Huawei Nova Smart: Najlepšie vlastnosti predchodcov s príjemnejšou cenou

Svojimi smartfónmi Huawei už dávnejšie dokázal, že mobilné fotoaparáty má zvládnuté a nič iné ako kvalitu od neho nemôžeme očakávať.

Čínska spoločnosť Huawei už koncom minulého roku zaujala novinkou v podobe rady Nova. Po úspešných modeloch Nova a Nova Plus, prichádza s jej ďalším členom, Nova Smart. Je to odľahčený model, ktorý si stále ponecháva to najzaujímavejšie z predchodcov a sprevádza ho príjemnejšia cenovka.

Kompaktný a elegantný

Ak ste priaznivcom kompaktnejších smartfónov, Huawei Nova Smart stojí za pozornosť. Pohodlne sa ovláda jednou rukou a vo vrecku ho prakticky nepocítite. Napriek tomu, so svojou 5 palcovou obrazovkou dokáže poskytnúť komfort pri bežnom užívaní a jeho relatívne menšiu veľkosť vôbec necítiť.

Obraz v HD rozlíšení je príjemný a kvalitný. Uvidíte ho pod 2,5D sklom, ktoré je mierne zaoblené na okraji a celkovo pôsobí výborným dojmom.

Nova Smart poskytne prémiový pocit použitými materiálmi a aj celkovým spracovaním. Napriek nižšej cene Huawei ukazuje, že s výrobou a dizajnom smartfónov má bohaté skúsenosti a len ťažko sa hľadá na tomto modeli chyba.

Samozrejmosťou je snímač odtlačkov prstov na zadnej strane. Ako je pri Huawei už zvykom, umiestnenie je perfektné a podvedome tam po chvíli prst prikladáte automaticky.

Poctivý výkon pre bežné používanie

Huawei Nova Smart ponúka kombináciu 8 jadrového procesoru Qualcomm Snapdragon 435 s taktom 1.4/1.1 GHz a 2 GB RAM. Táto výsledná zostava zaručuje dostatočnú plynulosť pri bežnom používaní. Vtedy nehrozí sekanie, ale ak obľubujete náročnejšie hry, môžete ho zaznamenať.

Vďaka menej náročnému procesoru sa ale môžete spoľahnúť, že tento smartfón má výdrž. Pomáha tomu aj pomerne štedrá batéria s objemom 3020 mAh. Výsledkom je, že aj pri intenzívnejšom používaní vás cez deň nesklame a stačí ho nabíjať v noci.

Dostatok miesta, alebo druhá SIM karta

Tento model prichádza s dnes už pomaly štandardným úložiskom v objeme 16 GB. Treba rátať s tým, že operačný systém Android 6.0 aj s nadstavbou od Huawei (EMUI 4. 1) z toho potrebuje takmer polovicu. Ponúka ale vyladený a stabilný systém, ktorý vás nesklame.

K tomu Nova Smart pripája možnosť vybrať si, či budete používať aj druhú SIM kartu, alebo rozšírenie pamäte pomocou microSD karty do 128 GB. Po rozšírení už nie je dôvod zaoberať sa kapacitou pamäte.

Fotoaparát v plnej sile

Svojimi smartfónmi Huawei už dávnejšie dokázal, že mobilné fotoaparáty má zvládnuté a nič iné ako kvalitu od neho nemôžeme očakávať. Napriek veľmi výhodnej cene ponúka Nova Smart 13-megapixelovú zadnú kameru s automatickým zaostrovaním. Tá poskytuje viac ako dostatočnú kvalitu, či už za ideálnych, alebo znížených svetelných podmienok.

Predná kamera s 5 megapixelmi možno neoslní, ale pri bežnom používaní nesklame a rozhodne sa radí k tomu lepšiemu, čo v tejto cene nájdete.

Čo je overené, to je dobré

Napriek tomu, že sa jedná o nový model, stále nájdete napájanie cez micro USB namiesto novšieho USB- C. Nova Smart síce neexperimentuje, ale ani nesklame v iných ohľadoch. Samozrejmosťou je podpora LTE, Bluetooth v4.2 či stále zriedkavejší 3,5-milimetrový audio jack.

Huawei Nova Smart je nenáročný telefón, ktorý sa na nič nehrá, nesklame a padne akurát do ruky. Ani z ceny tohto zariadenia sa vám hlava určite nezatočí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tieto šikovné hodinky a aplikácie si zamiluje každý fanúšik behu

Okrem merania dennej aktivity nájdete v športových hodinkách kompas, teplomer, predpoveď počasia, ale aj notifikácie zo svojho smartfónu.

Beh sa stal fenoménom posledných rokov a podnietil vývoj športových aplikácií a technologických vymožeností. Či sa už behu aktívne venujete alebo práve začínate, tieto zariadenia vám môžu pomôcť zvýšiť váš výkon.

Pre náročných

Garmin Fenix 3 pre športovcov telom aj dušou

Tento odolný model voči vode, prachu a vlhkosti zaujal športovcov najmä svojou prepracovanou výbavou. Pod robustnejšou konštrukciou sa ukrývajú funkcie, ktoré vášmu výkonu poskytnú profesionálne štatistiky. Hoci hodinky nemajú dotykový displej, pod ochranným sklom s antireflexnou úpravou sa nachádza farebný LCD Chroma™ panel, ktorý má výborné pozorovacie uhly aj priamu čitateľnosť na slnku.

Okrem merania dennej aktivity nájdete v menu digitálny kompas, barometer, teplomer, ovládanie hudby, výškomer, predpoveď počasia, udalosti z kalendára, notifikácie zo smartfónu a denný cieľ aktivít. Počas pracovných aktivít sú skvelými smart hodinkami a vo voľnom čase GPS sprievodcom a osobným trénerom.

Stredná trieda

Garmin Forerunner 230 multišportové hodinky

Model strednej triedy zaujme príjemnou cenou a vynikajúcou kvalitou GPS hodiniek. Zariadenie beží na platforme IQ Connect, ktorá funguje na podobnom princípe ako Google Play. Môžete si stiahnuť dostupné aplikácie, ktoré vám zosobnia užívateľskú skúsenosť. Garmin Forerunner 230 disponuje funkciou Live Tracking, ktorá umožňuje sledovať športovca priamo na trati.

Nepochybne oceníte funkciu Sledovanie aktivity, ktorá na dennej báze zaznamenáva počet krokov, prejdenú vzdialenosť a spálené kiloalórie. Poteší tiež fakt, že vás hodinky pri hodinovej nečinnosti upozornia, aby ste sa začali hýbať. V tme vám spríjemní beh automatické rozsvietenie displeja, pričom stačí váš jediný pohľad.

Veľa muziky za málo peňazí

Huawei Fit smart hodinky pre milovníkov športu

Inteligentné hodinky, ktoré pracujú na softvérovej platforme Android Wear, sú pre vás skvelým pomocníkom pri behu či iných pohybových aktivitách. Huawei Fit vás prekvapí  e-ink LCD monochromatickým 1,04″ displejom s technológiou elektronického papiera.

Zobrazí vám všetky potrebné dáta o vašom spánku, chôdzi, behu, bicyklovaní, plávaní, cvičení v posilňovni a ďalšie skvelé možnosti pohybu. Taktiež sa môžete spoľahnúť na funkciu osobného trénera, ktorý vás bude povzbudzovať k pohybu. Ak beháte maratóny, môžete sa spoľahnúť na tréningové plány a osobné koučovanie.

Náramok Garmin Vivosmart HR+GPS

Tento náramok s monitorom aktivity, GPS a senzorom srdcového tepu meria pulz a denné aktivity počas celého dňa. Dotykový jasne čitateľný displej si poradí aj s notifikáciami zo smartfónu. Pri počítaní krokov vie šikovne selektovať počet prejdených schodov a vďaka GPS meria tempo a vzdialenosť pri behu alebo turistike.

V dnešnej rýchlej dobe určite oceníte aj funkciu Move IQ, ktorá rozozná akúkoľvek pohybovú aktivitu bez vášho zásahu. Preto aj keď zabudnete spustiť časovač, Vivosmart vyhodnotí typ a čas aktivity za vás. Taktiež supluje osobného trénera, a to aj funkciou Virtual Pacer™, ktorá vás motivuje, aby ste udržiavali zvolené tempo.

Aplikácie, s ktorými vyladíte svoj tréning k dokonalosti

Ak ste si už vybrali bežecké hodinky podľa vašich predstáv, je čas rozhodnúť sa, aké aplikácie nemôžu chýbať vo vašom smartfóne. Tu je pár tipov.

Medzi obľúbené aplikácie rozhodne patrí Runkeeper. Už z názvu aplikácie vyplýva, že ide o prevažne bežeckú aplikáciu, ktorá vás motivuje k skvelým výkonom. Aplikácia je však určená aj na množstvo iných športových aktivít. Okrem základných parametrov vás potešia aj etapové hlásenia o dĺžke a rýchlosti behu.

Jedinečnosť appky Fitbit je v podrobnom plánovaní tréningov na dennej alebo týždennej báze. Aplikácia je pri behu vašim osobným trénerom, ktorý vám pomôže dosiahnuť stanovený cieľ. Akákoľvek aktivita, ktorú budete s appkou merať, bude prispievať k plneniu cieľa, čo sa odrazí nielen v rozhraní profilu, ale aj na vašom zdraví.

Zaujímavý počin sa podaril aj aplikácii Strava. Hoci by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že ide o aplikáciu, ktorá bude regulovať váš jedálniček, nenechajte sa zmýliť. Apka je určená pre ľudí, ktorí milujú beh a cyklistiku. V Strave si môžete nastaviť váš profil rovnako ako na sociálnej sieti a pridať si priateľov a sledovať ich výkony. Oceníte bezplatnú verziu bez reklám a najmä systém, v ktorom si môžete porovnávať svoje výkony s ostatnými športovcami, ktorý prešli týmto vyznačeným úsekom už pred vami.

Máte dôvod na behanie?

Behať môžete aj len tak, pre radosť. Beh zvyšuje vašu vytrvalosť a podporuje kreativitu. Dôvodov na behanie je skutočne veľa. Jeden navyše prináša aj O2 v spolupráci s Matejom Tóthom a vyzývajú vás behať spoločne za dobrú vec.

Zapojiť sa môžete už dnes.


Lifetech: Čo je nové