Lenovo K6 Note: Prémiový smartfón za cenu strednej triedy

Dostupná cena, dlhá výdrž batérie a nadpriemerný výkon.

Dostupná cena, dlhá výdrž batérie a nadpriemerný výkon. Také zariadenia vyrába spoločnosť Lenovo. Pri každom novom smartfóne dáva dôraz aj na cenu zariadenia. Tá predsa nikdy nemôže odradiť zákazníka.

Cesta spoločnosti viedla hlavne za výdržou batérie, aby smartfón fungoval na jedno nabitie minimálne dva dni pri bežnom používaní. S kovovým telom tento model navyše vyzerá skutočne prémiovo.

Aj keď ide o telefón s kovovým telom a s veľkou batériou, drží sa naozaj dobre, na prvý pohľadpôsobí elegantne. Je pravda, že 5,5-pal­cový displej je už dosť veľký, ale na to si po pár chvíľach používania zvyknete. Samozrejme, že 170-gramový telefón s rozmermi 151 x 76 x 8,4 mm už v ruke cítiť, zakrátko však prestanete vnímať aj to.

Mimoriadne jasný 5,5-palcový Full HD displej má naozaj krásne farby. Na zadnej strane nájdeme aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je skutočne rýchly a hlavne presný. Je dobre umiestnený, a ak je telefón položený na stole displejom hore, odblokujete ho až po zodvihnutí.

To, čím nás môže tento cenovo dostupný smartfón prekvapiť, sú určite jeho vlastnosti, technológia použitá pri výrobe, ako aj vnútro prístroja. O plynulý chod zariadenia sa postará osemjadrový procesor s frekvenciou 1,4 GHz a 3 GB pamäť RAM. Aj vďaka týmto vlastnostiam môžete v telefóne využívať viacero spustených aplikácií na pozadí, prípadne hry vyžadujúce vysoké nároky na grafiku.

Zadný fotoaparát ponúka 16-mega­pixelové rozlíšenie, duálny LED blesk, PDAF zaostrovanie a nahrávanie Full HD videí. Za denného svetla robí naozaj nadštandardné fotografie, najmä vzhľadom na svoju cenovú triedu. Autoportréty zhotovíte prednou 8-megapixelovou kamerou.

Pomerne široký záber pokryje viac objektov, pričom nechýba ani dobre fungujúci „softvérový mejkap“ na umelé skrášlenie tváre. Note 6 síce nedostal stereo reproduktory, technológia Dolby Atmos však nechýba. Ide o technológiu, ktorá zlepšuje vnímanie zvuku vďaka dodatočným kanálom nad používateľom. Tie dokážu reálnejšie napodobniť rôzne zvuky, napríklad prelet vrtuľníka alebo dážď.

Podporuje až 128 samostatných zvukových stôp a 64 reproduktorov, vďaka čomu si dokáže sám prispôsobiť ich konfiguráciu. Vďaka tomu vám sprostredkuje zážitok, akoby ste boli v kine. Takisto tu nájdeme podporu LTE, Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.2, čítačku odtlačkov, microUSB, ako aj 3,5 mm jack.

Telefón je dual SIM s jedným hybridným slotom, čiže si môžete vybrať – buď využívate dve SIM karty, alebo jednu SIM kartu a pamäťovú kartu.

Lenovo K6 Note poháňa Android 6.0 Marshmallow s jemnou grafickou nadstavbou. Žiadne sekanie, žiadne spomalené reakcie, a to aj vďaka 3 GB pamäti RAM. Používateľské prostredie je tiež celkom pekne vizuálne spracované.

Veľkým plusom je určite aj 4 000 mAh batéria, vďaka čomu, ako sme už spomínali na začiatku, vyrdží telefón pri bežnom používaní dva dni. Preto sa aj pri hraní hier alebo pri využívaní viacerých aplikácií súčasne nemusíte neustále pozerať na ukazovateľ batérie.

Pre toho, komu neprekáža väčší displej v kovovom tele, je Lenovo K6 Note určite vhodnou voľbou. Obľúbencov si nájde v každej kategórii, či už pri hraní hier alebo pri prezeraní viacerých stránok/sociálnych sietí. Navyše si tento smart­fón môžete kúpiť k programu O2 Dáta ešte výhodnejšie.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Čudné, bizarné, prekvapivé, ale geniálne: 7 originálnych nápadov, ktoré môžu zmeniť svet k lepšiemu

Nápady, ktoré nám pomôžu vytvoriť udržateľnú budúcnosť, sú v súčasnosti potrebné viac ako kedykoľvek predtým. Aj zdanlivo jednoduché myšlienky môžu zmeniť svet k lepšiemu.

Mnoho ľudí má nápady, ktoré môžu svetu naozaj pomôcť, no chýba im podpora. Práve preto vznikla medzinárodná súťaž Chivas VENTURE. Podnikatelia z celého sveta v rámci nej prezentujú svoje podnikateľské aktivity, prostredníctvom ktorých riešia enviromentálne či sociálne problémy. Súťažiaci môžu v súťaži získať podiel z 1 milióna amerických dolárov a osobný koučing.

Do súťaže sa môžu prihlásiť aj slovenské firmy. Stačí, ak vyplnia online prihlášku.

Kým nájdete odvahu prihlásiť sa, pozrite si zatiaľ niektoré šikovné nápady, ktoré na súťaži v minulosti prezentovali podnikatelia z rôznych krajín. Viac nápadov, ktoré menia svet, nájdete na tomto odkaze.

Využívanie kravského hnoja v udržateľnej móde

Intenzívnym chovom hovädzieho dobytka v mnohých krajinách vzniká problém, ako sa zbaviť príliš veľkého množstva hnoja. Ako organické hnojivo je využiteľná iba časť. Zvyšok predstavuje živočíšny odpad, ktorý je potrebné nejakým spôsobom spracovať, aby neznečisťoval podzemné vody či ovzdušie.

Na jedno z možných riešení tohto problému prišla holandská spoločnosť Mestic. Z hmoty dokážu extrahovať celulózu a z nej vyrobiť rôzne ďalšie materiály, ktoré nahradia bežný textil, plast či papier. Svoju metódu si nechali patentovať.

Nahradenie proteínov v strave múkou z cvrčkov

Živočíšna bielkovina v mnohých ohľadoch predčí tu rastlinnú. Chov zvierat je však často spojený s ich utrpením a zároveň je pomerne neekologický, napríklad 1 kg hovädzieho mäsa má na emisie podobný dopad ako 250 km jazda autom.

Česká firma SENS však ponúka zaujímavé riešenie, ako získať živočíšnu bielkovinu bez trápenia zvierat a zároveň pri oveľa menších nárokoch na životné prostredie. Vyrába proteínové tyčinky z hmyzu, presnejšie z cvrčkov. Nahradením hovädzieho cvrčkami doposiaľ ušetrila približne 2 000 t krmiva, 700 000 l vody a skleníkové plyny zodpovedajúce jazde autom okolo celého sveta.

Invalidné vozíky prerobené na elektrické trojkolky

Na svete sú milióny užívateľov invalidných vozíkov, ktorí dennodenne zápasia so zničenými chodníkmi či s nezrovnalosťami v teréne. Aj zdanlivé triviálnosti ako piesok či tráva môžu byť prekážkou, pre ktorú musí vozíčkar hľadať náhradné trasy.

brazílskej firme Livre si povedali, že ľudom odkázaným na vozíček skúsia spríjemniť neľahký život a vnesú im doň viac slobody a sebavedomia. Začali preto s výrobou špeciálnych terénnych vozíkov na troch kolesách poháňaných elektrinou. Trojkolky neslúžia ich majiteľom len ako riešenie ich problému, ale zároveň pre nich predstavujú určitý životný štýl a prinášajú novú komunitu priateľov.

Poznáte niekoho, kto má firmu prospešnú pre spoločnosť? Zazdieľajte mu tento článok.

Výroba tenisiek z odpadkov

Tenisky Xinca vyzerajú ako úplne bežná obuv, v porovnaní si konkurenčnými značkami majú ale jednu zvláštnosť – sú celé z odpadu. Na ich výrobu sa používajú staré pneumatiky a textílie vyvezené na skládku.

Nielenže sa tak nemusí likvidovať guma, ktorá pri spaľovaní uvoľňuje do ovzdušia množstvo škodlivín, obchádza sa tak aj potreba využívať vzácne prírodné zdroje. Argentínska spoločnosť Xinca zároveň zamestnáva bývalých väzňov, čím im pomáha uplatniť sa na trhu práce a zaradiť sa do normálneho života.

Vysádzanie umelých stromov, ktoré čistia vzduch

Nemecká spoločnosť Green City Solutions vyvinula „umelý strom“. Ide o vertikálnu plošinu porastenú rastlinami podobnými machu, ktorá v kombinácii s rôznymi technológiami filtruje prach z ulice, oxidy dusíka a oxid uhličitý. Panel z rastlín takto dokáže nahradiť až 275 mestských stromov,pričom zaberá o 99 % priestoru menej.

Konštrukcia obsahuje snímače, ktoré zhromažďujú enviromentálne a klimatické údaje, kontrolujú a regulujú jednotku a zabezpečujú prežitie rastlín. Vďaka solárnym panelom a systémom na zadržiavanie dažďovej vody zariadenie vyžaduje len niekoľko hodín údržby ročne.

Pomáhanie ľuďom bez domova pomocou kávy

Bezdomovectvo je vážnym problémom najmä veľkých miest. Napríklad v Londýne žije podľa štatistík až 4 000 ľudí, ktorí každý deň prespávajú na ulici. Londýnska firma Change Please si preto povedala, že skúsi pre týchto ľudí doslova uvariť lepšiu budúcnosť a to prostredníctvom kávy.

Ľuďom bez domova ponúka možnosť rekvalifikovať sa na baristov a poskytuje im tak prácu. Počas prvých 10 dní im pomôže nájsť bývanie a vyplatí im slušný plat. Firma všetky zisky opäť investuje do ďalšej pomoci. Okrem toho svoje podnikanie prevádzkuje trvalo udržateľným spôsobom. Všetky poháre sú recyklovateľné a káva pochádza z fariem, ktoré podporujú miestne komunity. Káva tak nielenže dobre chutí, ale dobro aj šíri.

Spolupráca s včelami na čistení životného prostredia

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zomiera každý rok 12,6 milióna ľudí v dôsledku toho, že žije alebo pracuje v nezdravom prostredí. To znamená, že jedno zo štyroch úmrtí vo svete súvisí so znečistením.

Spoločnosť Beeodiversity z Belgicka pomáha firmám a miestnym autoritám odhaľovať pôvod znečistenia v ich oblasti a vypracováva konkrétne odporúčania na zlepšenie. Na túto činnosť zamestnáva aj veľmi netradičnú skupinku zamestnancov – včely. Včelie robotnice usilovne zbierajú vzorky z miliárd kvetov, ktoré sa následne dôkladne analyzujú. Na základe výsledkov sa môže nariadiť napríklad špeciálne vysádzanie semien alebo zníženie spotreby pesticídov v určitých oblastiach.

Je váš nápad lepší? Prihláste sa do súťaže Chivas VENTURE

Určite sa aj u nás na Slovensku nájde veľa ľudí s nápadmi, ktoré môžu pomôcť svetu. Ak máte pocit, že je to práve ten váš, medzinárodná súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Ak vaše podnikanie pomáha ľuďom alebo životnému prostrediu, prihláste sa do 31. októbra 2018 a získajte podiel z finančného balíka vo výške 1 milión amerických dolárov a koučing od svetových mentorov.

Formulár na prihlásenie, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete na tomto mieste: https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply


Predobjednajte si nový Huawei Mate 20 Pro. Na prvých 200 záujemcov čakajú 2 hodnotné darčeky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové