HTC U Play: Elegantný telefón, ktorý vás spozná po hlase

Novinka od HTC je skutočne zaujímavým kúskom, ktorý je elegantný, inteligentný a učí sa od svojho majiteľa.

Pri HTC sme zvyknutí na kvalitné spracovanie a atraktívny dizajn. Inak to nie je ani pri novinke HTC U Play.

HTC U Play prichádza s novým dizajnom, ktorý sa odkláňa od modelu HTC 10. Celokovové telo vystriedal kovový rám a sklenený kryt. Zadná stena je vytvarovaná špeciálnym procesom farbenia, aby unikátne odrážala svetlo. Zadný kryt pôsobí očarujúcim dojmom, preto mu odpustíte, že na ňom viac vidieť odtlačky prstov.

Smartfón padne ideálne do ruky a s 5,2-palcovým displejom sa radí medzi tie kompaktnejšie zariadenia. Pod displejom je umiestnená čítačka odtlačkov prstov, pre vyššiu mieru zabezpečenia, ktorá slúži rovnako ako tlačidlo Domov. Po jej stranách sú nenápadne umiestnené tlačidlá Späť, ako aj tlačidlo pre správu aplikácií.

Elegantný dizajn padne do ruky

HTC v sebe ukrýva 8 jadier procesora s taktom 1,8 GHz. Sekunduje mu operačná pamäť (RAM) s kapacitou až 3 GB, ktorá sa stará o plynulý chod Andoridu 6.0 s nadstavbou HTC Sense. S týmto výkonom zvláda náročnejšie aplikácie aj hry.

Ako novinku HTC prináša hlasového asistenta HTC Sense Companion. Hlasové ovládanie je vyšperkované schopnosťou spoznávať svojho majiteľa. Umožní napríklad odomknutie hlasom, alebo poradí vhodnú reštauráciu.

Čistý zvuk

Konektor pre slúchadlá pri HTC U Play budete hľadať zbytočne. Spolieha sa na pripojenie cez Bluetooth. V balení zariadenia sú obsiahnuté bezdrôtové slúchadla. Nie sú však vôbec obyčajné.

HTC vychádza z presvedčenia, že každý užívateľ je jedinečný a má aj jedinečný tvar ucha. Funkcia HTC USonic analyzuje tvar ucha sonickým impulzom a prispôsobuje reprodukciu priamo svojmu užívateľovi. Pripravte sa na skvelý, čistý zvuk pri počúvaní hudby.

Ako stvorený na selfie

Zo zadného krytu vystupuje fotoaparát s rozlíšením 16 megapixelov. Pri slabšom osvetlení mu pomáha dvojtónový LED blesk. S optickou stabilizáciou obrazu získate dvakrát dlhší expozičný čas s nižšou mierou neostrostí, technológia PDAF zas zníži čas automatického ostrenia.

Prostredie fotoaparátu je intuitívne a jednoduché, samozrejmosťou je HDR režim, panoráma, alebo hyperlapse (zachytávanie hry svetla pri nočných záberoch). Absencia prednastavených filtrov však trošku zamrzí. Video natočíte v HD rozlíšení.

HTC v minulosti prinieslo iný pohľad na mobilnú fotografiu. Technológia Ultra Pixel si našla svojich skalných fanúšikov. Postupne sa zo zadných fotoaparátov preniesla na tie predné.

Pri HTC U Play si môžete pri vytváraní selfie vybrať, či túto technológiu použijete. Za cenu nižšieho pomeru strán však vytvoríte ostrú selfie aj pri slabšom osvetlení. Predná kamera má, rovnako ako zadná, rozlíšenie 16 megapixelov.

Stabilný a odladený systém

Taiwanský výrobca kladie dôraz na kvalitne odladený systém. Jeho nadstavba Sense sa radí medzi tie najlepšie. V posledných rokoch sa uberá cestou material dizajnu a minimálnych zásahov do systému.

Jej prostredie je intuitívne a obsahuje mnoho „vychytávok“, ako napríklad Blink Feed, ktorá je viac ako návyková. Jediným potiahnutím prstu sa na domovskej obrazovke dostanete do personalizovaného prehľadu správ, v ktorom nájdete to, čo vás skutočne zaujíma.

Batéria má kapacitu 2500 mAh. Očakávať môžete jeden deň používania na jedno nabitie. HTC U Play je dual SIM zariadením, no ak chcete využívať dve SIM karty, bude vám musieť stačiť vnútorná pamäť 32 GB. Slot na druhú SIM je totiž hybridný a budete si musieť vybrať medzi SIM a SD kartou.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

7 šoférskych zásad, ktoré by mal ovládať každý zodpovedný vodič

Vzájomný rešpekt a predvídanie pomôžu každému účastníkovi cestnej premávky.

Dodržiavať na cestách zásady bezpečnosti sa vyplatí nie len kvôli ochrane života, ale často aj z hľadiska financií. Niektoré poisťovne odmeňujú svojich poistených klientov v prípade, že dlhodobo nespôsobili žiadnu nehodu alebo sa zúčastnili akreditovaného kurzu na zlepšenie šoférskych schopností.

Aké sú teda zásady bezpečnej jazdy, ktoré by rozhodne mal dodržiavať každý, kto chcete minimalizovať riziko na cestách?

1. Oči na ceste a ruky na volante

Pri šoférovaní by sa mal vodič vyhnúť aktivitám, ktoré odvádzajú pozornosť a znižujú jeho pohotovosť. Najviac riskantné je jedenie za jazdy, fajčenie, pozeranie do telefónu, nanášanie make-upu, alebo upokojovanie dieťaťa či psa.

Dôležité je nespúšťať zrak z vozovky a zároveň v spätných zrkadlách pravidelne sledovať, čo sa deje za autom, a tak predvídať problémové situácie.

Už neplatí, že ideálna pozícia rúk na volante je “o 10 minút 2 hodiny”. Toto pravidlo vzniklo v časoch, keď autá ešte neboli vybavené airbagmi. Najbezpečnejší spôsob, ako držať volant, je na pozíciách 9 a 3, s palcami na obvode volantu, nie obkrútenými okolo neho. Vyhnete sa tak nepríjemným zraneniam v prípade kolízie.

Onlia

2. Unavený vodič je nebezpečný vodič

24 hodín bez spánku má na telo rovnaký účinok ako jedno promile alkoholu v krvi. A ruku na srdce, s jedným promile by si za volant nesadol nikto, však?

3. Primeraná rýchlosť a bezpečné vzdialenosti

Nehody majú často na svedomí príliš rýchli vodiči, no ísť veľmi pomaly je rovnako nebezpečné. Jazdiť približne rovnakou rýchlosťou ako ostatné vozidlá je skrátka istota.

Vodič je povinný za autom idúcim pred ním dodržiavať taký odstup, aby mohol včas znížiť rýchlosť jazdy. Minimálna bezpečná vzdialenosť medzi autami je definovaná časom 2 sekundy, pre ťažšie vozidlá platí 3-sekundové pravidlo.

Prečo? Ak je vodič plne sústredený na cestu, jeho reakčný čas má v priemere 1 sekundu, počas ktorej je schopný uvedomiť si kritickú situáciu pred sebou. Čas nad 1 sekundu mu teda dáva priestor konať.

Ideálne je zvoliť si orientačný bod pri ceste – napríklad stĺp, strom, kilometrovník či dopravnú značku. Od momentu, keď okolo neho prejde zadná časť auta pred vami, začnite zvoľna počítať: stodvadsaťjeden, stodvadsaťdva, stodvadsaťtri. Po dopočítaní by predok vášho auta mal byť pri orientačnom bode.

Onlia

4. Nenechať sa vyprovokovať

Vodiči často k sebe nie sú úprimní a nejazdia s ohľadom na vlastné povahové vlastnosti. Cholerici by sa mali viac ovládať, flegmatici by sa mali snažiť aktívne udržiavať pozornosť. Najhoršie je znížiť sa na úroveň vodiča, ktorý sa správa na ceste agresívne. Ostré gestá, trúbenie a ďalšia konfrontácia situácii nikdy nepomôžu a môže to dopadnúť nehodou či v lepšom prípade pokutou.

5. Správne predbiehanie

Pri predbiehaní sa predbiehajúcemu autu náhle zvýši odpor vzduchu, a predbiehanému autu, naopak, odpor začne klesať. To má za následok psychologický efekt, keď má predbiehajúci pocit, že mu ten druhý naschvál pridáva plyn, zatiaľ čo predbiehaný sa čuduje, prečo naraz predbiehajúce vozidlo spomaľuje.

Bez istoty úspechu predbiehania by sa tento manéver nemal vykonávať. Pri agresívnom predbiehaní iným autom je optimálne ostať vo svojom pruhu, udržovať rovnakú rýchlosť a byť pripravený v kritickej situácii pribrzdiť a uhnúť sa mierne stranou.

V prípade zozadu sa tlačiaceho auta stačí naznačiť svetelným signálom moment, keď vás môže obehnúť. V žiadnom prípade však neodporúčame rýchle pohyby a prudké brzdenie. Pomôže plynule zvoľniť tempo, čo agresívneho šoféra prinúti obiehať.

Onlia

6. Pás a svetlá sú nutnosť

Zapnutý pás znižuje riziko smrteľného zranenia o polovicu. Používať smerovky je treba vždy pri zmene smeru jazdy a tiež pri obchádzaní prekážok na ceste. Treba si dať pozor a neosvetľovať pri nočnej jazde vodičov v protismere neprimeraným nastavením svetiel. Správnym nastavením svetiel dbáte o bezpečnosť oprotiidúcich vodičov, ako aj o svoju vlastnú.

7. Poistenie pre každý prípad

Šoférovanie bude vždy predstavovať riziko a nehoda sa môže pritrafiť aj tým najskúsenejším vodičom. Práve preto je dobré okrem PZP, ktoré musí mať každý zo zákona, zvážiť aj pripoistenie v podobe havarijného či úrazového poistenia alebo kúpu asistenčných služieb v prípade nehody. Poistenie môže pomôcť ochrániť majetok či preklenúť náročné obdobie po úraze.

Onlia

Prečo sa poistiť v Onlii?

Onlia neponúka balíky poistení, v ktorých je treba platiť za nepotrebné služby. Netvári sa, že je výhodné za poistenie platiť ročne, keď vám to viac vyhovuje mesačne. Nechce, aby ste uzatvorili zmluvu a potom museli rok čakať, kým ju môžete ukončiť.

Onlia prináša možnosť poistiť sa výhodne a rýchlo, online alebo cez telefón. Vyberiete si len to, čo naozaj potrebujete. Za cenu, ktorá vám vyhovuje a úplne bez viazanosti.

Odmeny pre skúsených a verných vodičov

Každý klient, ktorý bol v uplynulom roku klientom Onlie, nespôsobil poistnú udalosť a klientom zostane aj naďalej, bude každý rok odmenený znížením výšky poistného.

Možnosť poistiť sa podľa seba

Poistenie auta od Onlie si skombinujete sami, podľa svojich potrieb. Môžete kombinovať viacero rizík na jednej zmluve, hoci aj PZP s havarijným poistením.

Bez viazanosti

Onlia ako prvá poisťovňa na Slovensku prináša jedinečnú možnosť poistiť sa na tak dlho ako to vyhovuje vám, úplne bez viazanosti. Poistenie si uzavriete len na taký čas, na ktorý potrebujete.

Onlia

Možnosť mesačných platieb poistného

Onlia je inšpirovaná životom skutočných ľudí, a preto ako prvá na Slovensku priniesla možnosť mesačných splátok za poistenie auta.

Obhliadka auta a nahlásenie poistnej udalosti cez mobilnú aplikáciu

Majitelia jazdeného auta, ktorého cena je nižšia ako 40.000 €, majú možnosť urobiť si obhliadku sami cez šikovnú aplikáciu od Onlie.

Rýchly výpočet vďaka rozpoznaniu EČV a online kalkulačke

Na stránke Onlie si cenu poistenia vypočítate behom chvíľky. Namiesto zdĺhavého vyplňovania detailných technických informácií o poisťovanom aute stačí zadať evidenčné číslo vozidla. Systém automaticky vyplní značku a model auta, okres registrácie, typ paliva a ďalšie údaje.

Garancia vrátenia peňazí

Poistenie od Onlie môžete teraz vyskúšať bez rizika. Ak nebude všetko podľa vašich predstáv, do 30 dní vám Onlia vráti zaplatené poistné.

Onlia mení poistenie k lepšiemu. S nami máte možnosť poistiť sa výhodne a rýchlo, online aj cez telefón. Vyberiete si len to, čo naozaj potrebujete. Za cenu, ktorá vám vyhovuje.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové