Máte radi zariadenia od Samsungu? Pozrite si, ako v našom hodnotení obstál Samsung Galaxy A6

Tento smartfón si získa všetkých fanúšikov fotenia a selfie.

Juhokórejský výrobca predstavil dva modely strednej triedy Samsung Galaxy A6 a A6+. Ide o Android smartfóny s oku lahodiacim dizajnom, so slušnou batériou a s vynikajúcim fotoaparátom. Prečo sa oplatí investovať práve do kompaktnejšej verzie Samsung Galaxy A6?

Elegancia kovu

Novinka A6 ma dostala svojím prepracovaným tenkým dizajnom. Elegantné kovové telo pôsobí pevne a spracovanie je kvalitné, ako sme už pri Samsungu zvyknutí. Na spodnej hrane zariadenia výrobca umiestnil microUSB port na nabíjanie, vedľa neho nájdete audiojack na svoje obľúbené slúchadlá.

Smartfón má slot na nanoSIM a zároveň dedikovaný slot na microSD kartu, ktorou môžete rozšíriť vnútornú pamäť s kapacitou 32 GB až o 256 GB.

Displej inšpirovaný vlajkovými loďami

Rovnako ako vlajkové lode má Samsung Galaxy A6 infinity displej s miniatúrnym rámčekom. Aj pomer strán čerpá inšpiráciu z najvyššej cenovej kategórie.

Na natiahnuté telo smartfónu s pomerom 18,5 : 9 si zvyknete prakticky okamžite. Vďaka technológii AMOLED displej vykresľuje nádherné a naozaj ostré farby.

Vyspelejší fotoaparát s viacerými filtrami

Aj keď Samsung osadil LED blesk na zadnú aj prednú stranu smartfónu, zaskočilo ma, že som ho skoro vôbec nepoužíval. Vďaka vyspelejšiemu hardvéru totiž zhotovíte skvelé ostré fotografie aj pri slabšom osvetlení.

Na výber máte hneď niekoľko filtrov vrátane HDR módu, vďaka ktorým budú vaše snímky ešte zaujímavejšie.

Viac možností odomknutia

Výrobca sa zrejme riadil heslom zabezpečenia nie je nikdy dosť, keďže Samsung Galaxy A6 ponúka hneď niekoľko spôsobov odomknutia. Okrem bežného PIN kódu, vzoru alebo hesla môžete použiť aj snímač odtlačkov prstov, ktorý pohodlne nahmatáte na zadnej strane pod fotoaparátom.

Tým najpohodlnejším spôsobom je však jednoznačne odomknutie tvárou, ktoré funguje spoľahlivo. Pri slabších svetelných podmienkach som však musel občas siahnuť po inom spôsobe.

Virtuálny asistent len pre vás

Ak patríte k ľuďom, ktorí ocenia, keď za nich niekto vyberie z množstva informácií zo sveta tie dôležité a roztriedi ich, virtuálny asistent Bixby je váš „človek“. Na základe vašich záujmov pre vás vytvorí personalizovaný news feed, kde nájdete všetky články, aplikácie a informácie, ktoré vás zaujímajú. Stačí len jedno potiahnutie prstom.

Zariadenie, ktoré zvládne držať krok

Batéria s kapacitou 3 000 mAh nie je síce najväčšia, no nezradila ma ani po jeden a pol dni používania, pričom som vy užíval všetku pripojiteľnosť od Bluetoothu cez NFC až po mobilné dáta a Wi-Fi. Ak sa dostanete do úzkych, podrží vás úsporný režim batérie. Obmedzí niektoré funkcie, no neujde vám žiaden dôležitý hovor ani žiadna správa.

Hodnotenie O2 Guru: Nový vietor v strednej triede

Novinka Samsung Galaxy A6 určite zaujme svojím tenkým kovovým telom a dizajnom, ktorý ocení takmer každý. Vďaka zdokonalenému fotoaparátu je určený pre všetkých nadšencov fotenia a selfie, pričom jeho výkon plne postačuje aj na náročnejšie aplikácie a hry.

Oslovil vás tento telefón? Rovnako ako všetky zariadenia z ponuky O2 ho môžete získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Ivan Štubniak, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Víkendové čítanie: Pozerajme sa aj na inakosť rovnakými očami

Hlásime sa k myšlienkam otvorenej spoločnosti, ale zabúdame na to, že slová nie sú činy. Koľkokrát sme sa zastali niektorej menšiny, snažili sa ju pochopiť a vypočuli si, čo potrebuje?

Svet je farebný. Je v ňom množstvo vecí, javov a odlišností, z ktorých si veľa umelcov, vedcov a otvorených ľudí berie inšpiráciu, no mnohí z nás inakosť často nedokážu prijať.

Byť iný nie je ľahké. Mať fyzický či mentálny hendikep, inú farbu pokožky, vyznávať inú vieru či kráčať ruka v ruke s človekom rovnakého pohlavia. Zamysleli sme sa niekedy nad tým? Možno nie. Prvé, čo nám často prebehne mysľou pri pohľade na niekoho „iného“, je to, aké je to odpudzujúce či neprípustné.

K úplnej tolerancii všetkého, čo sa vymyká „normálu“ stanovenému väčšinovou spoločnosťou, máme ešte ďaleko. Nie sme dostatočne vyspelí a pripravení prijať inakosť a považovať ju za našu súčasť, za súčasť spoločnosti, v ktorej spolu žijeme. Máme pred sebou dlhú cestu, a to nielen v otázkach homosexuality.

Toto víkendové vydanie Sódy sme sa rozhodli venovať inakosti a potrebe tolerancie, o ktorej sa v uliciach nášho hlavného mesta v týchto dňoch hovorí o čosi viac ako inokedyAby sa nám u nás dobre žilo, mali by sme sa všetci snažiť nielen o akceptáciu, ale aj o pochopenie všetkých skupín našej spoločnosti.

V tomto vydaní nájdete:

Psychologička Barbora Kuchárová: Chceme od ľudí, aby prijali inakosť, ale oni často nevedia prijať ani sami seba. Naša spoločnosť nie je vychovaná tak, aby na akúkoľvek inakosť nazerala rovnakými očami. Prečo je to tak a čo by sme s tým mohli urobiť? Na tieto a mnohé ďalšie otázky sme hľadali odpovede spolu s uznávanou psychologičkou.

Alex Vlčko: Čím je spoločnosť otvorenejšia, tým menej je izolácie. Marketingový manažér Alex žije na Slovensku so svojím brazílskym priateľom, v jeho rodnej krajine sú manželmi. Prečítajte si príbeh Alexa, ktorý hovorí o tom, s čím všetkým sa stretáva v bežnom živote a čo by inak orientovaným ľuďom u nás naozaj pomohlo.

„Mami, tati, som gay.“ Prečítajte si, ako sa rodičia vysporiadali s inou orientáciou svojich detí. Zdanlivo jednoduchej vete predchádzajú hodiny vnútornej dilemy, sebapoznania a presviedčania, že všetko bude fajn. A po jej vyslovení zase prichádza množstvo otázok rodičov. Každý z nich to zvláda inak, ôsmi nám porozprávali, ako sa s tým vyrovnali oni.

5 známych tvárí, ktorí bojujú za práva ľudí s inou orientáciou. Mienku v spoločnosti výrazným spôsobom ovplyvňujú nielen médiá, ale aj známe tváre, s ktorých názormi sa dokážu mnohí stotožniť. Vybrali sme pre vás päticu ľudí, ktorá sa snaží o zrovnoprávnenie LGBT ľudí.


Lifetech: Čo je nové