL. Pre viac informácií navštívte www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vyhrajte novú Motorolu Moto G8 Power Lite s batériou, ktorá vydrží až tri dni

Novinka od Motoroly zvládne 19 hodín filmových zážitkov na jedno nabitie. Smartfón môže byť váš za jednu jednoduchú odpoveď.

Kedysi stačilo mobil nabíjať párkrát do týždňa, ale postupne prichádzali rôzne nové funkcie a vychytávky a výdrž batérie sa postupne znížila na jeden deň. Novinka od Motoroly je v tomto smere vďačným návratom k starým dobrým časom s poriadnou výdržou batérie. Môžete ju vyhrať v našej novej súťaži, stačí si pozorne prečítať článok.

Motorola Moto G8 Power Lite je výborný smartfón pre moderného človeka, ktorý rád tvorí a konzumuje rôznorodý multimediálny obsah. Vďaka bleskovému zaostrovaniu trojitého zadného fotoaparátu vám neuniknú momentky, ktorými môžete spestrovať sociálne siete a baviť svoje publikum.

Na momentky, portréty aj detaily, ktoré odfotíte, máte k dispozícii vnútorné úložisko s kapacitou 64 GB a prezeranie albumov si užijete na 6,5-palcovom Max Vision displeji. O výkon sa stará 4 GB operačná pamäť, takže zo smartfónu môžete mať aj užitočný pracovný či herný nástroj.

Najväčšou výhodou Motoroly Moto G8 Power Lite je úžasná batéria s kapacitou 5 000 mAh, ktorá dokáže na jedno nabitie vydržať až tri dni, čo v praxi znamená 100 hodín počúvania obľúbených pesničiek a podcastov alebo 19 hodín binge-watchingu obľúbených seriálov alebo filmových zážitkov. 

Ak ste pozorne čítali až sem, už vám nič nebráni v zapojení sa do súťaže o novinku od Motoroly.

Čo môžete získať

Zo všetkých súťažiacich vyžrebujeme jedného výhercu, ktorý získa smartfón Motorola Moto G8 Power Lite.

Ako na to

Na zapojenie do súťaže postačí, keď nám napíšete kapacitu batérie, vďaka ktorej vydrží Motorola Moto G8 Power Lite až tri dni na jedno nabitie. Odpoveď napíšte do pripraveného formulára a uveďte svoje kontaktné údaje.

Ďakujeme za záujem. Súťaž sme už ukončili.

Odpovede posielajte do utorka 30. júna 2020. V stredu 1. júla 2020 spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme jedného výhercu, ktorého budeme o spôsobe odovzdania výhry informovať prostredníctvom e-mailu.

Ak sa vám cena v súťaži neujde, Motorolu Moto G8 Power Lite môžete mať aj k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac