Rozprávkový výber, ktorý ocenia aj rodičia. Pozrite si naše letné odporúčania

Presuňte sa s nami cez leto do rozprávkového sveta s pestrým výberom filmov a seriálov, ktoré zabavia malých aj veľkých divákov.

K letu neodmysliteľne patria výlety a aktívne strávený čas s rodinou, no nie každý deň prázdnin musí byť nabitý programom. Nechajte voľný čas plynúť s výberom rozprávok, ktoré vaše deti budú sledovať so zatajeným dychom aj úsmevom na perách. Všetky teraz nájdete na VOYO aj s dabingom, vďaka čomu ich môžete pustiť kedykoľvek a kdekoľvek. Napríklad aj na tablete či mobile počas dlhých ciest autom za skutočným dobrodružstvom.

Hodiny zábavy máte v balíčku aj s 10 GB dát navyše. Predplatné služby VOYO máte v cene vášho O2 SMART Paušálu

Spomínate si, keď sme sa ako deti nevedeli dočkať večerného času, kým Deduško Večerníček rozsvietil hviezdy na oblohe? To bolo pre všetky deti jasným znamením dať sa pohltiť fantazijným príbehom. Pravidelný príjem večernej rozprávky už zrejme podobné pocity nevyvolá, no o to intenzívnejšie emócie môžu deti objaviť v novej tvorbe. Navyše s úplne jednoduchou dostupnosťou na pár klikov. Jediné, čo musíte urobiť, je spoločne sa rozhodnúť, ktorý príbeh sa bude pozerať – toto rozhodovanie môže uľahčiť náš výber rozprávkových filmov a seriálov. 

Dom kúziel (2013)

Ryšavý kocúr v hlavnej úlohe, ale nie je to Garfield! Kocúr Hrom je rozkošný a múdry, no jeho hlavným nepriateľom je strach z búrok a, ako to v dobrej rozprávke býva, práve tá sa stane katalyzátorom celého príbehu. Hľadanie novej skrýše totiž spôsobí, že sa Hrom zatúla do domu kúzelníka Lawrencea, ktorý sa ho ujme. V dome však nie sú sami – žijú tam ďalšie zvieratká, postavičky a oživené predmety (ľahko pripomínajúce tie z Alice v krajine zázrakov), no nie sú z Hromovej prítomnosti nadšené. Ako sa vyvinie ich vzťah a aké prekážky spolu budú musieť prekonať? 

Dom kúziel, príbeh o súdržnosti a odvahe okorenený dávkou fantázie je ideálny pre deti, ktoré majú v obľube filmy ako Toy Story, Zootropolis a V tom dome straší. Kvalita európskej animácie svojou dynamickosťou a ostrými farbami prekoná všetky predsudky a dej rozprávky aj v srdciach dospelákov zanechá hrejivý pocit.  

Ako vycvičiť drakov (2012)

Vedeli ste, že obľúbená detská rozprávka Ako vycvičiť draka má svoju seriálovú verziu? Vznikla ešte pred uvedením druhého filmu, nejde však o žiadnu nekvalitnú druhotriednu tvorbu. Práve naopak, pôvodní hrdinovia Štikút a Bezzubka sa úspešne vracajú na obrazovky s novými (ľudskými aj dračími) priateľmi po svojom boku. Ako vycvičiť drakov prináša prepracované príbehy, v ktorých hrdinovia spoločne hľadajú riešenia problémov. Tie dotvára skvelá hudba a poučné myšlienky. 

Ak vaše deti milujú pôvodný celovečerný film a jeho druhé pokračovanie, nebojte sa ich doplniť práve týmto seriálom. Krátke 22-minútové epizódy zabavia každého neposedného diváka a sú vhodné napríklad aj počas poobednej siesty.

Malá morská víla (1976)

Príbeh o malej morskej víle od rozprávkara Hansa Christiana Andersena je celosvetovo známy. Filmovo spracovaný bol už mnohokrát, no jednou z najvydarenejších verzií je práve táto československá. Vychádza priamo z Andersenovej predlohy, ktorá sa vyznačuje zamilovanosťou, tajuplnosťou aj melanchóliou. Miestami presahuje až do filozofického diela, o ktoré sa postaral režisér Karel Kachyňa. 

Je to jedna z mála rozprávok, ktorá sa nekončí happyendom, no zato je neuveriteľne poučná a hlboká. Rozprávka vyniká aj vizuálnym spracovaním podmorského sveta, kostýmami a hudbou.

Malá morská víla je natoľko nevšedná, že z nej budú unesené všetky deti, a to aj desiatky rokov po jej prvotnom pozretí. A ak ste tento klenot ešte nevideli ani vy, odporúčame vyhradiť si čas a pozrieť si ju spoločne s deťmi.

Leo da Vinci: Misia Mona Lisa (2018)

Zatúlajte sa do stredovekého Talianska a zažite dobrodružstvá spolu s mladým vynálezcom Leom a jeho priateľmi Lisou a Lorenzom. Pri putovaní do ďalekého veľkomesta traja kamaráti spoznajú rozprávača, ktorý im povie príbeh o potopenej lodi a stratenom poklade. Nadšený Leo si od neho kúpi mapu, ktorá má troch priateľov zaviesť priamo k tajuplnému miestu. To však ešte netušia, že každý ich krok sledujú piráti, ktorí tiež túžia po bohatstve. 

Talianska animovaná rozprávka Leo da Vinci: Misia Mona Lisa sa bude páčiť malým výmyselníkom a deťom, ktoré zaujímajú pravdivé príbehy z histórie. Leonardove vynálezy totiž skutočne existujú a dodnes predstavujú základy mnohých moderných strojov. Deti sa preto nielen zabavia, ale aj niečo nové naučia. 

Môj kamoš obor (2016)

Na VOYO nájdete aj rozprávky veľkých produkčných spoločností, akým je aj film Môj kamoš obor, ktorý v bezstarostných letných dňoch budú zbožňovať všetky deti aj ich rodičia.

Po dobrom oddychu pri rozprávke sa rozhýbte napríklad pri tanci. Tieto pesničky roztancujú nielen vaše deti, ale aj vás

Fenomenálny režisér Steven Spielberg vychádza z knižky od známeho detského autora Roalda Dahla (Matilda, Charlie a továreň na čokoládu). Môžete sa preto tešiť na jednoduchú dejovú líniu prepletenú zdravou dávkou fantasy, svojským humorom a neuveriteľne krásnym vizuálom. 

Maškrtné medvedie príbehy (2020)

Kontrastné rozprávkové dvojice, ako Tom a Jerry, Maťko a Kubko alebo Pat a Mat, sú dôkazom, že vo dvojici sa to naozaj „táhne líp“. Do kategórie podnetných rozprávkových parťákov 21. storočia môžeme určite zaradiť aj dvoch šibalských a vynaliezavých priateľov Miška a Nedveďa z Maškrtných medvedích príbehov. 

Macko Miško je ustráchaný drobček, zatiaľ čo medveď Nedveď je veľký maco a úplný pohodár. Obaja však rovnako milujú jedlo, majú neustále prázdne brušká a vymýšľajú rôzne spôsoby, ako sa k maškrtám dostať. To znamená aj milé a vtipné rozprávkové zápletky s poučením, keď ich plány nevyjdú, pričom hlavnú myšlienku nenásilne prezentujú aj najmenším divákom pred obrazovkami. A hoci táto rozprávka môže na prvé počutie navodzovať pocit hravej školy varenia pre deti, veľmi prekvapí. Sedemminútové epizódy dotvárajú chytľavé piesne a jedinečné výtvarné stvárnenie.

Asterix a Obelix: Sídlo Bohov (2014)

Filmy o Asterixovi a Obelixovi sú pre Francúzov to isté ako pre našich českých susedov Mach a Šebestová. Kreslená či komiksová verzia sú síce úplné klasiky, ale aj ich novodobé verzie majú svoje čaro. A to doslova, nechýba v nich totiž ani čarovný nápoj, ktorý obyvateľom starorímskej dedinky dodáva nadľudskú silu. 

Pri animovanej verzii Asterix: Sídlo Bohov (2014) sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí. Príbeh je nabitý dobrodružstvom a inteligentným humorom, na ktorom sa bude nahlas smiať celá rodina. S VOYO si však môžete pozrieť hlavných hrdinov až trikrát. Okrem animovanej verzie ponúka streamovacia platforma aj hrané filmy Asterix a Olympijské hry (2008) a Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva (2012), ktoré si vychutnajú primárne staršie deti.

Streamovacia služba VOYO svoje služby neustále dopĺňa – už začiatkom leta si môžete do rozprávkového itinerára doplniť dobrodružné aj vtipné tituly ako Tučniaky z Madagaskaru či Kung Fu Panda. A nezabúdajte – pri rozprávkach vek nerozhoduje, užite si preto spoločný čas bez výčitiek aj neaktívne, len so zapnutou fantáziou pri snivých príbehoch.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

6 seriálov, cez ktoré spoznáte kultúru európskych krajín aj z obrazovky

Pripravte si osviežujúci nápoj a ovládač – objavovanie okolitých krajín a kultúr máte na dosah ruky.

K letu neodmysliteľne patria výlety a spoznávanie nových krajín. Destinácie sa menia, dovolenkové istoty zostávajú – „vôňa“ potu v autobusoch, preplnené ľadvinky a húfy ľudí, ktorí čakajú na svoju štylizovanú fotku pri lokálnom instagramovateľnom pozadí. 

Na európske seriálové klasiky nemusíte čakať v telke. Stačí si pustiť VOYO a ešte ušetriť 5,99 € mesačne. Ako získam predplatné zadarmo?

Pre všetkých, ktorí radi cestujú prstom po mape alebo po ovládači, sme pripravili seriálovú cestu, na ktorej môžete spoznať kultúru rôznych európskych krajín. Nebude to vždy veselá cesta, ale aj prekonanie traumy je súčasťou identity mnohých národov. 

Druhá šanca

Začneme doma, pretože výlety po Slovensku sú stále nedocenené. Seriál Druhá šanca je remake talianskeho seriálu DOC – Nelle tue mani inšpirovaného skutočným príbehom šéfa pohotovostného oddelenia, ktorý po nehode zabudol na posledných 12 rokov svojho života. 

Slovenská verzia z roku 2022 nám dáva príležitosť lepšie spoznať národný klenot menom Ján Koleník. Vie tancovať, vie spievať a vie vynikajúco vyzerať v bielom plášti. Koleník si vychutnáva dvojúlohu arogantného a nedôverčivého primára Fabiána a jeho prívetivejšej verzie, do ktorej sa prebudí po strate spomienok na poslednú dekádu. 

Mix Doktora Housa Dobrého doktora vo vynovenom prostredí polikliniky na bratislavskej Bezručovej ulici bez ťažkostí zabaví na celú hodinu. Pôsobivé prvorepublikové architektonické prvky pomáhajú zakryť fakt, že lekári venujú viac času svojim intrigám ako pacientom, a dramatickému napätiu pomáhajú aj stopercentné herecké výkony. 

Sluha národa

Jedným z najpopulárnejších kultúrnych exportov Ukrajiny sa stal seriál Sluha národa z roku 2015. Dnešný prezident Volodymyr Zelenskyj v tejto politickej satire stvárnil učiteľa dejepisu Vasylyja, ktorému na kamere uletí dekel. Jeho znôška nadávok na politickú situáciu v krajine sa objaví na internete, čo mu – paradoxne – pomôže získať post prezidenta krajiny. 

Sluha národa sa neštíti žiadnej absurdity pri pranierovaní frašky moci. Vasylyj je pred zvolením na konci potravinového reťazca v zborovni, no po vymenovaní za hlavu štátu ho riaditeľka víta koláčom a študentský zbor mu uprostred leta spieva oslavnú koledu o narodení Božieho syna. Vasylyjovi rodičia po telefóne sľubujú príbuzným a známym funkcie. 

Dôvodov na výbuchy smiechu bude veľa. Svižné 30-minútové diely tejto komédie plnej hodnotenia pomerov bez servítky ocenia všetci milovníci premysleného humoru. 

Kobra 11

Európska televízna produkcia má tri základné piliere. Iba v Európe sa mohla zrodiť nádherná halucinogénna rozprávka Fantaghiro, iba na starom kontinente každý rok hlasujeme v Eurovízii o to, ktoré piano uprostred vystúpenia horelo (metaforicky a občas aj fyzicky) najkrajšie, a iba v Európe existuje žáner krimi seriálu z prostredia diaľničnej polície. 

Komu sa nechce cestovať na obrazovke, môže sa vybrať spoznávať týchto 7 zaujímavých obcí na západnom Slovensku

Kobra 11 patrí k nezničiteľným mamutom európskej tvorby, ktorého ani po 26 rokoch nezdolal zub času. Príbehy Semira Gerkhana (Erdogan Atalay) a jeho mnohých parťákov v boji za bezpečnosť a spravodlivosť na kolínskych cestách dominujú rebríčkom popularity nielen v Nemecku. Automobilové naháňačky a prestrelky na diaľnici sú ťahom na bránku u divákov na celom svete.

Seriáloví snobi môžu nad Kobrou 11 ohŕňať nosom, ale v ktorom inom drvivo populárnom seriáli máme v tretej minúte epizódy auto letiace vzduchom, ktoré šoféruje hlavný hrdina tureckého pôvodu? Svedectvo paneurópskej kultúry, ktorá bola odjakživa prirodzenou zmesou etnicít, sa tu snúbi s víziou priamočiarej zápletky, v ktorej rýchle autá víťazia nad pomalšími a spravodlivosti je vždy výbušne učinené zadosť. 

Nočný manažér

Seriálová adaptácia populárneho špionážneho románu od kultového autora Johna le Carrého vás prevedie celou Európou – od luxusu švajčiarského hotela s oku lahodiacimi zábermi na nepokorené vrcholky hôr cez idylický anglický vidiek so zelenajúcimi sa stráňami až po slnkom zaliate pláže Malorky. 

Sledujeme bývalého vojaka Jonathana Pina (Tom Hiddleston), ktorý po službe v Iraku zavesil vojenskú kariéru na klinec a zvolil si osud nočného manažéra hotelov. Jeho pokojný život ponocovania v prepychovom švajčiarskom hoteli prekazí príchod obchodníka Richarda Ropera (Hugh Laurie), ktorý má prsty v medzinárodnom obchode so zbraňami. 

Nočného manažéra premôže svedomie a v spolupráci s agentkou britských informačných služieb Angelou Burr (Olivia Colman) sa rozhodne infiltrovať Roperov biznis, aby zachránil čo najviac životov. Napínavá hra na mačku a myš, hviezdne obsadenie a ohromujúce exteriéry z celej Európy a Blízkeho východu – v Nočnom manažérovi sa je na čo pozerať. 

Deň, ktorý zmenil Nórsko

Najlepšia krajina na svete – aj týmto superlatívom je častované Nórsko na základe prieskumu spokojnosti obyvateľov so sociálnym zabezpečením a úrovňou služieb. Ale faktografický seriál Deň, ktorý zmenil Nórsko nám ukazuje krajinu ako každú inú. V nemocniciach sa prepúšťa, aby sa ušetrilo, policajti nestíhajú dotiahnuť procesy do konca, lebo na to nemajú dosť nadčasov, a novinárov nonstop otravujú konšpirátori s xenofóbnymi teóriami o tom, kto môže za všetko zlé v krajine. 

Do toho prichádza 22. júl 2011 – deň obrovskej tragédie v centre hlavného mesta Oslo a v letnom mládežníckom tábore na ostrove Utøya, počas ktorej rukou Andersa Breivika zahynuli desiatky nevinných obetí. Na túto skutočnú katastrofu sa dívame očami rodičov, novinárov a záchranných jednotiek, ktoré čelia následkom tejto hroznej udalosti. 

Historický seriál Deň, ktorý zmenil Nórsko z roku 2020 sa vyhýba priamemu opisu teroristického útoku. Miesto toho sa sústreďuje na to, ako ovplyvnil ostatných Nórov, a kladie si otázku, ako sa môže bezbrehému teroru postaviť obyčajný človek. 

Iveta

S posledným seriálom na zozname sa ponoríme do nostalgie našej minulosti – do 80. rokov minulého storočia v Československu a počiatkov kariéry Ivety Bartošovej. Hraný seriál Iveta nás na základe skutočného príbehu úspešnej speváčky prevedie jej mladosťou a tvorivými začiatkami.

„Chceš byť speváčka ako tvoja mamička?“ „Nie, ako Karel Gott!“ Tak sa zapíše Iveta u divákov a s rovnakou vervou sa vrhne do hudobnej kariéry plnej intríg a podvodov. Na druhej strane je jej obetavá rodina, ktorá ju podporuje v neistých začiatkoch a vždy jej nabalí na cestu dosť rezňov v chlebe. 

Pastelové farby, trblietavé diskogule a veľkolepá trvalá pre ženy i pre mužov. 80. roky sú tu a neberú žiadnych rukojemníkov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako si vytvoriť produktívne pracovisko doma? Tieto vychytávky vám pomôžu so sústredením

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac