Honor 20 kombinuje špičkový dizajn so skvelým výkonom

Umelá inteligencia v najnovšej vlajkovej lodi Honoru sa spolu so štvoricou fotoaparátov postará o naozaj krásne fotky.

Na testovanie sa mi dostal odvážny model telefónu od jedného z top hráčov na trhu Honor 20. Značka Honor známa dravosťou a výborným pomerom ceny a výkonu ním potvrdzuje svoje postavenie.

Klasická konštrukcia, pekný dizajn

Jemné línie, absencia ostrých hrán a pekný sklenený dizajn, ktorý sa spája s vlajkovými loďami tejto značky, pokračuje aj v modeli Honor 20. Zadná strana imituje zrkadlovú stenu a prináša nádherný a čistý odraz. Počas testovania som vôbec nemal chuť používať puzdro, aby som si mohol naplno vychutnať odlesk modrej farby. Nachádzajú sa tu aj 4 šošovky fotoaparátov a blesk.

Prednú stranu tvorí 6,26″ FullView displej, v ktorom je zabudovaná aj ultramalá selfie kamera. Displej zariadenia teda nemá výrez a rámček je len veľmi malý. Slúchadlo je v prípade tohto zariadenia umiestnené trošku vyššie a na jeho polohu som si pri volaní musel chvíľu zvykať.

Smartfón sa nabíja prostredníctvom USB-C konektora s podporou rýchleho nabíjania. Na ľavej strane je SIM slot, do ktorého možno vložiť dve SIM karty. Podpora pamäťových kariet však chýba.

Na opačnej strane sa nachádza ovládanie hlasitosti a čítačka odtlačkov prstov, ktorá sa používa aj na vypnutie a zapnutie. S naozaj čistým svedomím môžem povedať, že je bleskurýchla a displej sa rozsvecuje okamžite po priložení. Na odomknutie možno použiť aj čítačku tváre. Klasický slúchadlový jack by ste tu však hľadali márne.

Naozaj dokonalé fotky

O dokonalú súhru štvorice fotoaparátov sa stará vyladený softvér a umelá inteligencia. Tá pozná množstvo scén a na jej použitie postačí v aplikácii Fotoaparát zvoliť voľbu AI. Vďaka nej sa už o výslednú fotografiu nemusíte veľmi starať, telefón to spraví za vás.

Čo všetko ovláda umelá inteligencia vo vašom smartfóne? Viac informácií

Každá zo šošoviek má svoju špecifickú funkciu. Prvá v poradí je ultraširoká šošovka, ktorú využijete napríklad pri fotení interiérov alebo krajiniek. Na zachytenie každodenných momentiek slúži druhá šošovka s rozlíšením 48 Mpx. Tretiu šošovku využijete pri portrétových fotografiách a poslednú pri fotení zblízka.

V prípade zariadenia Honor 20 sa mi skvele osvedčil režim Noc, vďaka ktorému dokážete vytvoriť pekné zábery aj pri nízkej hladine svetla. Spomenúť musím tiež skvelú selfie kameru. Vďaka umelej inteligencii sa toto zariadenie postar o naozaj ohromujúce fotky. Zaujímavá je aj funkcia Pódiové osvetlenie, ktorá fotku oreže tak, že na nej zostanete len vy na ďiernom pozadí.

Výdrž a výkon

Honor 20 poháňaná batéria s dobrou kapacitou 3 750 mAh. Podporuje efektívnu technológiu SuperCharge, vďaka ktorej dokážete za 30 minút nabiť telefón na 50 %. Toto zariadenie patrí medzi vlajkové lode, čo znamená, že výrobca vtesnal do jeho tela to najlepšie, čo ho v súčasnosti môže poháňať.

Výkonný 8-jadrový procesor Kirin s toľko spomínanou umelou inteligenciou, veľká RAM s kapacitou 6 GB a úložisko s pamäťou až 128 GB. Vďaka nemu už nemusíte rozmýšľať, či budete hrať hry alebo naplno pracovať.

Hodnotenie O2 Guru: Zariadenie, ktoré ponúka maximum

Pri modeli Honor 20 sa nemusíte rozhodovať, či si kúpite pekný alebo výkonný telefón. Toto zariadenie totiž spĺňa všetko. Ponúka špičkový dizajn aj skvelý výkon a to sú dôvody, pre ktoré tento smartfón rozhodne odporúčam.

Honor 20 môžete mať k akémukoľvek O2 Paušálu alebo O2 Dátam na začiatok od 0 €.

Michal Bista, O2 Guru Master

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Bista, supervízor O2 predajne Nitra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Zabudnite na plastové SIM karty. Špičkové smartfóny už majú v sebe zabudovanú eSIM

O2 je druhým operátorom na Slovensku, ktorý spúšťa možnosť eSIM kariet.

Zaužívané plastové SIM karty postupne vymeníme za elektronické. Týka sa to všetkých smartfónov alebo len najnovších modelov? Aké výhody získam, ak prejdem z klasickej SIM na eSIM?

Ako si správne čistiť smartfón a chrániť sa proti koronavírusu? Chcem vedieť viac

Čo je SIM karta?

Ak chcete využívať mobil, musíte byť účastníkom mobilnej siete. A každý takýto účastník sa potrebuje niečím identifikovať. Na identifikáciu slúži každému dobre známa SIM karta, ktorú ste museli vložiť do mobilu, kým ste ho mohli začať používať.

SIM karta má pridelené unikátne číslo, ktoré slúži na identifikáciu účastníka vo svete a tiež ďalšie MSISDN alebo telefónne číslo. SIM karta je zároveň akýmsi srdcom každého mobilného telefónu a slúži na komunikáciu a prenos dát. Aby nedošlo k zneužitiu SIM karty, chráni ju PIN kód a PUK kód.

Prvé SIM karty mali veľkosť približne ako bankomatová karta, no na podnet výrobcov zariadení museli výrobcovia SIM kariet veľkosť zmenšiť. Vznikla tak SIM karta vo formáte mini, ktorú už väčšina z vás dobre pozná. Keďže každé ušetrené miesto v smartfóne sa počíta, formát SIM kariet sa postupne zmenšoval a z formátu mini vznikol formát mikro a následne ešte menší formát nano.

S postupným zmenšovaním SIM kariet prichádzali aj ich vylepšenia. Postupne sa zvyšovala pamäť SIM karty, čo používateľovi umožnilo uloženie viacerých kontaktov alebo SMS správ.

Čo je eSIM a aké má výhody?

Čoraz viac smartfónov má okrem slotu na nano SIM už aj slot pre integrovanú elektronickú SIM kartu (eSIM), ktorá nahrádza staré plastové SIM karty.

Najväčší rozdiel je v tom, že výrobca integruje čip SIM karty priamo do telefónu, čím zaniká nutnosť  vkladať do zariadenia plastovú SIM kartu.

Pri zakúpení eSIM karty u operátora dostanete unikátny QR kód, ktorého nasnímaním sa do telefónu stiahne jej profil – v podstatne digitálna verzia vkladania plastovej SIM karty do telefónu. Potom už môžete okamžite využívať služby operátora.

Prechodom na eSIM kartu vznikajú hneď dve veľké výhody. Prvá je, že sa už nemusíte obávať poškodenia SIM karty. V takom prípade by ste museli fyzicky zájsť do predajne, požiadať o výmenu SIM karty, ktorá je spoplatnená, a v tom lepšom prípade, keď si zálohujete údaje v telefóne, neprídete o kontakty uložené na SIM karte.Toto pri eSIM karte nehrozí, pretože ju nemáte ako poškodiť.

Druhá veľká výhoda je, že nemusíte používať slot na SIM kartu. Veľká časť reklamácií je spojených práve s nefunkčnou čítačkou SIM kariet. Karty eSIM bude možné používať okrem mobilného telefónu aj v tabletoch, smart hodinkách a iných zariadeniach s podporou eSIM.

Aby ste mohli využívať eSIM, potrebujete dve veci: eSIM aktivovať u svojho mobilného operátora a mobilný telefón s integrovanou SIM kartou. V O2 ponuke sú k dispozícii tieto zariadenia s podporou eSIM.

Samsung Galaxy S20

Nová vlajková loď Samsungu nerobí žiadne kompromisy a momentálne ponúka jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. V modeli Samsung Galaxy S20 nájdeme trojitý zadný fotoaparát s hlavným 12-megapixelovým snímačom, 12-megapixelovým ultra širokým snímačom64-megapixelovým snímačom s teleobjektívom. Trojnásobný hybridný zoom môžete kombinovať s 30-násobným Super Resolution zoomom s vylepšenou umelou inteligenciou. Výsledkom sú ostré a čisté fotografie aj takých detailov, ktoré bez zoomu voľným okom len tak ľahko nezachytíte.

Galaxy S20 disponuje aj prepracovaným režimom Bright Night, vďaka ktorému zachytíte snímky aj v tme v takmer rovnakej kvalite ako za bieleho dňa.

Okrem špičkového fotoaparátu poteší aj perfektný výkon. Osemjadrový procesor s novým čipom Exynos 990 v porovnaní so svojím predchodcom zvyšuje výkon zariadenia až o 15 %. Kapacita batérie je 4 000 mAh.

