Lenovo K6 Note: Prémiový smartfón za cenu strednej triedy

Dostupná cena, dlhá výdrž batérie a nadpriemerný výkon.

Dostupná cena, dlhá výdrž batérie a nadpriemerný výkon. Také zariadenia vyrába spoločnosť Lenovo. Pri každom novom smartfóne dáva dôraz aj na cenu zariadenia. Tá predsa nikdy nemôže odradiť zákazníka.

Cesta spoločnosti viedla hlavne za výdržou batérie, aby smartfón fungoval na jedno nabitie minimálne dva dni pri bežnom používaní. S kovovým telom tento model navyše vyzerá skutočne prémiovo.

Aj keď ide o telefón s kovovým telom a s veľkou batériou, drží sa naozaj dobre, na prvý pohľadpôsobí elegantne. Je pravda, že 5,5-pal­cový displej je už dosť veľký, ale na to si po pár chvíľach používania zvyknete. Samozrejme, že 170-gramový telefón s rozmermi 151 x 76 x 8,4 mm už v ruke cítiť, zakrátko však prestanete vnímať aj to.

Mimoriadne jasný 5,5-palcový Full HD displej má naozaj krásne farby. Na zadnej strane nájdeme aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je skutočne rýchly a hlavne presný. Je dobre umiestnený, a ak je telefón položený na stole displejom hore, odblokujete ho až po zodvihnutí.

To, čím nás môže tento cenovo dostupný smartfón prekvapiť, sú určite jeho vlastnosti, technológia použitá pri výrobe, ako aj vnútro prístroja. O plynulý chod zariadenia sa postará osemjadrový procesor s frekvenciou 1,4 GHz a 3 GB pamäť RAM. Aj vďaka týmto vlastnostiam môžete v telefóne využívať viacero spustených aplikácií na pozadí, prípadne hry vyžadujúce vysoké nároky na grafiku.

Zadný fotoaparát ponúka 16-mega­pixelové rozlíšenie, duálny LED blesk, PDAF zaostrovanie a nahrávanie Full HD videí. Za denného svetla robí naozaj nadštandardné fotografie, najmä vzhľadom na svoju cenovú triedu. Autoportréty zhotovíte prednou 8-megapixelovou kamerou.

Pomerne široký záber pokryje viac objektov, pričom nechýba ani dobre fungujúci „softvérový mejkap“ na umelé skrášlenie tváre. Note 6 síce nedostal stereo reproduktory, technológia Dolby Atmos však nechýba. Ide o technológiu, ktorá zlepšuje vnímanie zvuku vďaka dodatočným kanálom nad používateľom. Tie dokážu reálnejšie napodobniť rôzne zvuky, napríklad prelet vrtuľníka alebo dážď.

Podporuje až 128 samostatných zvukových stôp a 64 reproduktorov, vďaka čomu si dokáže sám prispôsobiť ich konfiguráciu. Vďaka tomu vám sprostredkuje zážitok, akoby ste boli v kine. Takisto tu nájdeme podporu LTE, Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.2, čítačku odtlačkov, microUSB, ako aj 3,5 mm jack.

Telefón je dual SIM s jedným hybridným slotom, čiže si môžete vybrať – buď využívate dve SIM karty, alebo jednu SIM kartu a pamäťovú kartu.

Lenovo K6 Note poháňa Android 6.0 Marshmallow s jemnou grafickou nadstavbou. Žiadne sekanie, žiadne spomalené reakcie, a to aj vďaka 3 GB pamäti RAM. Používateľské prostredie je tiež celkom pekne vizuálne spracované.

Veľkým plusom je určite aj 4 000 mAh batéria, vďaka čomu, ako sme už spomínali na začiatku, vyrdží telefón pri bežnom používaní dva dni. Preto sa aj pri hraní hier alebo pri využívaní viacerých aplikácií súčasne nemusíte neustále pozerať na ukazovateľ batérie.

Pre toho, komu neprekáža väčší displej v kovovom tele, je Lenovo K6 Note určite vhodnou voľbou. Obľúbencov si nájde v každej kategórii, či už pri hraní hier alebo pri prezeraní viacerých stránok/sociálnych sietí. Navyše si tento smart­fón môžete kúpiť k programu O2 Dáta ešte výhodnejšie.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Fascinujúce: Špinavý vzduch premenili na atrament

Tím mladých indických vedcov dokázal využiť nevyužiteľné.

Ľudstvo má problém spracovávať odpad, ktorý samo vytvorí. Dostáva sa do vody, do pôdy a tiež do vzduchu. Práve znečistené ovzdušie má na svedomí zdravie a životy miliónov ľudí po celom svete. Pár múdrych hláv z firmy Graviky Labs však prišlo na spôsob, ako recyklovať aj niečo také nevyužiteľné, ako sú spaliny z výfukov áut.

Vymysleli totiž zariadenie s názvom Kaalink, ktoré zbiera nečistoty z výfukov, ktoré sa po očistnom procese dajú využiť na výrobu atramentu do fixiek. Špina tak nekončí v pľúcach ľudí, ale môže sa zmeniť na umenie. Pozrite sa ako:

Kaalink dokáže za 45 minút spaľovania zachytiť toľko čiastočiek, že vystačia na 30 mililitrov poriadne čierneho atramentu. Podľa výrobcu je výsledný produkt rovnako bezpečný ako ten, ktorý sa bežne predáva v obchodoch.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové