9 internetových prehliadačov pre Android, ktoré stoja za vyskúšanie

Správny internetový prehliadač dokáže ovplyvniť celý zážitok z využívania dát vo vašom smartfóne. Chrome pozná každý, no sú tu aj ďalšie možnosti, ktoré vám môžu vyhovovať.

Prehliadač od Google je tým navyužívanejším, nie len vďaka jeho funkciám, ale aj preto, že je vo väčšine zariadení predinštalovaný. S podielom až 49% valcuje v používateľnosti všetkých svojich konkurentov.

Je rýchly a synchronizácia histórie prehliadania, alebo záložiek je viac než príjemným doplnkom. Keď k tomu pridáme najnovší Material design a silné prepojenie so samotným systémom Android, je jeho používanie viac než rozumnou voľbou.

Užívateľom majú čo ponúknuť aj ostatné prehliadače, o ktorých sa až tak nehovorí, alebo ste o nich možno ešte ani nepčuli. Vybrali sme 9 tých, ktoré učite stoja za skúšku:

Firefox

Firefox prešiel veľký kus cesty, odkedy priniesol verziu pre smartfóny. Je nabitý funkciami, ako je synchronizácia s desktopovovu PC verziou, vyššou mierou zabezpečenia prehliadania, či zaujímavými doplnkami.

Ak vás hnevá, že videá na Youtube nemôžete počúvať po vypnutí obrazovky, Firefox je správna voľba pre vás. S jeho betaverziou (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mozilla.firefox_beta) si svoju obľúbenú pesničku na Youtube spustíte, vypnete obrazovku, telefón strčíte do vrecka a stále počúvate.

Mercury Browser

Tento prehliadač začal na zariadeniach od Apple, no našiel si cestu do Androidu. Obsahuje bezpečnostné prvky, ako zámok na PIN, súkromné prehliadanie (inkognito mod) pre bezpečné prehliadanie, a pritom vám zablokuje aj otravné reklamy.

Ak radi upravujete užívateľské rozhranie, vďaka témam si tento prehliadač pokojne upravíte podľa svojich predstáv. Nechýba ani podpora flashu. Ak radšej bingujete, ako googlite, Mercury Browser vám umožní zvoliť si primárny vyhľadávač.

Opera

Opera poskytuje prehliadač pre mobilné telefóny už dlhšiu dobu. Vďaka tomu priniesla mnoho aktualizácií, ktoré sú nabité zaujímavými funkciami. Najväčšou devízou tejto aplikácie je úspora dát. Optimalizáciou rozlíšenia obrázkov či videí dokáže ušetriť až 65% mobilných dát.

Zaujímavosťou je rýchly panel, kde si môžete nastaviť najobľúbenejšie a vami najčastejšie navštevované stránky, ktoré budú len ťuknutie vzdialené. Opera rovnako sprístupňuje beta verziu svojho prehliadača.

Naked browser

Tento prehliadač je svojim spôsobom unikát. Jeho vývojári stavili všetko na rýchlosť prehliadania. Za obeť tomu však padlo takmer všetko, počnúc užívateľským rozhraním, až po základné funkcie.

Načítanie stránok je však skutočne rýchle, ale ak hľadáte niečo oku lahodiace s množstvom funkcií, obzrite sa po inom prehliadači. Naked browser je skvelou alternatívou pre užívateľov, ktorí si zakladajú na rýchlosti, alebo používajú staršie zariadenia.

UC Browser

Tento prehliadač je jedným z najobľúbenejších na Google Play. Obsahuje mnoho zaujímavých funkcií, ako je kompresia dát, odstraňovanie reklám, nočný mód, alebo ovládanie gestami.

Za zmienku určite stojí Facebook mód, ktorý zrýchli prehliadanie Facebooku priam magickým spôsobom. Pôsobivá je spokojnosť užívateľov s takmer 8,5 miliónom 5 hviezdičkových recenzií a celkovým skóre 4,5.

Puffin browser

Prehliadač s niekoľko zvláštnymi funkciami, ako je virtuálny touch pad, či hráčsky mód, je svojim spôsobom unikát. Ako jeden z mála ma plnú podporu adobe flash, no len na 12 hodín denne.

Obsahuje bežné funkcie ako inkognito mód, nejaké to šetrenie dát, alebo upraviteľné témy. Je však rýchly, jednoduchý na používanie a rozhodne zaujímavý a istým spôsobom odlišný od ostatných prehliadačov v tomto zozname.

Ghostery browser

Ghostery sa vyznačuje najmä svojou schopnosťou blokovania reklám na základe vášho pohybu na stránkach. Taktiež vám prezradí, aký tracker sa na stránke používa (spôsob vyhodnocovania správania užívateľa na stránke).

Vo výbave má však len základné funkcie, ako napríklad záložky. Pre užívateľov, ktorí si potrpia na ochranu súkromia, je však určite zaujímavou alternatívou.

Dolphin Browser

V Google Play ho nájdete s ambicióznym dodatkom „najlepší prehliadač“. Delfín má určite všetky funkcie, ktoré v prehliadači hľadáte, teda inkognito mód, blokovanie reklám, podpora flashu, alebo možnosť zmeny tém, prípadne ovládanie gestami. Poteší užívateľov, ktorí sú zástancami filozofie všetko v jednom.

Flynx Browser

V porovnaní so zvyškom zoznamu sa Flynx vyznačuje jedinečnou funkciou. Je ňou načítanie stránky na pozadí a jej otvorenie v plávajúcom okne (podobne ako chatovacie hlavičky Facebook Messengeru).

Vďaka tejto funkcii nemusíte zavrieť aplikáciu, ktorú práve používate. Obsahuje samozrejme základné funkcie doplnené o nočný mód pre šetrenie očí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Inteligentné zariadenia, ktoré buď uspejú, alebo skončia v múzeu kuriozít

Moderné technológie prinášajú nekonečné možnosti. Realizácia niektorých ale vyzerá celkom bizarne.

Určite ste už videli články o zvláštnych vynálezoch z minulosti, ktoré boli myslené smrteľne vážne, no nad ktorými sa už dnešný človek len pousmeje. O pár desiatok rokov možno podobný osud postihne aj tieto zariadenia, ktoré sa snažia získať priaznivcov moderných technológii. Ale ktovie, možno budú niektoré naozaj úspešné.

Recyklovanie so smart košom

GeniCan Product Launch- Indiegogo V2 from GeniCan on Vimeo.

Úspešný startup na smart smetný kôš. To je príbeh prístroja GeniCan. Aj keď, možno našťastie, je to skôr senzor, ktorý jednoducho na bežný smetný kôš pripevníte. V čom je smart? Prístroj skenuje, čo do koša odhadzujete, analyzuje čiarové kódy, odporúča triedenie a posiela ich priamo do nákupného listu v telefóne.

Už cestou z práce tak môžete mať prehľad, čo sa doma medzitým minulo, čo treba kúpiť a prípadne aj za čo treba deti vyhrešiť tentokrát. A tiež vás upozorní na to, že kôš je plný. Ak by ste to teda náhodou nevideli.

Keď si chcete jedlo vychutnať

Smart vidlička. Trochu hrubšia vidlička prepojená so smartfónom prostredníctvom Bluetooth. Jej hlavnou funkciou je sledovať, ako rýchlo do seba nahádžete jedlo. A ak vašu rýchlosť vyhodnotí ako neprimeranú, upozorní vás na to vibrovaním.

Ak teda patríte k tým, ktorí jedlo do seba nahádžu, je táto kuriozita pre vás ako stvorená. Ak vám teda nevadí zaplatiť za jednu vidličku niekoľko desiatok EUR.

Ak vám pohľad do zrkadla nestačí

Po tom čo si pomaly vychutnáte svoje jedlo so smart vidličkou, môžete sa presunúť do kúpelne a využiť ďalšiu smart zaujímavosť. Svetlo sveta už uzrelo niekoľko smart zubných kefiek. Onvi Prophix patrí k tým najbizarnejším. Alebo najzaujímavejším. Ako sa to vezme.

Okrem toho, že je prepojená s aplikáciou a máte dokonalý prehľad o tom, ako na tom stojíte s umývaním zubov, má totiž aj 10-megapixelovú kameru. Vďaka nej si môžete pozrieť fotky, či video z umývania vašich zubov. Ak vám teda to zrkadlo nad umývadlom nestačí.

Aj WC dokáže byť smart

Keď teda poznáte smart príslušenstvo v kúpeľni, pozrite sa aj na záchod. V Japonsku vyvinuli smart toalety pod komplikovaným názvom Lixil Satis G. Prichádza so samostatnou aplikáciou pre váš smartfón.

Čo všetko dokáže? Na diaľku zdvihne a zavrie dosku, môžete v nej evidovať spotrebu záchodového papiera, či ovládať bidet. A ak by ste potrebovali návštevu toalety spríjemniť, máte k dispozícii zabudované reproduktory. Ovládate ich, ako inak, cez vašu “toaletnú” aplikáciu.

Strácate dáždniky?

Ďalším úspešným startupom je Oombrella. Smart dáždnik. Ak tiež patríte k ľudom, ktorí si kupujú dáždnik každý mesiac lebo ten predchádzajúci stratia, táto kuriozita je tu práve pre vás. Smart dáždnik prepojený s vašim telefónom vás upozorní na stratu spojenia a tiež vám pošle informácie o svojej poslednej polohe.

Keďže dáždnik je tu primárne kvôli počasiu tento vás nielen pred dažďom ochráni, ale aj vás naň dopredu upozorní. Iste, neznie to zle, aj keď aplikáciu na počasie máte vo smartfóne tak či tak.

Hľadáte niečo jednoduchšie? Možno vám lepšie padne užitočné smart príslušenstvo z našej ponuky.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové