Samsung Galaxy A5: Prémiový dizajn za prijateľnú cenu

Trieda A (2016) od spoločnosti Samsung sa vybrala cestou kovu a skla. Vieme si užiť toto spojenie naplno?

Minulý rok sa spoločnosť Samsung rozhodla predstaviť svoju A triedu na rok 2016, kde sa zamerala hlavne na prémiovú kombináciu kovu a skla. Vďaka týmto dvom materiálom vyzerajú telefóny krajšie a elegantnejšie. Okrem toho sú väčšie aj výkonnejšie. Z dizajnovej stránky nám trieda A (2016) pripomína známu Galaxy S6.

Poďme sa preto pozrieť detailnejšie na tento smartfón, ktorý láka už od prvého pohľadu.

Dokonalé spracovanie

Už na prvý pohľad vidieť unikátnu prácu výrobcu. Telefón s rozmermi 144,8 x 71 x 7,3 mm padne vynikajúco do ruky, vďaka zadnému sklu sa príjemne drží a po pár minútach si naň zvykneme. Výrobca si dal záležať aj na tom, aby tlačidlá po bokoch sadli presne na mieru.

Preto pri zapínaní telefónu alebo pri ovládaní hlasitosti nebolo potrebné behať hore-dolu po telefóne. Tlačidlá z telefónu nevytŕčajú a sú doň jemne zasunuté. Ak ste však mali predtým ľahší smartfón, budete si musieť na väčšiu váhu zvyknúť. Pretože 155 gramov už človek cíti trochu viac, ale je to len otázka zvyku.

Nová A5 (2016) má snímač odtlačkov prstov, čo je určite jednou z výhod tohto smartfónu. Navyše neslúži len na odomykanie samotného telefónu, ale aj na otvorenie/prihlásenie na webové stránky. Netreba chodiť hore-dolu po snímači, stačí jemne priložiť prst. Na zadnej strane nájdeme štandardne 13-megapixelový
fotoaparát.

Jasnejší ako kedykoľvek predtým

Po zapnutí telefónu nás doslova ožiari jasný Full HD SuperAMOLED displej s krásnymi farbami s rozlíšením 1 090 x 1 920. Na displeji bolo aj pri priamom svetle všetko jasne a zreteľne vidieť. Na tomto si spoločnosť Samsung dáva jednoducho stále záležať.

Krásne zhotovenie dopĺňa aj nadstavba TouchWiz, vďaka čomu je používanie tohto smartfónu zážitok. Aj vďaka samotnej nadstavbe zariadenie reagovalo veľmi rýchlo a efektívne.

Telefón poháňa 8 jadier pri frekvencii 1,6 GHz. Na využívanie bežných, ale aj náročnejších aplikácií to bohato stačí, rovnako ako pamäť RAM s veľkosťou 2 GB. O chod telefónu sa stará 2 900 mAh batéria, vďaka čomu ho nemusíme tak často nabíjať.

Navyše má tzv. rýchlonabíjanie, takže o pár minút môžete s telefónom znova pracovať. Ak si chceme tento smartfón užiť, potrebujeme nano SIM kartu. Ak ju nemáme, nič sa nedeje, v predajni O2 rozmery SIM karty bezplatne upravíme.

Vnútorná pamäť telefónu je 16 GB, no výrobca myslel aj na toto a samotnú pamäť je možné rozšíriť kartou až do 128 GB. To sa určite hodí pri nakrúcaní videí.

Kvalitný fotoaparát nesklamal pri fotografovaní za rôznych svetelných podmienok, rovnako ani pri videách, ktoré môžeme nakrúcať vo Full HD rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu. Predný selfie fotoaparát s rozlíšením 5-megapixelov je obohatený o panorámu, čo dodá výnimočnosť fotografovaniu kdekoľvek vo svete.

Zhrnutie

Samsung Galaxy A5 (2016) je kvalitný 5,2-palcový smartfón z kovu a zo skla. Okrem samotných materiálov použitých pri výrobe sú výhodou snímač odtlačkov prstov, rýchle nabíjanie, ako aj pamäťová karta. Navyše niektorých nadšencov poteší aj FM rádio.

Preto si môžeme odpovedať na našu otázku zo začiatku článku – áno, Galaxy A5 (2016) je výkonný a cenovo dostupný smartfón a výhodnejšie si ho môžete kúpiť s programom O2 Paušál.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Oslávte 20-te narodeniny skupiny IMT Smile sériou koncertov hiSTORY

Významné výročie slovenskej kapely, ktorá sa za roky svojej tvorby stala stálicou našich domácností, si môžete užiť vo veľkom štýle. IMT Smile totiž plánujú v košickej Steel Aréne jubilejný koncert.

Výročné koncerty budú naviac vyzerať presne tak, ako začiatky kapely a v divákoch tak evokovať nostalgické spomienky. IMT Smile sa predstaví v pôvodnej zostave, ktorá sa skladá z Ivana Táslera, Mira Táslera, Kataríny Knechtovej, Petra Biča a Martina Migaša. Navyše bude obohatená o jej dnešných členov: Tomáša Slávika, Ivana Kormaňáka a Petra Bartolíka.

Choreografia bude vedená pod taktovkou Jána Ďurovčíka a objavia sa aj hostia, ktorí kapelu za dvadsať rokov pomáhali tvarovať: Marián Čekovský, Martin Valihora, Tomi Okres, Slovenské Divadlo Tanca, moderátor Michal Hudák, a mnohí ďalší. Dokonca sa na pódiu predvedú aj sólisti z Lúčnice, keďže ich slávne prepojenie s kapelou pred pár rokmi zožalo obrovský úspech.

Šou budú okrem skvelej hudby, choreografie a hostí sprevádzať aj LED projekcie unikátnych záberov z histórie kapely, ktoré doteraz fanúšikovia nemali možnosť vidieť. Apelovať sa bude teda na všetky zmysly a vy si budete môcť spolu so spevákmi zanôtiť na legendárne piesne, od Ciest druhej triedy, cez Bozk, Ľudia nie sú zlí, až po Opri sa o mňa a Kým stúpa dym.

Séria koncertov bude mať dve dejiská: v bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu a košickej Steel Aréne.

Prvé lístky na jubilejnú hiSTORY v predaji už teraz

Zákazníci O2 majú vďaka službe O2 Momenty jedinečnú príležitosť získať vstupenky na košický koncert skôr ako ostatní. Prednostný predaj začne 18. októbra o 9:00 a bude trvať do 20. októbra, takisto do 9:00.

Stačí počas týchto dní zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod a lístky na koncert budú vaše. Pošleme vám špeciálny kód, vďaka ktorému môžete získať vstupenky cez Ticketportal už teraz.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové