Ako obstál nový BlackBerry Motion v rukách O2 Guru?

Ak hľadáte šikovného pomocníka nielen pri práci, novinka od BlackBerry predstavuje dobrú voľbu.

Model BlackBerry Motion poteší všetkých ľudí, ktorí nie sú fanúšikmi fyzickej qwerty klávesnice. Výrobca sa v tomto prípade priklonil k tradičnejšej konštrukcii a telefón tak prináša veľký dotykový displej. To však ani zďaleka nie je všetko.

Bezchybná konštrukcia

Aj bez klávesnice je na prvý pohľad jasné, o aké zariadenie ide – tehlový tvar docielený hranatými okrajmi je už akýmsi podpisom značky BlackBerry. Výnimkou je však horná hrana smartfónu, ktorá je zaoblená.

Vďaka kovovým okrajom zariadenie pôsobí solídne a pri testovaní som nadobudol pocit, že znesie aj hrubšie zaobchádzanie. Zadná stena je pogumovaná, čo dodáva smartfónu nielen zaujímavý vzhľad, ale zároveň zabezpečí, že sa výborne drží v ruke, nekĺže a eliminuje nechcené odtlačky prstov.

Prednej strane telefónu dominuje 5,5-palcový IPS displej. Pod ním sú umiestnené 3 tlačidlá – 2 softvérové a 1 hardvérové, ktoré zároveň plní funkciu čítačky odtlačkov prstov. Odolnosť proti prachu a vode zabezpečuje certifikácia IP67.

Optimalizovaný systém, skvelá výdrž

O dobrý výkon sa stará 8-jadrový procesor, ktorému dopomáha pamäť s kapacitou až 4 GB. Telefón funguje na operačnom systéme Android 7.1. Hoci to nie je najnovšia verzia systému, ide takmer o čistý Android s minimom úprav od výrobcu.

Veľkou výhodou sú aj pravidelné aktualizácie, vďaka ktorým udržíte v bezpečí všetky svoje údaje a aplikácie. Prácu s viacerými aplikáciami naraz zvládne zariadenie bez problémov, preto je veľmi vhodný, ak hľadáte pracovný telefón.

BlackBerry Motion sa hrdí vstavanou batériou s kapacitou 4 000 mAh. Výrobca na nej rozhodne nešetril a aj pri náročnejšom používaní vydrží 2 dni. Ak som však počas testovania minimalizoval používanie dát, 2-dňovú výdrž som naozaj s ľahkosťou prekročil. Vďaka optimalizácii systému sa batéria minimálne vybíja aj v prípade, keď s telefónom vôbec nemanipulujete, napríklad v noci.

Fotoaparát, ktorý oceníte pri práci

Fotoaparát síce nie je najväčšou prednosťou tohto zariadenia, no za povšimnutie určite stojí. Zadný fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx zhotovuje za dobrých svetelných podmienok kvalitné ostré a farebne sýte fotografie. Predný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx ponúka funkciu rozpoznávania tváre, takže selfie fotografie sú dostatočne ostré s dobrou úrovňou detailov. Kamera nahráva videá v rozlíšení 4K.

Skutočnosť, že ide najmä o pracovný telefón, potvrdzujú aj funkcie fotoaparátu. Po odfotografovaní vizitky vás napríklad telefón presmeruje do kontaktov, kde si môžete danú vizitku pripnúť ku konkrétnemu menu a využiť môžete aj mód na zhotovovanie fotografií dokumentov, prezentácií alebo whiteboardov.

Hodnotenie O2 Guru: Výborný pracovný smartfón aj bez klávesnice

BlackBerry Motion je šikovné riešenie najmä pre ľudí, ktorí hľadajú pracovný telefón. Vďaka jeho konštrukcii možno kontrolovať pracovné povinnosti takmer kdekoľvek, pričom určite oceníte aj plynulý chod docielený optimalizovaným systémom.

Oslovil vás tento smartfón? Aj BlackBerry Motion môžete rovnako ako všetky telefóny z ponuky O2 získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Michal Pakos, O2 Guru zo Zákazníckeho centra O2

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako sa naozaj žije v Námestove a čím si vás mesto získa? Viac nám prezradil lokálpatriot Jakub

„Najdôležitejšie je vybudovanie priameho kontaktu ľudí s Oravskou priehradou," hovorí dizajnér Jakub Ptačin.

Napriek tomu, že veľa svojho času trávi v Bratislave, do rodného mesta sa rád vracia a osud Námestova mu nie je ľahostajný. Spolu s O2 sme zašli za grafickým dizajnérom Jakubom Ptačinom, ktorý stojí za iniciatívou Námestovo budúcnosti.

Rýchly mobilný internet 4G LTE si vďaka novej sieti od O2 môže vychutnať viac ako 93 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií

Čo má na svojom meste najradšej a čo zase najmenej? Prečítajte si jeho úprimné odpovede.

1. Ak by si mal mesto charakterizovať tromi prívlastkami, aké by to boli?

Mladé, živelné, priateľské.

2. Čo tvoje mesto podľa teba odlišuje od iných a čím by sa od neho mohli inšpirovať iné?

Odlišuje ho najmä jeho poloha na brehu veľkej vodnej plochy, čo v takomto rozsahu iné mestá nemajú. Ale inšpirovať sa môžu – najmä ak chcú zatopiť pár obcí okolo seba.

Foto: Wikimedia Commons

3. Čo máš na svojom meste najradšej a čo zase najmenej?

Najradšej mám výhľad ponad Oravskú priehradu na Roháče alebo z druhej strany na Babiu horu. Najmenej rád mám bordel na nábreží a skládku stavebného odpadu a celkovo stagnáciu mesta.

4. Na čo počuješ od miestnych najviac sťažností a čo si, naopak, najviac pochvaľujú?

Najhoršia je tá stagnácia mesta a chýbajúca energia kompetentných na potrebné zmeny. Najlepšia je jednoznačne príroda a to, keď si pozriete betónový skatepark na nábreží priehrady. Vtedy sa na chvíľu cítite ako v Kalifornii.

5. Keby si mal hodinu na to, aby si turistovi ukázal iba jedno miesto, kam by si ho vzal?

Vzal by som ho k svojmu Hniedzu pri vode a ukázal by som mu práve ten spomínaný výhľad na Roháče ponad Oravskú priehradu a cez Slanický a Vtáčí ostrov. Nie je nič krajšie.

Foto: Hniezdo pri vode

6. Je nejaké vychytené miesto, kde sa ľudia radi zhromažďujú a stretávajú?

Naše nábrežie. Sústredia sa tam bary a krčmy a rovnako aj akcie v lete. Okrem toho tam je spomínaný skatepark, aký na Slovensku nemá páru. Stoja za ním lokálni chalani, ktorí si ho nielen vybojovali, ale aj dostavali.

7. Chcel by si vo svojom meste niečo z iného slovenského mesta?

Gastronomickú kvalitu akéhokoľvek väčšieho mesta. Teraz v Bratislave otvárame našu prvú pobočku mexického fast foodu Ty Somaru a verím, že ho časom dostanem aj do Námestova.

8. Nazývate niektorú časť alebo miesto inak, než sa oficiálne volá? Ak áno, ako?

Ja sám nazývam moju časť mesta Staré mesto, aj keď Námestovo žiadne staré mesto nemá, lebo bolo zatopené priehradou. Moja časť dokonca ani nie je veľmi stará, ale znie to dobre, tak to tak volám (úsmev). Raz sa mi to snáď podarí aj zoficiálniť. Inak máme Čerchle, Brehy, Orfeľky a ďalšie časti.

Foto: Hniezdo pri vode

9. Ktorú osobnosť mesta si najviac vážiš (žijúcu alebo nežijúcu)?

Zo žijúcich je to Jozef Kabaň, ktorý ale pochádza z Vavrečky, no narodil sa aj študoval v Námestove, takže si ho takto privlastním. Aktuálne je to šéfdizajnér BMW a predtým bol v Škode a mnohých ďalších. Na ZUŠ-ke nás dokonca učila tá istá učiteľka.

Druhou osobnosťou je práve tá pani učiteľka, pani Dzureková, ktorá ma učila výtvarnú výchovu, ale aj riaditeľ Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove Peter Kuľha, vďaka ktorému mnoho mladých získalo možnosť kreatívneho rozletu a rozumnej slobody.

Z nežijúcich Anton Bernolák, aj keď je to rodák z obce Slanica, ktorá je teraz zatopená, no jej kataster patrí k Námestovu.

10. Ktorý stereotyp kolujúci o svojom meste nemáš rád?

Že sme chudobná hladová dolina.

11. Existujú slová, ktoré sa používajú len vo vašom meste?

Samozrejme, najmä mnohé z goralčiny, ktorá je v okolitých obciach rozvinutá. My napríklad používame výraz jontek na označenie určitého typu ľudí z dedín.

12. Existuje u vás nejaký zaužívaný zvyk, ktorý je pre mesto charakteristický?

Nemyslím si, že máme niečo čisto špecifické pre naše mesto. Naše zvyky sú spoločné pre Oravu, resp. severné Slovensko.

13. Ak by si mal v meste začať nejaký biznis, čo by tu malo najväčší potenciál?

Dobrá reštaurácia, jednoduchý plavecký bazén a spoločenská sála.

Foto: Hniezdo pri vode

14. Čo z mesta by ti najviac chýbalo, keby si sa odsťahoval?

Ja som sa už odsťahoval, keďže väčšinu svojho času som v Bratislave. Chýba mi naša voda a náš vzduch. Máme najlepšiu pitnú vodu v galaxii.

15. Čo by si v meste zaslúžilo obnovu alebo viac pozornosti?

Najdôležitejšie je vybudovanie priameho kontaktu ľudí s Oravskou priehradou. Teraz je jej breh bahnitý, a tak sa na mnohé miesta neviete v dôsledku meniacej sa hladiny dostať. Máme projekt 4 mól, ktoré by tomuto stavu pomohli a veríme, že sa nám to podarí zrealizovať. Okrem toho cyklochodník okolo priehrady.

Extra: Existuje nejaká „mestská legenda” o Námestove?

Oficiálne neexistuje, ale ja mám kopu svojich fiktívnych, ktoré rozprávam vždy, keď sa dá. Opýtajte sa ma a rád vám porozprávam (úsmev).

Vychutnajte si rýchly internet vďaka novej sieti O2

Aj Námestovo patrí k mestám, kde si vďaka novej sieti od O2 môžete vychutnať rýchly mobilný internet 4G LTE, ktorý je dostupný pre viac ako 93 % obyvateľov Slovenska.

Aby ste si mohli vysokorýchlostný internet užiť naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/novasiet.

S týmto dotazníkom oslovujeme lokálpatriotov, aktivistov a ľudí, ktorí sa aktívne zapájajú do diania v slovenských mestách a ich blízkom aj menej blízkom okolí.

Ak je mesto, v ktorom žijete, zároveň vašou srdcovou záležitosťou, budeme radi, ak sa nám ozvete.

Jakub Ptačin

Marketér a grafický dizajnér, ktorý vedie svoju vlastnú spoločnosť Studio Echt. Podieľal sa na vzniku seconhandov NOSENE, ktoré časť financií z predaja venujú na pomoc týraným ženám. Stojí za iniciatívou Námestovo budúcnosti, v rámci ktorej sa snaží zlepšiť život na rodnej Orave.


Lifetech: Čo je nové