Ako často si čistíte smartfón? 3 tipy, ako si túto rutinu zjednodušíte

Po príchode domov by ste si okrem umytia rúk mali vydezinfikovať aj smartfón. Môžete použiť špeciálnu handričku alebo UV lampu.

Rúško − odstup − ruky. Základné bezpečnostné a hygienické návyky by ste už mali mať zvládnuté. Ale čo smartfón, ktorý pravidelne chytáte aj neumytými rukami a prikladáte si ho k tvári?

Dokáže smartfón pomôcť nastaviť zdravšie návyky? Inšpirujte sa našimi jednoduchými radami

Dezinfekciu mobilov a smart hodiniek by ste nemali podceňovať. Asi ničoho sa nedotýkame tak často ako displejov zariadení, ktoré využívame na prácu, komunikáciu a relax. Možno si hovoríte, že dezinfikovať mobil vždy, keď prídeme z vonku, je otravné, ale stačí začať a časom sa z toho stane prirodzená časť rutiny.

Zvyknúť si a zjednodušiť celý proces vám pomôžu aj tieto tri praktické rady a šikovné využitie príslušenstva od handričky po UV lampu.

Základom je handrička z mikrovlákna

Čo majú spoločné toaletný papier, alkohol a bežné čistiace prostriedky? Ani jedno by ste nemali používať na čistenie vášho smartfónu. Alkohol a domáce čističe môžu narušiť ochrannú vrstvu, ktorá chráni displej pred vodou a mastnotou. Toaletný papier a kuchynské utierky sa zase drobia a namiesto dezinfekcie môžu baktérie a vírusy roznášať.

Jednoduchým riešením je handrička z mikrovlákna, ktorú dôverne poznajú všetci, ktorí nosia okuliare. Takúto handričku môžete navlhčiť teplou vodou a namočiť do mydla, ktoré naruší tukovú membránu vírusu a zničí ho.

Rýchlejšou alternatívou môže byť nastriekať na handričku dezinfekciu so 70 % koncentráciou izopropylalkoholu, ktorú na čistenie svojich zariadení odporúča aj spoločnosť Apple.

Handričku z mikrovlákna si môžete objednať kliknutím na tento odkaz, handričku na karabínke nájdete tu a súpravu jednorazových dezinfekčných obrúskov ideálnych na udržiavanie hygieny aj mimo domu si môžete kúpiť kliknutím sem.

Na cesty a do práce si zabaľte prenosné kombo

Smartfón nestačí vyčistiť len po príchode domov. Ak nemôžete pracovať z domu a presúvate sa cez deň do práce, môže sa vám zísť praktický cestovný čistiaci prostriedok.

Dezinfekcia v spreji PanzerGlass Twice A Day dezinfikuje okrem displejov smartfónov aj tablety, notebooky a okuliare. Neobsahuje žiadne alergény, parfumy ani alkohol. Všetky jej zložky sú prírodného pôvodu a ničí až 99,999 % všetkých škodlivých mikroorganizmov. V balení je navyše aj spomínaná handrička z mikrovlákna, takže máte všetko potrebné na čistý smartfón v jednom.

Núdzovým riešením môže byť aj prenosná čistiaca súprava, ktorá posúva dimenziu 2 v 1 ešte ďalej. Mikrovláknová tkanina a čistič bez alkoholu a agresívnych chemikálií sú súčasťou jedného produktu, ktorý sa zmestí do ruksaku, kabelky aj do vrecka.

Nechce sa vám už nič čistiť? Vyrieši to za vás UV svetlo

Úplne rozumieme, ak sa vám čistenie a handričky spájajú s ďalšími povinnosťami v domácnosti a dezinfekčných prípravkov už máte tiež dosť na celý život. Ale čo sa dá robiť, hygienu treba dodržiavať.

Predošlé riešenia boli rýchle a lacné, ale ak máte čas a nevadí vám si za pohodlie priplatiť, s čistotou smartfónu vám pomôžu aj technologické vychytávky s UV svetlom.

Ultrafialová sterilizačná lampa od obľúbenej značky SBS Mobile vám napríklad telefón vydezinfikuje a zároveň aj bezdrôtovo nabije. Sterilizácia trvá približne 10 minút, potom stačí mobil vybrať a položiť na UV lampu a do polhodinky ho máte nabitý približne na štvrtinu. Dezinfikovať v nej môžete aj svoje smart hodinky, slúchadlá, prívesky, náramky, peňaženky alebo prstene.

Podobné dezinfekčné zariadenie značky FIXED má aj funkciu aróma difuzéra, čo znamená, že ak doň pridáte esenciálny olej, môžete mať smartfón dezinfikovaný aj navoňaný. Do zariadenia sa zmestia telefóny s displejom do 7 palcov. Rýchle porovnanie: do UV lampy od SBS Mobile sa zmestia predmety s rozmermi 160 x 95 x 13 mm, FIXED sterilizátor má vnútorné rozmery 180 × 100 × 22 mm.

Pre fanúšikov väčších smartfónov je riešením tretia generácia dezinfikátora Phonesoap, ktorý síce bezdrôtové nabíjanie neponúka, ale má vstup na USB aj USB-C, takže pri dezinfikovaní si môžete dobiť smartfón cez kábel. Pôjde však len o núdzové doplnenie energie, pretože Phonesoap sterilizuje smartfón už za päť minút.

Bonus: Po čistom mobile je ďalším krokom čistý vzduch

Pri práci z domu si často neuvedomíme, že máme vydýchaný vzduch, preto by sme nemali zabúdať pravidelne vetrať. Kto by si chcel ovzdušie v domácnosti zlepšiť, môže mu pomôcť čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier.

Na dotykovom OLED displeji vždy vidíte aktuálne informácie o kvalite a čistote vzduchu a 3-vrstvový HEPA filter odstráni až 99,97 % nečistôt v ovzduší vrátane dymu, prachu, srsti, spór plesní a peľu. Čistička dokáže pokryť plochu do 45 m² a spolupracovať s appkou Xiaomi Home a hlasovými asistentmi od Google aj Amazonu.


Všetky pomôcky na pohodlné čistenie smartfónu môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

10 filmov a seriálov, po ktorých sa budete báť doma zhasnúť ešte týždeň

Myslíte si, že ste videli už naozaj všetko? Filmotéka HBO GO vás presvedčí o opaku tým najdrastickejším spôsobom.

Niekedy sa chcete pri filme dobre pobaviť, inokedy zase kvalitne báť. Zobrali sme to najlepšie z oboch svetov a z ponuky HBO GO sme vybrali 10 nezabudnuteľných príbehov. Nechýba v nich napätie ani poriadne „bu-bu“ a garantujeme, že vás v nečakaných momentoch aj skvelo pobavia.

Sledujte filmy a seriály cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Zodiac
(2007)

Foto: © Warner Bros. Entertainment Inc. and Paramount Pictures Corporation

Keď sa povie masový vrah, mnohým napadne práve Zodiac. Prípad masového vraha zo San Francisca sa dotkol jednej celej generácie, ktorú niekoľko desaťročí strašil svojou dômyselnou psychologickou hrou.

Tá bola až taká dômyselná, že skutočného Zodiaca nikdy nechytili. Po uvedení filmu však tento prípad znovu otvorili. Dnes už v kultovom filme z roku 2007 uvidíte, že to má pádne dôvody.

Krvavá nevesta/Ready or Not
(2019)

Foto: © 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation and TSG Entertainment Finance LLC

Najskôr Battle Royale, potom trilógia Hry o život (The Hunger Games) a napokon Krvavá nevesta. Táto snímka prináša známy motív hry, no úplne iné stvárnenie, ktoré vás vtiahne do deja a pobaví tam, kde by ste to najmenej čakali.

Pripravte sa na skvelú Samaru Weawing v zvláštne ironickom filme plnom tajomstiev, napätia a pochmúrneho osvetlenia. Zaujímavosťou je, že na celý film mal štáb k dispozícii len päť svietnikov, ktoré si musel medzi sebou neustále vymieňať.

Pod vodou/Underwater
(2020)

Foto: © 20th Century Fox Film Corporation

Hoci sme dobyli Mesiac, svet hlboko pod hladinou oceánu je pre nás stále z väčšej miery záhadný. A keď sa pod 11 kilometrami vody vymkne situácia spod kontroly, posádka sa ocitne doslova pod tlakom. Nielen v dejovej linke filmu, ale aj na pľaci.

Herci totiž dostali pri nakrúcaní podvodných scén reálne skafandre, takže bolo veľmi ťažké počuť režisérove príkazy. Každý oblek vážil až 63 kilogramov.

Korisť/Crawl
(2019)

Foto: © 2020 Paramount Pictures

Prírodná katastrofa, preteky s časom a najmä nečakaný votrelec, ktorý skomplikuje situáciu. I keď po prečítaní tejto vety máte možno chuť sa smiať, garantujeme vám, že s každou ďalšou minútou vás smiech bude prechádzať, až skončíte so zatajeným dychom.

Zo všetkých filmov, ktoré uviedli v roku 2019, si Quentin Tarantino vybral práve tento film ako svoj obľúbený. To podľa nás hovorí za všetko.

Syn temnoty/Brightburn
(2019)

Foto: © 2019 Brandenburg The Film, LLC.

Syn temnoty je klasická „vybafovačka“, ale vycibrená do absolútnej dokonalosti. Ešte pol dňa sa budete báť vypnúť svetlo v obývačke! Ak vám scény zo strednej školy budú povedomé, nemýlite sa.

Natáčali sa v dnes už nefungujúcej strednej škole Patricka Henryho v Stockbridge v americkom štáte Georgia. Toto miesto sa použilo aj pre školy Hawkins Middle a Hawkins High School v prvej a druhej sérii Stranger Things (2016).

Piatok trinásteho/Friday the 13th
(2009)

Foto: © 2010 By Paramount Pictures

Podobne ako najznámejší film Marcusa Nispela Texaský masaker motorovou pílou aj Piatok trinásteho svojím názvom presne pomenúva to, čo pri jeho sledovaní zažijete.

Nechýba excentrická maska, bezstarostný motív a až úchylne chronologické eliminovanie všetkých postáv. Zábava zaručená.

Polednice
(2016)

Foto: © BARLETTA 2016

Námet ako z rozprávky, výborný soundtrack a hlboká psychologická zápletka. Aj to sú veci, ktoré by ste od českého hororu možno nečakali.

V Polednici sa však snúbi skvelá Aňa Geislerová s idylickou, ale aj často zákernou a úzkostnou atmosférou českého vidieka. Výsledok uspokojí aj oko náročnejšieho diváka.

Čítajte aj: 9 úspešných filmov, ktoré nadchnú aj náročného diváka

Outsider/The Outsider
(2020)

Foto: © Home Box Office

Aké zložité je zachovať prezumpciu neviny aj napriek vybičovaným emóciám? Aj to je jedna z otázok, ktoré otvára seriál Outsider z produkcie HBO.

Naoko „len“ brutálna vražda prerastie takmer do nadprirodzených rozmerov. Alebo je bestsellerová interpretácia románu Stephena Kinga odporným, no dokonale premysleným činom? Presvedčte sa sami.

Jedna noc/The Night Of
(2016)

Foto: © 2002 Home Box Office

Osudová noc? Pre študenta pakistanského pôvodu Naza Khana sa však stretnutie s femme fatale skončilo nepochopiteľnou vraždou, ktorú podľa jeho slov nespáchal. Na vlastnej koži tak pociťuje diery v spravodlivosti, ktoré umocňuje jeho pôvod a skutočnosť, že všetky dôkazy hovoria proti nemu.

V osemdielnej sérii si mal zahrať aj Robert DeNiro, no z časových dôvodov nakoniec nemohol. Jeho úlohu však veľmi dôstojne prebral John Turturro. Nečudo, že je Jedna noc patrí k veľmi dobre hodnoteným seriálom.

To: Kapitola 2/It: Chapter Two
(2019)

Foto: © Warner Bros.

Zdajú sa vám klauni desiví? Ak áno, s ďalším čítaním sa radšej neobťažujte. Alebo pokojne čítajte ďalej. Ak ste sa dostali až sem, asi sa bojíte naozaj radi. Najúspešnejší horor všetkých čias To prichádza s pokračovaním, ktoré je dejovo zasadené 27 rokov po pilotnom diele.

Musíme povedať, že pokračovanie je snáď ešte lepšie. Na rozdiel od jednotky sa dvojka natáčala len s dospelými hercami, a tak sa filmový klaun Bill Skarsgard vedel lepšie vcítiť do postáv.


Radi by ste si pozreli napínavý film alebo seriál a pritom zabudli na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ak nechcete pre dieťa smartfón, môžete skúsiť detské smarthodinky. 5 dôvodov, prečo sú lepšie riešenie

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac