Spravte svojej milej valentínske prekvapenie, na ktoré nezabudne

Ak chcete niečo lepšie než kyticu, či sladkosti.

Na Valentína to srší kyticami a sladkosťami, no môže sa k tomu pritrafiť aj dôvod obdarovať polovičku niečím, z čoho sa bude tešiť ešte poriadne dlho. Ak si chcete nazbierať poriadnu dávku plusových bodov, máme pre vás pár tipov.

Samsung S7 Edge Ružový

Ak vaša partnerka nemá žiadne slabé stránky, zaslúži si smartfón, ktorý je na tom rovnako. Samsung S7 Edge je totiž špičkou na trhu a je dostupný aj v ružovom prevedení. Prémiová konštrukcia, zakrivený displej zaručujúci nezameniteľný vzhľad a snímač odtlačkov prstov k tomu. Telefón nesklame ani náročnejšieho užívateľa, ktorý rád fotí, či hrá na mobile hry.

O to sa postará osemjadrový procesor, 4 GB RAM a špičkový 12 MPx fotoaparát.

Apple iPhone SE 16GB Ružovozlatý

Kompaktný dizajn, ikonické jablko na zadnom kryte a štýlové, ružovozlaté prevedenie. Ak vaša partnerka obľubuje menšie smartfóny, iPhone SE je to najlepšie, čo jej môžete dopriať.

Ku smartfónu patrí kvalitný foťák, a s tým tento model rovnako nemá problém. K tomu ponúka snímač odtlačkov prstov a dokonale odladený systém iOS.

Samsung Galaxy A5 2017 Ružový

Ak ani zakrivený displej ani špičkoý výkon nie sú prioritou, najlepšie bude siahnuť po Samsungu Galaxy A5. Opäť v sympatickej ružovej farbe, tohtoročný model prináša všetky výhody vlajkovej lode. Vodotesnosť, kvalitný displej s vysokým rozlíšením, osemjadrový procesor a k tomu 3 GB RAM.

Aj tento telefón spĺňa všetky kvality. Má výborný fotoaparát, solídnu konštrukciu, či snímač odtlačkov prstov.

Lenovo K6 Power Zlatý

Možno sa nie vždy hodí ružová a tento model ponúkne alternatívu. S 4000 mAh batériou nemá tento smartfón problém slúžiť viac ako deň v plnom nasadení. K tomu stále ponúka všetko potrebné. Prémiovú konštrukciu a dizajn, snímač odtlačkov prstov, dostatočne kvalitný fotoaparát ako aj výkon. Cenovo dostupný darček, ktorý má všetko, čo treba.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Päť nápadov na rôzne výlety po strednom Slovensku

Vyčistite si cez víkend hlavu krátkym výletom.

Nie je nič lepšie, ako si krátkym výletom vyčistiť hlavu. Voľný víkend nemusíte tráviť doma, ani vo vašom meste. Sadnite do auta a vydajte sa spoznávať okolie. Tu je päť nápadov na rôzne výlety po strednom Slovensku.

Hrad Šomoška, Šiatorská Bukovinka

Hrad Šomoška

Leží, alebo sa skôr vyníma, na slovensko-maďarskom pohraničí v oblasti sopiek, ktoré však už dávno-pradávno vyhasli.

Jeho vznik má na svedomí uhorský kráľ Béla IV., ktorému sa pozdávala najmä strategická vyvýšená pozícia na rozmedzí dvoch regiónov Uhorska. Táto poloha sa mu zišla pri bojoch s Tatármi, neskôr slúžil iným vladárom a šľachticom počas tureckých vpádov, ktorým však v roku 1575 po dlhom odolávaní podľahol. Aj napriek tomu sa po stáročiach pýši zachovalou vežou a relatívne rozsiahlou kostrou svojej stavby.

Hrad sa dá navštíviť po pekne urobenom náučnom chodníku, no veža je v zimnom období neprístupná. Prechádzka k peknému hradu však stojí za to.

Najstaršia mincovňa na svete, Kremnica

Mincovňa Kremnica

Kremnická mincovňa je jedným z najstarších nepretržite fungujúcich podnikov na svete. Mincové produkty vyrába už od roku 1328, teda takmer sedem storočí. Vyrábali sa tu aj slávne zlaté dukáty, ktoré boli považované za najtvrdšiu menu v stredovekej Európe a neskôr strieborné toliare.

Kremnická mincovňa bola jedným z najdôležitejších centier mincovníctva v habsburskej monarchii. Za panovania cisárovnej Márie Terézie sa v Kremnici razilo väčšie množstvo mincí, než vo všetkých mincovniach monarchie dovedna.

Dnes sa tu razia slovenské euromince a mince ďalších krajín, ktoré nájdete po celom svete. Otvorené je v sobotu, ale iba v každom párnom týždni pre vopred objednanú skupinu. Prihlásiť sa môžete na tejto stránke.

Špania Dolina

Špania dolina

Táto malebná dedinka s množstvom pôvodných baníckych domov bola vyhlásená za Pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Zachované štôlne, múzeum a expozícia lokomotívy s vagónikmi dokumentujú jej slávnu banícku minulosť.

Na námestí vás očarí najmä renesančná budova Klopačky, ktorá od 16. storočia zvolávala miestnych baníkov fárať do bane. Dnes je tu penzión, kde môžete ochutnať niečo z miestnych špecialít. Jednou z najnovších atrakcií je aj banícky orloj.

Z námestia sa potom po 162 drevených schodoch dostanete k hlavnej dominante obce Kostolu Premenenia Pána z 13. Storočia.

Hronsek

Artikulárny kostol Hronsek

Nádherný drevený artikulárny kostol v Hronseku je skutočným skvostom ľudovej tvorby. Jeden z piatich zachovaných evanjelických drevených kostolov na Slovensku, bol postavený výlučne z dreva, bez použitia jediného klinca, ako to nariaďovalo uznesenie Šopronského snemu z roku 1681.

Zaujímavosťou je, že je to jediný kostol na Slovensku, ktorý disponuje škandinávskymi prvkami architektúry.

Záujemcovia o prehliadku sa môžu prihlásiť na evanjelickej fare. Kontakt nájdete tu.

Historické centrum a kalvária na Urpíne, Banská Bystrica

Kalvária Urpín

Historické centrum Banskej Bystrice má svoju vlastnú šikmú vežu, ktorá sa v dôsledku narušenia statiky v 19. storočí odklonila od svojej osi. V jej suteréne sa niekedy nachádzala mučiareň a väznica, odkiaľ sa dalo dostať ku klietke hanby a pranieru.

Ak máte radi pekné výhľady, vydajte sa na vrchu Urpín. Na samom vrchu je kalvária, ktorá pozostáva z ôsmich kaplniek krížovej cesty, kostolíka sv. Kríža a lipovej aleje s nádhernými 300-ročnými stromami. Nečudo, že je to obľúbené vychádzkové miesto, najmä pre rodiny s deťmi.

Ďalšími pamiatkami Bystrice, ktoré sa nedajú vynechať, sú mestský hrad Barbakan, kamenná fontána, budova radnice, Kostol sv. Františka Xaverského, Kostol Nanebovzatia Panny Márie či Matejov dom.

Rýchly internet aj v Banskej Bystrici

Aj v lokalite Banská Bystrica môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Potrebujete viac informácií o službe 4G LTE internet?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.

Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové