Máte radi zariadenia od Samsungu? Pozrite si, ako v našom hodnotení obstál Samsung Galaxy A6

Tento smartfón si získa všetkých fanúšikov fotenia a selfie.

Juhokórejský výrobca predstavil dva modely strednej triedy Samsung Galaxy A6 a A6+. Ide o Android smartfóny s oku lahodiacim dizajnom, so slušnou batériou a s vynikajúcim fotoaparátom. Prečo sa oplatí investovať práve do kompaktnejšej verzie Samsung Galaxy A6?

Elegancia kovu

Novinka A6 ma dostala svojím prepracovaným tenkým dizajnom. Elegantné kovové telo pôsobí pevne a spracovanie je kvalitné, ako sme už pri Samsungu zvyknutí. Na spodnej hrane zariadenia výrobca umiestnil microUSB port na nabíjanie, vedľa neho nájdete audiojack na svoje obľúbené slúchadlá.

Smartfón má slot na nanoSIM a zároveň dedikovaný slot na microSD kartu, ktorou môžete rozšíriť vnútornú pamäť s kapacitou 32 GB až o 256 GB.

Displej inšpirovaný vlajkovými loďami

Rovnako ako vlajkové lode má Samsung Galaxy A6 infinity displej s miniatúrnym rámčekom. Aj pomer strán čerpá inšpiráciu z najvyššej cenovej kategórie.

Na natiahnuté telo smartfónu s pomerom 18,5 : 9 si zvyknete prakticky okamžite. Vďaka technológii AMOLED displej vykresľuje nádherné a naozaj ostré farby.

Vyspelejší fotoaparát s viacerými filtrami

Aj keď Samsung osadil LED blesk na zadnú aj prednú stranu smartfónu, zaskočilo ma, že som ho skoro vôbec nepoužíval. Vďaka vyspelejšiemu hardvéru totiž zhotovíte skvelé ostré fotografie aj pri slabšom osvetlení.

Na výber máte hneď niekoľko filtrov vrátane HDR módu, vďaka ktorým budú vaše snímky ešte zaujímavejšie.

Viac možností odomknutia

Výrobca sa zrejme riadil heslom zabezpečenia nie je nikdy dosť, keďže Samsung Galaxy A6 ponúka hneď niekoľko spôsobov odomknutia. Okrem bežného PIN kódu, vzoru alebo hesla môžete použiť aj snímač odtlačkov prstov, ktorý pohodlne nahmatáte na zadnej strane pod fotoaparátom.

Tým najpohodlnejším spôsobom je však jednoznačne odomknutie tvárou, ktoré funguje spoľahlivo. Pri slabších svetelných podmienkach som však musel občas siahnuť po inom spôsobe.

Virtuálny asistent len pre vás

Ak patríte k ľuďom, ktorí ocenia, keď za nich niekto vyberie z množstva informácií zo sveta tie dôležité a roztriedi ich, virtuálny asistent Bixby je váš „človek“. Na základe vašich záujmov pre vás vytvorí personalizovaný news feed, kde nájdete všetky články, aplikácie a informácie, ktoré vás zaujímajú. Stačí len jedno potiahnutie prstom.

Zariadenie, ktoré zvládne držať krok

Batéria s kapacitou 3 000 mAh nie je síce najväčšia, no nezradila ma ani po jeden a pol dni používania, pričom som vy užíval všetku pripojiteľnosť od Bluetoothu cez NFC až po mobilné dáta a Wi-Fi. Ak sa dostanete do úzkych, podrží vás úsporný režim batérie. Obmedzí niektoré funkcie, no neujde vám žiaden dôležitý hovor ani žiadna správa.

Hodnotenie O2 Guru: Nový vietor v strednej triede

Novinka Samsung Galaxy A6 určite zaujme svojím tenkým kovovým telom a dizajnom, ktorý ocení takmer každý. Vďaka zdokonalenému fotoaparátu je určený pre všetkých nadšencov fotenia a selfie, pričom jeho výkon plne postačuje aj na náročnejšie aplikácie a hry.

Oslovil vás tento telefón? Rovnako ako všetky zariadenia z ponuky O2 ho môžete získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Ivan Štubniak, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

5 tipov na príjemnú rodinnú dovolenku

Chcete si užiť pekné chvíle so svojimi blízkymi a navštíviť niečo nové? Tieto miesta vás určite nesklamú.

Chcete si užiť príjemný čas so svojou rodinou a navštíviť pekné miesta ešte predtým, ako sa naplno rozbehne hlavná turistická sezóna? Vybrali sme pre vás 5 lokalít, kde sa budú dobre cítiť dospelí aj deti.

Podeľte sa o zážitky zo svojich ciest po Slovensku vďaka rýchlej 4G sieti od O2. Viac informácií

Modra

Vo vinohradníckom mestečku Modre si môžete užiť skvelú rodinnú dovolenku a cítiť sa ako v malom Toskánsku. Môžete sa tam priučiť aj základom hrnčiarstva a navštíviť pôvodnú fabriku, v ktorej slávnu modranskú keramiku vyrábali. Ak budete v tomto kraji, určite neobíďte novú rozhľadňu, ktorá sa nachádza na vrchu Veľká Homoľa.

Špania Dolina

Pôvabná dedinka ležiaca len 11 km od Banskej Bystrice v smere na Donovaly je mimoriadne populárna medzi chalupármi a predstavuje výborné miesto na únik od povinností. Niektoré domy, v ktorých sa môžete aj ubytovať, majú vyše 400 rokov a sú kultúrnymi pamiatkami.

V centre obce sa navyše nachádza známy banícky orloj. Zúčastniť sa tam môžete aj na kurze paličkovanej čipky, ktorá Španiu Dolinu preslávila. Táto obec je tiež dobrým východiskovým bodom na turistiku v Starohorských horách.

Kysucké Nové Mesto

Možno nepatrí medzi vyhľadávané dovolenkové destinácie, na Kysuciach však má ideálnu polohu na založenie základového tábora na vyrážanie za zážitkami. Priamo nad mestom je nová rozhľadňa Tábor, odkiaľ je pekný vyhľad na široké okolie. Na skok je dobre známa Terchová a Vrátna dolina, pre turisticky zdatnejších Jánošíkove diery či Veľký Rozsutec.

Ak máte chuť navštíviť väčšie mesto, „za rohom“ sa nachádza väčšia Žilina, autom ste do hodinky aj v susednom Poľsku. Svoju Dovolenku tam pritom môžete stráviť tiež v tradičnej drevenici.

Hrabovo a okolie

Dolina Hrabovo pri Ružomberku je celoročne jednou z najobľúbenejších oblastí na prežitie aktívnej dovolenky. Len pár minút od centra Ružomberka sa ocitnete v tichej doline Veľkej Fatry. Nájdete tam náučný chodník aj bikepark, môžete sa člnkovať a v lete si užiť aquazorbing a príjemnú letnú pláž.

Počas sezóny miestni rybári na brehu dokonca predávajú svoje úlovky a za poplatok si môžete rybu tiež vlastnoručne uloviť. Od leta 2015 má pre vás Hrabovo pripravenú aj najdlhšiu lanovú atrakciu na Slovensku.

Slnečné jazerá

Iba 25 km od Bratislavy, v Senci nájdete Slnečné jazerá, ktoré predstavujú skvelé miesto na strávenie voľných dní. Toto populárne miesto čoraz viac pripomína zahraničné dovolenkové destinácie. Je ideálne pre milovníkov kúpania a vodných športov, má však čo ponúknuť aj mimo hlavnej sezóny.

Ponuka ubytovacích služieb je tam naozaj bohatá, môžete sa napríklad ubytovať v bungalovoch, ktoré sú inšpirované Polynéziou.

Podeľte sa o svoje zážitky s blízkymi

Aby ste sa o svoje cestovateľské zážitky pri spoznávaní našej krajiny mohli podeliť so svojimi blízkymi, stavte na rýchly a spoľahlivý mobilný internet od O2, ktorý je vďaka 4G sieti dostupný už pre 96 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4g.


Lifetech: Čo je nové