6 smartfónov-rekordérov z ponuky modrého operátora

Hľadáte extrémne tenký smartfón alebo zariadenie, ktoré sa postará o dokonalé fotky? Predstavujeme vám tie naj zariadenia.

Trh s mobilnými zariadeniami sa neustále vyvíja. Výrobcovia sa snažia prísť s niečím novým či zdokonaliť jednotlivé parametre. Vybrali sme pre vás šesticu rekordérov z ponuky O2, ktorí sa hrdia označením naj.

Najlepší pomer ceny a výkonu – Xiaomi Mi 8 128 GB

Ako byť naj vo všetkom a zároveň v ničom konkrétnom? Stačí sa zamerať na to, aby ste toho priniesli čo najviac a za čo najmenšiu cenu. Presne to sa podarilo spoločnosti Xiaomi s jej modelom Mi 8.

Najväčšou záhadou tohto zariadenia je práve to, ako sa doň výrobcovi podarilo napratať tak veľa a pritom udržať pomerne príjemnú cenu. Veľkým a dobrým displejom, výkonom aj kvalitou fotiek totiž konkuruje tým najlep­ším smartfónom na trhu bez toho, aby extrémne zaťažil vašu peňaženku.

Najväčší displej – Samsung Galaxy Note 9

Medzi smartfónom a tabletom je pomerne tenká hranica, ktorú niektoré zariadenia takmer úplne stierajú. Typickým príkladom je Samsung Galaxy Note 9, ktorý sa vyznačuje najväčším displejom spomedzi telefónov v ponuke O2. Jeho poznávacím znamením je 6,4-palcová obrazovka, ktorá pôsobí skutočne ohromne. Počítajte preto s tým, že budete potrebovať naozaj hlboké vrecká.

Samsung Galaxy Note 9 predstavuje špičkové zariadenie a ťažko mu niečo vyčítať, či už ide o výkon, výdrž alebo kvalitu. A hoci výrobca stále trvá na tom, že je to smartfón, ako jediný má pribalené aj dotykové pero S-Pen.

Najkvalitnejšia fotovýbava – Huawei P20 Pro

Hoci to bolo ešte pred pár rokmi nepredstaviteľné, mobilné telefóny v súčasnosti mnohým z nás úplne nahradili fotoaparáty. Kvalita mobilných fotografií výrazne pokročila a stále napreduje. Absolútnu špičku predstavuje Huawei so svojím modelom P20 Pro, ktorého súčasťou sú po prvý raz až tri zadné fotoaparáty.

Vďaka rozlíšeniu 40 + 20 + 8 MPx ponúka pri fotení úplne nové možnosti záberov. Ak vám už tri šošovky prídu naozaj uletené, tak vedzte, že výrobca fotoaparátov Light pravdepodobne vyvíja vlastný smartfón, ktorý by ich mal mať až deväť.

Najtenší – Honor 10 View

Víťazom v kategórii o najtenší model je smartfón Honor 10 View s hrúbkou 7 mm. Toto elegantne pôsobiace zariadenie dokazuje, že aj do tenkého tela sa toho vojde viac ako dosť.

Honor 10 View predstavuje kvalitný moderný smartfón s prémiovým kovovým telom, duálnym zadným fotoaparátom a s nadpriemernou výdržou vďaka batérii s kapacitou 3 750 mAh.

Najmenší displej – Apple iPhone SE

Nie každý vyhľadáva telefón s veľkými rozmermi, mnohí uprednostňujú skôr kompaktné zariadenia, ktoré dobre sedia v ruke. Typickým príkladom je iPhone SE od spoločnosti Apple, ktorý má najmenší displej spomedzi všetkých zariadení v ponuke modrého operátora.

Smartfón so 4-palcovou obrazovkou je na trhu s mobilnými zariadeniami už stálica. V ponuke je dva roky, no vďaka kompaktným rozmerom, dostupnej cene a vlastnému systému je toto zariadenie stále populárne. iPhone SE dokazuje, že aj menšie zariadenia sú stále smart.

Najodolnejší – CAT S61

CAT S61 patrí síce k tým najhrubším a najťažším zariadeniam na trhu, jeho hlavná devíza však spočíva v niečom inom – je totiž najodolnejším zariade­ním v ponuke O2. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou proti pádom, vode a proti prachu aj vojenským štandardom odolnosti proti vonkajším vplyvom.

Aby toho nebolo málo, disponuje batériou s veľmi štedrou kapacitou a ďalším unikátom medzi smartfónmi v podobe termokamery.

Nezabudnite, že akékoľvek zariadenie z ponuky O2 môže byť s ktorýmkoľvek O2 Paušálom vaše na začiatok už od 2 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Telefonovať bez nutnosti, mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokážu naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité, ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu, je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme a ovládame nimi smartfón.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä, ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste podnikateľ, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Huawei Free Buds 4i, alebo bez nožičky, ako napríklad Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, je len vecou osobnej preferencie.

Huawei Free Buds 4i, Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, OnePlus Buds

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad OnePlus Buds, ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

SBS BT501, Sturdo Pro Sport

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športové štuple sú SBS BT501 alebo Sturdo Pro Sport, ktoré majú odnímateľný fixačný nadstavec do ucha.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

Ako ulahodiť fanúšikom kvalitného zvuku a dizajnu? Slúchadlami dnes už legendárnej značky Bang & Olufsen

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Model B & O Beoplay E8 je výborným príkladom toho, ako si hi-fi spoločnosti predstavujú smartfónové slúchadlá. Prémiové materiály, pekný dizajn, v tomto prípade aj aktuálne Bluetooth 5.1 pripojenie a komfortné ovládanie, no chýba spomenuté potláčanie hluku a nižšia odolnosť proti vode.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých je dôležitý kodek AptX. Ten sa stará o zníženie latencie zvuku voči obrazu. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri týchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá Sony WH-XB900N, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú aj ANC alebo výdrž batérie na jedno nabitie 30 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2, k akémukoľvek O2 SMART Paušálu ich môžete mať na začiatok už od 0 €.


Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac