Najlepšie tablety pre vysokoškolákov

Načo so sebou vláčiť na prednášky notebook, keď vám v drvivej väčšine prípadov postačia funkcie tabletu? V tomto prehľade vám predstavíme zopár tabletov, ktoré sú ľahké, majú dlhú výdrž a zabavia vás, keď čakáte na profesora, ktorý si dal akademickú štvrťhodinku.

Huawei MediaPad T2 7.0 — Rýchly internet a dlhá výdrž

Nástupca obľúbeného modelu prináša všetky výhody svojho predchodcu celokovové vyhotovenie, nízku hmotnosť a kompaktné rozmery. Výhodou je aj veľká batéria, ktorá vás poteší dlhou výdržou na jedno nabitie, čo oceníte hlavne počas dní, keď trávite v škole niekoľko hodín vkuse. Tablet poháňa štvorjadrový procesor a 1 GB operačnej pamäte RAM. Oproti svojmu predchodcovi však prináša podporu 4G LTE internetu, vďaka ktorému si užijete rýchly internet, aj keď vám vypadne školská Wi-Fi.

Lenovo TAB 3 Business — Veľký a odolný

Novinku od firmy Lenovo poháňa štvorjadrový procesor taktovaný na 1,3 GHz a 2 GB operačnej pamäte, čo je výkon, ktorý zvládne aj náročnejšie úlohy. Dominuje mu veľký 10,1“ Full HD displej, ktorý je ako stvorený pre sledovanie multimédií, hranie hier, ale najmä na prácu. Predsa len, sme v škole. Displej je navyše vybavený sklom Gorilla Glass, ktoré zamedzí poškriabaniu. So stupňom krytia IP52 je odolný proti poliatiu (nie však vodotesný) a znesie aj hrubšie zaobchádzanie. Tiež je čiastočne ochránený proti vniknutiu prachu. V chemickom labáku by sme ale predsa dali o niečo väčší pozor.

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 — Vynikajúci zvuk a perfektná grafika

Vysoký výkon tabletu Galaxy Tab S3 zaisťuje kombinácia 4-jadrového procesoru Snapdragon 820, grafiky Adreno 530 a 4 GB RAM. Vzadu nájdete 13 MPx kameru s 2K videom a vďaka podpore HDR videa uvidíte aj tie najjemnejšie detaily v úžasne živých farbách. Ideálna kombinácia pre prípad, že sedíte príliš vzadu a chcete si natočiť časť prednášky. Štyri reproduktory dokážu rozoznať a rýchlo reagovať na orientáciu obrazovky a prehrávajú zvuk zo všetkých strán tabletu. Vez hodiny ale odporúčame tichý režim. Ešte väčšia výdrž batérie a rýchlejšie nabíjanie zabezpečia, že tablet bude už za 165 minút pripravený poskytnúť vám až 12 hodín práce či zábavy.

Huawei Matebook — Hybrid s veľkou batériou

Ak ste predsa tak trochu notebookový klasik, Huawei MateBook je kombináciou plnohodnotného notebooku a tabletu. Základom je tablet vyrobený z kovu, pričom exceluje nielen pevnosťou, ale aj nízkou váhou. Druhou časťou zariadenia je klávesnica z kombinácie kože a plastu, doplnená touchpadom s funkciou multitouch. Vpredu nájdete 12″ displej s rozlíšením cez tri milióny bodov (216 PPI). Procesor Intel Core m3 je doplnený až 4 GB RAM a vaše dáta bude mať pod palcom disk s kapacitou až 128 GB. Tablet sa tiež môže pochváliť výdržou až 8,82 hodín prevádzky na batériu, za čo vďačí nielen úspornému hardvéru, ale predovšetkým veľkej batérii s kapacitou 4 430 mAh. Úsporný hardvér je tiež dôvodom, prečo v tele nenájdete ani jediný vetráčik jednoducho nebude treba.

Lenovo Tab 3 7 — Odolný dual SIM pre nenáročných

Tento cenovo dostupný tablet je poháňaný štvorjadrovým procesorom a 1 GB operačnej pamäte RAM. Oproti svojmu predchodcovi prináša nielen LTE sieť, ale aj úplne nový dizajn a odolnosť voči poliatiu vodou (certifikát IP52). Nezvyčajnou výhodou tohto tabletu je možnosť využívať 2 SIM karty. Tablet beží na operačnom systéme Android 6.0 Marshmallow a poháňaný je veľkou 3 450 mAh batériou, ktorá zabezpečí dostatočne dlhú výdrž na jedno nabitie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte nápad, ktorý zmení svet? Prihláste ho a získajte podporu najlepších a podiel z 1 milióna dolárov

Svetové zviditeľnenie, finančná podpora, osobný koučing a množstvo nových priateľov medzi podnikateľmi zo sveta. To všetko sa dá získať v medzinárodnej súťaži Chivas VENTURE určenej inovatívnym podnikateľom.


Podnikáte? Takto si vyberiete ideálny smartfón s paušálom

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové