Máte radi zariadenia od Samsungu? Pozrite si, ako v našom hodnotení obstál Samsung Galaxy A6

Tento smartfón si získa všetkých fanúšikov fotenia a selfie.

Juhokórejský výrobca predstavil dva modely strednej triedy Samsung Galaxy A6 a A6+. Ide o Android smartfóny s oku lahodiacim dizajnom, so slušnou batériou a s vynikajúcim fotoaparátom. Prečo sa oplatí investovať práve do kompaktnejšej verzie Samsung Galaxy A6?

Elegancia kovu

Novinka A6 ma dostala svojím prepracovaným tenkým dizajnom. Elegantné kovové telo pôsobí pevne a spracovanie je kvalitné, ako sme už pri Samsungu zvyknutí. Na spodnej hrane zariadenia výrobca umiestnil microUSB port na nabíjanie, vedľa neho nájdete audiojack na svoje obľúbené slúchadlá.

Smartfón má slot na nanoSIM a zároveň dedikovaný slot na microSD kartu, ktorou môžete rozšíriť vnútornú pamäť s kapacitou 32 GB až o 256 GB.

Displej inšpirovaný vlajkovými loďami

Rovnako ako vlajkové lode má Samsung Galaxy A6 infinity displej s miniatúrnym rámčekom. Aj pomer strán čerpá inšpiráciu z najvyššej cenovej kategórie.

Na natiahnuté telo smartfónu s pomerom 18,5 : 9 si zvyknete prakticky okamžite. Vďaka technológii AMOLED displej vykresľuje nádherné a naozaj ostré farby.

Vyspelejší fotoaparát s viacerými filtrami

Aj keď Samsung osadil LED blesk na zadnú aj prednú stranu smartfónu, zaskočilo ma, že som ho skoro vôbec nepoužíval. Vďaka vyspelejšiemu hardvéru totiž zhotovíte skvelé ostré fotografie aj pri slabšom osvetlení.

Na výber máte hneď niekoľko filtrov vrátane HDR módu, vďaka ktorým budú vaše snímky ešte zaujímavejšie.

Viac možností odomknutia

Výrobca sa zrejme riadil heslom zabezpečenia nie je nikdy dosť, keďže Samsung Galaxy A6 ponúka hneď niekoľko spôsobov odomknutia. Okrem bežného PIN kódu, vzoru alebo hesla môžete použiť aj snímač odtlačkov prstov, ktorý pohodlne nahmatáte na zadnej strane pod fotoaparátom.

Tým najpohodlnejším spôsobom je však jednoznačne odomknutie tvárou, ktoré funguje spoľahlivo. Pri slabších svetelných podmienkach som však musel občas siahnuť po inom spôsobe.

Virtuálny asistent len pre vás

Ak patríte k ľuďom, ktorí ocenia, keď za nich niekto vyberie z množstva informácií zo sveta tie dôležité a roztriedi ich, virtuálny asistent Bixby je váš „človek“. Na základe vašich záujmov pre vás vytvorí personalizovaný news feed, kde nájdete všetky články, aplikácie a informácie, ktoré vás zaujímajú. Stačí len jedno potiahnutie prstom.

Zariadenie, ktoré zvládne držať krok

Batéria s kapacitou 3 000 mAh nie je síce najväčšia, no nezradila ma ani po jeden a pol dni používania, pričom som vy užíval všetku pripojiteľnosť od Bluetoothu cez NFC až po mobilné dáta a Wi-Fi. Ak sa dostanete do úzkych, podrží vás úsporný režim batérie. Obmedzí niektoré funkcie, no neujde vám žiaden dôležitý hovor ani žiadna správa.

Hodnotenie O2 Guru: Nový vietor v strednej triede

Novinka Samsung Galaxy A6 určite zaujme svojím tenkým kovovým telom a dizajnom, ktorý ocení takmer každý. Vďaka zdokonalenému fotoaparátu je určený pre všetkých nadšencov fotenia a selfie, pričom jeho výkon plne postačuje aj na náročnejšie aplikácie a hry.

Oslovil vás tento telefón? Rovnako ako všetky zariadenia z ponuky O2 ho môžete získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Ivan Štubniak, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Čudné, bizarné, prekvapivé, ale geniálne: 7 originálnych nápadov, ktoré môžu zmeniť svet k lepšiemu

Nápady, ktoré nám pomôžu vytvoriť udržateľnú budúcnosť, sú v súčasnosti potrebné viac ako kedykoľvek predtým. Aj zdanlivo jednoduché myšlienky môžu zmeniť svet k lepšiemu.

Mnoho ľudí má nápady, ktoré môžu svetu naozaj pomôcť, no chýba im podpora. Práve preto vznikla medzinárodná súťaž Chivas VENTURE. Podnikatelia z celého sveta v rámci nej prezentujú svoje podnikateľské aktivity, prostredníctvom ktorých riešia enviromentálne či sociálne problémy. Súťažiaci môžu v súťaži získať podiel z 1 milióna amerických dolárov a osobný koučing.

Do súťaže sa môžu prihlásiť aj slovenské firmy. Stačí, ak vyplnia online prihlášku.

Kým nájdete odvahu prihlásiť sa, pozrite si zatiaľ niektoré šikovné nápady, ktoré na súťaži v minulosti prezentovali podnikatelia z rôznych krajín. Viac nápadov, ktoré menia svet, nájdete na tomto odkaze.

Využívanie kravského hnoja v udržateľnej móde

Intenzívnym chovom hovädzieho dobytka v mnohých krajinách vzniká problém, ako sa zbaviť príliš veľkého množstva hnoja. Ako organické hnojivo je využiteľná iba časť. Zvyšok predstavuje živočíšny odpad, ktorý je potrebné nejakým spôsobom spracovať, aby neznečisťoval podzemné vody či ovzdušie.

Na jedno z možných riešení tohto problému prišla holandská spoločnosť Mestic. Z hmoty dokážu extrahovať celulózu a z nej vyrobiť rôzne ďalšie materiály, ktoré nahradia bežný textil, plast či papier. Svoju metódu si nechali patentovať.

Nahradenie proteínov v strave múkou z cvrčkov

Živočíšna bielkovina v mnohých ohľadoch predčí tu rastlinnú. Chov zvierat je však často spojený s ich utrpením a zároveň je pomerne neekologický, napríklad 1 kg hovädzieho mäsa má na emisie podobný dopad ako 250 km jazda autom.

Česká firma SENS však ponúka zaujímavé riešenie, ako získať živočíšnu bielkovinu bez trápenia zvierat a zároveň pri oveľa menších nárokoch na životné prostredie. Vyrába proteínové tyčinky z hmyzu, presnejšie z cvrčkov. Nahradením hovädzieho cvrčkami doposiaľ ušetrila približne 2 000 t krmiva, 700 000 l vody a skleníkové plyny zodpovedajúce jazde autom okolo celého sveta.

Invalidné vozíky prerobené na elektrické trojkolky

Na svete sú milióny užívateľov invalidných vozíkov, ktorí dennodenne zápasia so zničenými chodníkmi či s nezrovnalosťami v teréne. Aj zdanlivé triviálnosti ako piesok či tráva môžu byť prekážkou, pre ktorú musí vozíčkar hľadať náhradné trasy.

brazílskej firme Livre si povedali, že ľudom odkázaným na vozíček skúsia spríjemniť neľahký život a vnesú im doň viac slobody a sebavedomia. Začali preto s výrobou špeciálnych terénnych vozíkov na troch kolesách poháňaných elektrinou. Trojkolky neslúžia ich majiteľom len ako riešenie ich problému, ale zároveň pre nich predstavujú určitý životný štýl a prinášajú novú komunitu priateľov.

Poznáte niekoho, kto má firmu prospešnú pre spoločnosť? Zazdieľajte mu tento článok.

Výroba tenisiek z odpadkov

Tenisky Xinca vyzerajú ako úplne bežná obuv, v porovnaní si konkurenčnými značkami majú ale jednu zvláštnosť – sú celé z odpadu. Na ich výrobu sa používajú staré pneumatiky a textílie vyvezené na skládku.

Nielenže sa tak nemusí likvidovať guma, ktorá pri spaľovaní uvoľňuje do ovzdušia množstvo škodlivín, obchádza sa tak aj potreba využívať vzácne prírodné zdroje. Argentínska spoločnosť Xinca zároveň zamestnáva bývalých väzňov, čím im pomáha uplatniť sa na trhu práce a zaradiť sa do normálneho života.

Vysádzanie umelých stromov, ktoré čistia vzduch

Nemecká spoločnosť Green City Solutions vyvinula „umelý strom“. Ide o vertikálnu plošinu porastenú rastlinami podobnými machu, ktorá v kombinácii s rôznymi technológiami filtruje prach z ulice, oxidy dusíka a oxid uhličitý. Panel z rastlín takto dokáže nahradiť až 275 mestských stromov,pričom zaberá o 99 % priestoru menej.

Konštrukcia obsahuje snímače, ktoré zhromažďujú enviromentálne a klimatické údaje, kontrolujú a regulujú jednotku a zabezpečujú prežitie rastlín. Vďaka solárnym panelom a systémom na zadržiavanie dažďovej vody zariadenie vyžaduje len niekoľko hodín údržby ročne.

Pomáhanie ľuďom bez domova pomocou kávy

Bezdomovectvo je vážnym problémom najmä veľkých miest. Napríklad v Londýne žije podľa štatistík až 4 000 ľudí, ktorí každý deň prespávajú na ulici. Londýnska firma Change Please si preto povedala, že skúsi pre týchto ľudí doslova uvariť lepšiu budúcnosť a to prostredníctvom kávy.

Ľuďom bez domova ponúka možnosť rekvalifikovať sa na baristov a poskytuje im tak prácu. Počas prvých 10 dní im pomôže nájsť bývanie a vyplatí im slušný plat. Firma všetky zisky opäť investuje do ďalšej pomoci. Okrem toho svoje podnikanie prevádzkuje trvalo udržateľným spôsobom. Všetky poháre sú recyklovateľné a káva pochádza z fariem, ktoré podporujú miestne komunity. Káva tak nielenže dobre chutí, ale dobro aj šíri.

Spolupráca s včelami na čistení životného prostredia

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zomiera každý rok 12,6 milióna ľudí v dôsledku toho, že žije alebo pracuje v nezdravom prostredí. To znamená, že jedno zo štyroch úmrtí vo svete súvisí so znečistením.

Spoločnosť Beeodiversity z Belgicka pomáha firmám a miestnym autoritám odhaľovať pôvod znečistenia v ich oblasti a vypracováva konkrétne odporúčania na zlepšenie. Na túto činnosť zamestnáva aj veľmi netradičnú skupinku zamestnancov – včely. Včelie robotnice usilovne zbierajú vzorky z miliárd kvetov, ktoré sa následne dôkladne analyzujú. Na základe výsledkov sa môže nariadiť napríklad špeciálne vysádzanie semien alebo zníženie spotreby pesticídov v určitých oblastiach.

Je váš nápad lepší? Prihláste sa do súťaže Chivas VENTURE

Určite sa aj u nás na Slovensku nájde veľa ľudí s nápadmi, ktoré môžu pomôcť svetu. Ak máte pocit, že je to práve ten váš, medzinárodná súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Ak vaše podnikanie pomáha ľuďom alebo životnému prostrediu, prihláste sa do 31. októbra 2018 a získajte podiel z finančného balíka vo výške 1 milión amerických dolárov a koučing od svetových mentorov.

Formulár na prihlásenie, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete na tomto mieste: https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply


Predobjednajte si nový Huawei Mate 20 Pro. Na prvých 200 záujemcov čakajú 2 hodnotné darčeky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové