Otestovali sme smartfón Honor 10, vlajkovú loď, ktorej kúpu neoľutujete

Bezchybná konštrukcia, kvalitné senzory, pekné fotky. Čo všetko toto zariadenie ponúka?

Značka Honor prišla na trh s novou vlajkovou loďou Honor 10, ktorá je dostupná aj v zaujímavom modrom zhotovení.

Bezchybná konštrukcia

Konštrukcia smartfónu Honor 10 je podobne ako v prípade vlajkových lodí iných značiek naozaj bezchybná. Hoci som sa na viacerých miestach dočítal, že pre zadnú sklenú časť sa telefón vyšmykuje z rúk, na základe svojich skúseností si dovolím oponovať.

Aj v prípade spotených dlaní sa mi držal dobre. Určite však odporúčam použiť zadné puzdro, a to aj z dôvodu vytŕčajúceho zadného fotoaparátu a ochrany šošoviek.

Prekvapením pre mňa bol pohľad na spodnú stranu zariadenia, kde sa zachoval klasický 3,5 mm jack na slúchadlá. Vedľa neho sa nachádza USB-C konektor, ktorý umožňuje rýchle nabíjanie pomocou pribalenej nabíjačky.

Za menší nedostatok považujem absenciu stereoreproduktorov. Sila zvuku zo spodného reproduktora je síce dostačujúca, ale hudobní fajnšmekri rozdiel určite započujú.

Kvalitné senzory

Honor 10 si vás získa senzormi na odtlačok prsta a na snímanie tváre, ktoré fungujú perfektne. Na bleskurýchle snímanie odtlačku prsta slúži ultrazvuková čítačka, ktorá zrýchľuje odomykanie aj v prípade mokrých rúk.

Druhou možnosťou odomknutia obrazovky je senzor na rozpoznanie tváre. Tu môžem len pokračovať v superlatívoch a dovolím si tvrdiť, že táto čítačka je ešte lepšia ako pri konkurenčnom smartfóne iPhone X.

Prehľadnosť a výkon

Po odomknutí privíta používateľa systém Android 8 s nadstavbou od výrobcu Honor. Nájdete tu viaceré predinštalované appky – rôzne pozadia a témy, tipy, ako smartfón využívať efektívne, niekoľko hier aj aplikácie tretích strán, ktoré však možno odinštalovať.

Systém teda nie je neprehľadný ani príliš zahltený zbytočnosťami a získal si ma svojou jednoduchosťou a čistotou. Keďže ide o najvyšší rad, môžete sa spoľahnúť na to najlepšie, čo je aktuálne na trhu – od najvýkonnejšieho procesora cez 4 GB RAM až po úložisko s kapacitou 64 alebo 128 GB. Pri výbere modelu pamätajte na to, že ho nemožno rozšíriť pamäťovou kartou. Keďže systém zaberie približne 10 GB, aj pamäť 64 GB je pre väčšinu používateľov postačujúca.

Pekné fotky, absentujúca stabilizácia obrazu

Ako je už zvykom, aj značka Honor využíva dva snímače – jeden farebný a jeden monochromatický. Model Honor 10 dopĺňa umelá inteligencia; rozpoznáva objekty a situácie, ktoré človek fotí. Následne automaticky nastaví parametre tak, aby bola výsledná snímka čo najlepšia. Takto nafotené zábery síce na mňa pôsobia príliš farebne, svojich priaznivcov si však táto funkcia určite nájde.

Fotky bez použitia umelej inteligencie sú naozaj pekné – jasné a ostré. Vybrať si môžete z viacerých režimov vrátane obľúbeného portrétu s rozmazaným pozadím.

Honor 10 umožňuje nakrúcať videá vo Full HD rozlíšení, zariadeniu však chýba jedna vec, a to stabilizácia obrazu. Jeho roztrasenie sa prejavuje najmä pri chôdzi.

Hodnotenie O2 Guru: Skvelá voľba aj napriek chybičkám krásy

Značka Honor sa vďaka vydarenému dizajnu, výborným parametrom a ešte lepšej cene postupne prediera na výslnie. Celkový dojem z okúzľujúceho smartfónu Honor 10, ktorý má všetky papierové predpoklady stať sa bestsellerom v triede vlajkových lodí, je veľmi pozitívny. Aj vzhľadom na priaznivú cenovku má zariadenie viac plusov ako mínusov a jeho kúpu určite nebudete ľutovať.


Zaujal vás tento smartfón? Rovnako ako všetky zariadenia z ponuky O2 ho môžete získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Martin Liptai, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte radi zariadenia od Samsungu? Pozrite si, ako v našom hodnotení obstál Samsung Galaxy A6

Tento smartfón si získa všetkých fanúšikov fotenia a selfie.

Juhokórejský výrobca predstavil dva modely strednej triedy Samsung Galaxy A6 a A6+. Ide o Android smartfóny s oku lahodiacim dizajnom, so slušnou batériou a s vynikajúcim fotoaparátom. Prečo sa oplatí investovať práve do kompaktnejšej verzie Samsung Galaxy A6?

Elegancia kovu

Novinka A6 ma dostala svojím prepracovaným tenkým dizajnom. Elegantné kovové telo pôsobí pevne a spracovanie je kvalitné, ako sme už pri Samsungu zvyknutí. Na spodnej hrane zariadenia výrobca umiestnil microUSB port na nabíjanie, vedľa neho nájdete audiojack na svoje obľúbené slúchadlá.

Smartfón má slot na nanoSIM a zároveň dedikovaný slot na microSD kartu, ktorou môžete rozšíriť vnútornú pamäť s kapacitou 32 GB až o 256 GB.

Displej inšpirovaný vlajkovými loďami

Rovnako ako vlajkové lode má Samsung Galaxy A6 infinity displej s miniatúrnym rámčekom. Aj pomer strán čerpá inšpiráciu z najvyššej cenovej kategórie.

Na natiahnuté telo smartfónu s pomerom 18,5 : 9 si zvyknete prakticky okamžite. Vďaka technológii AMOLED displej vykresľuje nádherné a naozaj ostré farby.

Vyspelejší fotoaparát s viacerými filtrami

Aj keď Samsung osadil LED blesk na zadnú aj prednú stranu smartfónu, zaskočilo ma, že som ho skoro vôbec nepoužíval. Vďaka vyspelejšiemu hardvéru totiž zhotovíte skvelé ostré fotografie aj pri slabšom osvetlení.

Na výber máte hneď niekoľko filtrov vrátane HDR módu, vďaka ktorým budú vaše snímky ešte zaujímavejšie.

Viac možností odomknutia

Výrobca sa zrejme riadil heslom zabezpečenia nie je nikdy dosť, keďže Samsung Galaxy A6 ponúka hneď niekoľko spôsobov odomknutia. Okrem bežného PIN kódu, vzoru alebo hesla môžete použiť aj snímač odtlačkov prstov, ktorý pohodlne nahmatáte na zadnej strane pod fotoaparátom.

Tým najpohodlnejším spôsobom je však jednoznačne odomknutie tvárou, ktoré funguje spoľahlivo. Pri slabších svetelných podmienkach som však musel občas siahnuť po inom spôsobe.

Virtuálny asistent len pre vás

Ak patríte k ľuďom, ktorí ocenia, keď za nich niekto vyberie z množstva informácií zo sveta tie dôležité a roztriedi ich, virtuálny asistent Bixby je váš „človek“. Na základe vašich záujmov pre vás vytvorí personalizovaný news feed, kde nájdete všetky články, aplikácie a informácie, ktoré vás zaujímajú. Stačí len jedno potiahnutie prstom.

Zariadenie, ktoré zvládne držať krok

Batéria s kapacitou 3 000 mAh nie je síce najväčšia, no nezradila ma ani po jeden a pol dni používania, pričom som vy užíval všetku pripojiteľnosť od Bluetoothu cez NFC až po mobilné dáta a Wi-Fi. Ak sa dostanete do úzkych, podrží vás úsporný režim batérie. Obmedzí niektoré funkcie, no neujde vám žiaden dôležitý hovor ani žiadna správa.

Hodnotenie O2 Guru: Nový vietor v strednej triede

Novinka Samsung Galaxy A6 určite zaujme svojím tenkým kovovým telom a dizajnom, ktorý ocení takmer každý. Vďaka zdokonalenému fotoaparátu je určený pre všetkých nadšencov fotenia a selfie, pričom jeho výkon plne postačuje aj na náročnejšie aplikácie a hry.

Oslovil vás tento telefón? Rovnako ako všetky zariadenia z ponuky O2 ho môžete získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Ivan Štubniak, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac