Samsung Galaxy A3 (2017): Navonok krásavec, z vnútra poctivý pracant

Elegancia a štýlový dizajn, masívna konštrukcia, výkon.

Elegancia a štýlový dizajn, masívna konštrukcia, výkon. Aj taká je novinka od spoločnosti Samsung, ktorá nám už roky ponúka osvedčenú kvalitu. Mobilný telefón strednej cenovej kategórie Samsung Galaxy A3 (2017) je spoľahlivý spoločník, ktorého nepustíte z rúk.

Potešenie pre oko

Už po rozbalení vás na prvý pohľad zaujme elegantný dizajn, ktorý je podobný vlajkovej lodi Samung Galaxy S7. Plastové telo s kovovým rámom a farebne živým displejom poteší eleganciou, ale nie je to žiadna krehká kvetinka, o čom svedčí pevná konštrukcia.

S rozmerom 135,4 x 66,2 x 7,9 milimetra sadne pohodlne do ruky, tašky, prípadne do vrecka. S displejom o veľkosti 4,7 palca môžete zariadenie využívať na surfovania po internete, hranie hier či pozeranie videí.

Typ displeja super AMOLED s rozlíšením 1280 x 720 pixelov navyše ušetrí energiu a zaručí vynikajúci kontrast. Vďaka funkcii Always ON sa na zhasnutom displeji zobrazuje aktuálny dátum, čas, stav batérie a zmeškané notifikácie.

V mobilnom telefóne je vstavaná (nevyberateľná) Li-lon batéria s kapacitou 2350 mAh, Pri bežnom používaní telefón vydrží nabitý jeden deň. S certifikátom IP68 sa navyše nemusíte obávať kontaktu s vodou a prachom.

Zachytí každý moment

Zadný 13-megapixelový fotoaparát s LED bleskom a predný 8-megapixelový fotoaparát prinesie ostré fotografie s realistickými farbami.

Fotoaparát ponúka množstvo filtrov a funkcie panoráma, PRO, sériové snímanie, HDR (sýte farby), noc, a pre tých, ktorí sa radi na sociálnych sieťach pochvália fotkou jedla poteší funkcia jedlo, vďaka ktorej je fotografia automaticky upravená a vyzerá umelecky.

Nechýba automatické zaostrovanie, no nevýhodou je absencia optickej stabilizácie, preto je potrebné mať pri zachytávaní tých najlepších snímok pevnú ruku. Kamera nahráva videá vo full HD rozlíšení s 30 FPS (30 snímok za sekundu).

Z každého rožka, dostatočná troška

Samsung Galaxy A3(2017) je poháňaný 8-jadrovým procesorom Exynos s taktom 1,6 GHz. V spolupráci s 2 GB operačnej pamäte (RAM) tak predstavuje výkon, ktorý oceníte pri hraní hier.

Vašu trpezlivosť nebude skúšať ani pri otváraní aplikácií a pri práci s nimi. Internú pamäť s kapacitou 16 GB si môžete externe zvýšiť až na 256 GB vďaka slotu na SD kartu. Tak budete mať dostatok priestoru na plnohodnotné využívanie všetkého, čo tento model ponúka.

Pokiaľ ide o napájanie, model A3 (2017) má USB-C 3.0 konektor. Vďaka jeho tvaru zapojíte kábel do telefónu hociktorou stranou, bez otáčania. Tento typ pomaly ale isto nahrádza súčasný Mikro USB konektor.

NFC, Wi-fi, Bluetooth, GPS a kompatibilita s pripojením do HSDPA, HSUPA a LTE taktiež nechýbajú. Nový model A3 ponúka operačný systém Android 6.0 (Marshmallow).

Bezpečnosť prvoradá

Okrem štandardného zabezpečenia vzorom, PIN kódom a heslom, má A3 zabudovaný aj senzor na čítanie odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza na prednej strane telefónu.

Jediné negatívum je, že senzor pri prvom nastavovaní neprečíta odtlačok prsta na prvý krát, preto je potrebné si pripraviť dávku trpezlivosti.

V menu telefónu nájdete aj Zabezpečený priečinok, ktorý chráni súkromný obsah pred zvedavými pohľadmi aj vtedy, ak je mobilný telefón odomknutý. Prístup k súkromným fotografiám, pripomienkam a aplikáciám umožňuje táto funkcia iba vám.

Samsung Galaxy A3 (2017) ponúka dostatočný výkon zabalený v štýlovom tele. Vďaka dostupnej cene si ho môžete dovoliť a pritom nemusíte siahať na dno rozpočtu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Múdri, prísni aj komickí. Pamätáte si týchto ikonických učiteľov z filmových klasík?

Učitelia a učiteľky sú odjakživa aj veľmi vďačnými objektami filmov. Pamätáte si ešte na týchto ikonických filmových učiteľov?

Celé detstvo a pubertu nám vtĺkali do hláv vedomosti aj rady do života. Učitelia sú spolu s rodičmi osobami, ktoré nás v mladom veku najviac formujú. Určite máte vo svojom živote aj vy nejakého pedagóga, ktorý vás v živote výrazne ovplyvnil, a ktorého si vážite.

1. Obecná škola – Igor Hnízdo

“Jmenuji se Igor Hnízdo.” Kto by si nepamätal Jana Třísku ako prísneho učiteľa zo známeho českého filmu? Tragikomická postava určite nepredstavuje dokonalého učiteľa, no jeho výzor a tresknutie do tabule si pamätá asi každý.

2. Albus Dumbledore – Harry Potter

Čarodejnícka škola v Rokforte mala mnoho zaujímavých postavičiek učiteľov. Najinšpiratívnejším a najmúdrejším bol jednoznačne riaditeľ Dumbledore. Jeho výrok: “Nezáleží na tom, kde sa narodíš, ale kto z teba vyrastie,” má v pamäti vyrytý asi každý fanúšik kníh a filmov o Harrym Potterovi.

3. John Keating – Spoločnosť mŕtvych básnikov

Za postavu učiteľa angličtiny na chlapčenskej akadémii bol Robin Williams nominovaný na Oscara. John Keating je príkladom obľúbeného netradičného učiteľa, ktorý vyučuje svojským spôsobom, ale dokáže svojim študentom dať oveľa viac, než by sa dočítali v učebniciach, a tým si získa ich rešpekt.

4. Profesor Karda – Sněženky a machři

Okrem komických scén rebelujúcich stredoškolákov nám v pamäti utkvel najmä prísny, no spravodlivý profesor Karda v podaní Radka Brzobohatého musel dávať pozor nielen na chlapcov, ktorí sa silou mocou snažili dostať k alkoholu, ale aj o dcéru Mariku.

5. Mr. Miyagi – Karate kid

Obľúbeným filmovým učiteľom detstva mnohých z nás je tak trochu netypický učiteľ – majster japonského bojového umenia. Miyagi vo filme Karate kid nenaučil Dannyho iba karate, ale zmenil aj jeho prístup k životu. Jedna z jeho múdrostí znie: “Je v poriadku, ak prehráš so súperom, ale nesmieš prehrať so strachom.”

6.  Profesor Rabiška – Cesta do hlubin študákovy duše

Film Martina Friča má dnes už takmer 80 rokov, no patrí k najslávenjším československým filmom zo školského prostredia. Nezabudnuteľná je postava profesora a kronikára gymnázia Rabišku, ktorý zbiera kuriózne predmety zabavené študentom počas vyučovania. Práve on však mladšieho kolegu Matulku naučí, že študent má nielen dušu, ale aj srdce.

7. Profesor Hrbolek – Marečku podejte mi pero

Z filmu o otcovi a synovi, ktorí študujú na večernej priemyslovke si pamätáme najmä profesora Hrbolka, ktorý je autorom výroku, ktorý je zároveň názvom filmu. Profesor češtiny je dôchodca, ktorému sedí prívlastok “stará škola” a každý z nás v ňom nájde kúsok z niektorého svojho učiteľa.

8. Dewey Finn – Škola rocku

Bláznivý film o tom, ako sa zo svojrázneho gitaristu rockovej kapely náhodou stane učiteľ. Dewey Finn v podaní Jacka Blacka ukazuje, že aj človek bez učiteľského vzdelania dokáže deti motivovať, inšpirovať a naučiť tomu, čo sám vie najlepšie, teda hudbe.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové