6 smartfónov-rekordérov z ponuky modrého operátora

Hľadáte extrémne tenký smartfón alebo zariadenie, ktoré sa postará o dokonalé fotky? Predstavujeme vám tie naj zariadenia.

Trh s mobilnými zariadeniami sa neustále vyvíja. Výrobcovia sa snažia prísť s niečím novým či zdokonaliť jednotlivé parametre. Vybrali sme pre vás šesticu rekordérov z ponuky O2, ktorí sa hrdia označením naj.

Najlepší pomer ceny a výkonu – Xiaomi Mi 8 128 GB

Ako byť naj vo všetkom a zároveň v ničom konkrétnom? Stačí sa zamerať na to, aby ste toho priniesli čo najviac a za čo najmenšiu cenu. Presne to sa podarilo spoločnosti Xiaomi s jej modelom Mi 8.

Najväčšou záhadou tohto zariadenia je práve to, ako sa doň výrobcovi podarilo napratať tak veľa a pritom udržať pomerne príjemnú cenu. Veľkým a dobrým displejom, výkonom aj kvalitou fotiek totiž konkuruje tým najlep­ším smartfónom na trhu bez toho, aby extrémne zaťažil vašu peňaženku.

Najväčší displej – Samsung Galaxy Note 9

Medzi smartfónom a tabletom je pomerne tenká hranica, ktorú niektoré zariadenia takmer úplne stierajú. Typickým príkladom je Samsung Galaxy Note 9, ktorý sa vyznačuje najväčším displejom spomedzi telefónov v ponuke O2. Jeho poznávacím znamením je 6,4-palcová obrazovka, ktorá pôsobí skutočne ohromne. Počítajte preto s tým, že budete potrebovať naozaj hlboké vrecká.

Samsung Galaxy Note 9 predstavuje špičkové zariadenie a ťažko mu niečo vyčítať, či už ide o výkon, výdrž alebo kvalitu. A hoci výrobca stále trvá na tom, že je to smartfón, ako jediný má pribalené aj dotykové pero S-Pen.

Najkvalitnejšia fotovýbava – Huawei P20 Pro

Hoci to bolo ešte pred pár rokmi nepredstaviteľné, mobilné telefóny v súčasnosti mnohým z nás úplne nahradili fotoaparáty. Kvalita mobilných fotografií výrazne pokročila a stále napreduje. Absolútnu špičku predstavuje Huawei so svojím modelom P20 Pro, ktorého súčasťou sú po prvý raz až tri zadné fotoaparáty.

Vďaka rozlíšeniu 40 + 20 + 8 MPx ponúka pri fotení úplne nové možnosti záberov. Ak vám už tri šošovky prídu naozaj uletené, tak vedzte, že výrobca fotoaparátov Light pravdepodobne vyvíja vlastný smartfón, ktorý by ich mal mať až deväť.

Najtenší – Honor 10 View

Víťazom v kategórii o najtenší model je smartfón Honor 10 View s hrúbkou 7 mm. Toto elegantne pôsobiace zariadenie dokazuje, že aj do tenkého tela sa toho vojde viac ako dosť.

Honor 10 View predstavuje kvalitný moderný smartfón s prémiovým kovovým telom, duálnym zadným fotoaparátom a s nadpriemernou výdržou vďaka batérii s kapacitou 3 750 mAh.

Najmenší displej – Apple iPhone SE

Nie každý vyhľadáva telefón s veľkými rozmermi, mnohí uprednostňujú skôr kompaktné zariadenia, ktoré dobre sedia v ruke. Typickým príkladom je iPhone SE od spoločnosti Apple, ktorý má najmenší displej spomedzi všetkých zariadení v ponuke modrého operátora.

Smartfón so 4-palcovou obrazovkou je na trhu s mobilnými zariadeniami už stálica. V ponuke je dva roky, no vďaka kompaktným rozmerom, dostupnej cene a vlastnému systému je toto zariadenie stále populárne. iPhone SE dokazuje, že aj menšie zariadenia sú stále smart.

Najodolnejší – CAT S61

CAT S61 patrí síce k tým najhrubším a najťažším zariadeniam na trhu, jeho hlavná devíza však spočíva v niečom inom – je totiž najodolnejším zariade­ním v ponuke O2. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou proti pádom, vode a proti prachu aj vojenským štandardom odolnosti proti vonkajším vplyvom.

Aby toho nebolo málo, disponuje batériou s veľmi štedrou kapacitou a ďalším unikátom medzi smartfónmi v podobe termokamery.

Nezabudnite, že akékoľvek zariadenie z ponuky O2 môže byť s ktorýmkoľvek O2 Paušálom vaše na začiatok už od 2 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Veľký záväzok

Obľúbený motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely hovorí o záväzku, ktorý si dal s ďalšími známymi tvárami.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša nielen množstvo dobrých rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom prvom blogu vysvetľuje, prečo má kampaň, upozorňujúca na nebezpečenstvo používania mobilu za volantom, zmysel a prečo sú ohrození najmä dobrí šoféri.   

Pravidelne mi v hlave ožíva spomienka na rozhovor s dopravným psychológom a expertom na vplyv omamných látok a alkoholu na správanie vodiča. Je to už dávno, možno aj 15 rokov.

V rámci prípravy na veľký redakčný test správania opitého vodiča za volantom som zašiel po radu k odborníkovi. Podobne ako väčšina reportérov som vtedy za ním prišiel s predstavou, čo chcem počuť. V mysli som mal krivolaké jazdy a šoférovanie auta po čiare.

Prečítajte si: Sajfa nebol za volantom prichytený náhodou, stojí za kampaňou O2

Zrazu mi expert vyvrátil moje predstavy a očakávania výsledkov testu, ktorý sa ešte neuskutočnil. „Pán redaktor, nečakajte, že šofér pod vplyvom alkoholu pôjde zo strany na stranu,“ povedal. Vzápätí mi vysvetlil, že zdatní alkoholici za volantom sa vedia „vo svojej „hladinke“ doviezť domov bez toho, aby zišli z cesty.

„Problém nastane v chybnom rozhodnutí. Ak vznikne neštandardná situácia, akou je chodec na ceste, nečakaná prekážka alebo čokoľvek, čo vyžaduje spoľahlivú reakciu a nezapadá do štandardu,“ priblížil.

„Dobrý a zručný šofér znamená riziko, keďže je náchylný počas šoférovania častejšie siahnuť po telefóne.“

Tak sa aj stalo. Do testu na vytýčenej trati na letiskovej ploche sme zaradili úlohy, vyžadujúce pohotovú myseľ. Už po dvoch pohárikoch nedokázali vodiči rozlišovať požadovaný počet objazdov alebo smer, z ktorého treba obchádzať kužele. K rúcaniu kužeľov alebo k zídeniu z dráhy dochádzalo až vo veľkolepom finále, keď boli figuranti na mol.

Odvtedy som pri reportážach a testoch hľadal výsledky namiesto utvrdzovania sa v predstavách. Presné meracie zariadenia mi často vyvrátili vžité očakávania. Podobne to bolo aj teraz, keď som pre populárne osobnosti internetovej scény staval testovaciu trať. Po predchádzajúcom verejnom vyhlásení mali Sajfa, Pil C, Zrebný a Fero Joke predviesť, aké riziko so sebou prináša používanie telefónu za volantom.

V O2 chceli najskôr jazdu po vytýčenej, pre nich neznámej trati najprv s použitím telefónu a potom bez neho. To mi prišlo príliš prvoplánové, pretože vo výsledku by viac hrala úlohu neznáma trať než telefón. Chalani však súhlasili, že pripravenú dráhu najskôr pešo preskúmajú, Sajfa ju dokonca dvakrát absolvoval s autom bez telefónu v ruke.

Každý z nich predviedol, že svoje auto dokáže šoférovať a zároveň za volantom aj písať. Nezíde pritom z cesty ani nerúca kužele, pretože má auto aj telefón manuálne zvládnuté.

Dobrý a zručný šofér v tomto prípade znamená riziko, keďže je náchylný počas šoférovania častejšie siahnuť po telefóne. Všetci dobrí šoféri však v našom teste s telefónom v ruke a očami na displeji prehliadli značku STOP, nečakane menili rýchlosť, teda prehliadali dôležité veci a vytvárali nečakané nebezpečenstvo pre ostatných.

„Kto by mal byť lepším vzorom pre začínajúcich šoférov, ak nie my hriešnici, ktorí nastupujeme na cestu obrátenia.“

Odpútanie pohľadu od cesty je asi to najhoršie, najmä ak sa situácia na ceste mení každú sekundu.

Možno si teraz položíte otázku, čo sme projektom O2 Nebuď pirát i celým zinscenovaným pokusom na cvičnej dráhe dokázali. Predsa každému bolo jasné, ako to dopadne a prehliadnutá „stopka“ tiež neprekvapila.

Podstatou projektu ostáva priznanie si chyby a snaha o nápravu v najrizikovejšej skupine skúsených a zručných vodičov.

Čítajte aj: Matej „Sajfa“ Cifra: Viem, že telefón za volantom nie je správna vec

Sám viem, ako ťažko sa sústredím na bežnú jazdu, keďže štandardné šoférovanie už takmer nevnímam. Pri rýchlej jazde na čas, šmýkaní sa na snehu alebo driftovaní mi nejaký telefón ani nezíde na um.

Bežne si však pripadám ako jeden nepoučiteľný vodič zo školy bezpečnej jazdy, kde sme porovnávali absolventov autoškoly a spomenutého šoféra s osemročnou praxou. Mladí doslova hltali všetko a každou jazdou rástli k lepšiemu, kým „skúsený“ vodič si išiel stále svoje bez známok nápravy.

Kto by mal byť lepším vzorom pre začínajúcich šoférov, ak nie my hriešnici, ktorí nastupujeme na cestu obrátenia. Každý vo svojom košiari. Ak spočítam iba odberateľov na YouTube a fanúšikov, máme veľkú šancu osloviť takmer miliónové publikum.

Zároveň však máme milión kontrolórov a to nebude „sranda“, lebo už viac netreba rozprávať, aký je mobil za volantom zlý, teraz treba ukázať, ako jazdiť bez neho.

Rasťo Chvála

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.   


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové