Lenovo C2: Dostupný dual SIM smartfón plný živých farieb

Novinka spoločnosti Lenovo sa cenovo radí medzi nižši triedu smartfónov. Svojovu výbavou však príjemne prekvapí.

Spoločnosť Lenovo od júla 2016 opätovne rozšírila ponuku svojich smartfónov aj pre nižšiu cenovú triedu. Zdokonalený nástupca modelu Lenovo Vibe C má skutočne čo ponúknuť bez toho, aby sa cena dramaticky zvýšila.

Novinka ponúka 5-palcový displej s rozlí­šením 720 pixelov, štvorjadrový čipset od MediaTeku, 8-megapixelový fotoaparát s LED bleskom či aktuálny operačný systém Android 6.0 Marshmallow.

Hlavnou výhodou tohto cenovo dostupného smartfónu je to, že okrem podpory dvoch SIM kariet má aj slot na pamäťovú kartu, čo iným zariadeniam veľakrát chýba. Okrem toho má oproti svojmu predchodcovi viaceré zlepšenia.

Hlavne novší operačný systém Android vo verzii Marshmallow 6.0, vyššie rozlíšenie displeja, lepší fotoaparát, silnejšiu (vymeniteľnú) batériu s kapacitou 2 750 mAh a 1-wattový reproduktor s technológiou Waves MaxxAudio. Vďaka silnejšiemu a hlasnejšiemu reproduktoru vyniká v tejto cenovej kategórii.

Výdrž batérie nie je z tých najlepších, postačí však na bežné používanie minimálne jeden deň.

Model Vibe C2 zaujme nielen výzorom, ale aj funkciami. Opäť tu máme 5-palcový LCD displej s HD rozlíšením 720 x 1 280 bodov. Aj keď ide o smartfón nižšej triedy, displej má krásne farby, a preto aj jeho využívanie zanechá príjemný dojem.

Ten umocňuje aj váha telefónu, ktorá je necelých 140 gramov pri rozmeroch 143 x 71,4 x 8,6 mm. V ruke sa drží veľmi dobre, a to vďaka zaobleným okrajom a matnému plastu, z ktorého je zhotovený zadný kryt. Telefón je dostupný v dvoch základných farbách – v bielej a v čiernej.

Na zadnej strane nájdeme 8-megapixe­l­ový fotoaparát od spoločnosti Sony. Má automatické zaostrovanie s podporou nahrávania HD videí, nechýba ani LED dióda na lepšie osvetlenie. Na prednej strane zas poteší 5-megapixelový selfie fotoaparát. V povinnej výbave nechýba Wi-Fi, HSPA+, LTE, GPS, Bluetooth 4.0, microUSB konektor, 3,5 mm audio jack ani FM rádio.

Nový operačný systém ponúka tiež niekoľko zlepšení. Je to napríklad rýchle vyhľadávanie jednoduchým poklepaním bez nutnosti prepínať aplikácie alebo minimalizovať obrazovku. Malým bonusom je inteli­gentná úspora batérie, dokážete tak o trochu predĺžiť jej výdrž.

O chod telefónu sa stará štvorjadrový procesor od MediaTeku s frekvenciou 1 GHz, čo stačí aj na viac ako len na zá­kladné využívanie funkcií. Potešila by však operačná pamäť s veľkosťou viac ako len 1 GB. Vnútorná pamäť telefónu je 8 GB, možno ju však rozšíriť pomocou pamäťovej karty bez toho, aby ste prišli o jeden slot na SIM kartu.

Tento štýlový prístroj s 5-palcovým dis­plejom sa stane nielen vaším pracovným pomocníkom, ale zároveň vás prenesie do sveta žiarivých farieb a živých zvukov. Praktickou vlastnosťou je vyberateľná batéria a možnosť vloženia dvoch SIM kariet. Navyše si ho môžete zakúpiť výhodnejšie s programom O2 Dáta.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

5 tipov na príjemnú rodinnú dovolenku

Chcete si užiť pekné chvíle so svojimi blízkymi a navštíviť niečo nové? Tieto miesta vás určite nesklamú.

Chcete si užiť príjemný čas so svojou rodinou a navštíviť pekné miesta ešte predtým, ako sa naplno rozbehne hlavná turistická sezóna? Vybrali sme pre vás 5 lokalít, kde sa budú dobre cítiť dospelí aj deti.

Podeľte sa o zážitky zo svojich ciest po Slovensku vďaka rýchlej 4G sieti od O2. Viac informácií

Modra

Vo vinohradníckom mestečku Modre si môžete užiť skvelú rodinnú dovolenku a cítiť sa ako v malom Toskánsku. Môžete sa tam priučiť aj základom hrnčiarstva a navštíviť pôvodnú fabriku, v ktorej slávnu modranskú keramiku vyrábali. Ak budete v tomto kraji, určite neobíďte novú rozhľadňu, ktorá sa nachádza na vrchu Veľká Homoľa.

Špania Dolina

Pôvabná dedinka ležiaca len 11 km od Banskej Bystrice v smere na Donovaly je mimoriadne populárna medzi chalupármi a predstavuje výborné miesto na únik od povinností. Niektoré domy, v ktorých sa môžete aj ubytovať, majú vyše 400 rokov a sú kultúrnymi pamiatkami.

V centre obce sa navyše nachádza známy banícky orloj. Zúčastniť sa tam môžete aj na kurze paličkovanej čipky, ktorá Španiu Dolinu preslávila. Táto obec je tiež dobrým východiskovým bodom na turistiku v Starohorských horách.

Kysucké Nové Mesto

Možno nepatrí medzi vyhľadávané dovolenkové destinácie, na Kysuciach však má ideálnu polohu na založenie základového tábora na vyrážanie za zážitkami. Priamo nad mestom je nová rozhľadňa Tábor, odkiaľ je pekný vyhľad na široké okolie. Na skok je dobre známa Terchová a Vrátna dolina, pre turisticky zdatnejších Jánošíkove diery či Veľký Rozsutec.

Ak máte chuť navštíviť väčšie mesto, „za rohom“ sa nachádza väčšia Žilina, autom ste do hodinky aj v susednom Poľsku. Svoju Dovolenku tam pritom môžete stráviť tiež v tradičnej drevenici.

Hrabovo a okolie

Dolina Hrabovo pri Ružomberku je celoročne jednou z najobľúbenejších oblastí na prežitie aktívnej dovolenky. Len pár minút od centra Ružomberka sa ocitnete v tichej doline Veľkej Fatry. Nájdete tam náučný chodník aj bikepark, môžete sa člnkovať a v lete si užiť aquazorbing a príjemnú letnú pláž.

Počas sezóny miestni rybári na brehu dokonca predávajú svoje úlovky a za poplatok si môžete rybu tiež vlastnoručne uloviť. Od leta 2015 má pre vás Hrabovo pripravenú aj najdlhšiu lanovú atrakciu na Slovensku.

Slnečné jazerá

Iba 25 km od Bratislavy, v Senci nájdete Slnečné jazerá, ktoré predstavujú skvelé miesto na strávenie voľných dní. Toto populárne miesto čoraz viac pripomína zahraničné dovolenkové destinácie. Je ideálne pre milovníkov kúpania a vodných športov, má však čo ponúknuť aj mimo hlavnej sezóny.

Ponuka ubytovacích služieb je tam naozaj bohatá, môžete sa napríklad ubytovať v bungalovoch, ktoré sú inšpirované Polynéziou.

Podeľte sa o svoje zážitky s blízkymi

Aby ste sa o svoje cestovateľské zážitky pri spoznávaní našej krajiny mohli podeliť so svojimi blízkymi, stavte na rýchly a spoľahlivý mobilný internet od O2, ktorý je vďaka 4G sieti dostupný už pre 96 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4g.


Lifetech: Čo je nové