Honor 20 kombinuje špičkový dizajn so skvelým výkonom

Umelá inteligencia v najnovšej vlajkovej lodi Honoru sa spolu so štvoricou fotoaparátov postará o naozaj krásne fotky.

Na testovanie sa mi dostal odvážny model telefónu od jedného z top hráčov na trhu Honor 20. Značka Honor známa dravosťou a výborným pomerom ceny a výkonu ním potvrdzuje svoje postavenie.

Klasická konštrukcia, pekný dizajn

Jemné línie, absencia ostrých hrán a pekný sklenený dizajn, ktorý sa spája s vlajkovými loďami tejto značky, pokračuje aj v modeli Honor 20. Zadná strana imituje zrkadlovú stenu a prináša nádherný a čistý odraz. Počas testovania som vôbec nemal chuť používať puzdro, aby som si mohol naplno vychutnať odlesk modrej farby. Nachádzajú sa tu aj 4 šošovky fotoaparátov a blesk.

Prednú stranu tvorí 6,26″ FullView displej, v ktorom je zabudovaná aj ultramalá selfie kamera. Displej zariadenia teda nemá výrez a rámček je len veľmi malý. Slúchadlo je v prípade tohto zariadenia umiestnené trošku vyššie a na jeho polohu som si pri volaní musel chvíľu zvykať.

Smartfón sa nabíja prostredníctvom USB-C konektora s podporou rýchleho nabíjania. Na ľavej strane je SIM slot, do ktorého možno vložiť dve SIM karty. Podpora pamäťových kariet však chýba.

Na opačnej strane sa nachádza ovládanie hlasitosti a čítačka odtlačkov prstov, ktorá sa používa aj na vypnutie a zapnutie. S naozaj čistým svedomím môžem povedať, že je bleskurýchla a displej sa rozsvecuje okamžite po priložení. Na odomknutie možno použiť aj čítačku tváre. Klasický slúchadlový jack by ste tu však hľadali márne.

Naozaj dokonalé fotky

O dokonalú súhru štvorice fotoaparátov sa stará vyladený softvér a umelá inteligencia. Tá pozná množstvo scén a na jej použitie postačí v aplikácii Fotoaparát zvoliť voľbu AI. Vďaka nej sa už o výslednú fotografiu nemusíte veľmi starať, telefón to spraví za vás.

Čo všetko ovláda umelá inteligencia vo vašom smartfóne? Viac informácií

Každá zo šošoviek má svoju špecifickú funkciu. Prvá v poradí je ultraširoká šošovka, ktorú využijete napríklad pri fotení interiérov alebo krajiniek. Na zachytenie každodenných momentiek slúži druhá šošovka s rozlíšením 48 Mpx. Tretiu šošovku využijete pri portrétových fotografiách a poslednú pri fotení zblízka.

V prípade zariadenia Honor 20 sa mi skvele osvedčil režim Noc, vďaka ktorému dokážete vytvoriť pekné zábery aj pri nízkej hladine svetla. Spomenúť musím tiež skvelú selfie kameru. Vďaka umelej inteligencii sa toto zariadenie postar o naozaj ohromujúce fotky. Zaujímavá je aj funkcia Pódiové osvetlenie, ktorá fotku oreže tak, že na nej zostanete len vy na ďiernom pozadí.

Výdrž a výkon

Honor 20 poháňaná batéria s dobrou kapacitou 3 750 mAh. Podporuje efektívnu technológiu SuperCharge, vďaka ktorej dokážete za 30 minút nabiť telefón na 50 %. Toto zariadenie patrí medzi vlajkové lode, čo znamená, že výrobca vtesnal do jeho tela to najlepšie, čo ho v súčasnosti môže poháňať.

Výkonný 8-jadrový procesor Kirin s toľko spomínanou umelou inteligenciou, veľká RAM s kapacitou 6 GB a úložisko s pamäťou až 128 GB. Vďaka nemu už nemusíte rozmýšľať, či budete hrať hry alebo naplno pracovať.

Hodnotenie O2 Guru: Zariadenie, ktoré ponúka maximum

Pri modeli Honor 20 sa nemusíte rozhodovať, či si kúpite pekný alebo výkonný telefón. Toto zariadenie totiž spĺňa všetko. Ponúka špičkový dizajn aj skvelý výkon a to sú dôvody, pre ktoré tento smartfón rozhodne odporúčam.

Honor 20 môžete mať k akémukoľvek O2 Paušálu alebo O2 Dátam na začiatok od 0 €.

Michal Bista, O2 Guru Master

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Bista, supervízor O2 predajne Nitra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Súťaž: Oslávte s nami 4 roky Sódy a vyhrajte smartfón alebo fitnes náramok

Radi by sme sa vám odvďačili za štyri roky priazne a podpory, preto máme pre štyroch z vás pripravené technologické darčeky.

Za štyri roky Sódy sme s vami zdieľali príbehy zaujímavých ľudí, spoznávali zaujímavosti zo slovenských regiónov a pripomínali si dôležité spoločenské témy. Vydali sme viac ako 1 800 článkov, ktoré ste si pozreli takmer 18 milión krát.

Za vašu dlhoročnú priazeň by sme sa vám teraz radi odvďačili a odovzdali vám štyri darčeky od spoločnosti O2. Okrem výborného smartfónu Honor 20 Lite máme pre vás aj hodinky Huawei Watch GT2 a dva fitnes náramky Huawei Band 3 Pro.

Čo môžete získať

Zo všetkých súťažiacich vyžrebujeme štyroch výhercov, ktorí získajú jednu z týchto štyroch cien:

    • 1× Smartfón Honor 20 Lite 128 GB
    • 1× Huawei Watch GT 46mm
    • 2× Huawei Band 3 Pro

Na zapojenie do súťaže postačí, keď sa s nami podelíte, ktoré články čítate v Sóde najradšej.

Ako na to

Do pripraveného formulára napíšte svoju odpoveď a uveďte svoje kontaktné údaje.

Aby ste sa do súťaže mohli zapojiť, musíte spĺňať aj nasledujúce podmienky:

  • musíte byť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 15 rokov,
  • musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

Odpovede posielajte do pondelka 6. januára 2020. V utorok 7. januára 2020 spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme 4 výhercov, ktorých budeme o spôsobe odovzdania výhry informovať prostredníctvom e-mailu.

Ďakujeme za záujem. Súťaž sme už ukončili.


Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Čítaj viac

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil

Čítaj viac

Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Čítaj viac