Huawei Nova Smart: Najlepšie vlastnosti predchodcov s príjemnejšou cenou

Svojimi smartfónmi Huawei už dávnejšie dokázal, že mobilné fotoaparáty má zvládnuté a nič iné ako kvalitu od neho nemôžeme očakávať.

Čínska spoločnosť Huawei už koncom minulého roku zaujala novinkou v podobe rady Nova. Po úspešných modeloch Nova a Nova Plus, prichádza s jej ďalším členom, Nova Smart. Je to odľahčený model, ktorý si stále ponecháva to najzaujímavejšie z predchodcov a sprevádza ho príjemnejšia cenovka.

Kompaktný a elegantný

Ak ste priaznivcom kompaktnejších smartfónov, Huawei Nova Smart stojí za pozornosť. Pohodlne sa ovláda jednou rukou a vo vrecku ho prakticky nepocítite. Napriek tomu, so svojou 5 palcovou obrazovkou dokáže poskytnúť komfort pri bežnom užívaní a jeho relatívne menšiu veľkosť vôbec necítiť.

Obraz v HD rozlíšení je príjemný a kvalitný. Uvidíte ho pod 2,5D sklom, ktoré je mierne zaoblené na okraji a celkovo pôsobí výborným dojmom.

Nova Smart poskytne prémiový pocit použitými materiálmi a aj celkovým spracovaním. Napriek nižšej cene Huawei ukazuje, že s výrobou a dizajnom smartfónov má bohaté skúsenosti a len ťažko sa hľadá na tomto modeli chyba.

Samozrejmosťou je snímač odtlačkov prstov na zadnej strane. Ako je pri Huawei už zvykom, umiestnenie je perfektné a podvedome tam po chvíli prst prikladáte automaticky.

Poctivý výkon pre bežné používanie

Huawei Nova Smart ponúka kombináciu 8 jadrového procesoru Qualcomm Snapdragon 435 s taktom 1.4/1.1 GHz a 2 GB RAM. Táto výsledná zostava zaručuje dostatočnú plynulosť pri bežnom používaní. Vtedy nehrozí sekanie, ale ak obľubujete náročnejšie hry, môžete ho zaznamenať.

Vďaka menej náročnému procesoru sa ale môžete spoľahnúť, že tento smartfón má výdrž. Pomáha tomu aj pomerne štedrá batéria s objemom 3020 mAh. Výsledkom je, že aj pri intenzívnejšom používaní vás cez deň nesklame a stačí ho nabíjať v noci.

Dostatok miesta, alebo druhá SIM karta

Tento model prichádza s dnes už pomaly štandardným úložiskom v objeme 16 GB. Treba rátať s tým, že operačný systém Android 6.0 aj s nadstavbou od Huawei (EMUI 4. 1) z toho potrebuje takmer polovicu. Ponúka ale vyladený a stabilný systém, ktorý vás nesklame.

K tomu Nova Smart pripája možnosť vybrať si, či budete používať aj druhú SIM kartu, alebo rozšírenie pamäte pomocou microSD karty do 128 GB. Po rozšírení už nie je dôvod zaoberať sa kapacitou pamäte.

Fotoaparát v plnej sile

Svojimi smartfónmi Huawei už dávnejšie dokázal, že mobilné fotoaparáty má zvládnuté a nič iné ako kvalitu od neho nemôžeme očakávať. Napriek veľmi výhodnej cene ponúka Nova Smart 13-megapixelovú zadnú kameru s automatickým zaostrovaním. Tá poskytuje viac ako dostatočnú kvalitu, či už za ideálnych, alebo znížených svetelných podmienok.

Predná kamera s 5 megapixelmi možno neoslní, ale pri bežnom používaní nesklame a rozhodne sa radí k tomu lepšiemu, čo v tejto cene nájdete.

Čo je overené, to je dobré

Napriek tomu, že sa jedná o nový model, stále nájdete napájanie cez micro USB namiesto novšieho USB- C. Nova Smart síce neexperimentuje, ale ani nesklame v iných ohľadoch. Samozrejmosťou je podpora LTE, Bluetooth v4.2 či stále zriedkavejší 3,5-milimetrový audio jack.

Huawei Nova Smart je nenáročný telefón, ktorý sa na nič nehrá, nesklame a padne akurát do ruky. Ani z ceny tohto zariadenia sa vám hlava určite nezatočí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

5 tipov na príjemnú rodinnú dovolenku

Chcete si užiť pekné chvíle so svojimi blízkymi a navštíviť niečo nové? Tieto miesta vás určite nesklamú.

Chcete si užiť príjemný čas so svojou rodinou a navštíviť pekné miesta ešte predtým, ako sa naplno rozbehne hlavná turistická sezóna? Vybrali sme pre vás 5 lokalít, kde sa budú dobre cítiť dospelí aj deti.

Podeľte sa o zážitky zo svojich ciest po Slovensku vďaka rýchlej 4G sieti od O2. Viac informácií

Modra

Vo vinohradníckom mestečku Modre si môžete užiť skvelú rodinnú dovolenku a cítiť sa ako v malom Toskánsku. Môžete sa tam priučiť aj základom hrnčiarstva a navštíviť pôvodnú fabriku, v ktorej slávnu modranskú keramiku vyrábali. Ak budete v tomto kraji, určite neobíďte novú rozhľadňu, ktorá sa nachádza na vrchu Veľká Homoľa.

Špania Dolina

Pôvabná dedinka ležiaca len 11 km od Banskej Bystrice v smere na Donovaly je mimoriadne populárna medzi chalupármi a predstavuje výborné miesto na únik od povinností. Niektoré domy, v ktorých sa môžete aj ubytovať, majú vyše 400 rokov a sú kultúrnymi pamiatkami.

V centre obce sa navyše nachádza známy banícky orloj. Zúčastniť sa tam môžete aj na kurze paličkovanej čipky, ktorá Španiu Dolinu preslávila. Táto obec je tiež dobrým východiskovým bodom na turistiku v Starohorských horách.

Kysucké Nové Mesto

Možno nepatrí medzi vyhľadávané dovolenkové destinácie, na Kysuciach však má ideálnu polohu na založenie základového tábora na vyrážanie za zážitkami. Priamo nad mestom je nová rozhľadňa Tábor, odkiaľ je pekný vyhľad na široké okolie. Na skok je dobre známa Terchová a Vrátna dolina, pre turisticky zdatnejších Jánošíkove diery či Veľký Rozsutec.

Ak máte chuť navštíviť väčšie mesto, „za rohom“ sa nachádza väčšia Žilina, autom ste do hodinky aj v susednom Poľsku. Svoju Dovolenku tam pritom môžete stráviť tiež v tradičnej drevenici.

Hrabovo a okolie

Dolina Hrabovo pri Ružomberku je celoročne jednou z najobľúbenejších oblastí na prežitie aktívnej dovolenky. Len pár minút od centra Ružomberka sa ocitnete v tichej doline Veľkej Fatry. Nájdete tam náučný chodník aj bikepark, môžete sa člnkovať a v lete si užiť aquazorbing a príjemnú letnú pláž.

Počas sezóny miestni rybári na brehu dokonca predávajú svoje úlovky a za poplatok si môžete rybu tiež vlastnoručne uloviť. Od leta 2015 má pre vás Hrabovo pripravenú aj najdlhšiu lanovú atrakciu na Slovensku.

Slnečné jazerá

Iba 25 km od Bratislavy, v Senci nájdete Slnečné jazerá, ktoré predstavujú skvelé miesto na strávenie voľných dní. Toto populárne miesto čoraz viac pripomína zahraničné dovolenkové destinácie. Je ideálne pre milovníkov kúpania a vodných športov, má však čo ponúknuť aj mimo hlavnej sezóny.

Ponuka ubytovacích služieb je tam naozaj bohatá, môžete sa napríklad ubytovať v bungalovoch, ktoré sú inšpirované Polynéziou.

Podeľte sa o svoje zážitky s blízkymi

Aby ste sa o svoje cestovateľské zážitky pri spoznávaní našej krajiny mohli podeliť so svojimi blízkymi, stavte na rýchly a spoľahlivý mobilný internet od O2, ktorý je vďaka 4G sieti dostupný už pre 96 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4g.


Lifetech: Čo je nové