Prvý krok k tomu, ako si navyknúť na pravidelné cvičenie

Najťažšie je začať a hýbať sa pravidelne. Potom už to ide len ľahšie.

Nedostatok pohybu, či následky dlhodobého sedenia sú čoraz rozšírenejšími neduhmi, ktorých následky sa prejavia až po pomerne dlhom čase. Preto pre vás pripravujeme seriál o tom, ako sa začať viac hýbať a zlepšiť sa po fyzickej stránke.

Prvým krokom k tomu postaviť sa zo stoličky a vyliezť zo svojej pohodlnej zóny je nájsť si ten správny dôvod na pohyb. Čokoľvek. Zdravie, chudnutie do plaviek, naberanie svalovej hmoty, kondička, stávka… Potom si stačí už len predstaviť želaný výsledok.

Fitness

Teraz mnohým prebehla hlavou otázka, kedy cvičiť, keď nikdy nemáte čas, a ani nemáte s čím. Nedostatok času je však len mýtus, ktorý je v 95 % prípadov iba výtvor ľudí, ktorí niečo vzdajú skôr, než niečo skúsia. Keby sme si detailne zaznamenávali svoj deň, vždy nájdeme nejakú tú zbytočnú štvrťhodinku na Facebooku. A na účinné cvičenie nepotrebujete ani drahé náradie, stačí iba vlastné telo.

Základom úspechu je vytvoriť si rituál, ktorý nie je príliš náročný, no zase nie tak, že ho zvládnete bez toho, aby ste sa čo i len zadýchali. Napríklad, hneď ako ráno vstanete, môžete si dať 5 kôl po 5 kľukov 10 drepov a 20-sekundový plank (cvik, pri ktorom sa na zemi podopierate iba predlaktiami a špičkami s vystretým chrbtom). Hneď máte štartovací rituál, ktorý vás nielen prebudí, ale aj nakopne do pracovného dňa.

Jóga

Môžete to však striedať aj s inými aktivitami ako beh, prechádzka či ranná yoga, prípadne poriadny strečing. Základ je nesústrediť sa na počet opakovaní, ale na to, aby ste to robili poctivo každý deň.

Dôležité je myslieť na svoje zdravie, ktoré máme len jedno. Preto robiť aspoň niečo je určite lepšie ako nič a len sa prizerať ako sme stále pomalší a stuhnutejší.

Martin Viedenský je spolumajiteľ a hlavný tréner v bratislavskom The NØ Limits Gym, kde sa venuje tréningu Kalisteniky (cvičeniu s vlastnou váhou) a street workoutu. Z tejto disciplíny má aj zlatú a striebornú medailu z majstrovstiev Slovenska.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac