Druhá generácia iPhone SE prináša jemnú nostalgiu a poteší aj technologických konzervatívcov

Novinka od Apple prináša so sebou aj štipku nostalgie. Čo všetko ponúka nasledovník obľúbeného modelu iPhone SE?

Nový iPhone SE od spoločnosti Apple prináša okrem osvedčeného dizajnu, slušného výkonu a kompaktných rozmerov aj nenápadné, no pre modernú dobu podstatné vylepšenia.

Zabudnite na plastové SIM karty. Špičkové smartfóny už podporujú elektronickú eSIM. Chcem vedieť viac

Familiárny dizajn

Pri tvorbe dizajnu sa v Apple inšpirovali radom iPhone 8 aj staršími modelmi, vďaka čomu pôsobí iPhone SE veľmi familiárne. Výrobca aj v tomto prípade stavil na overenú kombináciu skla a kovového rámu, tlačidlo Domov s čítačkou odtlačkov prstov sa tradične nachádza na spodnej strane zariadenia, na zadnej strane je zase umiestnená charakteristická šošovka fotoaparátu.

Zariadenie je na dnešnú dobu kompaktné a prináša 4,7-palcový displej rovnako dobrej kvality ako na modeli iPhone 8. iPhone SE je odolný proti prachu aj vode a má certifikát IP67. K štandardnej nanoSIM karte pribudla možnosť využiť eSIM.

Zvládne všetko, čo mu naložíte

Najnovší čip A13 Bionic v kombinácii s 3 GB RAM ide ruka v ruke s filozofiou tohto smartfónu – venujte sa tomu, čomu potrebujete, o svoj smartfón sa starať nemusíte. Chod zariadenia s najnovším iOS 13 je plynulý a iPhone SE zvládne všetko, čo mu naložíte.

Osviežujúco jednoduchý fotoaparát

V čase, keď sa výrobcovia predbiehajú v počte fotoaparátov, je iPhone SE osviežujúco jednoduchý. Jeden zadný a jeden predný fotoaparát v slušnej kvalite odfotia všetko, čo potrebujete.

Nechýba optická stabilizácia obrazu a ak radi točíte videá, poteší vás aj možnosť natáčať v 4K kvalite či spomalené videá s 240 fps.

Deň bežného používania

Jedna z vecí, ktoré Apple nemusel zo starších zariadení prevziať, je výdrž. iPhone SE zvládne deň bežného používania, každodenné nabíjanie je teda nutnosť.

Plusom však je rýchlonabíjanie a poteší aj možnosť bezdrôtového nabíjania, ktorá sa v modelovom rade SE objavuje prvýkrát.

Hodnotenie O 2 Guru:Pre všetkých, ktorí hľadajú funkčný a spoľahlivý smartfón

Novinka od Apple môže na prvý pohľad pôsobiť spiatočnícky, ide však o starostlivo navrhnutý smartfón, ktorý cieli na veľkú, no trochu opomínanú skupinu konzervatívcov. Ľudí, ktorí chcú funkčný a spoľahlivý smartfón, no nemajú čas či chuť prispôsobovať sa technologickým vychytávkam. K tomu pridajte skvelý ekosystém a najlepšiu cenu spomedzi nových modelov od Apple.

iPhone SE môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok od 0 €.

Michal Kmeť, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Kmeť, špecialista sociálnych médií.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Samsung Galaxy A41 je šikovný smartfón, ktorý vo vrecku ani neucítite

Patríte k ľuďom, ktorí preferujú menšie telefóny? Samsung Galaxy A41 je ľahký a tenký, ale z užívateľského zážitku vám nič neunikne.

Otestoval som smartfón Samsung Galaxy A41, ktorý ma hneď po rozbalení prekvapil svojimi kompaktnými rozmermi a pekným spracovaním.

Ako udržiavať bezpečnosť a hygienu smartfónu? Vyberte si z tohto príslušenstva. Chcem vedieť viac

Telefón, ktorý vo vrecku ani neucítite

Samsung Galaxy A41 je ľahký, tenký a vo vrecku ho takmer necítite.

Musím uznať, že na prvý pohľad nepôsobí ako zástupca strednej triedy. Je elegantný a vkusný, použitý plast je kvalitný, zadná strana verne imituje sklo.

Veľký displej v malom tele

Vďaka Super AMOLED displeju je čierna farba naozaj čierna a čitateľnosť na priamom slnku skvelá. Aj napriek kompaktným rozmerom pôsobí displej rozmerne, za čo vďačí vynikajúcemu pomeru k telu zariadenia a takmer neexistujúcemu rámiku.

V hornej časti displeja sa nachádza miniatúrny výrez na prednú kameru, pod displej výrobca umiestnil integrovanú čítačku odtlačkov prstov – je príjemné vidieť ju aj v strednej triede.

Trojitý fotoaparát pre nadšencov fotografie

Zadnej strane dominuje mierne vystupujúci fotoaparát. Hlavnému snímaču s vysokým rozlíšením sekunduje širokouhlý snímač. Dopĺňa ich snímač hĺbky záberu, ktorým vytvoríte zábery s rozostreným pozadím. Pri večernom fotografovaní oceníte LED blesk.

Pre milovníkov selfie ponúka lahôdku v podobe 25 Mpx prednej kamery. Vďaka širšiemu záberu poslúži na skupinové selfie a využijete ju aj pri odomykaní tvárou.

Poradí si s appkami aj hrami

Samsung Galaxy A41 je svižný a výrazne ho nespomalia ani viaceré aplikácie na pozadí. Slušne si poradil aj s hrami.

Pracuje s Androidom 10 a vynovenou nadstavbou od Samsungu One UI 2, ktorá prináša napríklad funkciu Always On Displej. Vďaka nej sa dôležité informácie o čase a notifikáciách zobrazujú aj pri vypnutom displeji.

Zvládne celý deň

Hoci kapacita batérie nie je gigantická, telefón zvládol celý deň bez nabíjania. Počas používania som ho nešetril a pozrel som si aj seriál na HBO GO. Oceňujem aj prítomnosť 3,5 mm jacku a potešili ma aj dva sloty na SIM kartu.

Hodnotenie O2 Guru: Výborný pomer ceny a výkonu

Hoci som bol pred používaním Samsungu Galaxy A41 mierne skeptický, okamžite ma presvedčil. Je to kvalitne spracovaný kompaktný telefón a čítačka odtlačkov prstov integrovaná v displeji je už len čerešničkou na torte. Toto zariadenie považujem za rozumnú voľbu s výborným pomerom ceny a výkonu.


Samsung Galaxy A41 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok od 0 €.

Ivan Štubniak, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Ivan Štubniak, tímlíder kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac