Aj tieto projekty ožili vďaka Férovej nadácii

Férová nadácia sa každý rok snaží nájsť tie najsľubnejšie projekty a šikovných ľudí ochotných ich dotiahnuť do dokonalosti. Tu sú niektoré z množstva zaujímavých projektov.

Férová nadácia sa každý rok snaží nájsť tie najsľubnejšie projekty a šikovných ľudí ochotných ich dotiahnuť do dokonalosti. Tu sú niektoréniektoré z množstva zaujímavých projektov. Možno sa medzi ne v budúcnosti dostane aj ten váš.

StartupAwards

Slovensko sa za posledné roky usilovne snaží etablovať ako inovatívny člen európskej startupovej scény, k tomu dopomáha aj projekt StartupAwards. Každoročne vyberá a oceňuje začínajúce podnikateľské tímy, ktoré ponúkajú inovatívne služby a produkty.

„Grant z Férovej nadácie nám pomohol rozšíriť podujatie Startup Awards aj o panelové diskusie a prednášky so zahraničnými rečníkmi ako Uri Levine, Yanki Margalit, či Esther Dyson a zvýšiť počet návštevníkov zo 650 na vyše 1 000.“ Na StartupAwards môžete prihlásiť svoj vlastný projekt, alebo sa prísť pozrieť len ako divák. Každopádne je to hodnotná skúsenosť.

„Grantový program Férovej nadácie je výborným nástrojom pre získanie podpory pre projekty a tímy, ktoré unikátnym spôsobom riešia oblasť vzdelávania, zamestnanosti, či podpory začínajúcich podnikateľov. Veľmi si vážime ochotu a profesionalitu pracovníkov nadácie a jednoduchú „business-friendly“ administráciu grantu. Naša skúsenosť bola výborná a grantový program Férovej nadácie môžeme len odporučiť!“ dodáva Michal Laco zodpovedný za komunikáciu StartupAwards.

Bašta pre Bystricu

Nevyužitá bašta mestského opevnenia pri bývalej Lazovnej bráne v Banskej Bystrici bola pre mnohých milovníkov histórie a kultúry tŕňom v oku. Národná pamiatka si však zaslúžila lepšie využitie. Vďaka grantu Férovej nadácie prebehla jej rekonštrukcia a premena na kultúrny bod, literárny dom a kaviareň. 15. júna bola odkrytá verejnosti a už teraz sú v jej priestoroch naplánované viaceré koncerty, besedy, a iné kultúrne podujatia. Sami sa o tom môžete presvedčiť a navštíviť ju.

iKid (Innovative Kid)

Ambiciózny projekt sa snaží podnikateľského a inovatívneho ducha prebudiť už v deťoch. Práve oni budú predsa onedlho tvarovať našu budúcnosť. Projekt iKid do svojich workshopov zapája deti z celého Slovenska a učí ich, ako sa prepracovať od skvelého nápadu, cez prieskumu trhu, až po jeho praktickú realizáciu.

Vďaka podpore Férovej nadácie sa nám podarilo priniesť podnikanie v štyle iKid do ďalších škôl po celom Slovensku a pre všetky zúčastnené deti zrealizovať workshopy vedené profesionálnymi lektormi. Počas nich si na vlastnej koži vyskúšali, prečo je nielen v živote, ale aj v podnikaní dôležitá tímová spolupráca, vybrali finálny nápad a vytvorili jeho prototyp 1.0,“ hovorí Karin Stankayová z občianskeho združenia iKid.

Spolupráca s Férovou nadáciou prebiehala od prvotnej registrácie, cez uvoľnenie grantu, až po jeho vyúčtovanie veľmi hladko a profesionálne. Veľkou výhodou je tiež široké škálovanie grantu„, popisuje proces.

Sokratov Inštitút

Sokratov inštitút je skvelým miestom pre všetkých, ktorí majú chuť rozširovať a prehlbovať svoje vedomosti. Každoročne ponúka jedenásť intenzívnych workshopov, kde účastníci okrem vedomostí získajú cenné kontakty a príležitosť zrealizovať svoj vlastný mikroprojekt. Sokratov inštitút chce vychovať spoločenských lídrov, ktorí sa budú usilovať o zlepšenie svojho okolia.

Prihláste svoj projekt do súťaže o grant Férovej nadácie aj vy

Ak máte skvelý plán, túžbu sa rozvíjať, alebo nápad ako zaplniť dieru na pracovnom trhu, nenechajte si túto príležitosť ujsť. Každý dobrý nápad si predsa zaslúži uzrieť svetlo sveta.

Dátum dokedy môžete posielať prihlášky sa nezadržateľne blíži, tak sa poponáhľajte, máte čas už len do 10. júla. Prihlásiť sa môžete online formulára

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nová Nokia 3310: Podarená nástupkyňa nesmrteľnej klasiky

Žiadna virtuálna náhrada tu neprichádza do úvahy, nová Nokia 3310 je poctivá tlačidlová záležitosť.

Nokia si pri svojom návrate povedala: zlepši, čo sa dá, čo funguje, neopravuj. Aspoň taký pocit budete mať, keď si novú Nokiu 3310 porovnáte s predchádzajúcim modelom, ktorý prišiel na trh pred 17 rokmi.

Vynovená 3310 je jedným z telefónov, ktorým Nokia opäť víri vody na trhu mobilov. Ak si myslíte, že tradičné tlačidlové telefóny patria do domova dôchodcov, tento model vás presvedčí o opaku.

Selfie kameru nehľadajte

Prvou zrejmou zmenou je displej. Novinka prichádza s 2,4-palcovou uhlopriečkou s rozlíšením 240 x 320 bodov a samozrejme vo farbe. Legendárny monochromatický 5 riadkový displej by mal určite svoje čaro, no od roku 2000 sa doba predsa len pohla.

Ďalšou zjavnou zmenou je pridanie fotoaparátu s rozlíšením 2 megapixely a bleskom pre príležitostné fotenie. Selfie kameru tu ale nehľadajte, v tomto Nokia 3310 zostáva starou školou. LED blesk budete používať skôr ako praktickú baterku, než na fotenie.

Pribudla aj vnútorná pamäť v objeme 16 MB, takže na rozdiel od klasiky si môžete svoje kontakty ukladať aj priamo do telefónu. Túto zodpovednosť už nenesie SIM karta so svojou kapacitou 200 kontaktov, ako tomu bolo pri staršom modeli. K tomu patrí aj možnosť rozšírenia pamäte s microSD kartou do 32 GB. To znamená, že máte dostatok miesta na fotky aj hudbu.

 Zdroj: Nokia

K hudbe patria slúchadlá a preto svoje miesto v konštrukcii našiel aj 3,5-milimetrový jack. V legende z roku 2000 nemal zmysel, keďže ste mohli počúvať len svoje monofonické vyzváňanie.  V novinke si okrem vlastnej hudby môžete pustiť aj FM rádio.

V novej Nokii 3310 nájdete pridaný Bluetooth, s WiFi ale nerátajte, Nokia 3310 nie je smartfón o internete. Nemusíte sa ale obávať, vďaka mobilným dátam môžete byť v online svete nepretržite.

Čo ubudlo?

Ubudla predovšetkým hrúbka. Napriek tomu, že novinka má veľmi podobnú šírku a dĺžku, je až o centimeter užšia. Možno teraz pôsobí menej robustne, ale o to pohodlnejšie sa s ňou narába.

Potešia najmä legendárne funkcie

V podstate, nechýba nič z toho, čo ste si mohli zamilovať na pôvodnej 3310. Veľmi lákavo znie napríklad výdrž batérie. Tá by mala pri pohotovostnom režime vydržať mesiac, necelý deň  telefonovania alebo dva dni počúvania hudby. Týmto svojho predchodcu predčila.

Nezmenená zostáva aj klávesnica. Žiadna virtuálna náhrada tu neprichádza do úvahy, nová Nokia 3310 je poctivá tlačidlová záležitosť.

Samozrejme, tvorcovia nezabudli ani na legendárneho Hadíka. Po “oslobodení” z päťriadkového displeja sa rozhodol predviesť v plnej paráde. Preto ho v novej Nokii 3310 nájdete vo vynovenom šate a dokonca vo farbe, ale stále s rovnakou porciou zábavy a nostalgie.

 Zdroj: Nokia

Silná nostalgická záležitosť pre nenáročných

Či už nedáte dopustiť na tlačidlové telefóny, alebo chcete spoľahlivé, nenáročné zariadenie, nová Nokia 3310 je pre vás to pravé. Nebudete každú chvíľu pozerať na displej a surfovať po internete.

V prípade, že ho necháte týždeň ležať bez povšimnutia, máte istotu, že sa vám stále bude dať dovolať. Áno, ako zvonenie môžete mať starý známy tón Nokia.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac