Huawei P9 Lite mini: Vychutnajte si prehľadné používateľské prostredie v elegantnom tenkom dizajne

Šetrenie vašich očí či živé fotografie. To všetko ponúka novinka od Huawei.

Plnohodnotné využívanie aplikácií je na prvom mieste. Vďaka 5-palcovej obrazovke a technológii „eye comfort“, ktorá filtruje modré svetlo, práca aplikácií a čítanie sú pohodlnejšie a zrakovú únavu nepocítite tak rýchlo. To je hlavnou výhodou tohoto smartfónu, lenže to nie je všetko.

Svoj telefón môžete naplno využiť

Základným operačným systémom je najnovší Android 7.0 s nadstavbou EMUI 5.1 na plnohodnotné používanie telefónu a aplikácií. Pri rozmeroch 143,5 mm x 71 mm x 8,05 mm s mierne zaoblenými okrajmi vyzerá telefón skutočne prémiovo, vďaka čomu sa príjemne drží. A váži iba 145 gramov vrátane batérie.

Displej s jasnými farbami

HD displej s rozlíšením 1 280 x 720 bodov a so 16 miliónmi farieb sa príjemne používa. Keďže Huawei P9 Lite mini má IPS displej, ktorý prepúšťa viac svetla, farby sú živšie a reálnejšie vyniknú aj detaily obrázkov.

Na zadnej strane nájdeme snímač odtlačkov prstov, ktorý má okrem zablokovania telefónu viacero funkcií – nastavením možno ovládať napríklad spustenie fotoaparátu.

Živé fotografie

O ne sa postará hlavná 13 Mpx autofocus kamera podporujúca rozlíšenie fotografií až 4 160 x 3 120, pri nahrávaní videa je to až 1 080 bodov. Predná 5 Mpx kamera zhotoví selfie fotky v rozlíšení až 2 592 x 1 944 a nahrávanie je podporované ako pri zadnej kamere – 720/1 080 bodov.

Pri práci neseká

Telefón je poháňaný štvorjadrovým procesorom Snapdragon s výkonom až 1,4 GHz a s 2 GB RAM. Používanie telefónu je preto plynulé a prístroj zvládne aj tie náročnejšie aplikácie, prípadne používanie rôznych aplikácií súčasne. Vnútorná pamäť telefónu je 16 GB, pamäť možno rozšíriť o pamäťovú kartu, a to až do 128 GB.

Huawei P9 Lite mini podporuje Bluetooth technológiu 4.1 na rýchlejší prenos súborov, rovnako aj GPS, AGPS a Glonass – technológie na kvalitnejšie využívanie aplikácií, ktoré vyžadujú polohu – napríklad navigácie cez Google Mapy. Ďalšou vlastnosťou je snímač vzdialenosti alebo tiež snímač okolitého svetla, preto je zobrazovanie na displeji lepšie viditeľné aj na priamom slnku.

Kapacita batérie je 2 920 mAh a pri nabitom telefóne vydrží necelé dva dni používania. Závisí však od toho, ako zariadenie a aplikácie používate. Nevýhodou je USB 2.0, chýba teda rýchlejšie nabíjanie. Pri tomto prístroji je to však jediné mínus.

Huawei P9 Lite mini môžete mať k O2 Paušálu alebo k O2 Dátam na začiatok len za 2 €.

Aj tento smartfón môže byť váš:

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac