Potešte na Vianoce dvoch ľudí naraz: jedno zariadenie kúpite, druhé dostanete ako darček

Urobte radosť sebe, priateľom alebo rodine s vianočnou ponukou dvojičiek a pripojte sa už dnes spoločne na superrýchlu sieť budúcnosti.

Ak potrebujú viacerí členovia rodiny nový mobil, alebo uvažujete nad praktickým vianočným darčekom, máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov.

Film by sa stiahol za 7 sekúnd. Vyskúšali sme skutočnú rýchlosť 5G siete

Zákazníci O2 si na Vianoce k svojmu O2 SMART Paušálu môžu vybrať jedno 5G zariadenie a druhé im pribalia, len tak. Stačí si vybrať medzi smartfónom, smart hodinkami či dokonca vysávačom. Pripravili sme pre vás prehľad všetkých výhodných dvojičiek, ktorými môžete urobiť radosť sebe aj svojim blízkym. Zásoby sú obmedzené, preto odporúčame neváhať pri výbere.

Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G

Tablet je nielen užitočným pomocníkom pre pracovitých, ale aj výbornou voľbou pre milovníkov zábavy. Rozumie si s perom S Pen, takže si v ňom môžete rukou písať poznámky alebo si z neho spraviť digitálny skicár. Kvalitná fotovýbava so selfie kamerou, reproduktory značky AKG a batéria so slušnou výdržou sa postarajú o to, že sa z tabletu stane spoľahlivý spoločník na každú príležitosť.

+Samsung Galaxy A32 5G

Ak doplníte tablet smartfónom, dostanete dvojicu, ktorá sa k sebe perfektne hodí aj z dizajnovej stránky. Smartfón sa pýši štvoricou všestranných fotoaparátov. Navyše má vynikajúcu výdrž batérie a podporu 5G siete.

Motorola Edge 20 Lite

Séria Edge značky Motorola je výber toho najlepšieho, čo smartfóny s ikonickou znelkou „Hello Moto“ ponúkajú. Smartfón je odolný proti ošpliechaniu a má dvojdňovú výdrž batérie, ktorá sa expresne rýchlo nabíja. Okrem iného vás poteší displej s krásnymi farbami a príjemnou plynulosťou, slušný fotomodul a podpora pripojenia na 5G sieť.

+ Motorola Moto G50

Smartfón so slušnou výbavou, na ktorý je spoľahnutie. Hodí sa pre deti, rodičov či partnera alebo partnerku, ktorí nie sú náročnými používateľmi. Súčasťou dobre vyladenej špecifikácie je aj podpora pripojenia na 5G sieť.

Realme GT Master Edition 

Smartfón je majstrom rýchlosti vďaka kvalitnému čipu a rýchlemu displeju. Hodí sa aj na hranie graficky náročných hier či streamovanie videa cez 5G sieť. Rýchlo sa aj nabíja: na kompletné nabitie postačí 33 minút. Aj ostatné špecifikácie zaručia, že pohotovým a rýchlym ľuďom tento smartfón perfektne padne do ruky.

+ Realme Watch S 

Inteligentné hodinky vydržia na jedno nabitie až 15 dní, majú športový dizajn a okrem tradičných funkcií, ako je zobrazovanie notifikácií, ponúkajú meranie SpO2, monitoring tepu srdca alebo podrobné sledovanie až 16 športových aktivít. Odolajú špliechajúcej vode a môžete ich použiť aj na ovládanie hudby či ako diaľkovú spúšť fotoaparátu na smartfóne.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Tento smartfón je štíhly elegán, je tenký a prekvapivo ľahučký. Čo by ste vzhľadom na jeho štíhlosť nečakali, je veľká batéria podporovaná rýchlym nabíjaním. Súčasťou smartfónu je infraport, ktorý ho dokáže premeniť na diaľkový ovládač či nástroj na bezkontaktné platby. Podpora 5G siete je súčasťou výbavy.

K smartfónu Xiaomi si môžete vybrať jedno z dvoch zariadení:

POCO M3 Pro 5G

Tento veľmi dobre vyvážený smartfón z cenovej kategórie dostupných okrem rýchleho pripojenia 5G ponúka aj ďalšie zaujímavé špecifikácie – všestranné fotoaparáty, rýchly displej a slušnú kapacitu batérie.

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light

Ľahučký bezdrôtový tyčový vysávač, ktorý vám uľahčí upratovanie. Vyčistíte ním nielen podlahy, ale vďaka štíhlemu dizajnu sa ním dostanete aj na ťažko dosiahnuteľné miesta a môžete vysávať prach aj z miest, odkiaľ ste ho doteraz iba utierali. Filtre sa dajú umyť vodou, špinu zo zásobníka ľahko vysypete do koša. Ideálny pomocník do menších domácností alebo ako šikovný doplnok robotického vysávača.


Všetky 5G zariadenia, ku ktorým dostanete druhé ako darček, si môžete kúpiť k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Sloboda nie je samozrejmosť a tieto filmy vám to pripomenú

17. november je každoročne sviatkom boja za slobodu a demokraciu. V Sóde sme preto vybrali filmové príbehy hrdinov a hrdiniek, ktorí prepísali históriu.

Príbehy udatných pilotov, slávnych veľvyslancov, ale aj úplne obyčajných študentov – to všetko spája filmový motív boja proti totalitným režimom v dejinách našej krajiny. Pripomeňte si, čo všetko naši predkovia zažili pri hľadaní slobody.

Všetky filmy o slobode si môžete pozrieť v cene svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť, ako získať predplatné HBO GO zadarmo

Masaryk

Životopisná dráma Masaryk z roku 2016 opisuje tri roky kariéry československého veľvyslanca Jana Masaryka (Karel Roden) v Londýne. Obdobie pred a po Mníchovskej dohode, počas ktorého bolo Československo oklieštené o pohraničné územie osídlené Nemcami, sledujeme optikou syna zakladateľa prvej republiky.

Veľkolepá výprava režiséra Júliusa Ševčíka ukazuje prepych a opulenciu diplomatickej scény v Európe počas medzivojnového obdobia. Pozlátko života veľvyslanca je v ostrom kontraste so sebatrýznením titulného hrdinu, na ktorého pleciach spočíva nevítané bremeno otcovho štátnického posolstva.

Karel Roden si užíva úlohu salónneho leva a nešťastného princa Jana Masaryka a herecky mu kontruje Oldřich Kaiser ako Edvard Beneš. Snímka získala cenu Český lev za najlepší film, réžiu, scenár a herca v hlavnej úlohe.

Tmavomodrý svět

Vojnová dráma Tmavomodrý svět nám ukazuje osudy českých a slovenských pilotov, ktorí po okupácii Československa v roku 1939 utečú do Spojeného kráľovstva, aby po boku kráľovského letectva bojovali proti nacistickému Nemecku. Film z roku 2001 rozpráva príbeh z pohľadu pilota Františka (Ondřej Vetchý), ktorý v roku 1950 bojuje v českom väzení so zápalom pľúc.

Obetavosť a odvaha československých pilotov počas druhej svetovej vojny verzus kruté zaobchádzanie komunistického režimu s vojnovými hrdinami – to je ústredným motívom snímky z pera Zdeňka Svěráka, ktorý napísal 11 verzií scenára. Režisérska spolupráca s jeho synom Janom získala Svěrákovcom štyri České levy a cenu za divácky najúspešnejší český film.

Protektor

„Čech je ako cyklista – hore sa hrbí, ale dole šliape.“ Týmto výrokom pripisovaným Adolfovi Hitlerovi sa začína česká historická dráma, ktorá ukazuje rozpad manželstva herečky Hany (Jana Plodková) a rozhlasáka Emila (Marek Daniel) na pozadí druhej svetovej vojny a nemeckej okupácie českých krajín. Kým pre Hanu znamená nemecký protektorát pre jej židovský pôvod  kariérny a existenčný koniec, jej manžel Emil vďaka zamestnaneckým čistkám získa vysoké postavenie.

Koľko viete o Novembri 89? Otestujte sa v kvíze a my vás odmeníme dátami

V smutnom príbehu z obdobia 40. rokov zamieša karty atentát na ríšskeho kancelára Heydricha, z ktorého jeden z útočníkov unikol na bicykli, po ktorom teraz pátra celá Praha. Rovnaký bicykel však zostal Emilovi na krku po tom, ako na ňom utekal od milenky do práce. Manželia ešte raz a naposledy spoja sily, aby sa zbavili prekliateho bicykla, a cieľavedomého Emila čaká ešte nejedna ostrá zákruta osudu.

Protektor si odniesol šesť Českých levov za rok 2009 – okrem iného za najlepší film, réžiu a hlavnú ženskú úlohu pre Janu Plodkovú. Hudbu do snímky zložila undergroundová kapela Midi lidi.

Toman

Historický triler Toman z obdobia povojnovej tretej republiky vychádza zo skutočného príbehu za financovaním komunistického puču v roku 1948. Titulný hrdina Zdeněk Toman (Jiří Macháček) je šéfom zahraničnej rozviedky a jeho úlohou je zohnať peniaze, ktoré komunistom vyhrajú voľby. Od kšeftovania s dokumentmi cez organizovaný predaj československých šperkov za valuty a luxusný tovar v Londýne po predaj zbraní – Toman sa neštítil žiadneho biznisu.

Tomanov dramatický vzostup a pád zachytil v roku 2018 režisér Ondřej Trojan. Kritici ocenili predovšetkým Macháčkov prestup z kladných a komických úloh do pozície nepriateľa, ako aj prepracovanú gradáciu deja v poslednej časti filmu. 

Pelíšky

Rozmohol sa nám tu taký nešvár… Populárnu snímku od českého režiséra Jana Hřebejka z roku 1999 si slovenské televízne obecenstvo opakuje každé vianočné sviatky spolu so Šafránkovej Popoluškou. Historická komédia z obdobia Pražskej jari a nastupujúcej normalizácie ukazuje úskalia komunistickej totality na životoch dvoch rodín, ktoré sa delia o jednu vilu v pokojnej pražskej štvrti.

Bohouš Šebek (Miroslav Donutil) je presvedčený komunista a doma zavádza režim ako na vojne, čím si iba odcudzuje svojho tínedžerského syna a manželku, ktorá si robí veci po svojom. Ich cholerický sused Jindřich Kraus (Jiří Kodet) bojoval proti fašistom, pohŕda komunistami a netají svoje názory. Oboch patriarchov zaskočí augustová invázia vojsk Varšavskej zmluvy, ktorá ukončí uvoľnené obdobie socializmu s ľudskou tvárou a znamená začiatok ešte tvrdšieho totalitného režimu na ďalších 20 rokov.

Pelíšky mnohí poznajú ako studnicu nesmrteľných hlášok a mikroskop do sveta absurdity medzi komunistickou propagandou a príkrou realitou 60. rokov. Spolužitie Šebekovcov a Krausovcov, ktoré je zdrojom mnohých komických momentov, divákovi pripomína, že akokoľvek odlišné politické názory idú bokom tvárou v tvár ľudskosti a slušnosti.

Hořící keř

16. januára 1969 prišiel na Václavské námestie muž, polial sa horľavinou a zapálil sa na protest proti okupácii Československa. Skutočný príbeh Jana Palacha a jeho tragickú dohru zachytáva trojdielna miniséria Hořící keř, ktorej režisérka Agnieszka Holland sa podujala ukázať obdobie normalizácie v celej jeho kráse – od absolútnej moci komunistickej strany cez brutálne praktiky tajnej služby až po bolestivosť života v totalitnom systéme.

Hlavnou postavou je advokátka Dagmar Burešová (Táňa Pauhofová), zastupujúca Palachovu matku v žalobe proti poslancovi Novému (Martin Huba), ktorý zľahčoval Palachov čin tvrdením, že išlo o takzvaný „studený oheň“. Hořící keř nastavuje zrkadlo spoločnosti, ktorá trpí morálnym úpadkom, no zároveň dáva do popredia jednotlivcov, ktorí sú pre ideály ochotní priniesť aj najvyššiu obeť.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako vybrať mobil pre školáka? Máme pre vás 8 tipov

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac