Huawei P9 Lite mini: Vychutnajte si prehľadné používateľské prostredie v elegantnom tenkom dizajne

Šetrenie vašich očí či živé fotografie. To všetko ponúka novinka od Huawei.

Plnohodnotné využívanie aplikácií je na prvom mieste. Vďaka 5-palcovej obrazovke a technológii „eye comfort“, ktorá filtruje modré svetlo, práca aplikácií a čítanie sú pohodlnejšie a zrakovú únavu nepocítite tak rýchlo. To je hlavnou výhodou tohoto smartfónu, lenže to nie je všetko.

Svoj telefón môžete naplno využiť

Základným operačným systémom je najnovší Android 7.0 s nadstavbou EMUI 5.1 na plnohodnotné používanie telefónu a aplikácií. Pri rozmeroch 143,5 mm x 71 mm x 8,05 mm s mierne zaoblenými okrajmi vyzerá telefón skutočne prémiovo, vďaka čomu sa príjemne drží. A váži iba 145 gramov vrátane batérie.

Displej s jasnými farbami

HD displej s rozlíšením 1 280 x 720 bodov a so 16 miliónmi farieb sa príjemne používa. Keďže Huawei P9 Lite mini má IPS displej, ktorý prepúšťa viac svetla, farby sú živšie a reálnejšie vyniknú aj detaily obrázkov.

Na zadnej strane nájdeme snímač odtlačkov prstov, ktorý má okrem zablokovania telefónu viacero funkcií – nastavením možno ovládať napríklad spustenie fotoaparátu.

Živé fotografie

O ne sa postará hlavná 13 Mpx autofocus kamera podporujúca rozlíšenie fotografií až 4 160 x 3 120, pri nahrávaní videa je to až 1 080 bodov. Predná 5 Mpx kamera zhotoví selfie fotky v rozlíšení až 2 592 x 1 944 a nahrávanie je podporované ako pri zadnej kamere – 720/1 080 bodov.

Pri práci neseká

Telefón je poháňaný štvorjadrovým procesorom Snapdragon s výkonom až 1,4 GHz a s 2 GB RAM. Používanie telefónu je preto plynulé a prístroj zvládne aj tie náročnejšie aplikácie, prípadne používanie rôznych aplikácií súčasne. Vnútorná pamäť telefónu je 16 GB, pamäť možno rozšíriť o pamäťovú kartu, a to až do 128 GB.

Huawei P9 Lite mini podporuje Bluetooth technológiu 4.1 na rýchlejší prenos súborov, rovnako aj GPS, AGPS a Glonass – technológie na kvalitnejšie využívanie aplikácií, ktoré vyžadujú polohu – napríklad navigácie cez Google Mapy. Ďalšou vlastnosťou je snímač vzdialenosti alebo tiež snímač okolitého svetla, preto je zobrazovanie na displeji lepšie viditeľné aj na priamom slnku.

Kapacita batérie je 2 920 mAh a pri nabitom telefóne vydrží necelé dva dni používania. Závisí však od toho, ako zariadenie a aplikácie používate. Nevýhodou je USB 2.0, chýba teda rýchlejšie nabíjanie. Pri tomto prístroji je to však jediné mínus.

Huawei P9 Lite mini môžete mať k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam na začiatok len za 2 €.

Aj tento smartfón môže byť váš:

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Šikovné aplikácie, vďaka ktorým sa vám bude ľahšie zaspávať aj prebúdzať

V novom seriáli O 5 % lepší život vám postupne predstavíme drobné „zlepšováky“, ktoré môžu váš život zmeniť k lepšiemu. V prvej časti prezradíme, ako si vďaka mobilným aplikáciám zabezpečiť príjemnejšie zaspávanie aj prebúdzanie.

Z výskumov vyplýva, že káva najlepšie účinkuje, ak ju nepijete hneď po prebudení, ale až neskôr a doprajete si po nej aj krátky 20-minútový spánok.

Ak vás ale trápi otázka, ako sa dá spať presne 20 minút, veď za ten čas ledva zaspíte, môžu vám pri tom pomôcť aj mobilné aplikácie.

Najrýchlejší mobilný internet 4G LTE od O2 si môže naplno vychutnať už 90 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií o pokrytí nájdete na tomto mieste.

My odporúčame tieto 3, ktoré zabezpečia príjemnejšie zaspávanie aj následne prebúdzanie.

Pzizz

Aplikácia (Android, iOS) vám automaticky vytvorí zvukové pozadie, aby sa vám lepšie zaspávalo. Upokojujúci hlas v angličtine vám pomôže zahnať myšlienky a pravidelne dýchať. Ak aj nezaspíte, 20 minút príjemného relaxu určite nie je na škodu.

Atmosphere: Relaxing Sounds

Ak nepotrebujete ďalší budík, ale lepšie sa vám zaspáva pri zvukoch dažďa alebo praskajúceho ohňa v kozube, potom odporúčame túto aplikáciu (Android, iOS). Na výber máte veľké množstvo zvukov, ktoré môžete ďalej upravovať . Napríklad si k tečúcej rieke pridať aj pár zvukov žiab a húkanie sov.

PowerNap

Táto aplikácia (Android, iOS) predstavuje jednoduchý a naozaj príjemný budík pre skúsených. Pár klikmi nastavíte 20-minútový interval, ale zaspatie necháva bez pomoci.

Príjemnejšie zaspávanie, resp. prebúdzanie nie je jedinou možnosťou, ako mať život o trochu lepší. Ďalšie nápady vám postupne predstavíme v našom magazíne a na Facebooku O2. Sledujte nás a nevynechajte ani jeden.

Aby aplikácie naozaj pomáhali

Aplikácie so zvukom praskajúceho ohňa v kozube alebo príjemným hlasom môžu pomôcť pri zaspávaní, základom je kvalitné vysokorýchlostné pripojenie, vďaka ktorému upokojujúci zvuk nič nepreruší.

Internet 4G LTE od O2 predstavuje najrýchlejšie internetové pripojenie na Slovensku.

Aby ste si mohli vysokorýchlostný internet od O2 užiť naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.


Lifetech: Čo je nové