Vo všetkých troch modeloch – Galaxy S20, Galaxy S20+ aj Galaxy S20 Ultra 5G – nájdete hybridný slot a integrovaný slot pre eSIM.

Apple iPhone 11 Pro

Mobilný telefón iPhone 11 Pro možno prirovnať k vreckovému počítaču. O mimoriadny výkon sa v ňom postará čip A13 Bionic, ktorý patrí medzi najvýkonnejšie mobilné čipy súčasnosti. Je navyše úsporný, takže vám ušetrí aj čo-to z kapacity batérie. Tento smartfón je vhodný vďaka svojmu výkonu aj ako pracovný nástroj. Ak potrebujete pracovať v dvoch aplikáciách naraz, stačí zapnúť funkciu splitscreen, ktorá rozdelí obrazovku na dve.

V porovnaní so svojím predchodcom má ešte lepší displej – Super Retina XDR. Vyznačuje sa perfektnou viditeľnosťou a dvomi hodnotami jasu. Bežná svietivosť je 800 nitov a pri sledovaní HDR obsahu je to 1 200 nitov. No a keďže je to smartfón, hodnotu jasu si nastaví automaticky podľa toho, čo na ňom práve prezeráte. Sledovaný obsah tak bude vždy perfektne viditeľný, dokonca aj na slnku.

Okrem slotu pre štandardnú nano SIM kartu disponuje aj vstavaným slotom pre eSIM. Ak hľadáte mobilný telefón, na ktorý sa potrebujete vždy spoľahnúť a očakávate od neho 100% spoľahlivosť, iPhone 11 Pro je ideálna voľba.

Samsung Galaxy Z Flip

Pozrite sa na svoj smartfón a predstavte si, že ho prehnete na polovicu a odložíte do vrecka. Samsung Galaxy Z Flip je smartfón, ako ho dnes poznáme, no s konštrukciou ako staré véčko, ktoré prešlo úplným redizajnom.

Okrem svojho vzhľadu zaujme aj krásnym 6,7“ AMOLED displejom, ktorý má nízku spotrebu, rýchlu spätnú väzbu a ostrejšie farby. Perfektný výkon zabezpečuje 8-jadrový procesor8 GB operačná pamäť RAM. Vďaka kapacite batérie 3 300 mAh si môžete prácu a funkcie tohto smartfónu užívať naplno počas celého dňa. Na všetok obsah a obľúbené aplikácie je k dispozícii interné úložisko s veľkosťou až 256 GB.

V dizajnovej vychytávke samozrejme nemôže chýbať ani najnovšia technológia eSIM.

Motorola Razr

Aj futuristická novinka Motorla Razr svojou konštrukciou pripomína staré vyklápacie mobilné telefóny, no stále ide o smartfón, ako ho poznáme.

Okrem svojho vzhľadu zaujme dvojitým displejom – vonkajším 2,7“ displejom, s ktorým pracujeme po zaklapnutí telefónu, a druhým displejom cez takmer celú dĺžku zariadenia po jeho otvorení.

Hlavný flexibilný 6,2“ displej disponuje technológiou CinemaVision a filmy či videá si užijete v ultra širokouhlom rozmere. Perfektný výkon zabezpečuje 8-jadrový procesor6 GB operačná pamäť RAM. Batéria má kapacitu len 2 510 mAh, no vďaka nabíjaniu TurboPower batériu dobijete na 100 % rýchlejšie, ako by ste očakávali, a to za niekoľko minút.

Hlavný fotoaparát má len jednu šošovku s rozlíšením 16 megapixelov, no výsledné snímky sú kvalitné. Pri zhotovovaní fotografií oceníte elektronickú stabilizáciu obrazu či laserové zaostrovanie.

V extravagantnej novinke už nenájdete miesto na starú plastovú SIM kartu, Motorola Razr má iba integrovaný slot na eSIM kartu.

eSIM so sebou prináša množstvo výhod

Karta eSIM prináša v porovnaní s pôvodnými plastovými SIM kartami iba výhody. Okrem ušetreného priestoru pre výrobcov v zariadeniach, možnosti mať viac SIM kariet v jednom telefóne, či zníženiu reklamácií čítačiek SIM kariet sa svet zbaví aj veľkého množstva plastového odpadu vzhľadom na nefunkčné SIM karty.


Všetky spomínané smartfóny s podporou eSIM môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.


Tieto dva smartfóny stoja menej ako stovku a majú čím prekvapiť

Čítaj viac

Ako udržiavať bezpečnosť a hygienu smartfónu? Vyberte si z tohto príslušenstva

Čítaj viac

Férová nadácia O2 podporila online vzdelávanie žiakov a učiteľov sumou 60 000 €

Čítaj viac