Predobjednajte si novinku Sony XZ2 a získajte slúchadlá ako darček

Pochváľte sa novým smartfónom a unikátnymi slúchadlami od Sony medzi prvými. Prečítajte si, ako postupovať.

Nová vlajková loď od Sony prináša množstvo nových zmien a vylepšení. Do predaja sa síce dostane až 6. apríla, no už teraz si túto prvotriednu novinku môžete predobjednať. Prví 40 z vás navyše dostanú aj bezkonkurenčný darček.

Smartfón Sony XZ2 získate za 794 € a pri rýchlej predobjednávke k nemu môžete dostať aj darček – špičkové bezdrôtové slúchadlá Sony WH-1000XM2, ktoré dokonale odhlučňujú okolité ruchy. S akýmkoľvek O2 Paušálom môže byť navyše nový Sony XZ2 váš na začiatok len za 2 €.

Vďaka novému zaoblenému dizajnu Sony XZ2 ideálne padne do ruky. Zadný sklenený chrbát pôsobí nesmierne elegantne. Čítačka odtlačkov prstov sa presunula z bočnej steny na tú zadnú, kde ju intuitívne nahmatáte prstom. Veľký 5,7-palcový displej naskočil na vlnu konkurencie v pomere strán 18:9 s Full HD rozlíšením. Výrobca nezabudol ani na zvýšenú odolnosť proti vode alebo hardvérové tlačidlo na spúšť fotoaparátu.

Zadný fotoaparát sa nachádza nad snímačom odtlačkov prstov. Naďalej ponúka vysoké rozlíšenie 19 Mpx a svetelnosť f/2.0 a pri zhoršených svetelných podmienkach si môžete pomôcť LED bleskom, ale aj laserovým zaostrovaním.

Sony XZ2 dokáže natáčať spomalené videá pri 960 záberoch za sekundu vo Full HD rozlíšení. O dobrý výkon sa postará 8-jadrový procesor a 4 GB RAM. Bez problémov teda zvládne grafický náročné aplikácie alebo použitie viacerých aplikácií súčasne. Zariadenie napája batéria s kapacitou 3 180 mAh, ktorá ho dokáže aj pri väčšej záťaži poháňať jeden deň.

Slúchadlá novej generácie

Sony sa rozhodlo nasledovať trend a vynechať 3,5 mm audio jack. Ako alternatívu ponúka bezdrôtové slúchadlá WH-1000XM2. Ide o smart slúchadlá s kvalitnou reprodukciou hudby, aktívnym odhlučnením okolia. Sony však odhlučnenie posunulo na nový level.

Slúchadlá automaticky rozpoznajú vašu aktivitu a upravia rušenie hluku presne podľa vašich potrieb. Ovládanie je dotykové – jedným dotykom zastavíte hudbu a rušenie hluku, ak napríklad potrebujete niekomu odpovedať.

Ak si teraz predobjednáte novinku Sony XZ2, môžete k telefónu získať aj darček v podobe týchto bezkonkurenčných slúchadiel. Bezdrôtové slúchadlá Sony WH-1000XM2, ktorých predajná cena je 369 €, sú k dispozícii do vypredania zásob.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

„Potešilo ma intuitívne ovládanie, krásne fotky a herný mód.” Lucia Šicková hodnotí nový Honor View20

Čím si Honor View20 získal spoluzakladateľku herného štúdia Pixel Federation?

Spoluzakladateľke herného štúdia Pixel Federation sme na skúšku požičali nový Honor View20. Aj keď sa Lucia Šicková považuje za skalnú fanúšičku Apple, vie si bez problémov predstaviť fungovanie s novinkou od Honoru. Očarili ju hlavne živé farby fotiek a ideálny hardvér na hry.

Prvé dojmy

Telefón je ľahší ako môj iPhone 8 a veľmi dobre sa drží v ruke. Na snímač odtlačkov na zadnej strane by som si zvykala ťažšie, ale viem si s ním v pohode predstaviť fungovanie, je to celkom prirodzené. Páči sa mi aj veľký displej, na ktorom okrúhly výrez nepôsobí rušivo.

Fotoaparát

Veľmi rada fotím a kvalita fotoaparátu ma potešila. Fotky majú pekné živé farby a aj keď zvyknem používať sofistikovanejšie nástroje na úpravu, s natívnym fotoeditorom sa dobre pracuje.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Honor View20 nie je obyčajným duálnym fotoaparátom. Okrem veľmi kvalitnej 48 Mpx hlavnej kamery má aj senzor s technológiou Time of Flight, ktorá umožňuje mapovať objekty v 3D a následne ich meniť.”

Ovládanie

Používateľský zážitok je veľmi intuitívny. Napriek tomu, že som Apple človek, nemala som žiadne problémy s ovládaním. Zaujali ma aj netradičné gestá pomocou hánky na ruke.

Bavilo ma robiť hánkou písmená, ktoré mi otvárali moje najviac používané aplikácie. Nechala som si prednastavené písmeno C na otváranie fotoaparátu, k písmenu S som si priradila Slack a K mi otváralo kalendár.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Mimoriadne intuitívne ovládanie má na svedomí nové Magic UI, ktoré prináša aj veľmi prispôsobiteľné ovládanie gestami a prepojenie s umelou inteligenciou. ”

Zobrazenie

Veľkou výhodou je možnosť pripojenia telefónu na väčšiu obrazovku. Či už pri práci, alebo pri video streamovacích appkách. Veľa cestujem a ako pracovný nástroj používam iPad, ktorého kópiou je zároveň môj telefón. Robím veľa prezentácii, takže možnosť preniesť menšie zariadenie na väčší displej je skvelé.

Hlavne ak k tomu pridáme super Split Screen funkciu, vďaka ktorej viem využívať dve appky súčasne.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Model Honor View20 má 6,4” All-view displej, vďaka ktorému je takmer celá predná strana venovaná len tomu, čo chcete vidieť. Výrez pre prednú kameru má len 4,5 mm a nepôsobí rušivo.”

Hry

Pre mňa sú na telefóne veľmi dôležité hry, mám ich vždy rozohratých niekoľko. Cením si možnosť spravovať všetky hry na jednom mieste aj prepnutie telefónu do herného módu.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Hoci tak na prvý pohľad nevyzerá, Honor View20 je aj výborným herným telefónom. Dokazuje to výkonný čip, unikátna technológia chladenia  alebo dodatočná wi-fi anténa umiestnená v strede telefónu. ”

Celkové hodnotenie

Honor View20 robí krásne fotky, má intuitívne ovládanie a dobre padne do ruky. Navyše sa veľmi rýchlo nabíja, 50 % baterky je nabitých približne za 30 minút. Aj keď sa mi to ako vernému iPhone používateľovi ťažko hovorí, viem si predstaviť, že by som tento telefón používala naďalej.

Lucia Šicková je spoluzakladateľkou Pixel Federation. Šíri osvetu o hrách a je presvedčená, že videohry sú dobrým vzdelávacím nástrojom. Je projektovou manažérkou iniciatívy Pixel Federation – Edufactory, ktorá si kladie za cieľ podporovať inovácie vo vzdelávaní na Slovensku a zároveň odovzdávať know-how v tejto oblasti.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové