Týchto 6 filmov a seriálov vám ukáže, aké rôzne podoby môže mať láska

Romantické komédie nemusia byť len nástrojom, ako vyplniť valentínsky večer. Dokážu pobaviť, rozcítiť aj prispieť k zamysleniu nad tým, či naše vzťahy naozaj fungujú.

Či už svoju polovičku máte, alebo ju ešte len hľadáte, dobrá romantická komédia alebo vtipný seriál o láske dobre padnú každému. HBO GO pripravila vo februári špeciálnu valentínsku sekciu s výberom filmov a seriálov, ktoré sú plné smiechu, vášne, sklamaní aj hľadania seba samého. V Sóde sme vytipovali 6 z nich, ktoré vám ukážu rôzne podoby lásky.

Sledujte romantické filmy a seriály cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu

Bláznivá, hlúpa láska/Crazy, Stupid, Love
(2011)

Foto: © 2011 Warner Bros. Entertainment

Keď sa štyridsiatnik Cal pre neveru svojej manželky Emily rozvedie, vezme si ho pod krídla skúsený Jacob. Opäť ho zasvätí do sveta flirtu, čo mu pomôže aspoň na moment zabudnúť na dokonalý život, ktorý stratil, a naplno sa oddať slobode. Pomedzi to sa začnú vrstviť vzťahové drámy Jacoba aj ďalších hrdinov tejto snímky.

Film vás očarí nielen skvelým humorom, ale aj hviezdnym obsadením, spomenieme napríklad vždy vtipného Steva Carella, vždy skvelú Julianne Moore, šarmantného Ryana Goslinga či krásnu Emmu Stone.

Normálni ľudia/Normal people
(2020)

Foto: © Hulu

Prekážajú vám rozprávkové vzťahy, ktoré nemajú so skutočným životom takmer nič spoločné? Seriál o normálnych ľuďoch je k realite výrazne bližšie. Zobrazuje komplikovaný vzťah Marianne (Daisy Edgar-Jones) a Connella (Paul Mescal), ktorí si napriek svojim odlišnostiam k sebe nájdu cestu. Príbeh je plný vášne, ale aj obyčajných trápnych chvíľ a vzájomného neporozumenia.

Sympatická dvojica spoločne dozrieva a učí sa byť úprimná k sebe i k svojmu okoliu. Normálni ľudia sú adaptáciou úspešného románu írskej spisovateľky Sally Rooney a na knižný úspech nadväzuje aj seriálové spracovanie, ktoré sa dočkalo dvoch nominácií na Zlatý Glóbus.

Ako prísť o muža za 10 dní/How to Lose a Guy in 10 Days
(2003)

Foto: © 2003 Paramount Pictures

Romantická klasika Ako prísť o muža za 10 dní nesmie v našom shortliste chýbať. Andie (Kate Hudson) pripravuje článok do ženského časopisu o tom, ako sa zbaviť muža za krátky čas. Rozhodne sa pre malý experiment a odskúša si to so sebavedomým Benjaminom (Matthew McConaughey) na vlastnej koži. Pripravená taktika však zlyháva, zafunguje chémia, s ktorou Andie vôbec nepočítala.

Otestujte sa: Viete, ktorá megahviezda prespievala hit Lenky Filipovej? Potom vás tento kvíz nezaskočí

Táto romantická komédia doslova srší úprimnou láskou a fanúšikov si získala aj kvalitným hereckým obsadením. Herci si pri nakrúcaní veľmi dobre rozumeli a viaceré scény sú výsledkom čistej improvizácie.

Love Life
(2020)

Foto: © HBO Max

Vedeli ste, že kým priemerný človek nájde lásku svojho života, prejde si aspoň siedmimi vzťahmi a pritom sa zamiluje iba dvakrát? Práve týmito slovami sa začína romantický komediálny seriál o Darby Carterovej (Anna Kendrick) a jej večnom hľadaní toho pravého. Každá epizóda sa vždy venuje mužovi, ktorý jej istým spôsobom popletie hlavu.

Vďaka každej novej skúsenosti sa Darby učí niečo nové a najmä spoznáva hodnotu samej seba. Pripravte sa na desať akurátne dlhých dielov plných smiechu, vášne, trápností a sklamaní.

Ďaleko od hlučného davu/Far from the Madding Crowd
(2015)

Foto: © 20th Century Fox

V prostredí anglického vidieka žije pôvabná Batsheba (Carey Mulligan), ktorá je známa svojou dobrotou, intelektom, ale aj nezávislosťou a neustálym odmietaním manželstva. Keď však zo schátraného dedičstva vybuduje úspešný statok, jej milostná situácia sa skomplikuje a do jej života prichádzajú traja muži s ponukou na sobáš. Dokáže sa od svojej tvrdohlavosti odpútať a nasledovať svoje srdce?

Viac sa dozviete v snímke režiséra Thomasa Vinterberga, ktorý sa do povedomia verejnosti dostal aj svojím najnovším filmom Chľast (Another Round). Dráma Ďaleko od hlučného davu je inšpirovaná viktoriánskym románom Thomasa Hardyho. Ak máte radi anglickú klasiku so štipkou feminizmu, tento film bude správna voľba.

Štyri svadby a jeden pohreb/Four Weddings and a Funeral
(2019)

Foto: © Hulu / Jay Maidmen

Ak si nechcete úplne vyplakať oči, odporúčame vám túto romantickú komédiu, pri ktorej sa smiechu určite neubránite. Rozpráva príbeh štyroch priateľov, ktorých vzťahy sa vzájomne prepletajú, rozpadávajú a opäť spájajú. Spoločne s nimi zažijete množstvo absurdných chvíľ aj dojímavých momentov.

Príbeh už môžete poznať ako obľúbenú britskú filmovú klasiku z roku 1994, v novej seriálovej podobe však dostáva moderný nádych a objaví sa v ňom aj množstvo nových postáv. Hlavnú hrdinku Mayu (Nathalie Emmanuel) môžete okrem iného poznať aj z úspešného fantasy seriálu Game of Thrones.


Radi by ste si pozreli romantický film alebo seriál a pritom zabudli na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Telefonovať bez nutnosti, mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokážu naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité, ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu, je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä, ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste podnikateľ, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Huawei Free Buds 4i, alebo bez nožičky, ako napríklad Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, je len vecou osobnej preferencie.

Huawei Free Buds 4i, Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, OnePlus Buds

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad OnePlus Buds, ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

SBS BT501, Sturdo Pro Sport

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športové štuple sú SBS BT501 alebo Sturdo Pro Sport, ktoré majú odnímateľný fixačný nadstavec do ucha.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

Ako ulahodiť fanúšikom kvalitného zvuku a dizajnu? Slúchadlami dnes už legendárnej značky Bang & Olufsen

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Model B & O Beoplay E8 je výborným príkladom toho, ako si hi-fi spoločnosti predstavujú smartfónové slúchadlá. Prémiové materiály, pekný dizajn, v tomto prípade aj aktuálne Bluetooth 5.1 pripojenie a komfortné ovládanie, no chýba spomenuté potláčanie hluku a nižšia odolnosť proti vode.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých je dôležitý kodek AptX. Ten sa stará o zníženie latencie zvuku voči obrazu. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri týchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá Sony WH-XB900N, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú aj ANC alebo výdrž batérie na jedno nabitie 30 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2, k akémukoľvek O2 SMART Paušálu ich môžete mať na začiatok už od 0 €.


Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čítaj viac

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac