Tiež ste si obľúbili seriál The Undoing? Podelíme sa s vami o merch

Odpovedzte na nenáročnú otázku a možno sa dočkáte malých predčasných Vianoc.

Šesťdielna miniséria The Undoing (Mala si to vedieť) sa stala jednou z najočakávanejších noviniek tejto jesene. Psychologický triler na prvý pohľad o dokonalom živote úspešnej rodiny z produkcie HBO sa po bezcitnej vražde otočí hore nohami. Seriál si môžete pozrieť exkluzívne na HBO GO a práve táto služba nám do súťaže venovala balíček skvelých darčekov. 

HBO GO je streamovacia služba na sledovanie filmov a seriálov, ktorú môžete vďaka internetovému pripojeniu využívať kedykoľvek a kdekoľvek. Výhodou je široký výber obsahu v češtine aj bohatá ponuka vlastnej produkcie HBO. Služba HBO GO môže byť teraz spolu s ďalšími skvelými aplikáciami súčasťou vášho O2 SMART Paušálu.

Čo môžete získať

Pre výhercu je pripravený balíček, v ktorom nájde darčeky s motívom seriálu The Undoing. Nachádza sa v ňom:

  • deka,
  • mikina,
  • zápisník.

Chcete sa zapojiť do súťaže? Postačí, keď nám napíšete, ktorá herecká dvojica stvárnila v tomto seriáli hlavné úlohy. Poradíme, že ide o hereckú extra triedu.

Na výber máte z troch možností:

  • A: Emma Stone a Ryan Gosling
  • B: Nicole Kidman a Hugh Grant
  • C: Jennifer Lawrence a Bradley Cooper

Ak váhate so správnou odpoveďou, nápoveď nájdete na tomto mieste.

Ako na to

Do pripraveného formulára napíšte odpoveď (A, B alebo C) a nezabudnite na svoje kontaktné údaje.

Aby ste sa do súťaže mohli zapojiť, musíte spĺňať aj nasledujúce podmienky:

  • Musíte byť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 15 rokov.
  • Musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

Ďakujeme za záujem. Súťaž sme už ukončili.

Odpovede posielajte do nedele 6. decembra 2020. V pondelok 7. decembra 2020 spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme výhercu, ktorý bude o spôsobe odovzdania výhry informovaný prostredníctvom e-mailu.


Radi by ste si pozreli dobrý seriál, napínavý film alebo zaujímavú rozprávku? Streamovacia služba HBO GO prináša viac ako 8 000 hodín obsahu, ktorý môžete sledovať nielen vo svojom smartfóne, ale aj na tablete, notebooku a smart TV. Teraz môže byť aj s neobmedzenými dátami súčasťou vášho O2 SMART Paušálu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Huawei P smart 2021 je nabitý šikovnými funkciami a vychytávkami nad naše očakávania

Pekné fotky, praktické gestá, zrkadlenie obrazovky alebo dôraz na bezpečnosť. Novinka z radu P smart toho dokáže naozaj veľa.

Séria smartfónov P smart od čínskeho výrobcu Huawei je dlhodobo veľmi populárna. Po pár týždňoch testovania budúcoročnej generácie môžeme povedať, že Huawei P smart 2021 dokáže ponúknuť výrazne viac, než by ste na prvý pohľad povedali.

Huawei vymenil Google aplikácie za vlastné. Zmení sa niečo aj vo vašom smartfóne? Kliknite sem pre bližšie info

Už po vybalení smartfónu si všimnete, že displej narástol na 6,7 palca a kvapôčkový výrez na selfie kameru vystriedal priestrel, ktorý bude dizajnovým štandardom v roku 2021. Ak by vám náhodou na displeji prekážal, stačí si v nastaveniach zobrazenia a jasu vybrať možnosť Skryť vykrojenie.

Pozornejší si v nastaveniach všimnú predvolenú možnosť inteligentného rozlíšenia obrazovky. Huawei P smart 2021 vie automaticky prepínať medzi rozlíšením 1 080 x 2 400 a 720 x 1 600 pixelov. Dôvodom je úspora batérie, pretože väčší displej s lepším rozlíšením spotrebuje viac energie. Funkciu môžete prepnúť na manuálne nastavenie, kde si zvolíte preferované rozlíšenie.

Nebráňte sa gestám, sú pohodlné

Aby ste využili veľkosť displeja naplno, skryte si prednastavené systémové tlačidlá a ovládajte smartfón gestami. Zapnete ich v nastaveniach v časti Systém a aktualizácie -> Systémová navigácia a smartfón vás už sám prevedie vysvetlením, čo sa zmení a ako sa gestá používajú. Kompletný zoznam gest, ktorými spravíte záznam obrazovky alebo stíšite smartfón, nájdete v inej časti nastavení Funkcie uľahčenia prístupu.

Za pozornosť stojí aj vlastnosť Viacero okien. Po zapnutí môžete v akejkoľvek otvorenej aplikácii potiahnuť prstom z okraja displeja smerom do stredu, prst na displeji chvíľu podržať a vysunie sa panel, z ktorého vytiahnete aplikáciu na otvorenú aplikáciu. Displej sa tak rozdelí na dve časti, v každej s jednou appkou.

Je to veľmi praktická pomôcka, ak chcete poslať mailom pripomienky k textovému dokumentu, PDF alebo tabuľke. V jednej časti máte otvorený dokument, ktorý môžete posúvať hore-dole, v druhej časti zasa mailovú správu, do ktorej priamo píšete.

Ak z bočného panela aplikáciu nevysuniete, len na ňu kliknete, otvorí sa v plávajúcom okne a môžete si tak v rýchlosti niečo pozrieť, napríklad v poznámkach,  a nemusíte pri tom zatvárať aplikáciu, ktorú práve používate.

Displej myslí aj na vaše zdravie

V súvislostí s displejom má smartfón až prekvapivo veľa funkcií. Určite treba spomenúť Ochranu zraku, vďaka ktorej sú farby na displeji teplejšie a viac žlté, čím sa potlačí nežiaduce modré svetlo.

Dokáže smartfón pomôcť nastaviť zdravšie návyky? Inšpirujte sa našimi jednoduchými radami

Túto funkciu si viete prispôsobiť v Nastaveniach v časti Zobrazenie a jas. Ochrana zraku ponúka plánovanie, možnosť ju zapnúť na celý deň, ale aj nastavenie úrovne filtra. Ak sa vrátite do časti Zobrazenie a jas, všimnite si Režim eknihy. Aj tato funkcia šetrí zrak, tentoraz zapne filter podobný sépiovému zafarbeniu. Hneď pod Režimom ekniha nájdete aj čoraz viac obľúbený nočný režim, ktorý nielen v natívnych aplikáciách mení bielu farbu na pozadí na čiernu.

Dva dni bez kábla nie je problém

Ďalšou zmenou v porovnaní s predošlou generáciou je zásadný nárast kapacity batérie na 5 000 mAh, čo v preklade znamená, že aj napriek tomu, že smartfón ponúka väčší displej, výdrž na jedno nabitie je pri bežnom používaní dva dni aj s malou rezervou. Navyše je tu pomerne rýchle, 22,5-wattové nabíjanie cez USB-C. Batériu doplna nabijete približne za hodinu štyridsať minút, po 30 minútach nabíjania z úplne vybitej batérie bude batéria ukazovať stav okolo 40 %.

Z hardvérových noviniek ponúka najnovší P smart aj bohatšiu fotografickú výbavu. Hlavný fotoaparát má 48 Mpx a prekvapivo dobrú svetelnosť f/1.8, ultra širokouhlý dostal 8 Mpx, senzory na makro a hĺbku ostrosti majú zhodne po 2 Mpx a selfie kamera má 8 Mpx.

Dobrý fotoaparát na denné fotky

Čo vám tieto čísla v skutočnosti ponúknu? Počas dňa spravíte pekné fotografie s veľmi naturálnymi farbami a s prirodzene rozmazaným pozadím. Ak zapnete umelú inteligenciu, fotky budú ešte o niečo lepšie. Pri horšom svetle si už všimnete, že smartfón sa trochu trápi. Treba však povedať, že vzhľadom na cenu, je výkon fotoaparátu naozaj solídny. Drvivá väčšina používateľov, ktorí si fotografie prezerajú na displeji smartfónu, bude absolútne spokojná.

Fotoaplikácia ponúka viacero režimov, ktoré budú dôverne známe každému, kto niekedy držal v ruke smartfón. Za zmienku stojí jedna zmena a to tá, že HDR v P smart 2021 nie je funkcia podporujúca všetky režimy, ale je to samostatný režim.

Určite vyskúšajte fotiť aj počas dňa v nočnom režime. Nedajte sa odradiť odrátavaním smartfónu, ktoré má často za následok rozmazané fotografie. Počas dňa budú ostré, aj keď so smartfónom pohnete. Nočný režim pridá fotografiám trochu iný rozmer.

Plejáda spôsobov zabezpečenia

Milo ma prekvapilo, že Huawei P smart 2021 viem zamknúť nielen bezpečnostným vzorom, ale aj tvárou a odtlačkom prsta, čítačka je super rýchla a umiestnená v tlačidle napájania. Odomykanie tvárou je o niečo pomalšie ako odtlačkom prsta, no je prekvapivo spoľahlivé aj pri horších svetelných podmienkach.

Celkovo bol pre mňa Huawei P smart 2021 veľmi milým prekvapením v tom, čo dokáže a čo ponúka. Samozrejme, že vzhľadom na cenu je v porovnaní s drahšími smartfónmi o niečo pomalší, má svoje ležérnejšie tempo, no je nabitý funkciami a vychytávkami, ktoré by ste pri takomto entry-level smartfóne neočakávali. A čo je ešte dôležitejšie, všetky počas testovania spoľahlivo fungovali.

Bezdrôtové premietanie displeja alebo zabezpečenie iného zariadenia pomocou riešenia FIDO by som skôr očakával pri biznis smartfónoch. Obe tieto funkcie aktivujete v ovládacej lište, ktorú stiahnete z hornej hrany displeja. Funkcie však nie sú vo výbere od výrobcu, musíte si ich pridať pomocou symbolu píšuceho pera v pravom hornom rohu.

Zrkadlenie displeja som skúšal s televízorom Samsung Q6 aj napriek tomu, že pripojenie trvalo chvíľu dlhšie, než by som si prial, následná komunikácia zariadení bola absolútne bezproblémová.

Riešenie FIDO vám umožní zabezpečiť iné zariadenie, napríklad notebook, pričom smartfón budete používať ako kľúč na jeho odomknutie. Musíte však mať v Huawei P smart 2021 aktivované zabezpečenie odtlačkom prsta. Ak máte inteligentný náramok alebo inteligentné hodinky, viete ich zase použiť na odomknutie smartfónu.

Pri téme bezpečnosti za pozornosť stojí možnosť zabezpečiť každú jednu aplikáciu heslom alebo biometriou. V Nastaveniach nájdite Zabezpečenie a vyberte Zámok aplikácie. Ten stačí pri vybratej appke aktivovať, netreba nič nastavovať. Samozrejme, len v prípade, že už máte nastavený odtlačok prsta, odomykanie tvárou alebo číselný kód.

Vytvorte si sejf alebo nerušene hrajte

Ak v smartfóne zvyknete ukladať veľmi citlivé údaje, tak v Zabezpečení nájdete možnosť Sejf. Táto funkcia dokáže šifrovať obrázky, dokumenty, videá a zvuky. Vyžaduje nastavenie samostatného hesla, zároveň vie prebrať zabezpečenie odtlačkom prsta. Odkaz na sejf, kvôli ľahšiemu prístupu, sa mi na domácu obrazovku nepodarilo umiestniť, vždy som musel ísť cez Nastavenia.

Špeciálnou vychytávkou pre hráčov je funkcia Game Space. Tá umožňuje počas hry nastaviť režim Nerušiť, použiť optimalizáciu pre lepší výkon počas hrania, vypnúť gestá ovládania obrazovky počas hrania a zopár ďalších funkcií. Game Space je samostatná aplikácia, ktorú nájdete na domácej obrazovke.

Google stále chýba, no nevadí to

Vyhnúť sa téme chýbajúcich Google služieb je v prípade Huawei nemožné. Spoločnosť robí maximum, aby toto obmedzenie používateľom vynahradila. Pomocou predinštalovaného vyhľadávača Petal dokážete stiahnuť väčšinu aplikácií, ktoré má Google Play v ponuke.

Toto riešenie do maximálne možnej miery uľahčuje vyhľadávanie a inštaláciu aplikácií. Nemusíte sa teda báť, že by ste museli stráviť hodiny tým, že by ste študovali a učili sa pracovať s .apk súbormi. Petal všetko rieši za vás.

Vyskúšali sme, či sa dá fungovať so smartfónom bez Google. Ako to dopadlo?

Obchod AppGallery sa navyše neustále rozrastá. Keď som si v ňom listoval naposledy v auguste 2020, chýbalo tu zopár aplikácií slovenských operátorov alebo bánk. Teraz v novembri 2020 som ich všetky v AppGallery našiel. Navyše tak ako doteraz sa všetky Google služby dajú používať cez prehliadač alebo ich viete suplovať inými aplikáciami z AppGallery.

Gmail môžete bez problémov používať v natívnej aplikácii E-mail alebo si môžete vybrať niektorú z AppGallery, napríklad Bluemail alebo Cleanfox. Fotky zasa zdieľať cez Dropbox alebo ich cez prehliadač nahrávať do Google fotiek a Google mapy môžete nahradiť predinštalovanými mapy.cz. YouTube môžete používať priamo v prehliadači. Zvykať si na život bez Google služieb možno chvíľku potrvá, no dá sa bez nich žiť.

Huawei P smart 2021 je vzhľadom na svoju kategóriu vstupných modelov do sveta smartfónov perfektným riešením. Ostatne sérii P smart sa darí niekoľko rokov za sebou a vylepšenia, ktoré model 2021 ponúka, naznačujú, že úspech bude pokračovať.


Huawei P smart 2021 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac