LG G6: Špička na mobilnom trhu

Nový top model od LG upúšťa od experimentov.

V prípade predchádzajúcich modelov LG skúšalo zaujať rôznymi novinkami, ktoré nie vždy vyšli podľa predstáv. Koncept rôznych modulov pri LG G5 už preto v prípade tejto novinky nečakajte. Aj keď LG G6 už neexperimentuje, rozhodne má čo ponúknuť.

Elegantná konštrukcia bez kompromisov

Už na prvý pohľad dáva G6 najavo, že patrí medzi špičku na mobilnom trhu. Elegantná celokovová konštrukcia so zaoblenými okrajmi, displej pokrývajúci takmer celú čelnú stranu či dve šošovky fotoaparátu na zadnej strane vás nenechajú na pochybách. Zariadenie je ergonomicky dokonale zvládnuté a ak smartfón držíte v rukách často, určite to oceníte. Poteší aj odolnosťou voči vode a prachu.

Na celom zariadení nájdete len dve vyčnievajúce tlačidlá pre ovládanie hlasitosti. Funkciu vypnutia a zapnutia, podobne ako v predchádzajúcom modeli, nájdete schovanú pod snímačom odtlačkov prstov na zadnej strane.

Toto veľmi praktické riešenie oceníte, ak potrebujete narýchlo skontrolovať notifikácie, keďže na jednom mieste obrazovku rozsvietite, aj zhasnete. A pre rozsvietenie je tu stále možnosť jednoducho po displeji poklepať.

Výkon ukrytý pod kovovým telom

Pri bežnom používaní aplikácii, hraní hier i pri zaťažení prácou vás LG nemôže sklamať. Siahlo po overenej kvalite a dodal G6 pod kryt procesor Qualcomm Snapdragon 821 s taktom 2,35 GHz a grafickou kartou Adreno 530.

Táto vyladená kombinácia vám poskytne skutočný zážitok v akejkoľvek situácii. Telefón má aj dostatok miesta pre vaše dáta v podobe 4 GB operačnej pamäte a 32 GB vnútorného priestoru

Zvládne aj zopár filmov, solídne množstvo hudobných playlistov, pracovných dokumentov a fotiek. A ak by to nestačilo, môžete počítať s rozšírením vďaka micro SD karte.

Unikátny dvojitý fotoaparát

Zadný fotoaparát ponúka dve šošovky. Klasickú a širokouhlú. Výnimočná je najmä širokouhlá šošovka so 125° objektívom, ktorá zaujme každého, komu smartfón slúži primárne ako fotoaparát. Obe sú s maximálnym rozlíšením 13 megapixelov, pri pomere strán 4:3 a sú vybavené stabilizáciou obrazu. Vďaka tomu spravíte pekné detailné fotky bez kompromisov a bude len na vás, ktorý zo záberov si vyberiete. Aktívne budú vždy oba.

Celkovo vám poskytne nový zážitok z fotenia, čo vo výsledku prinesie jedinečné zábery, na ktoré sa jednoducho zmestí oveľa viac.

Displej aký sa nevidí

Spomínaným prekvapením je predovšetkým displej. 5,7 palcov a rozlíšenie 1440 x 2880 pixelov predstavujú nádherný obraz, ktorému je ťažko niečo vytknúť. Zaujme tiež zaoblenými rohmi samotného displeja a netradičným pomerom 18:9, ktorý oceníte hlavne pri pozeraní filmov. Farby na displeji sú realistické a určite zaujmú aj výborné pozorovacie uhly.

Poteší aj funkcia Always On. S ňou aj pri vypnutom displeji máte k dispozícii náhľad na základné údaje – čas, úroveň batérie, či notifikácie. Táto funkcia trochu uberie z výdrže a ak počítate s tým, že smartfón by mal vydržať dva dni bez nabíjania, radšej ju vypnite.

Výdrž bez zaváhania

Samotná batéria s objemom 3300 mAh možno nie je najväčšia na trhu, ale v kombinácii s vyladeným Androidom 7.0 bez zaváhania vydrží celý deň. Aj pri náročnom používaní sa teda nemusíte obávať, že sa smartfón vybije. Samotné nabíjanie je pritom veľmi nenáročné. Vďaka technológii Quick Charge 3.0 sa smartfón dostane na 50 % batérie za približne 30 minút.

LG G6 prakticky nemá vyslovene slabé stránky a nájdete v ňom veľa tých silných. Ak hľadáte výborný smartfón pre náročné, každodenné používanie, je pre vás ideálnou voľbou.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vďaka týmto tipom ušetríte pri cestovaní stovky eur

Možností, ako na cestách ušetriť, je hneď niekoľko. Najviac vždy zhltne samotná cesta a ubytovanie. Stačí však poznať zopár trikov a cestu či nocľah máte v rovnakom štandarde za menej peňazí.

Možností, ako na cestách ušetriť, je hneď niekoľko. Najviac vždy zhltne samotná cesta a ubytovanie. Stačí však poznať zopár trikov a cestu či nocľah máte v rovnakom štandarde za menej peňazí.

Využite správne letenkové vyhľadávače

Ak chcete nájsť skutočne dobrú cenu letenky, použite viacero vyhľadávačov leteniek a vyberte si ten správny. Pre Európu je skvelý azair.cz, po svete kombinujte pelikan.sk, skyscanner.com, kayak.com. Nekupujte hneď prvú letenku, na ktorú narazíte. Často po chvíľke hľadania objavíte lepšiu.

Buďte flexibilní v termínoch

Nájsť letenku v presne zadanom termíne väčšinou nie je problém, ale často sa tým pripravíte o možnosť mať lepšiu cenu. Pritom vo vyhľadávači stačí pri termínoch len zaškrtnúť políčko, ktoré vám vyhľadá odlety rozmedzí ± 3 dní. Odrazu máte oveľa väčšiu šancu naraziť na prijateľnú cenu. Čím flexibilnejší budete, tým lacnejšia môže byť letenka. Neobmedzujte sa na jedno miesto odletu či na konkrétne letisko. Skúste okrem Bratislavy hľadať letenky z Viedne, Budapešti alebo z Poľska. Na dlhších letoch často ušetríte.

Zdroj: Unsplash, Autor: rawphoto.com

Nastavte si strážneho psa

Neviete, kedy letenku kúpiť? Kupujte 6 až 8 týždňov vopred. Vo väčšine vyhľadávačov si môžete nastaviť upozornenie na pohyby cien sledovaných leteniek. Vyhľadávač vám tak bude posielať e-mail, hneď ako letenky zdražejú alebo zlacnejú.

Chystáte sa do zahraničia? Využite inteligentné cestovné poistenie od O2 Viac info.

Sledujte letenkové weby

Hľadanie lacných leteniek zaberie veľa času. Sledujte weby s akciovými letenkami, ktoré vám zabezpečia lacnú cestu do krajiny snov. Ak vysnívanú destináciu nemáte, o to lepšie. Cestujte tam, kde je to práve výhodné. Začnite na webových portáloch cestujlevne.com, akcniletenky.comfly4free.cz alebo sledujte skupiny s ponukami lacných leteniek a ubytovaní na Facebooku, napríklad Tour de Svet.

Skúste Airbnb

Zabudnite na klasické hotely. Cez Airbnb môžete nájsť ubytovanie po celom svete a bývať ako miestni – v izbe v byte hostiteľa, v samostatnom apartmáne alebo s partiou kamarátov v krásnej vile s bazénom a stále v porovnaní s hotelom ušetríte. Preferujete predsa len „tradičné“ bývanie v hoteli či v penzióne? Tak potom hľadajte na booking.com alebo hotels.com, ak potrebujete prehľadné porovnanie cien hotelov využite službu trivago.com.

Cestujte skoro bez peňazí vďaka couchsurfingu

Ten, koho baví spoznávať nových ľudí a učiť sa o miestnej kultúre, môže skúsiť couchsurfing – prespanie u nikoho na gauči zadarmo.  Pri couchsurfingu treba rešpektovať pravidlá miestnych, baviť sa s nimi, vymeniť si pár osobných skúseností a tiež niekedy skúsiť pozvať cestovateľov domov. Na oplátku získate nezabudnuteľné zážitky a možno aj priateľov na celý život.

Zdroj: Unsplash, Autor: Benjamin Combs

Jazdite mimo sezóny

Cena leteniek a ubytovania je najvyššia počas sezóny. Chcete sa pozrieť k Stredozemnému moru? Skúste si dovolenku zariadiť v septembri, keď väčšina turistov odíde. Nielenže ušetríte, ale vyhnete sa davom. Počasie je pritom stále pekné a more teplé.

Strážte niekomu psa, mačku alebo dom

Chcete vycestovať naozaj nadlho? Vďaka house sittingu môžete mať krásne bývanie sami pre seba a nezaplatiť ani korunu. Majitelia vás u seba nechajú bývať, keď potrebujú na dlhší čas odísť a hľadajú niekoho, kto sa im postará o domácich miláčikov, záhradu či o dom.

S cestovným poistením od O2 nemáte už žiadne starosti

Pri plánovaní výletov nezabúdajte na cestovné poistenie. Ak naň nemyslíte včas, môže vás výjsť poriadne draho. Využite preto inteligentné cestovné poistenie od O2, ktoré sa automaticky spustí a nemusíte už na nič myslieť pred dovolenkou. Viac informácií nájdete na našej webovej stránke.

Máte záujem o cestovné poistenie?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme.

Ďakujeme. Zavoláme vám.

Lifetech: Čo je nové