Ako obstál nový BlackBerry Motion v rukách O2 Guru?

Ak hľadáte šikovného pomocníka nielen pri práci, novinka od BlackBerry predstavuje dobrú voľbu.

Model BlackBerry Motion poteší všetkých ľudí, ktorí nie sú fanúšikmi fyzickej qwerty klávesnice. Výrobca sa v tomto prípade priklonil k tradičnejšej konštrukcii a telefón tak prináša veľký dotykový displej. To však ani zďaleka nie je všetko.

Bezchybná konštrukcia

Aj bez klávesnice je na prvý pohľad jasné, o aké zariadenie ide – tehlový tvar docielený hranatými okrajmi je už akýmsi podpisom značky BlackBerry. Výnimkou je však horná hrana smartfónu, ktorá je zaoblená.

Vďaka kovovým okrajom zariadenie pôsobí solídne a pri testovaní som nadobudol pocit, že znesie aj hrubšie zaobchádzanie. Zadná stena je pogumovaná, čo dodáva smartfónu nielen zaujímavý vzhľad, ale zároveň zabezpečí, že sa výborne drží v ruke, nekĺže a eliminuje nechcené odtlačky prstov.

Prednej strane telefónu dominuje 5,5-palcový IPS displej. Pod ním sú umiestnené 3 tlačidlá – 2 softvérové a 1 hardvérové, ktoré zároveň plní funkciu čítačky odtlačkov prstov. Odolnosť proti prachu a vode zabezpečuje certifikácia IP67.

Optimalizovaný systém, skvelá výdrž

O dobrý výkon sa stará 8-jadrový procesor, ktorému dopomáha pamäť s kapacitou až 4 GB. Telefón funguje na operačnom systéme Android 7.1. Hoci to nie je najnovšia verzia systému, ide takmer o čistý Android s minimom úprav od výrobcu.

Veľkou výhodou sú aj pravidelné aktualizácie, vďaka ktorým udržíte v bezpečí všetky svoje údaje a aplikácie. Prácu s viacerými aplikáciami naraz zvládne zariadenie bez problémov, preto je veľmi vhodný, ak hľadáte pracovný telefón.

BlackBerry Motion sa hrdí vstavanou batériou s kapacitou 4 000 mAh. Výrobca na nej rozhodne nešetril a aj pri náročnejšom používaní vydrží 2 dni. Ak som však počas testovania minimalizoval používanie dát, 2-dňovú výdrž som naozaj s ľahkosťou prekročil. Vďaka optimalizácii systému sa batéria minimálne vybíja aj v prípade, keď s telefónom vôbec nemanipulujete, napríklad v noci.

Fotoaparát, ktorý oceníte pri práci

Fotoaparát síce nie je najväčšou prednosťou tohto zariadenia, no za povšimnutie určite stojí. Zadný fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx zhotovuje za dobrých svetelných podmienok kvalitné ostré a farebne sýte fotografie. Predný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx ponúka funkciu rozpoznávania tváre, takže selfie fotografie sú dostatočne ostré s dobrou úrovňou detailov. Kamera nahráva videá v rozlíšení 4K.

Skutočnosť, že ide najmä o pracovný telefón, potvrdzujú aj funkcie fotoaparátu. Po odfotografovaní vizitky vás napríklad telefón presmeruje do kontaktov, kde si môžete danú vizitku pripnúť ku konkrétnemu menu a využiť môžete aj mód na zhotovovanie fotografií dokumentov, prezentácií alebo whiteboardov.

Hodnotenie O2 Guru: Výborný pracovný smartfón aj bez klávesnice

BlackBerry Motion je šikovné riešenie najmä pre ľudí, ktorí hľadajú pracovný telefón. Vďaka jeho konštrukcii možno kontrolovať pracovné povinnosti takmer kdekoľvek, pričom určite oceníte aj plynulý chod docielený optimalizovaným systémom.

Oslovil vás tento smartfón? Aj BlackBerry Motion môžete rovnako ako všetky telefóny z ponuky O2 získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Michal Pakos, O2 Guru zo Zákazníckeho centra O2

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Ako správne a bezpečne predbiehať

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako predbiehať tak, aby ste neohrozili seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v podobe O2 Extra výhod. Vo videu sa tentoraz zameral na manéver, ktorý patrí pri riadení vozidla medzi najriskantnejšie.

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Aby ste mohli bezpečne predbiehať, musíte si byť istý sami sebou aj svojím autom. Rasťo Chvála vysvetľuje, ako správne predbiehať s autom, ktoré má pod kapotou veľa koní, aj s takým, ktoré je staré či slabšie.

Pozrite si video a presvedčte sa, ako správne predbiehať:

Oslovilo vás toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac