Pri Motorole One Lite nás oslovil pomer ceny a výkonu

Možno sa nedokáže so súčasnými novinkami na trhu pretekať v umelej inteligencii, počte fotoaparátov či v iných inovatívnych parametroch, no výberom One Lite stavíte na istotu.

Do zoznamu testovaných telefónov som si tentoraz pridal smartfón od Motoroly s označením One Lite. Parametrovo ide o čosi slabšieho súrodenca klasickej verzie Motorola One.

Bezproblémové fungovanie

Už názov telefónu evokuje platformu, na ktorej zariadenie funguje. Ide o Android One – čistý Android bez akejkoľvek nadstavby, ktorý používateľom zabezpčuje pravidelné bezpčnostné aktualizácie priamo od spoločnosti Google. Samotný operačný systém nie je výrobcom nijako upravený, dokáže však fungovať veľmi svižne a bezproblémovo.

Premyslený dizajn

Smartfón už na prvý pohľad zaujme svojou eleganciou. Jeho výnimočnosť podčiarkuje celosklené zhotovenie, zárez v displeji a logo výrobcu na zadnej strane, ktoré zároveň funguje aj ako snímač odtlačkov prstov.

Zariadenie One Lite je kompaktné a výborne sadne do ruky. Uhlopriečkou displeja s veľkosťou 5,9″ sa určite nedajte odradiť. Zariadenie má veľkosť starších 5-palcových modelov, ktoré však mali okolo displeja hrubší rám. S telefónom sa tak dá bezproblémovo narábaťaj jednou rukou.

Celkový používateľský zážitok je mimoriadne pozitívny práve vďaka peknému displeju, ktorý je čitateľný aj na priamom slnku.

Spoznajte veci, rastliny aj živočíchy

Motorola One Lite má dve šošovky, jednu farebnú a druhú monochromatickú. Výsledné fotografie sú naozaj pekné aj za zhoršených svetelných podmienok. Vo fotoaparáte sú zabudované rôzne doplnkové funkcie ako zvýraznená farba, spomalené video či Google Lens.

Predný fotoaparát má pridanú funk- ciu skrášlenia. Google Lens zároveň prináša množstvo ďalších funkcií – rozpoznávanie objektov, rastlín a živočíchov, skenovanie QR a EAN kódov, ako aj skenovanie textu. Pochvalu si rozhodne zaslúžia aj videá v 4K rozlíšení s veľmi dobrou kvalitou.

Zvládne viac vecí naraz

One Lite má výkonný a zároveň úsporný 8-jadrový procesor, ktorý si v kombinácii s 3 GB operačnej pamäte hravo poradí so všetkými bežnými úlohami. Smartfón bez problémov zvláda úpravy videí v rôznych aplikáciách, hranie menej náročných hier a neustále používanie viacerých appiek súčasne vrátane troch e-mailových kont na pozadí.

Batéria má kapacitu 3 000 mAh a bez problémov zvládne celý deň aktívneho používania, pri striedmom používaní aj dva. Samozrejmosťou je nabíjanie Turbo Power, vďaka čomu je akumulátor plne nabitý za niečo vyše hodiny.

Hodnotenie O2 Guru: Prémiovosť za priaznivú cenu

Motorolu One Lite odporúčam každému, kto hľadá cenovo dostupnú alternatívu renomovaných značiek bez toho, aby za ne doplácal. Ide o výnimočný, imidžový a dostatočne výkonný smartfón za priaznivú cenu.

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Zoberte si k ľubovoľnému O2 Paušálu smartfón a o jeho poistenie sa prvý mesiac postará modrý operátor.

Peter Krajči

Tento smartfón pre vás otestoval Peter Krajči, O2 Guru.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Pripravili sme pre vás krátky návod, ktorý vám uľahčí prechod na nové zariadenie.

Vianoce sú časom, keď si mnohí z nás nájdu pod stromčekom nový smartfón. Aby bol prechod na nové zariadenie čo najplynulejší, máme pre vás 6-krokový návod, ktorý vám poradí, čo spraviť s novým smartfónom ako prvé.

Získajte neobmedzené volania, SMS a MMS, veľké balíky dát aj predplatné obľúbených appiek s novými O2 SMART Paušálmi. Vyberte si ten svoj

Urobte si zálohu

Ešte predtým, ako sa pustíte do objavovania nového smartfónu, odporúčame urobiť si zálohu aktuálneho zariadenia cez Google alebo iCloud.

Ak neprechádzate z jedného operačného systému na druhý, môžete po prihlásení do vášho účtu na novom zariadení túto zálohu obnoviť. Ušetríte si tak čas s hľadaním a inštalovaním obľúbených aplikácií, prístupom k e-mailovým kontám alebo kopírovaním telefónneho zoznamu.

Užite si prvé dojmy

V dnešnej uponáhľanej dobe je bežné, že smartfón považujeme len zanástroj na fungovanie v digitálnom svete. Skúste sa na chvíľu zastaviť a zoznámiť s novým zariadením. Dizajn mnohých modelov si naozaj zaslúži oceniť.

Kým nový mobil zapnete, nezabudnite si poriadne užiť pocit zo slávnostného odlepovanie fólie z displeja.

Dajte sa sprevádzať úvodným nastavením

Po vložení SIM karty a zapnutí smartfónu vás privíta sprievodca prvým nastavením. Nasledujte pokyny výrobcu, pomôžu vám nastaviť základné funkcie smartfónu prostredníctvom niekoľkých jednoduchých krokov.

Nezaberú veľa času a určite stoja za to. Pri mnohých zariadeniach vás výrobca prevedie aj cez zaujímavé funkcie, ktoré smartfón prináša.

Neodkladajte nastavenie bezpečnostných opatrení

Už počas úvodného sprievodcu vás smartfón vyzve na nastavenie bezpečnosti. Neodkladajte nastavenie prístupového hesla, odtlačku prstov či odomknutia tvárou na neskôr. Máloktorý používateľ sa k tomuto nastaveniu vráti a smartfón zostane nezabezpečený.

Už ste videli všetky vianočné klasiky? Vyskúšajte jeden z týchto 6 filmov

Pamätajte, že v smartfóne so sebou nosíte osobné údaje a citlivé informácie, ako je prístup do internet bankingu alebo súkromných e-mailových schránok.

Okrem bezpečnosti údajov v smartfóne je dôležitá aj bezpečnosť samotného zariadenia. Niektorí výrobcovia pribalia k smartfónu aj ochrannú fóliu alebo ochranný obal. S ich využitím by ste tiež nemali pridlho otáľať.

Ak ste ich v balení nenašli, určite si prezrite ponuku príslušenstva od O2, kde nájdete prostriedky na ochranu vášho nového smartfónu.

Obnovte zálohu pre synchronizáciu s vaším účtom

Ak ste si nezabudli spraviť zálohu, bude pre vás tento krok bezproblémový. Ak ste sa horlivo pustili do používania nového smartfónu, zvážte, či sa vám neoplatí presunúť SIM kartu do starého zariadenia a zálohu si predsa len urobiť.

V mnohých smartfónoch nájdete už predinštalovanú aplikáciu na presun kontaktov, fotiek a stiahnutých appiek. Ak ju však výrobca do výbavy „nepribalil“, v obchode Google Play alebo App Store nájdete viacero možností, ktoré vám s tým pomôžu.

Využite obľúbené aplikácie naplno

S novým smartfónom prichádza aj možnosť nainštalovať si len aplikácie, ktoré skutočne využívate. Aplikácie pre sociálne siete, komunikáciu alebo obľúbené hry nájdete už zrejme v každom smartfóne.

Ak využívate nový SMART Paušál od O2, nezabudnite si stiahnuť appky, na ktoré máte predplatné v cene a10 GB extra dát. Cez sviatky tak budete mať dosť času pozerať filmy na HBO GO, objavovať novú hudbu cez TIDAL alebo čítať zaujímavé spravodajstvo a publicistiku v Denníku SME a Denníku N.

Nezabudnite svoj nový smartfón ochrániť puzdrom alebo ochranným sklom, ktoré môžete mať k O2 SMART Paušálu v rámci mesačnej platby na začiatok od 0 €.


Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Čítaj viac

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil

Čítaj viac

Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Čítaj viac