Mobil týždňa: Huawei P9 Lite Mini

Šikovný model je vybavený menším displejom s uhlopriečkou 5", no napriek tomu stále uspokojí aj stredne náročných užívateľov.

Nový model od Huawei zaujme najmä svojou kompaktnosťou. Ocenia ho milovníci selfies, ale aj tí, pre ktorých je veľký rozmer telefónu skôr na obtiaž.

Prečo Huawei P9 Lite Mini?

  • Konkurenciu predbieha elegantným kovovým telom,
  • vďaka kompaktným rozmerom a len 145 gramovej hmotnosti ho vo vrecku ani nebudete cítiť,
  • s prednou 5 Mpx kamerou zachytíte dokonalé selfie vďaka beauty módu,
  • stvorjadrový procesor zabezpečí plynulý chod Androidu 7.0 Nougat s najnovšou nadstavbou EMUI 5.1,
  • môžete ho používať ako Dual SIM smartfón, alebo vnútornú 16 GB pamäť rozšíriť SD kartou až o 128 GB,
  • o bezpečnosť súkromia sa stará čítačka odtlačkov prstov na zadnej stene.

Chcete vedieť o tomto smartfóne viac? Prečítajte si celú recenziu.

Zaujal vás nový Huawei? S akýmkoľvek O2 paušálom ho na začiatok môžete mať už za 2 €. Kúpiť si ho môžete hneď teraz v O2 e-shope.

Ivan Štubniak, O2 Guru

„Huawei P9 Lite Mini je favoritom medzi cenovo dostupnými smartfónmi, ktorý zaujme elegantným spracovaním a čítačkou odtlačkov prstov.“

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nostalgia 90. rokov: Tieto televízne klasiky by sme si pozreli ešte raz

V časoch, keď bolo pozeranie rozprávok na internete vzdialenou budúcnosťou, a zahraničné programy znamenali malý sviatok, bolo aj sobotné skoré vstávanie kvôli obľúbeným reláciám odmenou.

Pre mnohých boli symbolom detstva, starší si ich spájajú najmä s víkendovou pohodou a ránami s rodinou. Majster N bavil celé generácie, raňajky s Kakaom boli rituálom. Zaspomínajte si na legendárne televízne programy, ktoré milovala celá rodina alebo  si vyberte to najlepšie z aktuálnej televíznej ponuky.

Sledujte magazín Sóda aj na Instagrame.

Kakao

Moderátori Igor Adamec a Martin Vanek (neskôr Ivan Blahút a Michal Rovňák) boli neoddeliteľnou súčasťou víkendových rán. Spoločne s kúzelníkom Máriom prinášali reláciu plnú reportáží, súťaží, zábavy a rozhovorov, ktoré sa celé ráno striedali s animovanými rozprávkami. Televízia Markíza vysielala Kakao do roku 1997 do roku 2005.

Od Kuka do Kuka

Každé nedeľné ráno sa v osemdesiatych rokoch na prvom kanáli Slovenskej televízie nieslo v znamení Kuka. Patrícia Jariabková a Kuko boli nerozlučnou dvojicou takmer 16 rokov. Išlo o reláciu, v ktorej sa striedali rozprávky so scénkami, v ktorých bola hlavnou postavou s legendárna bábka – Kuko. Súčasťou novších dielov bol aj hudobník Vašo Patejdl, ktorý sa v tom čase venoval aj detskej tvorbe. Mnoho známych pesničiek vzniklo práve v tejto relácií.

Ponorka na Dunaji

Ponorka na Dunaji sa vysielala na STV, išlo o kreatívnu súťaž detských tímov, v ktorej súťažiaci bojovali proti rôznym nástrahám. Reláciu pre deti moderoval obľúbený slovenský herec Ján Kroner. Ako kapitán pomáhal prostredníctvom vysielačky súťažiacim tímom, ktorých úlohou bolo zdolať všetky prekážky a disciplíny.  Odmenou bol pre víťazov záverečný poklad v podobe odmien a vecných cien.

Crn Crn

Stredajšie popoludnie na STV patrilo v polovici deväťdesiatych rokov relácii Crn Crn. Jej obsahovou náplňou boli rôzne súťaže, hry, ale aj zaujímavé debaty. Najpopulárnejšou osobou relácie bol dnes už zosnulý Jozef Nodžák, slovenský herec známy predovšetkým ako jedinečný Majster N, ktorý hravou formou realizoval svoje fyzikálne pokusy, predvádzal experimenty, a svojimi vtipnými komentármi bavil deti aj dospelých.  Medzi moderátorov relácie patrili aj Roman Pomajbo alebo Dagmar Duditšová.

Maxihra

Sledovať na televíznej obrazovke, ako iné deti hrajú maxihru, nebolo pre niektorých vôbec jednoduché. Každý z nás chcel byť ten vyvolený, vytočiť číslo na pevnej linke, a s Crashom Bandicootom súťažiť o vecné ceny. Maxihru sme sledovali so zatajeným dychom, mnohí sme dokonca telefonovanie tajili pred rodičmi. Vystriedalo sa v nej niekoľko moderátorov, najviac sme milovali povzbudzujúce komentáre Didiany, Andreja Bičana alebo Lucie Siposovej.

Matelko

Retro ikona osemdesiatych rokov, ktorú ocení najmä staršia generácia. Matelko sa začal vysielať v roku 1973 a existoval takmer dve desaťročia rokov. Relácia bola určená pre najmenších. Okatá bábka chodila medzi ľudí, aby sa dozvedela, ako žijú a potom to ďalej vysvetľovala deťom. Bábku malého chlapca s tmavými vláskami a veľkými čiernymi očami ani dnes nepomenujel nikto inak ako Matelko.


Televízne klasiky aj filmové novinky si môžete pozrieť priamo na svojom mobile, kdekoľkvek ste prostredníctvom mobilnej aplikácie O2 TV.


Lifetech: Čo je nové