Mobil týždňa: Samsung Galaxy S8

Každý týždeň vám O2 Guru predstavia jeden produkt, ktorý je podľa nich výnimočný a zaslúži si vašu pozornosť. Tento týždeň je to všestranný smartfón Samsung Galaxy S8.

Nový Galaxy S8 prináša najmodernejšie bezdrôtové pripojenie, citlivý fotoaparát, skener očnej dúhovky, snímač odtlačkov prstov, ale aj funkciu rýchleho nabíjania s obojstranným konektorom USB-C.

Prečo Samsung Galaxy S8?

  • Infinity – nový displej so zaoblenými okrajmi s pomerom strán 18,5:9 pokrýva takmer celú prednú časť zariadenia, vďaka čomu je práca s telefónom ešte viac intenzívnejšia,
  • špičkové zabezpečenie dát – okrem snímača odtlačkov prstov disponuje mobilný telefón snímačom očnej dúhovky, takže všetky vaše údaje ostanú v úplnom bezpečí,
  • zadný fotoaparát vďaka dvom snímačom, optickému stabilizátoru obrazu a ultra rýchlemu zaostrovaniu obrazu zhotovuje dokonalé snímky,
  • Bixby – revolučná umelá inteligencia mobilných telefónov, ktorá prináša úplne nové spôsoby ovládania a práce s telefónom.

Prečítajte si o telefóne viac v celej recenzii.

Teraz môžete Samsung Galaxy S8 na začiatok získať len za 2 €.

Michal Pakos, O2 Guru

„Samsung Galaxy S8 je špičkové zariadenie pre náročných užívateľov.  Vďaka jeho funkciám ho môžeme považovať za ozajstný vreckový počítač.“

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako vzniká pekná a funkčná architektúra? Spýtali sme sa v 3 domácich ateliéroch

Prečítajte si, ako pristupujú k architektúre tímy ľudí, pre ktorých je nielen zamestnaním, ale najmä životnou radosťou.

Hoci je architektúra neraz aj záležitosťou jednotlivcov, trojica ateliérov RULES, Compass a zerozero sa zhoduje v tom, že tímová práca je základom úspechu nielen pri veľkých projektoch.

Ateliér RULES: Snažíme sa robiť veci, ktoré ľudí neomrzia

Architekt Rudolf Lesňák založil ateliér RULES v roku 2010 po svojom návrate z Viedne. „Bolo to v období recesie, čo sa ukázalo ako výhoda. Keďže všeobecne bol nedostatok práce, cez inzerát sa mi podarilo nájsť talentovaných ľudí, ktorí stáli pri vzniku ateliéru a sú vo firme doteraz,“ spomína.

Pri návrhoch sú pre architektov z tohto ateliéru dôležité 2 základné atribúty – nadčasovosť a nápad. „Snažíme sa robiť veci, ktoré ľudí neomrzia a poskytovať riešenia, ktoré im spríjemnia život, no sami by na ne neprišli,“ približuje Lesňák.

Pri práci v ateliéri zohráva podľa jeho zakladateľa tímová práca naozaj dôležitú úlohu. „Pri veľkých projektoch je nevyhnutná z kapacitných dôvodov, ale radi ju využívame aj pri tých menších – viac hláv, viac rozumu,“ objasňuje skúsený architekt.

Filozofiou ateliéru je klientov odbremeniť od rozhodovania, preto im vždy prezentujú jeden finálny variant, ktorý považujú za najlepší. Keď totiž ľuďom ponúkali viac možností, väčšinou si vybrali tie horšie, na čo však sami prišli, až keď bolo prineskoro. „Pri tomto nie je nad tímový brainstorming,“ hovorí zakladateľ ateliéru.

Pracovná náplň architekta je naozaj rôznorodá a pestrá, v RULES sa však snažia prácu rozvrhnúť tak, aby sa všetci cítili komfortne. „V našom ateliéri sa ľudia primárne venujú tomu, v čom sú najlepší, no keďže poznajú celý tvorivý proces, môžu sa venovať aj ktorejkoľvek inej časti,“ vysvetľuje Lesňák.

Ateliér v súčasnosti tvorí 22 ľudí a má za sebou viac ako 250 realizácií. „Najradšej máme projekty, kde robíme návrh aj kompletnú realizáciu na kľúč a máme voľné ruky, pričom je jedno, či ide o sídlisko alebo rekonštrukciu garsónky,“ uzatvára.

Ateliér Compass: Dôležitejšie je to, čo sa deje medzi domami

Matej Grébert a Juraj Benetin založili ateliér Compass pred 14 rokmi ako čerství absolventi architektúry. V rámci svojich návrhov sa ich ateliér venuje rôznorodým projektom od urbanizmu až po interiéry, no jeho hlavnou špecializáciou sú rezidenčné projekty.

Skúsení architekti hovoria, že ich práca stále baví a pristupujú k nej s radosťou a zanietením. „K novým projektom sa snažíme pristupovať ako k čistému nepopísanému papieru a prinášať do nich pestrosť. Ešte dôležitejšie je ale to, čo sa deje medzi domami. Veľmi si zakladáme na verejnom priestore, pretože život sa odohráva na uliciach, dvoroch, v parkoch a vnútroblokoch,“ vysvetľuje Grébert.

Od čias vzniku sa toho v bratislavskom ateliéri veľa zmenilo. Kolektív 6 ľudí sa postupne rozrástol na 20 a pracuje naozaj ako jeden tím. „Koncepcie diel nepripravujem iba ja s Jurajom. Ak hocikto z nás príde s dobrou myšlienkou, dáme jej priestor a určite sa môže uplatniť,“ vysvetľuje spoluzakladateľ Compassu.

Vizualizácia Iniciatíva Nové Lido

Vizualizácia Zwirn

Vizualizácia UrbanResidence

Slnečnice, Foto Pavel Meluš

Pri jednotlivých návrhoch architekti vždy pracujú s veľkým množstvom riešení a spoločne zvažujú, ktoré by bolo najvhodnejšie. „Mnohé vyhodíme do koša a potom sa zhodneme na tom, ktoré je to najlepšie, a čo vieme pre dané územie urobiť,“ približuje druhý z otcov ateliéru.

Za ostatných 5 rokov ateliér naprojektoval takmer 3 tisícky bytov prevažne v Bratislave, vybrať však ten najzaujímavejší projekt je však pre architektov náročné. „To je, ako sa pýtať, ktoré svoje dieťa máte najradšej,“ hovorí s úsmevom.

„Najsilnejšie sú pre nás tie projekty, ktorým sa venujeme roky, a vidíme ich vyrastať, dospievať a ožívať. To teraz asi najsilnejšie zažívame na Slnečniciach, ktorým sa venujeme bezmála 11 rokov a pri ostatných projektoch sa na to tešíme,“ uzatvára Benetin.

Ateliér zerozero: Tímová práca je pre nás základ

Architektonický ateliér zerozero, ktorý sídli v Prešove, založil v roku 2002 Irakli Eristavi. „Náš tím je momentálne zložený z 5 milovníkov architektúry, jedla a dobrej zábavy. Veľa sa rozprávame, trochu kreslíme a vymýšľame. Veľa času trávime pozeraním sa na pracovné makety našich stavieb a popíjaním kávy,“ približuje zakladateľ ateliéru.

Záber architektov je aj v tomto prípade naozaj široký – okrem návrhov rodinných domov a interiérov majú za sebou rozsiahlu rekonštrukciu bývalých košických kasární – dnešný Kulturpark či realizáciu lávky cez rieku Poprad, ktorá prepája Slovensko a Poľsko.

K jednotlivým zadaniam v ateliéri pristupujú úprimne a autenticky. „Veľmi dôležitým aspektom je zvedavosť – akým spôsobom danú vec uchopiť, a ktorým smerom sa vybrať. Dôležité je nebáť sa, klásť si stále otázky a vedieť na seba vziať zodpovednosť za odpovede,“ vysvetľuje Eristavi.

A na ktorý zo svojich projektov sú v ateliéri najviac hrdí? „Najoceňovanejší je košický Kulturpark a čo sa emocionálnych väzieb týka, tak je to pešia a cyklistická lávka cez rieku Poprad, zrejme pre špecifickosť tejto úlohy a krásnu krajinu, ktorá ju obklopuje a, samozrejme, aj náš prvý projekt – bytové domy CMYK,“ hovorí Eristavi.

Systém práce v ateliéri je podľa slov jeho zakladateľa veľmi individuálny – nápad je niekedy výsledkom dlhého uvažovania a inokedy príde ako blesk z jasného neba. V zerozero pracujú často „po starom“ s fyzickými modelmi, ale aj s modernými technológiami, vrátane 3D tlače. Ani tu si však nevedia predstaviť, že by na projektoch nepracovali spoločne. „Tímová práca je pre nás základ,“ uzatvára architekt.

Spolu dokážete výnimočné výsledky aj s vaším tímom. Uľahčite si komunikáciu s kolegami aj klientmi vďaka Striebornému O2 Paušálu.

Za 20 € mesačne získate neobmedzené volania aj SMS do všetkých sietí v rámci EÚ a k tomu balík 500 MB dát s bonusom na nový telefón vo výške 96 € alebo 1 GB dát, vďaka ktorým budete stále v kontakte.

 


Lifetech: Čo je nové