Ktoré sú tie správne kritériá, vďaka ktorým sa telefón hodí na hranie? Je to rozlíšenie displeja alebo je to výkon procesoru, veľkosť pamäte RAM či výdrž batérie? Nepochybne je to kombinácia všetkých parametrov.
No tým najdôležitejším faktorom pri rozhodovaní pre väčšinu smrteľníkov bola, je a bude cena zariadenia. Náš rebríček sme preto zostavili podľa toho, čo dostanete v pomere k tomu, čo budete musieť za telefón zaplatiť.
5. Honor 5X: Atraktívny pomer cena/výkon
Honor 5X ponúka vo svojej cenovej kategórii nevýdanú výbavu. Osemjadrový procesor Snapdragon 616 a 2 GB operačnej pamäte RAM, spolu s veľkým 5,5 palcovým displejom sú parametre postačujúce aj pre otrlejších herných nadšencov, no treba počítať s tým, že náročnejšie grafické tituly dajú telefónu zabrať.
Mínusy telefónu sú v podstate rovnaké ako pre všetky nízkonákladové telefóny. Slabší výkon a výdrž batérie. Telefón ponúka len 16 GB vlastnej pamäte, ale s microSD kartou je rozšíriteľná až do 128 GB. Poteší luxusné kovové prevedenie a to, že telefón sa vďaka zaobleným hranám drží ozaj príjemne. Za danú cenu definitívne odporúčame.
4. Lenovo Moto Z Play: Šampión vo výdrži
Ak ste typ hráča, ktorý si hraním hier na telefóne kráti čas najmä v exteriéroch za pochodu, napríklad pri hre typu Pokémon Go, pravdepodobne najviac oceníte dobrú výdrž batérie. Nie je nič horšie, ak sa dobre rozohratá herná akcia preruší hlásením o vybitej batérii.
Moto Z Play je vďaka optimalizácii výkonu efektívnejším procesorom, šetrným displejom SuperAMOLED a ďalšími úspornými komponentami v kombinácii s 3510 mAh batériou špičkou v behu na dlhé trate. Na jedno nabitie pri bežnom používaní vydrží pokojne dva dni bez nabíjania. Pritom vďaka rýchlemu nabíjaniu TurboPower ho nabijete na celých 9 hodín používania už v priebehu 15 minút.
3. Honor 8: Manželstvo z rozumu
Honor 8 sa síce výkonom nepohybuje po úplnej špičke rebríčka medzi modelmi ako Galaxy S7 alebo iPhone 7, ale napriek tomu je solídnym kandidátom, ktorý zmieneným modelom až znepokojivo dýcha na krk. Najmä, ak má byť cena, tým, čo rozhoduje.
Pri sume 433 € totiž tento telefón prichádza s výkonným osemjadrovým procesorom HiSilicon Kirin 950 doplneným o 4 GB operačnej pamäte RAM, čo je výkon postačujúci aj na najnáročnejšie 3D tituly.
2. iPhone 7 Plus: Vysoká cena vs. vysoký výkon
Nová vlajková loď Apple s novým procesorom A10 Fusion a 3GB ramkou poráža vo výkonnostných testoch aj androidovú konkurenciu. Výkonu na hry je teda viac než dosť. Ak sa k tomu pripojí 5 a pol palcový IPS displej s Full HD rozlišením, o hernú extázu je postarané. Prečo sme ho teda zaradili až na druhé miesto?
Aj keď je nový iphone “nadupaný” smartfón, nájde sa aj viacero mínusov. Najvýraznejšou je cenovka, čo pri značke Apple zase až tak neprekvapí. Hry zároveň vyžadujú mnoho priestoru a iPhone 7, ako jediný z hodnotených telefónov nepodporuje microSD.
Herných maniakov nepoteší ani 2900 mAh batéria, ktorá sa radí skôr k priemeru. Navyše telefónu chýba aj 3,5 mm jack konektor na slúchadla, ktorý je potrebné vyriešiť dodávanou redukciou.
1. Samsung Galaxy S7 Edge: Kráľ hernej scény
Kým sa nedočkáme novej vlajkovej lode, Galaxy S7 ňou stále ostáva kvôli svojmu kolegovi s výbušnejšou povahou, tým najlepším z najlepšieho. Model Edge dokáže vďaka zahnutému displeju z 5 a pol palcového displeja vyťažiť ešte o čosi viac.
Výkon “pod kapotou” by mal odolať ešte minimálne dvom rokom technologického vývoja a zvládať s prehľadom všetky herné tituly, ktoré sú k dispozícii na tej najvyššej úrovni. Postarajú sa o to osemjadrový procesor Exynos, štyri gigabajty operačnej pamäte a bezpróblemová dvojdňová výdrž batérie bez prehrievania aj pri graficky náročných tituloch.
Obidva modely (S7 a S7 Edge) sú vybavené vlastným ovládacím centrom hier a funkciami, ako je nahrávanie hrania hier. Navyše, sú vodeodolné, takže nie je problém zahrať si hoci aj vo vani.