Týchto 6 filmov a seriálov vám ukáže, aké rôzne podoby môže mať láska

Romantické komédie nemusia byť len nástrojom, ako vyplniť valentínsky večer. Dokážu pobaviť, rozcítiť aj prispieť k zamysleniu nad tým, či naše vzťahy naozaj fungujú.

Či už svoju polovičku máte, alebo ju ešte len hľadáte, dobrá romantická komédia alebo vtipný seriál o láske dobre padnú každému. HBO GO pripravila vo februári špeciálnu valentínsku sekciu s výberom filmov a seriálov, ktoré sú plné smiechu, vášne, sklamaní aj hľadania seba samého. V Sóde sme vytipovali 6 z nich, ktoré vám ukážu rôzne podoby lásky.

Sledujte romantické filmy a seriály cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu

Bláznivá, hlúpa láska/Crazy, Stupid, Love
(2011)

Foto: © 2011 Warner Bros. Entertainment

Keď sa štyridsiatnik Cal pre neveru svojej manželky Emily rozvedie, vezme si ho pod krídla skúsený Jacob. Opäť ho zasvätí do sveta flirtu, čo mu pomôže aspoň na moment zabudnúť na dokonalý život, ktorý stratil, a naplno sa oddať slobode. Pomedzi to sa začnú vrstviť vzťahové drámy Jacoba aj ďalších hrdinov tejto snímky.

Film vás očarí nielen skvelým humorom, ale aj hviezdnym obsadením, spomenieme napríklad vždy vtipného Steva Carella, vždy skvelú Julianne Moore, šarmantného Ryana Goslinga či krásnu Emmu Stone.

Normálni ľudia/Normal people
(2020)

Foto: © Hulu

Prekážajú vám rozprávkové vzťahy, ktoré nemajú so skutočným životom takmer nič spoločné? Seriál o normálnych ľuďoch je k realite výrazne bližšie. Zobrazuje komplikovaný vzťah Marianne (Daisy Edgar-Jones) a Connella (Paul Mescal), ktorí si napriek svojim odlišnostiam k sebe nájdu cestu. Príbeh je plný vášne, ale aj obyčajných trápnych chvíľ a vzájomného neporozumenia.

Sympatická dvojica spoločne dozrieva a učí sa byť úprimná k sebe i k svojmu okoliu. Normálni ľudia sú adaptáciou úspešného románu írskej spisovateľky Sally Rooney a na knižný úspech nadväzuje aj seriálové spracovanie, ktoré sa dočkalo dvoch nominácií na Zlatý Glóbus.

Ako prísť o muža za 10 dní/How to Lose a Guy in 10 Days
(2003)

Foto: © 2003 Paramount Pictures

Romantická klasika Ako prísť o muža za 10 dní nesmie v našom shortliste chýbať. Andie (Kate Hudson) pripravuje článok do ženského časopisu o tom, ako sa zbaviť muža za krátky čas. Rozhodne sa pre malý experiment a odskúša si to so sebavedomým Benjaminom (Matthew McConaughey) na vlastnej koži. Pripravená taktika však zlyháva, zafunguje chémia, s ktorou Andie vôbec nepočítala.

Otestujte sa: Viete, ktorá megahviezda prespievala hit Lenky Filipovej? Potom vás tento kvíz nezaskočí

Táto romantická komédia doslova srší úprimnou láskou a fanúšikov si získala aj kvalitným hereckým obsadením. Herci si pri nakrúcaní veľmi dobre rozumeli a viaceré scény sú výsledkom čistej improvizácie.

Love Life
(2020)

Foto: © HBO Max

Vedeli ste, že kým priemerný človek nájde lásku svojho života, prejde si aspoň siedmimi vzťahmi a pritom sa zamiluje iba dvakrát? Práve týmito slovami sa začína romantický komediálny seriál o Darby Carterovej (Anna Kendrick) a jej večnom hľadaní toho pravého. Každá epizóda sa vždy venuje mužovi, ktorý jej istým spôsobom popletie hlavu.

Vďaka každej novej skúsenosti sa Darby učí niečo nové a najmä spoznáva hodnotu samej seba. Pripravte sa na desať akurátne dlhých dielov plných smiechu, vášne, trápností a sklamaní.

Ďaleko od hlučného davu/Far from the Madding Crowd
(2015)

Foto: © 20th Century Fox

V prostredí anglického vidieka žije pôvabná Batsheba (Carey Mulligan), ktorá je známa svojou dobrotou, intelektom, ale aj nezávislosťou a neustálym odmietaním manželstva. Keď však zo schátraného dedičstva vybuduje úspešný statok, jej milostná situácia sa skomplikuje a do jej života prichádzajú traja muži s ponukou na sobáš. Dokáže sa od svojej tvrdohlavosti odpútať a nasledovať svoje srdce?

Viac sa dozviete v snímke režiséra Thomasa Vinterberga, ktorý sa do povedomia verejnosti dostal aj svojím najnovším filmom Chľast (Another Round). Dráma Ďaleko od hlučného davu je inšpirovaná viktoriánskym románom Thomasa Hardyho. Ak máte radi anglickú klasiku so štipkou feminizmu, tento film bude správna voľba.

Štyri svadby a jeden pohreb/Four Weddings and a Funeral
(2019)

Foto: © Hulu / Jay Maidmen

Ak si nechcete úplne vyplakať oči, odporúčame vám túto romantickú komédiu, pri ktorej sa smiechu určite neubránite. Rozpráva príbeh štyroch priateľov, ktorých vzťahy sa vzájomne prepletajú, rozpadávajú a opäť spájajú. Spoločne s nimi zažijete množstvo absurdných chvíľ aj dojímavých momentov.

Príbeh už môžete poznať ako obľúbenú britskú filmovú klasiku z roku 1994, v novej seriálovej podobe však dostáva moderný nádych a objaví sa v ňom aj množstvo nových postáv. Hlavnú hrdinku Mayu (Nathalie Emmanuel) môžete okrem iného poznať aj z úspešného fantasy seriálu Game of Thrones.


Radi by ste si pozreli romantický film alebo seriál a pritom zabudli na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Elegantný OnePlus Nord N100 nesklame základnou výbavou a prekvapí softvérovou nadstavbou

Základné modely smartfónov by mali mať všetko pre nenáročných používateľov. V tomto prípade potešia aj vychytávky navyše.

Už pri rozbaľovaní tohto zariadenia som vedel, že to bude niečo extra. Balenie smartfónu OnePlus Nord N100 je síce minimalistické, no pôsobí prémiovo.

Ako platiť menej za internet? Čím viac služieb pod jednou strechou, tým väčšia zľava. Spoznajte O2 SPOLU

Čo sa vydarilo?

OnePlus Nord N100 je pomerne tenký a ľahký DualSIM telefón, ktorý za svoju nízku hmotnosť vďačí kvalitnému plastovému telu. Matné vyhotovenie nepriťahuje odtlačky prstov a na pohľad pôsobí kovovým dojmom. V ruke sa drží pohodlne a skoro vôbec sa nešmýka.

Aj keď nie som fanúšikom natiahnutého dizajnu, pomer strán 20 : 9 mi pri tomto smartfóne vôbec neprekážal. Displej verne vykresľuje farby a je výborne čitateľný na priamom svetle aj z väčších uhlov. Plynulosť systému som si nesmierne užíval. Frekvencia HD+ displeja je na úrovni 90 Hz, vďaka čomu pôsobia animácie systému nesmierne plynulo.

Pri bežnom používaní som zariadenie nabíjal približne každý druhý deň, čo je dôkaz skvelej výdrže. A to som ho naozaj nešetril. Cez deň nonstop synchronizácia e-mailových schránok, sociálne siete, telefonáty a odosielanie správ a vydýchnuť som mu nedal ani večer pri pozeraní seriálov na HBO GO.

Čo mohlo byť lepšie?

Výkonovo by som OnePlus Nord N100 zaradil medzi výkonnejšie smartfóny základnej triedy. Stále však cítiť, že sa radí práve do tejto kategórie.

Trojitý fotoaparát spolu so snímačom odtlačkov prstov bol pre mňa vzhľadom na cenovku zariadenia celkom prekvapením. Fotografie zachytené primárnym 13 Mpx fotoaparátom sú kvalitou mierne nad priemerom, no tento smartfón rozhodne nie je fotomobil.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Nadstavba OxygenOS má veľa zaujímavých vychytávok, mňa osobne najviac zaujal režim ZenMode. Po jeho zapnutí sa zariadenie uzamkne a nezobrazí žiadnu notifi káciu okrem prichádzajúceho hovoru. To vám dá priestor naplno sa venovať rodine alebo koníčkom. Rozhodne ide o unikátnu vlastnosť.

Hodnotenie O 2 Guru: Výborná voľba pre začiatočníkov a nenáročných používateľov

Pri telefóne zo základnej triedy som neočakával veľa, no OnePlus Nord N100 ma prekvapil. Ponúka všetko, čo by takéto zariadenie malo obsahovať, aj niečo navyše. Pre začiatočníkov alebo nenáročných používateľov je to ideálna voľba. Dostanú elegantne spracovaný smartfón s dobrou výdržou batérie a kvalitným plynulým displejom. smartfón s dobrou výdržou batérie čitateľný na priamom svetle aj z väčších a kvalitným plynulým displejom.


OnePlus Nord N100 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Ivan Štubniak, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Ivan Štubniak, tímlíder kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Užívajte si pohodlné platenie hodinkami. K Samsung Galaxy Watch4 44mm dostanete druhé smart hodinky ako darček

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac