9 internetových prehliadačov pre Android, ktoré stoja za vyskúšanie

Správny internetový prehliadač dokáže ovplyvniť celý zážitok z využívania dát vo vašom smartfóne. Chrome pozná každý, no sú tu aj ďalšie možnosti, ktoré vám môžu vyhovovať.

Prehliadač od Google je tým navyužívanejším, nie len vďaka jeho funkciám, ale aj preto, že je vo väčšine zariadení predinštalovaný. S podielom až 49% valcuje v používateľnosti všetkých svojich konkurentov.

Je rýchly a synchronizácia histórie prehliadania, alebo záložiek je viac než príjemným doplnkom. Keď k tomu pridáme najnovší Material design a silné prepojenie so samotným systémom Android, je jeho používanie viac než rozumnou voľbou.

Užívateľom majú čo ponúknuť aj ostatné prehliadače, o ktorých sa až tak nehovorí, alebo ste o nich možno ešte ani nepčuli. Vybrali sme 9 tých, ktoré učite stoja za skúšku:

Firefox

Firefox prešiel veľký kus cesty, odkedy priniesol verziu pre smartfóny. Je nabitý funkciami, ako je synchronizácia s desktopovovu PC verziou, vyššou mierou zabezpečenia prehliadania, či zaujímavými doplnkami.

Ak vás hnevá, že videá na Youtube nemôžete počúvať po vypnutí obrazovky, Firefox je správna voľba pre vás. S jeho betaverziou (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mozilla.firefox_beta) si svoju obľúbenú pesničku na Youtube spustíte, vypnete obrazovku, telefón strčíte do vrecka a stále počúvate.

Mercury Browser

Tento prehliadač začal na zariadeniach od Apple, no našiel si cestu do Androidu. Obsahuje bezpečnostné prvky, ako zámok na PIN, súkromné prehliadanie (inkognito mod) pre bezpečné prehliadanie, a pritom vám zablokuje aj otravné reklamy.

Ak radi upravujete užívateľské rozhranie, vďaka témam si tento prehliadač pokojne upravíte podľa svojich predstáv. Nechýba ani podpora flashu. Ak radšej bingujete, ako googlite, Mercury Browser vám umožní zvoliť si primárny vyhľadávač.

Opera

Opera poskytuje prehliadač pre mobilné telefóny už dlhšiu dobu. Vďaka tomu priniesla mnoho aktualizácií, ktoré sú nabité zaujímavými funkciami. Najväčšou devízou tejto aplikácie je úspora dát. Optimalizáciou rozlíšenia obrázkov či videí dokáže ušetriť až 65% mobilných dát.

Zaujímavosťou je rýchly panel, kde si môžete nastaviť najobľúbenejšie a vami najčastejšie navštevované stránky, ktoré budú len ťuknutie vzdialené. Opera rovnako sprístupňuje beta verziu svojho prehliadača.

Naked browser

Tento prehliadač je svojim spôsobom unikát. Jeho vývojári stavili všetko na rýchlosť prehliadania. Za obeť tomu však padlo takmer všetko, počnúc užívateľským rozhraním, až po základné funkcie.

Načítanie stránok je však skutočne rýchle, ale ak hľadáte niečo oku lahodiace s množstvom funkcií, obzrite sa po inom prehliadači. Naked browser je skvelou alternatívou pre užívateľov, ktorí si zakladajú na rýchlosti, alebo používajú staršie zariadenia.

UC Browser

Tento prehliadač je jedným z najobľúbenejších na Google Play. Obsahuje mnoho zaujímavých funkcií, ako je kompresia dát, odstraňovanie reklám, nočný mód, alebo ovládanie gestami.

Za zmienku určite stojí Facebook mód, ktorý zrýchli prehliadanie Facebooku priam magickým spôsobom. Pôsobivá je spokojnosť užívateľov s takmer 8,5 miliónom 5 hviezdičkových recenzií a celkovým skóre 4,5.

Puffin browser

Prehliadač s niekoľko zvláštnymi funkciami, ako je virtuálny touch pad, či hráčsky mód, je svojim spôsobom unikát. Ako jeden z mála ma plnú podporu adobe flash, no len na 12 hodín denne.

Obsahuje bežné funkcie ako inkognito mód, nejaké to šetrenie dát, alebo upraviteľné témy. Je však rýchly, jednoduchý na používanie a rozhodne zaujímavý a istým spôsobom odlišný od ostatných prehliadačov v tomto zozname.

Ghostery browser

Ghostery sa vyznačuje najmä svojou schopnosťou blokovania reklám na základe vášho pohybu na stránkach. Taktiež vám prezradí, aký tracker sa na stránke používa (spôsob vyhodnocovania správania užívateľa na stránke).

Vo výbave má však len základné funkcie, ako napríklad záložky. Pre užívateľov, ktorí si potrpia na ochranu súkromia, je však určite zaujímavou alternatívou.

Dolphin Browser

V Google Play ho nájdete s ambicióznym dodatkom „najlepší prehliadač“. Delfín má určite všetky funkcie, ktoré v prehliadači hľadáte, teda inkognito mód, blokovanie reklám, podpora flashu, alebo možnosť zmeny tém, prípadne ovládanie gestami. Poteší užívateľov, ktorí sú zástancami filozofie všetko v jednom.

Flynx Browser

V porovnaní so zvyškom zoznamu sa Flynx vyznačuje jedinečnou funkciou. Je ňou načítanie stránky na pozadí a jej otvorenie v plávajúcom okne (podobne ako chatovacie hlavičky Facebook Messengeru).

Vďaka tejto funkcii nemusíte zavrieť aplikáciu, ktorú práve používate. Obsahuje samozrejme základné funkcie doplnené o nočný mód pre šetrenie očí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Čudné, bizarné, prekvapivé, ale geniálne: 7 originálnych nápadov, ktoré môžu zmeniť svet k lepšiemu

Nápady, ktoré nám pomôžu vytvoriť udržateľnú budúcnosť, sú v súčasnosti potrebné viac ako kedykoľvek predtým. Aj zdanlivo jednoduché myšlienky môžu zmeniť svet k lepšiemu.

Mnoho ľudí má nápady, ktoré môžu svetu naozaj pomôcť, no chýba im podpora. Práve preto vznikla medzinárodná súťaž Chivas VENTURE. Podnikatelia z celého sveta v rámci nej prezentujú svoje podnikateľské aktivity, prostredníctvom ktorých riešia enviromentálne či sociálne problémy. Súťažiaci môžu v súťaži získať podiel z 1 milióna amerických dolárov a osobný koučing.

Do súťaže sa môžu prihlásiť aj slovenské firmy. Stačí, ak vyplnia online prihlášku.

Kým nájdete odvahu prihlásiť sa, pozrite si zatiaľ niektoré šikovné nápady, ktoré na súťaži v minulosti prezentovali podnikatelia z rôznych krajín. Viac nápadov, ktoré menia svet, nájdete na tomto odkaze.

Využívanie kravského hnoja v udržateľnej móde

Intenzívnym chovom hovädzieho dobytka v mnohých krajinách vzniká problém, ako sa zbaviť príliš veľkého množstva hnoja. Ako organické hnojivo je využiteľná iba časť. Zvyšok predstavuje živočíšny odpad, ktorý je potrebné nejakým spôsobom spracovať, aby neznečisťoval podzemné vody či ovzdušie.

Na jedno z možných riešení tohto problému prišla holandská spoločnosť Mestic. Z hmoty dokážu extrahovať celulózu a z nej vyrobiť rôzne ďalšie materiály, ktoré nahradia bežný textil, plast či papier. Svoju metódu si nechali patentovať.

Nahradenie proteínov v strave múkou z cvrčkov

Živočíšna bielkovina v mnohých ohľadoch predčí tu rastlinnú. Chov zvierat je však často spojený s ich utrpením a zároveň je pomerne neekologický, napríklad 1 kg hovädzieho mäsa má na emisie podobný dopad ako 250 km jazda autom.

Česká firma SENS však ponúka zaujímavé riešenie, ako získať živočíšnu bielkovinu bez trápenia zvierat a zároveň pri oveľa menších nárokoch na životné prostredie. Vyrába proteínové tyčinky z hmyzu, presnejšie z cvrčkov. Nahradením hovädzieho cvrčkami doposiaľ ušetrila približne 2 000 t krmiva, 700 000 l vody a skleníkové plyny zodpovedajúce jazde autom okolo celého sveta.

Invalidné vozíky prerobené na elektrické trojkolky

Na svete sú milióny užívateľov invalidných vozíkov, ktorí dennodenne zápasia so zničenými chodníkmi či s nezrovnalosťami v teréne. Aj zdanlivé triviálnosti ako piesok či tráva môžu byť prekážkou, pre ktorú musí vozíčkar hľadať náhradné trasy.

brazílskej firme Livre si povedali, že ľudom odkázaným na vozíček skúsia spríjemniť neľahký život a vnesú im doň viac slobody a sebavedomia. Začali preto s výrobou špeciálnych terénnych vozíkov na troch kolesách poháňaných elektrinou. Trojkolky neslúžia ich majiteľom len ako riešenie ich problému, ale zároveň pre nich predstavujú určitý životný štýl a prinášajú novú komunitu priateľov.

Poznáte niekoho, kto má firmu prospešnú pre spoločnosť? Zazdieľajte mu tento článok.

Výroba tenisiek z odpadkov

Tenisky Xinca vyzerajú ako úplne bežná obuv, v porovnaní si konkurenčnými značkami majú ale jednu zvláštnosť – sú celé z odpadu. Na ich výrobu sa používajú staré pneumatiky a textílie vyvezené na skládku.

Nielenže sa tak nemusí likvidovať guma, ktorá pri spaľovaní uvoľňuje do ovzdušia množstvo škodlivín, obchádza sa tak aj potreba využívať vzácne prírodné zdroje. Argentínska spoločnosť Xinca zároveň zamestnáva bývalých väzňov, čím im pomáha uplatniť sa na trhu práce a zaradiť sa do normálneho života.

Vysádzanie umelých stromov, ktoré čistia vzduch

Nemecká spoločnosť Green City Solutions vyvinula „umelý strom“. Ide o vertikálnu plošinu porastenú rastlinami podobnými machu, ktorá v kombinácii s rôznymi technológiami filtruje prach z ulice, oxidy dusíka a oxid uhličitý. Panel z rastlín takto dokáže nahradiť až 275 mestských stromov,pričom zaberá o 99 % priestoru menej.

Konštrukcia obsahuje snímače, ktoré zhromažďujú enviromentálne a klimatické údaje, kontrolujú a regulujú jednotku a zabezpečujú prežitie rastlín. Vďaka solárnym panelom a systémom na zadržiavanie dažďovej vody zariadenie vyžaduje len niekoľko hodín údržby ročne.

Pomáhanie ľuďom bez domova pomocou kávy

Bezdomovectvo je vážnym problémom najmä veľkých miest. Napríklad v Londýne žije podľa štatistík až 4 000 ľudí, ktorí každý deň prespávajú na ulici. Londýnska firma Change Please si preto povedala, že skúsi pre týchto ľudí doslova uvariť lepšiu budúcnosť a to prostredníctvom kávy.

Ľuďom bez domova ponúka možnosť rekvalifikovať sa na baristov a poskytuje im tak prácu. Počas prvých 10 dní im pomôže nájsť bývanie a vyplatí im slušný plat. Firma všetky zisky opäť investuje do ďalšej pomoci. Okrem toho svoje podnikanie prevádzkuje trvalo udržateľným spôsobom. Všetky poháre sú recyklovateľné a káva pochádza z fariem, ktoré podporujú miestne komunity. Káva tak nielenže dobre chutí, ale dobro aj šíri.

Spolupráca s včelami na čistení životného prostredia

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zomiera každý rok 12,6 milióna ľudí v dôsledku toho, že žije alebo pracuje v nezdravom prostredí. To znamená, že jedno zo štyroch úmrtí vo svete súvisí so znečistením.

Spoločnosť Beeodiversity z Belgicka pomáha firmám a miestnym autoritám odhaľovať pôvod znečistenia v ich oblasti a vypracováva konkrétne odporúčania na zlepšenie. Na túto činnosť zamestnáva aj veľmi netradičnú skupinku zamestnancov – včely. Včelie robotnice usilovne zbierajú vzorky z miliárd kvetov, ktoré sa následne dôkladne analyzujú. Na základe výsledkov sa môže nariadiť napríklad špeciálne vysádzanie semien alebo zníženie spotreby pesticídov v určitých oblastiach.

Je váš nápad lepší? Prihláste sa do súťaže Chivas VENTURE

Určite sa aj u nás na Slovensku nájde veľa ľudí s nápadmi, ktoré môžu pomôcť svetu. Ak máte pocit, že je to práve ten váš, medzinárodná súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Ak vaše podnikanie pomáha ľuďom alebo životnému prostrediu, prihláste sa do 31. októbra 2018 a získajte podiel z finančného balíka vo výške 1 milión amerických dolárov a koučing od svetových mentorov.

Formulár na prihlásenie, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete na tomto mieste: https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply


Predobjednajte si nový Huawei Mate 20 Pro. Na prvých 200 záujemcov čakajú 2 hodnotné darčeky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové