LG G6: Špička na mobilnom trhu

Nový top model od LG upúšťa od experimentov.

V prípade predchádzajúcich modelov LG skúšalo zaujať rôznymi novinkami, ktoré nie vždy vyšli podľa predstáv. Koncept rôznych modulov pri LG G5 už preto v prípade tejto novinky nečakajte. Aj keď LG G6 už neexperimentuje, rozhodne má čo ponúknuť.

Elegantná konštrukcia bez kompromisov

Už na prvý pohľad dáva G6 najavo, že patrí medzi špičku na mobilnom trhu. Elegantná celokovová konštrukcia so zaoblenými okrajmi, displej pokrývajúci takmer celú čelnú stranu či dve šošovky fotoaparátu na zadnej strane vás nenechajú na pochybách. Zariadenie je ergonomicky dokonale zvládnuté a ak smartfón držíte v rukách často, určite to oceníte. Poteší aj odolnosťou voči vode a prachu.

Na celom zariadení nájdete len dve vyčnievajúce tlačidlá pre ovládanie hlasitosti. Funkciu vypnutia a zapnutia, podobne ako v predchádzajúcom modeli, nájdete schovanú pod snímačom odtlačkov prstov na zadnej strane.

Toto veľmi praktické riešenie oceníte, ak potrebujete narýchlo skontrolovať notifikácie, keďže na jednom mieste obrazovku rozsvietite, aj zhasnete. A pre rozsvietenie je tu stále možnosť jednoducho po displeji poklepať.

Výkon ukrytý pod kovovým telom

Pri bežnom používaní aplikácii, hraní hier i pri zaťažení prácou vás LG nemôže sklamať. Siahlo po overenej kvalite a dodal G6 pod kryt procesor Qualcomm Snapdragon 821 s taktom 2,35 GHz a grafickou kartou Adreno 530.

Táto vyladená kombinácia vám poskytne skutočný zážitok v akejkoľvek situácii. Telefón má aj dostatok miesta pre vaše dáta v podobe 4 GB operačnej pamäte a 32 GB vnútorného priestoru

Zvládne aj zopár filmov, solídne množstvo hudobných playlistov, pracovných dokumentov a fotiek. A ak by to nestačilo, môžete počítať s rozšírením vďaka micro SD karte.

Unikátny dvojitý fotoaparát

Zadný fotoaparát ponúka dve šošovky. Klasickú a širokouhlú. Výnimočná je najmä širokouhlá šošovka so 125° objektívom, ktorá zaujme každého, komu smartfón slúži primárne ako fotoaparát. Obe sú s maximálnym rozlíšením 13 megapixelov, pri pomere strán 4:3 a sú vybavené stabilizáciou obrazu. Vďaka tomu spravíte pekné detailné fotky bez kompromisov a bude len na vás, ktorý zo záberov si vyberiete. Aktívne budú vždy oba.

Celkovo vám poskytne nový zážitok z fotenia, čo vo výsledku prinesie jedinečné zábery, na ktoré sa jednoducho zmestí oveľa viac.

Displej aký sa nevidí

Spomínaným prekvapením je predovšetkým displej. 5,7 palcov a rozlíšenie 1440 x 2880 pixelov predstavujú nádherný obraz, ktorému je ťažko niečo vytknúť. Zaujme tiež zaoblenými rohmi samotného displeja a netradičným pomerom 18:9, ktorý oceníte hlavne pri pozeraní filmov. Farby na displeji sú realistické a určite zaujmú aj výborné pozorovacie uhly.

Poteší aj funkcia Always On. S ňou aj pri vypnutom displeji máte k dispozícii náhľad na základné údaje – čas, úroveň batérie, či notifikácie. Táto funkcia trochu uberie z výdrže a ak počítate s tým, že smartfón by mal vydržať dva dni bez nabíjania, radšej ju vypnite.

Výdrž bez zaváhania

Samotná batéria s objemom 3300 mAh možno nie je najväčšia na trhu, ale v kombinácii s vyladeným Androidom 7.0 bez zaváhania vydrží celý deň. Aj pri náročnom používaní sa teda nemusíte obávať, že sa smartfón vybije. Samotné nabíjanie je pritom veľmi nenáročné. Vďaka technológii Quick Charge 3.0 sa smartfón dostane na 50 % batérie za približne 30 minút.

LG G6 prakticky nemá vyslovene slabé stránky a nájdete v ňom veľa tých silných. Ak hľadáte výborný smartfón pre náročné, každodenné používanie, je pre vás ideálnou voľbou.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte nápad, ktorý zmení svet? Prihláste ho a získajte podporu najlepších a podiel z 1 milióna dolárov

Svetové zviditeľnenie, finančná podpora, osobný koučing a množstvo nových priateľov medzi podnikateľmi zo sveta. To všetko sa dá získať v medzinárodnej súťaži Chivas VENTURE určenej inovatívnym podnikateľom.


Podnikáte? Takto si vyberiete ideálny smartfón s paušálom

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové