Predobjednajte si novinku Sony XZ2 a získajte slúchadlá ako darček

Pochváľte sa novým smartfónom a unikátnymi slúchadlami od Sony medzi prvými. Prečítajte si, ako postupovať.

Nová vlajková loď od Sony prináša množstvo nových zmien a vylepšení. Do predaja sa síce dostane až 6. apríla, no už teraz si túto prvotriednu novinku môžete predobjednať. Prví 40 z vás navyše dostanú aj bezkonkurenčný darček.

Smartfón Sony XZ2 získate za 794 € a pri rýchlej predobjednávke k nemu môžete dostať aj darček – špičkové bezdrôtové slúchadlá Sony WH-1000XM2, ktoré dokonale odhlučňujú okolité ruchy. S akýmkoľvek O2 Paušálom môže byť navyše nový Sony XZ2 váš na začiatok len za 2 €.

Vďaka novému zaoblenému dizajnu Sony XZ2 ideálne padne do ruky. Zadný sklenený chrbát pôsobí nesmierne elegantne. Čítačka odtlačkov prstov sa presunula z bočnej steny na tú zadnú, kde ju intuitívne nahmatáte prstom. Veľký 5,7-palcový displej naskočil na vlnu konkurencie v pomere strán 18:9 s Full HD rozlíšením. Výrobca nezabudol ani na zvýšenú odolnosť proti vode alebo hardvérové tlačidlo na spúšť fotoaparátu.

Zadný fotoaparát sa nachádza nad snímačom odtlačkov prstov. Naďalej ponúka vysoké rozlíšenie 19 Mpx a svetelnosť f/2.0 a pri zhoršených svetelných podmienkach si môžete pomôcť LED bleskom, ale aj laserovým zaostrovaním.

Sony XZ2 dokáže natáčať spomalené videá pri 960 záberoch za sekundu vo Full HD rozlíšení. O dobrý výkon sa postará 8-jadrový procesor a 4 GB RAM. Bez problémov teda zvládne grafický náročné aplikácie alebo použitie viacerých aplikácií súčasne. Zariadenie napája batéria s kapacitou 3 180 mAh, ktorá ho dokáže aj pri väčšej záťaži poháňať jeden deň.

Slúchadlá novej generácie

Sony sa rozhodlo nasledovať trend a vynechať 3,5 mm audio jack. Ako alternatívu ponúka bezdrôtové slúchadlá WH-1000XM2. Ide o smart slúchadlá s kvalitnou reprodukciou hudby, aktívnym odhlučnením okolia. Sony však odhlučnenie posunulo na nový level.

Slúchadlá automaticky rozpoznajú vašu aktivitu a upravia rušenie hluku presne podľa vašich potrieb. Ovládanie je dotykové – jedným dotykom zastavíte hudbu a rušenie hluku, ak napríklad potrebujete niekomu odpovedať.

Ak si teraz predobjednáte novinku Sony XZ2, môžete k telefónu získať aj darček v podobe týchto bezkonkurenčných slúchadiel. Bezdrôtové slúchadlá Sony WH-1000XM2, ktorých predajná cena je 369 €, sú k dispozícii do vypredania zásob.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Darček k osemnástke

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely spomína na svoje šoférske začiatky a ponúka rady začínajúcim šoférom a ich blízkym.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom blogu hovorí o svojich začiatkoch za volantom a prináša návod, ako by mal na šoférsku dráhu vstúpiť každý nový držiteľ vodičského preukazu.

Stojím o pol ôsmej ráno na zastávke autobusu a netrpezlivo prestupujem z nohy na nohu. Snáď mi tá „Polomka“ neušla, lebo je to jediný spoj, ktorý v tomto čase ide priamo cez našu obec až do Banskej Bystrice. Skôr než sa objaví legendárny autobus modrá harmonika značky Ikarus, skontrolujem si občiansky preukaz.

Tieto jarné prázdniny mi musí MDŽ klapnúť podľa plánu, pretože práve dnes mám osemnásť a v hlave veľký plán: Okolo deviatej budem v Banskej Bystrici, prebehnem pešo na inšpektorát a ak budem mať šťastie, chytím „Polomku“ cestou späť na Beňuš. Doma zoberiem rodinnú Škodu 100 a pôjdem odviezť veci na horskú chatu, kde máme ísť podvečer ako vedúci s deťmi na výlet.

„Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje.“

Mamina je doma, lebo je učiteľka, a hneď pochopí, prečo potrebujem auto. Akurát ja nechápem, prečo ma brzdí a chce ísť so mnou ako dozor. Naveľa som pristal na kompromis: mať auto hoci s dozorom.

Hore úzkou a ešte miestami zasneženou dolinou to nebola jazda podľa mojich predstáv, aspoň dvakrát mi ušiel zadok auta do mierneho driftu. Decká z nášho malého spoločenstva som v rámci druhej jazdy opatrne vyviezol hore a osemnástku som oslávil bez ujmy.

Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty. Všetko ostatné bolo divoké, rýchle a vášnivé. Napriek čerstvo skončenej autoškole mi síce nechýbala zručnosť, ale aj tak to bola odvaha.

„Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.“

Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje. Ideálny stav je podľa mňa vodičský preukaz v sedemnástke a povinné jazdenie so skúseným šoférom. Efektívne formovať možno jedine mladého šoféra.

Ak ste práve skončili autoškolu, začnite jazdiť v spoločnosti dobrého šoféra. Pred prvou sólo jazdou si premyslite, kam a kadiaľ pôjdete. Jazdite po známych cestách, aby sa všetka vaša pozornosť sústredila na riadenie auta. Jazdite často a pokiaľ to ide v menej exponovaných časoch. Začnite počas dňa a až po nazbieraní skúseností jazdite v noci. Aj na prvé nočné jazdy sú lepšie známe cesty.

Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.

Záznamy z výskumu nehôd ukazujú, že vodiči v krízovej situácii často nedostatočne brzdia alebo nevyužijú možnosti auta na vyhnutie sa kolíziám. Investujte do kurzu bezpečnej jazdy, aby ste si vyskúšali, ako sa auto správa pri krízovom brzdení. Možno sa naučíte, ako sa dá súčasne brzdiť a obísť prekážku.

„Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty.“

K veľkému počtu nehôd by vôbec nemuselo prísť, keby mal vodič správne návyky, ako zvládnuť krízovú situáciu, a keďže nikto učený z neba nespadol, tréning bude dôležitý. Ak nie v škole, aspoň na letisku.

Ak vám ide hlava prasknúť a stále neviete, aký darček svojej ratolesti kúpiť, nezúfajte a investujte do školy bezpečnej jazdy, kondičnej jazdy alebo si aspoň sadnite na sedadlo spolujazdca, ako to vtedy prezieravo urobila moja mama.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy:

Jazdite zodpovedne, osvojte si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac