Prémiový alebo štýlový? V našom výbere obľúbených smartfónov si každý nájde niečo pre seba

Vybrali sme najlepšie mobily pre bežných používateľov, smartfóny pre náročných aj dizajnové vychytávky.

Nastal čas na výmenu starého smartfónu za niečo nové, no neviete sa zorientovať v čoraz bohatšej ponuke? V našom najnovšom výbere sme sa zamerali na zariadenia z rôznych kategórií, aby si v nich každý našiel vhodný smartfón na svoje každodenné potreby.

Plánujete si kúpiť nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Prémiové smartfóny pre náročných

Samsung Galaxy S20

Nová vlajková loď Samsungu nerobí žiadne kompromisy a momentálne ponúka jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. Samsung Galaxy S20 má trojitý zadný fotoaparát s hlavným 12-megapixelovým snímačom, 12-megapixelovým ultra širokým snímačom a 64-megapixelovým snímačom s teleobjektívom.

Trojnásobný hybridný zoom môžete kombinovať s 30-násobným Super Resolution zoomom s vylepšenou umelou inteligenciou. Výsledkom sú ostré a čisté fotografie aj takých detailov, ktoré bez zoomu voľným okom len tak ľahko nezachytíte.

Galaxy S20 tiež disponuje režimom Bright Night, vďaka ktorému spravíte snímky aj v tme v takmer rovnakej kvalite ako za bieleho dňa.

Okrem prepracovaného fotoaparátu poteší aj perfektný výkon. Osemjadrový procesor s novým čipom Exynos 990 zvyšuje v porovnaní so svojím predchodcom výkon zariadenia až o 15 %. Kapacita batérie je krásnych 4 000 mAh.

Ak máte v hľadáčiku smartfón, ktorý znesie akékoľvek hardvérové zaťaženie, má prémiový vzhľad a výsledné fotografie vyrážajú dych, nový Samsung Galaxy S20 si určite poznačte.

Apple iPhone 11 Pro

Ďalším vreckovým superpočítačom je iPhone 11 Pro. O mimoriadny výkon sa v ňom postará čip A13 Bionic, ktorý patrí medzi najvýkonnejšie mobilné čipy súčasnosti. Navyše je úsporný, takže vám ušetrí aj čo-to z kapacity batérie.

Smartfón je tak vďaka svojmu výkonu vhodný aj ako pracovný nástroj. Ak potrebujete pracovať v dvoch aplikáciách naraz, stačí zapnúť funkciu splitscreen, ktorá rozdelí obrazovku na dve a multitasking sa môže začať.

V porovnaní so svojím predchodcom má ešte lepší displej Super Retina XDR. Vyznačuje sa perfektnou viditeľnosťou a dvomi hodnotami jasu. Bežná svietivosť je 800 nitovpri sledovaní HDR obsahu je to 1 200 nitov. A keďže je to smartfón, hodnotu jasu si nastaví automaticky podľa toho, čo na ňom práve prezeráte. Sledovaný obsah tak bude vždy perfektne viditeľný, dokonca aj na slnku.

Ak hľadáte mobilný telefón, na ktorý sa potrebujete vždy spoľahnúť a očakávate od neho 100% spoľahlivosť, iPhone 11 Pro je ideálna voľba.

Štýlové dizajnové vychytávky

Samsung Galaxy Z Flip

Ďalšou novinkou z dielne Samsung je zariadenie s futuristickým, no praktickým dizajnom. Pozrite sa na svoj smartfón a predstavte si, že ho prehnete na polovicu a odložíte do vrecka. Samsung Galaxy Z Flip je smartfón, ako ho dnes poznáme, no s konštrukciou ako staré véčko, ktoré prešlo úplným redizajnom.

Okrem svojho vzhľadu zaujme aj krásnym 6,7“ AMOLED displejom, ktorý má nízku spotrebu, rýchlu spätnú väzbu a ostrejšie farby. Perfektný výkon zabezpečuje 8-jadrový procesor8 GB operačná pamäť RAM. Vďaka kapacite batérie 3 300 mAh si môžete prácu a funkcie tohto smartfónu užívať naplno počas celého dňa. Na všetok obsah a obľúbené aplikácie je k dispozícii interné úložisko s veľkosťou až 256 GB.

Zadný fotoaparát má tri snímače a ohybná konštrukcia, ktorá je gro tohto modelu, môže pri fotografovaní poslúžiť ako statív. Telefón ohnete do 90°uhla a položíte na pevnú podložku, kde bude stabilne očakávať na svoj ďalší príkaz.

Túto funkciu oceníte aj pri videohovoroch, keď potrebujete obe ruky voľné. Smartfón jednoducho položíte bez potreby jeho podopierania a nemusíte sa tak obávať o prípadný pád a poškodenie. Ak sa nebojíte experimentovať a máte radi výstredné kúsky, Samsung Galaxy Z Flip určite odporúčame.

Huawei P smart Pro

Medzi dizajnovo atraktívne zariadenia rozhodne patrí aj Huawei P smart Pro. Na prvý pohľad zaujme bezrámikovým displejom bez rušivého elementu v podobe výrezu pre prednú kameru.

Kde teda je? Ukrytá v hornej časti konštrukcie, odkiaľ sa vysúva. Výrobca takisto na prednú stranu neumiestnil snímač odtlačkov prstov. Ten nájdete nezvyčajne na bočnej hrane. Displej tak zaberá takmer 91 % z celkovej plochy prednej strany a pri jeho veľkosti 6,59“ si prácu a zábavu vychutnáte na maximum.

Medzi ďalšiu zaujímavosť tohto smartfónu patrí predný vysúvací fotoaparát. Po otvorení aplikácie fotoaparátu a zmene na predný fotoaparát zaznie zvuk vysúvacieho mechanizmu a 16-megapixelový snímač je pripravený na zhotovovanie perfektných selfies.

Okrem toho telefón vyniká trojitým zadným fotoaparátom s umelou inteligenciou. Hlavný 46-megapixelový snímač v kombinácii s 8-megapixelovým širokouhlým objektívom a 2-megapixelovým hĺbkovým snímačom spolu s umelou inteligenciou zaručia kvalitné fotografie a to aj v noci vďaka nočnému režimu.

Ak radi fotíte, interné úložisko s veľkosťou 128 GB je dostatočné pre všetky vaše snímky a o výdrž batérie na celodennom výlete plného fotenia sa postará kapacita 4 000 mAh.

Smartfóny pre bežných používateľov

Motorola One Vision + Bluetooth slúchadlá Motorola Escape

Ak ste bežným používateľom smartfónu, ktorý používa telefón na niekoľko základných vecí, Motorola One Vision môže byť vhodným výberom.

Výnimočnou vlastnosťou tohto modelu je bezrámikový CinemaVision displej s veľkosťou 6,3“ a pomerom strán 21 : 9. Spolu s užším telom v porovnaní s inými mobilnými telefónmi ho tak predurčuje na sledovanie filmov, videí či hranie hier.

Výkonný procesor a operačná pamäť RAM 4 GB zabezpečia dostatočný výkon pre bežné používanie. Motorola One Vision, ako už aj jej názov napomína, má čistý Android One, čo znamená pravidelné bezpečnostné aktualizácie a žiadne zbytočné aplikácie navyše, ktoré by brzdili výkon.

Aby ste si multimédiá vychutnali ešte viac, momentálne môžete k nemu v O2 získať ako darček Bluetooth slúchadlá Motorola Escape.

Huawei Nova 5T + Huawei FreeLace

Zaujímavú novinku priniesol na trh aj Huawei, ktorý v strednej cenovej kategórii svojimi smartfónmi rozhodne dominuje, a inak to nie je ani pri modeli Nova 5T.

Prémiový vzhľad kombinuje sklenenú konštrukciu s kovovým rámom. Bezrámikový 6,2“ displej s jemným rozlíšením 2 340 × 1 080 pixelov je vhodný na všetok multimediálny obsah. Perfektný výkon zabezpečí moderný čip Kirin 980 s pomocou operačnej pamäte RAM 6 GB. Na modeli Nova 5T si tak vychutnáte aj graficky náročnejšie hry či aplikácie.

Výdrž na dva dni zabezpečí batéria s kapacitou 3 750 mAh, čo je pekný kompromis, a nechýba mu ani podpora rýchleho dobíjania, čo vám ušetrí nejaký ten čas. Sledovanie obľúbených videí či filmov, hranie hier alebo počúvanie hudby nie je ono bez kvalitných slúchadiel. V O2 získate teraz k mobilnému telefónu Huawei Nova 5T slúchadlá Huawei FreeLace ako bonus.

Samsung Galaxy A40

Bežným používateľom rozhodne odporúčame aj smartfón Samsung Galaxy A40. Na 5,9-palcovom Super AMOLED displeji si vychutnáte sledovanie videí, hranie hier či pozeranie fotografií, ktoré vytvoríte zadným duálnym fotoaparátom s rozlíšením 16 + 5 Mpx.

Displej vyniká svojou nízkou spotrebou, živými farbami a vďaka dokonalej čiernej je perfektne viditeľný aj na slnku a má takisto dobré pozorovacie uhly. Konštrukcia je široká len 7,9 mm, vďaka čomu sa s telefónom veľmi dobre manipuluje.

Na používanie vašich obľúbených aplikácií dozrie 8-jadrový procesor s operačnou pamäťou RAM s kapacitou 4 GB. Tento smartfón je ideálny pre tých, ktorí nehľadajú vreckový počítač a zároveň nechcú siahnuť hlboko do vrecka.

Všetky smartfóny z nášho výberu môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Cez týždeň mesto, cez víkend hory: Vďaka turistike načerpáva Simona energiu po náročnom týždni

„Robiť niečo len tak pre seba, pretože ma to baví, je veľmi dôležité, aby som sa rozvíjala ako človek a tešila sa z každodennosti,“ hovorí editorka Simona.

V novom seriáli Môj čas offline vám budeme pravidelne predstavovať ľudí, ktorí si uvedomujú potrebu tráviť čas aj mimo sociálnych sietí a vo voľnom čase sa venujú koníčku, ktorý ich napĺňa radosťou. V prvom vydaní vám predstavíme Simonu Lichú, ktorá si od ruchu mesta a technológií najlepšie oddýchne na horách. 

Simona pracuje v reklamnej agentúre ako editorka, a tak je pre ňu čas online nevyhnutnou súčasťou života, dobre si však uvedomuje, že občas potrebuje vypnúť. Dnes napríklad trávi na sociálnych sieťach menej času ako počas vysokej školy.

„Ako študentka reklamy som chcela nasávať čo najviac informácií a byť stále v obraze. Dnes už ten pocit nemám. V práci robím to, čo ma baví, a viem aj to, čo ma baví mimo nej. Vďaka tomu si lepšie uvedomujem svoje časové limity aj svoju kapacitu,“ hovorí.

Sociálne siete a internet dnes vníma ako priestor na komunikáciu s blízkymi, ale aj na vzdelávanie sa. „Teší ma, že môžem byť nepretržite v kontakte s rodinou a s kamarátmi, ktorí žijú v iných mestách. Vo voľnom čase sa venujem kaligrafii a vďaka internetu môžem sledovať prácu obľúbených zahraničných umelcov alebo sa prihlásiť na rôzne online kurzy, ktoré sú aj cenovo dostupnejšie,“ vysvetľuje Simona.

Vďaka stíšeniu získava nadhľad a trénuje rozvahu

Pre svoju duševnú pohodu považuje za dôležité prestať na chvíľu prijímať informácie a byť len tak sama so sebou, ideálne v tichu, bez podcastu či hudby v ušiach, pretože aj to sú zdroje podnetov.

„Pomáha mi to získavať nadhľad a trénovať rozvahu, ktorá mi v mnohých situáciách chýba. Vplyvom online sveta máme tendenciu reagovať na veci ihneď, často pod tlakom a stresom. Preto sa snažím, aby som čo najviac rozhodnutí robila mimo online sveta,“ objasňuje.

„Zároveň vnímam, že je veľmi dôležité mať záľuby, ktoré nesúvisia s prácou. Nemusí mať všetko ambíciu zarobiť, byť lepší alebo zbierať lajky na Instagrame. Robiť niečo len tak pre seba, pretože ma to baví, je veľmi dôležité, aby som sa rozvíjala ako človek a tešila sa z každodennosti,“ hovorí.

Čas strávený na horách robí Simonu šťastnou

Simona pochádza z dediny na strednom Slovensku a trávenie času v prírode bolo pre ňu odmalička prirodzené.

„Môj čas na horách nie je niečo, čo som sama sebe v istom momente naordinovala. Je to aktivita, ktorá ma dlhodobo robí šťastnou, a keďže mám príležitosti, aby som ju rozvíjala, robím to čo najviac. Pobyt v prírode dnes vážim viac, ako keď som bola dieťa. Je rozdiel bývať v centre mesta, kde vám pod oknom neustále jazdia električky a autá, a v rodinnom dome na okraji dediny pri lese,“ vysvetľuje.

Pobyt v prírode si dnes vážim viac, ako keď som bola dieťa. Je rozdiel bývať v centre mesta, kde vám pod oknom neustále jazdia električky a autá, a v dome na okraji dediny pri lese.

Hory sú pre Simonu miestom sprítomnenia. „Je to trochu klišé, že na horách si človek uvedomuje svoju malosť a učí sa pokore, ale je to tak. Pre mňa je to veľmi upokojujúce. Mám tendenciu veci analyzovať a neustále rozmýšľať, na horách sa od tých myšlienok vzďaľujem. Ak idem na túru s tým, že v hlave riešim nejaký problém, po pár hodinách kráčania ho vnímam úplne inak,“ vysvetľuje, čo pre ňu znamenajú hory.

Na hory chodí predovšetkým s priateľom. Aj keď je rodený Bratislavčan a vyrastal v meste, turistika a čas v prírode ich baví rovnako.

„Mám šťastie aj na blízke kamarátky, ktoré sú za každý nápad spojený s horami. Niektoré dnes žijú v zahraničí, a tak je pre nás spoločný čas veľmi vzácny a tešíme sa naň vždy niekoľko mesiacov vopred,“ približuje Simona.

Pred horami má rešpekt, no pocit, že sa prekoná, stojí za to

V rámci turistiky rada spoznáva nové miesta, na niektoré sa občas aj vracia. K takým zážitkom patrí hrebeňovka západných Nízkych Tatier, ktorú absolvovala minulý rok. „Aj keď som v Nízkych Tatrách bola niekoľkokrát, táto trasa bola pre mňa úplne nový a silný zážitok,“ spomína.

Hoci fotky z hôr často vyzerajú priam romanticky a Simona pôsobí ako dobrodružný typ, priznáva, že má pred horami rešpekt.

„Priateľ sa mi smeje, že sa príliš o seba bojím. Podľa mňa je to však skôr o tom, že si v niektorých situáciách málo verím. Aj minulý rok v Triglavskom národnom parku v Slovinsku som mala momenty, keď som sa bála niekam položiť nohu. Ľahko si v hlave vytvorím najhoršie scenáre, ale ten pocit, keď to človek prekoná, je skvelý,“ hovorí o náročných situáciách, ktoré so sebou turistika občas prináša.

Keď človek chce, vie si užiť plnohodnotný čas v prírode aj v blízkosti mesta. Pravidelne ma prekvapujú krásne miesta v Malých Karpatoch, o ktorých som pred pár rokmi ani netušila.

Keďže na horách často trávi viac dní, zvykla si na znížený komfort a nemá problém spať v stane alebo s ďalšou dvadsiatkou ľudí v útulni. Rozladiť ju však dokážu nízke strechy v niektorých horských chatách či útulniach.

„Zistila som, že mám z toho miernu klaustrofobickú úzkosť. Vždy sa s tým však nejako vyrovnám a prežijem to, aj keď nie s veľmi príjemným pocitom,“ dodáva.

Za turistikou a peknými výhľadmi netreba chodiť len do Tatier

Simone sa občas podarí stráviť na horách v rámci jedného mesiaca aj tri víkendy za sebou, občas však príde mesiac, keď len jeden. Zdôrazňuje však, že pod turistikou netreba vnímať iba cestovanie za tatranskými štítmi.

„Keď človek chce, vie si užiť plnohodnotný čas v prírode aj v blízkosti mesta, hoci aj na jeden alebo pol dňa. Pravidelne ma prekvapujú krásne miesta v Malých Karpatoch, o ktorých som pred pár rokmi ani netušila. Naposledy sme sa vybrali na zimný okruh okolo vrchu Klenová, ktorý je najvyšším vrchom Brezovských Karpát. Za krásnymi výhľadmi odporúčam vybrať sa z Plaveckého Mikuláša na Čiernu skalu,“ hovorí o miestach, ktoré sa nachádzajú len kúsok od hlavného mesta, kde v súčasnosti žije.

Zážitky z ciest rada zdieľa, Instagram je pre ňu inšpiráciou pri plánovaní výletov

Počas výletov do prírody je Simona offline, čo je pre ňu úplne prirodzené. Svoje zážitky však rada zdieľa na Instagrame, no aj z dôvodu, že ich fotí fotoaparátom, ich fotky pridáva až po návrate. „Aj keby som si mohla fotky v momente poslať do mobilu cez WiFi, nevidím v tom zmysel. Tiež si dvakrát rozmyslím, na čo počas trojdňovej túry v horách miniem batériu v mobile,“ objasňuje.

Triglavský národný park v Slovinsku

Instagram je pre Simonu zároveň veľkým zdrojom inšpirácie pri plánovaní výletov. Pomáha jej aj vtedy, keď nevie, aké podmienky sú na niektorých miestach na horách. Vtedy si vyfiltruje fotografie z daného miesta za posledné dni alebo hodiny.

Zároveň sleduje viacero ľudí, o ktorých vie, že sa neboja ísť mimo svojej komfortnej zóny a nezľaknú sa ani zimných nocí v spacáku. „Vždy ma poteší, keď mi kamaráti napíšu, nech im poradím, kam vyraziť, alebo sa na základe mojej fotky z miesta rozhodnú ísť na výlet,“ prezrádza.

Simona priznáva, že občas vyslovene čaká na moment, keď sa dostane na hory.

„Mám týždne, keď je prioritou niečo iné alebo veci jednoducho nejdú podľa plánu. Niekedy však stačí vybehnúť po práci do najbližšieho lesa či parku a človek aj tam príde na úplne iné myšlienky. V konečnom dôsledku je to všetko o balanse pracovných dní a záľub, ktoré ma napĺňajú.“

„Niekedy si v nedeľu večer hovorím, že z tohto víkendu budem žiť minimálne týždeň. Nová energia je tam väčšinou prítomná vždy, len niekedy aj s poriadnou svalovicou,“ uzatvára s úsmevom.


Spoločnosť O2 podporuje myšlienku efektívneho využívania technológií. Je skvelé mať neustály prístup k rýchlemu pripojeniu, no rovnako dôležité je venovať sa aj iným aktivitám, rodine, priateľom a vlastným záľubám. V seriáli Môj čas offline vám budeme postupne predstavovať zaujímavých ľudí a ich koníčky. Ak sa chcete stať súčasťou našich príbehov, napíšte nám na

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac