Ako obstál nový BlackBerry Motion v rukách O2 Guru?

Ak hľadáte šikovného pomocníka nielen pri práci, novinka od BlackBerry predstavuje dobrú voľbu.

Model BlackBerry Motion poteší všetkých ľudí, ktorí nie sú fanúšikmi fyzickej qwerty klávesnice. Výrobca sa v tomto prípade priklonil k tradičnejšej konštrukcii a telefón tak prináša veľký dotykový displej. To však ani zďaleka nie je všetko.

Bezchybná konštrukcia

Aj bez klávesnice je na prvý pohľad jasné, o aké zariadenie ide – tehlový tvar docielený hranatými okrajmi je už akýmsi podpisom značky BlackBerry. Výnimkou je však horná hrana smartfónu, ktorá je zaoblená.

Vďaka kovovým okrajom zariadenie pôsobí solídne a pri testovaní som nadobudol pocit, že znesie aj hrubšie zaobchádzanie. Zadná stena je pogumovaná, čo dodáva smartfónu nielen zaujímavý vzhľad, ale zároveň zabezpečí, že sa výborne drží v ruke, nekĺže a eliminuje nechcené odtlačky prstov.

Prednej strane telefónu dominuje 5,5-palcový IPS displej. Pod ním sú umiestnené 3 tlačidlá – 2 softvérové a 1 hardvérové, ktoré zároveň plní funkciu čítačky odtlačkov prstov. Odolnosť proti prachu a vode zabezpečuje certifikácia IP67.

Optimalizovaný systém, skvelá výdrž

O dobrý výkon sa stará 8-jadrový procesor, ktorému dopomáha pamäť s kapacitou až 4 GB. Telefón funguje na operačnom systéme Android 7.1. Hoci to nie je najnovšia verzia systému, ide takmer o čistý Android s minimom úprav od výrobcu.

Veľkou výhodou sú aj pravidelné aktualizácie, vďaka ktorým udržíte v bezpečí všetky svoje údaje a aplikácie. Prácu s viacerými aplikáciami naraz zvládne zariadenie bez problémov, preto je veľmi vhodný, ak hľadáte pracovný telefón.

BlackBerry Motion sa hrdí vstavanou batériou s kapacitou 4 000 mAh. Výrobca na nej rozhodne nešetril a aj pri náročnejšom používaní vydrží 2 dni. Ak som však počas testovania minimalizoval používanie dát, 2-dňovú výdrž som naozaj s ľahkosťou prekročil. Vďaka optimalizácii systému sa batéria minimálne vybíja aj v prípade, keď s telefónom vôbec nemanipulujete, napríklad v noci.

Fotoaparát, ktorý oceníte pri práci

Fotoaparát síce nie je najväčšou prednosťou tohto zariadenia, no za povšimnutie určite stojí. Zadný fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx zhotovuje za dobrých svetelných podmienok kvalitné ostré a farebne sýte fotografie. Predný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx ponúka funkciu rozpoznávania tváre, takže selfie fotografie sú dostatočne ostré s dobrou úrovňou detailov. Kamera nahráva videá v rozlíšení 4K.

Skutočnosť, že ide najmä o pracovný telefón, potvrdzujú aj funkcie fotoaparátu. Po odfotografovaní vizitky vás napríklad telefón presmeruje do kontaktov, kde si môžete danú vizitku pripnúť ku konkrétnemu menu a využiť môžete aj mód na zhotovovanie fotografií dokumentov, prezentácií alebo whiteboardov.

Hodnotenie O2 Guru: Výborný pracovný smartfón aj bez klávesnice

BlackBerry Motion je šikovné riešenie najmä pre ľudí, ktorí hľadajú pracovný telefón. Vďaka jeho konštrukcii možno kontrolovať pracovné povinnosti takmer kdekoľvek, pričom určite oceníte aj plynulý chod docielený optimalizovaným systémom.

Oslovil vás tento smartfón? Aj BlackBerry Motion môžete rovnako ako všetky telefóny z ponuky O2 získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Michal Pakos, O2 Guru zo Zákazníckeho centra O2

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Čudné, bizarné, prekvapivé, ale geniálne: 7 originálnych nápadov, ktoré môžu zmeniť svet k lepšiemu

Nápady, ktoré nám pomôžu vytvoriť udržateľnú budúcnosť, sú v súčasnosti potrebné viac ako kedykoľvek predtým. Aj zdanlivo jednoduché myšlienky môžu zmeniť svet k lepšiemu.

Mnoho ľudí má nápady, ktoré môžu svetu naozaj pomôcť, no chýba im podpora. Práve preto vznikla medzinárodná súťaž Chivas VENTURE. Podnikatelia z celého sveta v rámci nej prezentujú svoje podnikateľské aktivity, prostredníctvom ktorých riešia enviromentálne či sociálne problémy. Súťažiaci môžu v súťaži získať podiel z 1 milióna amerických dolárov a osobný koučing.

Do súťaže sa môžu prihlásiť aj slovenské firmy. Stačí, ak vyplnia online prihlášku.

Kým nájdete odvahu prihlásiť sa, pozrite si zatiaľ niektoré šikovné nápady, ktoré na súťaži v minulosti prezentovali podnikatelia z rôznych krajín. Viac nápadov, ktoré menia svet, nájdete na tomto odkaze.

Využívanie kravského hnoja v udržateľnej móde

Intenzívnym chovom hovädzieho dobytka v mnohých krajinách vzniká problém, ako sa zbaviť príliš veľkého množstva hnoja. Ako organické hnojivo je využiteľná iba časť. Zvyšok predstavuje živočíšny odpad, ktorý je potrebné nejakým spôsobom spracovať, aby neznečisťoval podzemné vody či ovzdušie.

Na jedno z možných riešení tohto problému prišla holandská spoločnosť Mestic. Z hmoty dokážu extrahovať celulózu a z nej vyrobiť rôzne ďalšie materiály, ktoré nahradia bežný textil, plast či papier. Svoju metódu si nechali patentovať.

Nahradenie proteínov v strave múkou z cvrčkov

Živočíšna bielkovina v mnohých ohľadoch predčí tu rastlinnú. Chov zvierat je však často spojený s ich utrpením a zároveň je pomerne neekologický, napríklad 1 kg hovädzieho mäsa má na emisie podobný dopad ako 250 km jazda autom.

Česká firma SENS však ponúka zaujímavé riešenie, ako získať živočíšnu bielkovinu bez trápenia zvierat a zároveň pri oveľa menších nárokoch na životné prostredie. Vyrába proteínové tyčinky z hmyzu, presnejšie z cvrčkov. Nahradením hovädzieho cvrčkami doposiaľ ušetrila približne 2 000 t krmiva, 700 000 l vody a skleníkové plyny zodpovedajúce jazde autom okolo celého sveta.

Invalidné vozíky prerobené na elektrické trojkolky

Na svete sú milióny užívateľov invalidných vozíkov, ktorí dennodenne zápasia so zničenými chodníkmi či s nezrovnalosťami v teréne. Aj zdanlivé triviálnosti ako piesok či tráva môžu byť prekážkou, pre ktorú musí vozíčkar hľadať náhradné trasy.

brazílskej firme Livre si povedali, že ľudom odkázaným na vozíček skúsia spríjemniť neľahký život a vnesú im doň viac slobody a sebavedomia. Začali preto s výrobou špeciálnych terénnych vozíkov na troch kolesách poháňaných elektrinou. Trojkolky neslúžia ich majiteľom len ako riešenie ich problému, ale zároveň pre nich predstavujú určitý životný štýl a prinášajú novú komunitu priateľov.

Poznáte niekoho, kto má firmu prospešnú pre spoločnosť? Zazdieľajte mu tento článok.

Výroba tenisiek z odpadkov

Tenisky Xinca vyzerajú ako úplne bežná obuv, v porovnaní si konkurenčnými značkami majú ale jednu zvláštnosť – sú celé z odpadu. Na ich výrobu sa používajú staré pneumatiky a textílie vyvezené na skládku.

Nielenže sa tak nemusí likvidovať guma, ktorá pri spaľovaní uvoľňuje do ovzdušia množstvo škodlivín, obchádza sa tak aj potreba využívať vzácne prírodné zdroje. Argentínska spoločnosť Xinca zároveň zamestnáva bývalých väzňov, čím im pomáha uplatniť sa na trhu práce a zaradiť sa do normálneho života.

Vysádzanie umelých stromov, ktoré čistia vzduch

Nemecká spoločnosť Green City Solutions vyvinula „umelý strom“. Ide o vertikálnu plošinu porastenú rastlinami podobnými machu, ktorá v kombinácii s rôznymi technológiami filtruje prach z ulice, oxidy dusíka a oxid uhličitý. Panel z rastlín takto dokáže nahradiť až 275 mestských stromov,pričom zaberá o 99 % priestoru menej.

Konštrukcia obsahuje snímače, ktoré zhromažďujú enviromentálne a klimatické údaje, kontrolujú a regulujú jednotku a zabezpečujú prežitie rastlín. Vďaka solárnym panelom a systémom na zadržiavanie dažďovej vody zariadenie vyžaduje len niekoľko hodín údržby ročne.

Pomáhanie ľuďom bez domova pomocou kávy

Bezdomovectvo je vážnym problémom najmä veľkých miest. Napríklad v Londýne žije podľa štatistík až 4 000 ľudí, ktorí každý deň prespávajú na ulici. Londýnska firma Change Please si preto povedala, že skúsi pre týchto ľudí doslova uvariť lepšiu budúcnosť a to prostredníctvom kávy.

Ľuďom bez domova ponúka možnosť rekvalifikovať sa na baristov a poskytuje im tak prácu. Počas prvých 10 dní im pomôže nájsť bývanie a vyplatí im slušný plat. Firma všetky zisky opäť investuje do ďalšej pomoci. Okrem toho svoje podnikanie prevádzkuje trvalo udržateľným spôsobom. Všetky poháre sú recyklovateľné a káva pochádza z fariem, ktoré podporujú miestne komunity. Káva tak nielenže dobre chutí, ale dobro aj šíri.

Spolupráca s včelami na čistení životného prostredia

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zomiera každý rok 12,6 milióna ľudí v dôsledku toho, že žije alebo pracuje v nezdravom prostredí. To znamená, že jedno zo štyroch úmrtí vo svete súvisí so znečistením.

Spoločnosť Beeodiversity z Belgicka pomáha firmám a miestnym autoritám odhaľovať pôvod znečistenia v ich oblasti a vypracováva konkrétne odporúčania na zlepšenie. Na túto činnosť zamestnáva aj veľmi netradičnú skupinku zamestnancov – včely. Včelie robotnice usilovne zbierajú vzorky z miliárd kvetov, ktoré sa následne dôkladne analyzujú. Na základe výsledkov sa môže nariadiť napríklad špeciálne vysádzanie semien alebo zníženie spotreby pesticídov v určitých oblastiach.

Je váš nápad lepší? Prihláste sa do súťaže Chivas VENTURE

Určite sa aj u nás na Slovensku nájde veľa ľudí s nápadmi, ktoré môžu pomôcť svetu. Ak máte pocit, že je to práve ten váš, medzinárodná súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Ak vaše podnikanie pomáha ľuďom alebo životnému prostrediu, prihláste sa do 31. októbra 2018 a získajte podiel z finančného balíka vo výške 1 milión amerických dolárov a koučing od svetových mentorov.

Formulár na prihlásenie, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete na tomto mieste: https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply


Predobjednajte si nový Huawei Mate 20 Pro. Na prvých 200 záujemcov čakajú 2 hodnotné darčeky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové