Pri kúpe smartfónu Motorola One Macro máte v cene aj Motorolu Moto E5 Play

Ponuka na dva smartfóny k O2 SMART Paušálu platí pre nových aj starých zákazníkov O2 do konca januára 2020.

Robia vám v živote radosť rôzne detaily? S Motorolou One Macro si ich budete môcť odfotiť špeciálnym fotoaparátom. Do konca januára 2020 k nej navyše môžete získať aj druhé zariadenie – Motorolu Moto E5 Play. Prečítajte si naše recenzie oboch smartfónov.

Motorola One Macro

Motorola One Macro zaujme peknou konštrukciou a kvalitným spracovaním. Telefón je napriek svojej cenovej kategórii veľmi svižný a ponúka všetky výhody a rýchlosť čistého Androidu.

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil. Chcem si pozrieť ponuku

Úžasné detaily na fotkách

Pri Motorole je už dlhší čas štandardom, že vyniká vo svojej cenovej relácii výbornými fotoaparátmi. Pri tomto modeli to však Motorola poňala trochu inak – fotoaparátom, ktorý nemá veľa konkurencie vzhľadom na svoje špecifické zameranie.

Ide primárne o detailné fotografie zblízka. Pri testovaní bolo naozaj zaujímavé zistenie, čo dokáže tento smartfón zblízka odfotiť. Celkovo fotografie z tohto telefónu sú veľmi pekné, potešia rôzne režimy nastavenia fotografie bez nutnosti inštalácie doplnkových aplikácií.

Batéria, ktorá dlho vydrží

Telefón je vybavený batériou s kapacitou 4 000 mAh, ktorá zvláda deň náročného, prípadne 2 dni striedmejšieho používania. Samozrejmosťou je rýchlonabíjačka s USB-C konektorom.

Výkon, ktorý nezradí

Smartfón má 8-jadrový procesor, ktorý v kombinácii so 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska spraví radosť svojmu používateľovi. Je možné aj pridať pamäťovú kartu, ak by základná pamäť nepostačovala.

Nový O2 SMART Paušál prináša neobmedzené volania aj veľké objemy dát a predplatné obľúbených appiek. Wow! Chcem vedieť viac

Hodnotenie O2 Guru:

Motorolu One Macro odporúčam všetkým, ktorí si potrpia na zaujímavé detailné fotografie a tiež chcú mať výkonné zariadenie, ktoré nestojí príliš veľa peňazí.

Motorola Moto E5 Play

Motorola Moto E5 Play dokazuje, že aj lacný smartfón môže ponúknuť všetko, čo nenáročný používateľ potrebuje.

Malý smartfón, veľký pomocník

Tento model je relatívne malý oproti väčšine konkurencie. Displej s veľkosťou 5,3 palcov je ideálny pre ľudí, ktorí hľadajú malý telefón so všetkými potrebnými funkciami. Zariadenie má v sebe dobre vyladený operačný systém Android 8.1 Go, vďaka ktorému má smartfón svižné reakcie.

Príjemný foto-spoločník

Motorola Moto E5 Play je vybavený 8 Mpx zadným a 5 Mpx selfie fotoaparátom, ktoré postačia na vytvorenie pekných fotografií aj pri mierne zhoršenom svetle.

Celodenná výdrž na jedno nabitie

Počas testovania telefón zvládol celý deň používania, ale keďže cieľová skupina pre tento model je menej náročný zákazník, tak verím, že by zvládol pokojne aj o deň viac.

Dostatočný výkon

Smartfón má 4-jadrový procesor, ktorého výkon úplne postačuje na všetky bežné aplikácie, ako je navigácia, Facebook, maily, WhatsApp, Viber a mnohé iné. Vďaka Android Go nezaberajú od výroby predinštalované aplikácie príliš veľa miesta a používateľovi zostáva dostatok pamäte na fotografie, prípadne ďalšie aplikácie. Samozrejmosťou je možnosť pridania pamäťovej karty.

Hodnotenie O2 Guru:

Telefón odporúčam zákazníkom, ktorí by si radi vyskúšali smartfón, ale zároveň hľadajú cenovo dostupného spoločníka, ktorý im bude dobre slúžiť.

Motorolu One Macro s Motorolou Moto E5 Play v cene môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Peter Krajči, O2 Guru

Tieto smartfóny pre vás testoval Peter Krajči, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Baví vás rozširovať si všeobecný prehľad? Začnite pozerať týchto 7 YouTube kanálov

Vybrali sme náučné videá pre všetkých, ktorým robí radosť vzdelávať sa a každý deň potrebujú novú dávku vedomostí.

Niekedy stačí 10 minút denne, aby sme sa dozvedeli niečo nové alebo oprášili svoje vedomosti, doplnili si kontext a zistili súvislosti. Ak sa radi vzdelávate, pozrite si naše odporúčanie na náučné YouTube kanály. 

Sledujte YouTube cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť aj 10 GB extra dát na používanie tejto appky. Chcem vedieť viac

Crash Course

Crash Course je zlatou baňou náučných videí. Nájdete tu krátke série, ktoré výborne spracúvajú rôzne témy – od literatúrymytológie cez počítačové vedyfilozofiupo chémiuastronómiu.

Pozrieť si všetky Crash Course videá je časovo nemožné, určite však odporúčame začať svetovou alebo európskou históriou. John Green, ktorý kanál produkuje, prináša moderný prístup k dejepisu, založený na pochopení súvislostí medzi historickými udalosťami z viacerých uhlov pohľadu.

Dejepis Inak

Pri histórii ešte na chvíľku zostaneme. Sandra Sviteková a jej kanál Dejepis Inak patrí v súčasnosti k tomu najlepšiemu, čo vzniká na slovenskej YouTube scéne.

Vyštudovaná učiteľka sa vo svojich videách nevenuje iba dejepisu, ale rozoberá aj filozofické a spoločenské témy. Dozviete sa napríklad viac o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, o Charte 77, o vzniku Európskej únie, ale aj prečo ženy nosia podprsenky či prečo sa holíme.

Kurzgesagt – In a Nutshell

Náš favorit z tohto zoznamu je kanál Kurzgesagt – In a Nutshell, pretože kladie podnetné otázky a odpovedá na ne krásnymi minimalistickými animáciami nemeckého dizajnového štúdia Kurzgesagt.

Prečo nás krásne veci robia šťastnými? Aká je skutočná podstata reality? Je Európska únia demokratická? Je organické jedlo zdravšie? Môžete vôbec týmto videám veriť?

The Cosmonaut Variety Hour

Doteraz sme sa venovali obsahu, ktorý sa snaží zachovať objektivitu a pri skúmaní sveta využíva akademické princípy. V tomto odporúčaní to už neplatí, Marcus Turner buď niečo miluje, alebo nenávidí.

Na svojom kanáli The Cosmonaut Variety Hour prináša subjektívne názory na rôzne popkultúrne fenomény. Marcus miluje Star Wars a nenávidí poslednú sériu Hry o tróny. O oboch však dokáže rozprávať zaujímavo, fundovane a vidno, že aj napriek zaujatosti mu nechýbajú vedomosti a obrovský prehľad v modernej kultúre.

Mimozemšťania, klimatické zmeny aj inšpiratívne ženy vo vede. Máme pre vás 7 tipov na zaujímavé vedecké články

The Nerdwriter

Evan Puschack považuje svoju tvorbu za mix esejí, reportáží, fotožurnalistiky a dokumentu. Nájsť jednu tematickú strechu je pri jeho videoesejách náročné – jeden týždeň sa venuje tomu, ako Donald Trump odpovedá na otázky, inokedy zase vysvetľuje, ako interpretovať obrazy Pabla Picassa.

Do nášho zoznamu sa jeho kanál The Nerdwriter dostal vďaka filmovým a umeleckým témam. Odporúčame napríklad video o tom, ako sa vývoj maľby a umenia dostal až k drip maľbám Jacksona Pollocka.

Tifo Football

Aj k športu sa dá pristupovať akademicky. Ak patríte medzi futbalových fanúšikov, ktorým už nestačí len sledovať zápasy a zostrihy, preskrolujte si videá na kanáli Tifo Football.

Väčšina z nich sa venuje taktikám, profilom trénerov či príbehom hráčov, no pravidelne tu nájdete aj zaujímavejšie témy. Napríklad prečo vidíme čoraz menej ofsajdov alebo že Čína využíva futbal v Afrike ako vyjednávací nástroj v diplomacii.

Vox

Americký web Vox sa preslávil svojím prístupom k tzv. vysvetľujúcej novinárčine a musíme uznať, že krátke náučné videá na úplný kaleidoskop tém robia famózne.

Pri takom množstve videí sa ťažko odporúča jedno konkrétne, ale vyskúšajte napríklad explainer o histórii palestínsko-izraelského konfliktu alebo možno ľahšiu tému – prečo máme vždy dosť miesta na dezert.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a získajte extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Strieborný O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a 3 GB dát, ale aj 2 × 10 GB na dve aplikácie podľa vášho výberu. Vybrať si môžete napríklad YouTube a Instagram alebo Facebook. Viac o nových O2 SMART Paušáloch a ich možnostiach sa dozviete na www.o2.sk.


Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Čítaj viac

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil

Čítaj viac

Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Čítaj viac