Mobil týždňa: Sony Xperia XA2

Aj tento týždeň vám O2 Guru predstavia telefón, ktorý by rozhodne nemal ujsť vašej pozornosti. Je ním Sony Xperia XA2.

Sony pôsobí na našom trhu dlhodobo a tento rok prinieslo viacero noviniek. Jednou z nich je aj smartfón strednej triedy Sony Xperia XA2.

Prečo Sony Xperia XA2?

  • Tradičný dizajn po novom. Dizajn smartfónu XA2 prešiel oproti svojmu predchodcovi miernou úpravou. Zaoblené hrany displeja a extrémne tenký rám po stranách prinášajú dokonalé splynutie tela s kovovým rámom. Zadná plastová stena navyše pôsobí elegantným kovovým dojmom.
  • Šikovne presunutá čítačka. O bezpečnosť vašich dát sa postará čítačka odtlačkov prstov, ktorú výrobca tento raz presunul z bočnej steny na zadnú, kde ju jednoducho a intuitívne nahmatáte prstom
  • Dobrý výkon, väčšia kapacita batérie. Plynulý výkon zariadenia a stredne náročných aplikácií sa postará Android 8.0 Oreo. Vďaka väčšej kapacite batérie vydrží na jedno nabitie viac ako 1,5 dňa. Ešte dlhšiu výdrž získate zapnutím dnes už legendárneho Stamina módu.
  • Kvalitné fotky. So zadným 23 Mpx fotoaparátom vytvoríte naozaj kvalitné zábery a natočiť môžete aj fascinujúce videá v rozlíšení 4K.

Zaujala vás táto novinka a radi by ste o nej vedeli viac? Prečítajte si komplexnú recenziu, ktorú pre vás pripravili naši O2 Guru.

Aj Sony Xperia XA2 môžete rovnako ako všetky telefóny z ponuky O2 získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Ivan Štubniak, O2 Guru zo Zákazníckeho centra O2

„Sony XA2 je určená najmä pre milovníkov originálneho dizajnu, ktorí sa chcú spoľahnúť na overenú kvalitu od japonského výrobcu.“

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

5 výnimočných miest na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Ak si myslíte, že turistika je výhradne záležitosťou letných dní a jasnej oblohy, ste na omyle.

Aj pri nižších teplotách či počas sychravejších dní môžete objavovať slovenskú históriu alebo si užiť krásne výhľady v horách. Inšpirujte sa našimi tipmi na miesta, ktoré sa určite oplatí navštíviť.

Podeľte sa o zážitky zo svojich ciest po Slovensku vďaka rýchlej 4G sieti od O2. Viac informácií

Mariánska hora pri Levoči

Mariánska hora je strmý kopec v Levočských vrchoch, ktorý sa nachádza priamo nad mestom Levoča. Spolu s neogotickou Bazilikou Navštívenia Panny Márie tvorí dominantu mesta a patrí medzi najstaršie a najvýznamnejšie pútnické miesta na Slovensku.

Výstup na Mariánsku horu vám ponúkne nádherné výhľady na mesto aj jeho široké okolie. Výhodou je, že ku kostolu môžete prísť peši, autom aj autobusom.

Rozhľadňa Terchovské srdce v Terchovej

Rozhľadňa v Terchovej je pomerne mladou turistickou atrakciou – na vrchu Oblaz stojí len od roku 2015. Vedie k nej bezbariérový chodník, ktorý lemujú informačné tabule. Tie približujú najmä flóru a faunu terchovskej prírody.

Zaujímavosťou je, že rozhľadňa sa nachádza presne na mieste, kde bola vo filme Jánošík umiestnená šibenica. Pripomína ju nielen svojím umiestnením, ale aj tvarom.

Jánošíkove diery v Malej Fatre

Jánošíkove diery, ktoré sú súčasťou národnej prírodnej rezervácie Rozsutec, patria k najkrajším turistickým chodníkom na Slovensku. Pozostávajú z 3 ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery, cez ktoré preteká Dierový potok.

Dominantou Jánošíkových dier je viac ako 20 vodopádov, ktoré spolu tvoria Vodopády Dierového potoka. V zime sa tieto vodopády menia na prekrásne ľadové kráľovstvo, a práve preto sú vhodnou voľbou na turistiku aj počas mrazivých dní.

Múzeum oravskej dediny v Zuberci

Múzeum oravskej dediny sa nachádza pod Západnými Tatrami v oblasti pohoria Roháče len 3 km od Zuberca. Tvoria ho 3 celky, v rámci ktorých nájdete obytné, hospodárske a sakrálne stavby, ako aj domy oravských remeselníkov, ktoré približujú históriu kraja.

Návštevníkov pravidelne lákajú národopisné výstavy aj originálny hostinec, ktorý vznikol zo starého mlyna.

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline

Chodník korunami stromov otvorili v lesoch Bachledovej doliny len minulý rok. S dĺžkou 1 234 m a maximálnou výškou 24 m sľubuje nádherné výhľady na okolitú prírodu, je bezbariérový a jeho návštevu si tak užijú deti aj starší členovia rodiny.

Okrem výhľadov zaujme aj viacerými miestami s užitočnými a edukatívnymi informáciami.

Krásne miesta naprieč celým Slovenskom sa oplatí objavovať a o zážitky z ciest podeliť. Vďaka rýchlej 4G sieti od O2 dostupnej pre viac ako 96 % obyvateľov Slovenska to môžete spraviť rýchlo a prakticky kdekoľvek. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/internet/4g.


Lifetech: Čo je nové