5 telefónov jednoduchých na používanie

Hľadáte zariadenie, ktoré je lacné a jednoduché na používanie? Vybrali sme pre vás 5 mobilných telefónov, ktoré môžete používať intuitívne bez toho, aby ste museli hodiny študovať návod na používanie.

Maxcom MM136 – najjednoduchší a najlacnejší

Maxcom MM136 je zariadenie s klasickou konštrukciou, ktoré za veľmi príjemnú cenu ponúka možnosť využívania až dvoch SIM kariet. Používa vlastný operačný systém, ktorý je jednoduchý a intuitívny. Má síce len VGA 0,3 MPx kameru, avšak na „núdzové“ fotografie určite stačí. Tiež podporuje prehrávanie MP3 súborov. Jeho vnútornú pamäť môžete rozšíriť pamäťovou kartou na 8 GB. Displej je jasný a poskytuje naozaj nádherné zobrazenie. Klasická tlačidlová klávesnica zase zaistí pohodlné a rýchle písanie.

Nokia 105 – nesmrteľný vytrvalec

Ďalšie zariadenie za výhodnú cenu, ktorý spája jednoduchosť a kompaktné rozmery. Softvér ovládate pohodlnou klávesnicou. Vďaka jeho intuitívnosti bez problémov zvládnu jeho používanie užívatelia každej vekovej kategórie. Keďže softvér nie je zaťažujúci, výdrž tohto 70-gramového zariadenia je neuveriteľných 35 dní na jedno nabitie. Klávesnica je navyše odolná voči prachu a postriekaniu vodou.

Nokia 230 Dual SIM – väčší displej a dve SIMky

Zaujala vás Nokia 105, ale predsa chcete niečo viac? Nokia 230 to ponúka za stále rozumnú cenu. Zariadenie obsahuje 2 MPx fotoaparát pre lepšie fotografie, väčší displej a podporu multimédií. Menu je intuitívne a ovládate ho prostredníctvom príjemnej klávesnice. Podpora dvoch SIM kariet poteší nejedného užívateľa, ktorý potrebuje byť dostupný na viacerých číslach v jednom čase.

Winner WG15 – seniorský high-end

Značka Winner sa zameriava hlavne na vyššie ročníky zákazníkov a tomu sa snaží prispôsobovať aj ovládacie menu zariadenia. Navyše vďaka veľkorysej klávesnici a veľkému farebnému displeju je ovládanie veľmi jednoduché. W15ka má neobvykle širokú podporu multimédií a k tomu 2 MPx fotoaparát. Taktiež podporuje pamäťové karty do 32 GB. Zaujímavé je aj nastaviteľné SOS tlačidlo na zadnej strane zariadenia, vďaka ktorému rýchlo vytočíte zvolené telefónne číslo.

Caterpillar B30 – synonymum odolnosti

Toto zariadenie bolo navrhnuté na zvládnutie najnáročnejších podmienok. Zaujme určite užívateľov, ktorí sa primárne zdržujú mimo kancelárie. Či už ide o staviteľa, remeselníka, alebo milovníka outdoorových aktivít, ktorý okrem odolnosti potrebuje aj jednoduchosť. B30-ka je odolná voči prachu alebo aj pádu do 1,8 m. Menu ovládate prostredníctvom klávesnice, na ktorej sa pohodlne píše.

Hľadáte jednoduché ovládanie, no nechcete používať tlačidlové zariadenie? Vyskúšajte modely Huawei a ich minimalistický režim

Huawei má pre vás riešenie. Stačí v nastaveniach vybrať „Jednoduchý režim“. Ten vymení domovskú obrazovku za ovládací panel len so základnými funkciami v jednotlivých záložkách. Minimalistická plocha zobrazí čas, počasie, aplikáciu telefónu, SMS správ, fotoaparát, hudobný prehliadač a galériu. Ďalšie položky môžete jednoducho pridať alebo odobrať. Jednoduché, prehľadné a užívateľsky priateľské.

Zaujali vás telefóny Huawei a ich minimalistický režim? Navštívte O2 e-shop a vyberte si ten správny model pre vás

Stále ste sa nerozhodli?

V ponuke máme stovky rôznych modelov a naši ochotní guruovia sú pripravení poradiť vám. Nechajte nám svoje telefónne číslo a my vám zavoláme.
V ponuke máme stovky rôznych modelov a naši ochotní guruovia sú pripravení poradiť vám. Stačí, ak nám zanecháte vaše telefónne číslo a budeme vás kontaktovať.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Darček k osemnástke

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely spomína na svoje šoférske začiatky a ponúka rady začínajúcim šoférom a ich blízkym.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom blogu hovorí o svojich začiatkoch za volantom a prináša návod, ako by mal na šoférsku dráhu vstúpiť každý nový držiteľ vodičského preukazu.

Stojím o pol ôsmej ráno na zastávke autobusu a netrpezlivo prestupujem z nohy na nohu. Snáď mi tá „Polomka“ neušla, lebo je to jediný spoj, ktorý v tomto čase ide priamo cez našu obec až do Banskej Bystrice. Skôr než sa objaví legendárny autobus modrá harmonika značky Ikarus, skontrolujem si občiansky preukaz.

Tieto jarné prázdniny mi musí MDŽ klapnúť podľa plánu, pretože práve dnes mám osemnásť a v hlave veľký plán: Okolo deviatej budem v Banskej Bystrici, prebehnem pešo na inšpektorát a ak budem mať šťastie, chytím „Polomku“ cestou späť na Beňuš. Doma zoberiem rodinnú Škodu 100 a pôjdem odviezť veci na horskú chatu, kde máme ísť podvečer ako vedúci s deťmi na výlet.

„Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje.“

Mamina je doma, lebo je učiteľka, a hneď pochopí, prečo potrebujem auto. Akurát ja nechápem, prečo ma brzdí a chce ísť so mnou ako dozor. Naveľa som pristal na kompromis: mať auto hoci s dozorom.

Hore úzkou a ešte miestami zasneženou dolinou to nebola jazda podľa mojich predstáv, aspoň dvakrát mi ušiel zadok auta do mierneho driftu. Decká z nášho malého spoločenstva som v rámci druhej jazdy opatrne vyviezol hore a osemnástku som oslávil bez ujmy.

Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty. Všetko ostatné bolo divoké, rýchle a vášnivé. Napriek čerstvo skončenej autoškole mi síce nechýbala zručnosť, ale aj tak to bola odvaha.

„Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.“

Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje. Ideálny stav je podľa mňa vodičský preukaz v sedemnástke a povinné jazdenie so skúseným šoférom. Efektívne formovať možno jedine mladého šoféra.

Ak ste práve skončili autoškolu, začnite jazdiť v spoločnosti dobrého šoféra. Pred prvou sólo jazdou si premyslite, kam a kadiaľ pôjdete. Jazdite po známych cestách, aby sa všetka vaša pozornosť sústredila na riadenie auta. Jazdite často a pokiaľ to ide v menej exponovaných časoch. Začnite počas dňa a až po nazbieraní skúseností jazdite v noci. Aj na prvé nočné jazdy sú lepšie známe cesty.

Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.

Záznamy z výskumu nehôd ukazujú, že vodiči v krízovej situácii často nedostatočne brzdia alebo nevyužijú možnosti auta na vyhnutie sa kolíziám. Investujte do kurzu bezpečnej jazdy, aby ste si vyskúšali, ako sa auto správa pri krízovom brzdení. Možno sa naučíte, ako sa dá súčasne brzdiť a obísť prekážku.

„Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty.“

K veľkému počtu nehôd by vôbec nemuselo prísť, keby mal vodič správne návyky, ako zvládnuť krízovú situáciu, a keďže nikto učený z neba nespadol, tréning bude dôležitý. Ak nie v škole, aspoň na letisku.

Ak vám ide hlava prasknúť a stále neviete, aký darček svojej ratolesti kúpiť, nezúfajte a investujte do školy bezpečnej jazdy, kondičnej jazdy alebo si aspoň sadnite na sedadlo spolujazdca, ako to vtedy prezieravo urobila moja mama.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy:

Jazdite zodpovedne, osvojte si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac