Elegantný OnePlus Nord N100 nesklame základnou výbavou a prekvapí softvérovou nadstavbou

Základné modely smartfónov by mali mať všetko pre nenáročných používateľov. V tomto prípade potešia aj vychytávky navyše.

Už pri rozbaľovaní tohto zariadenia som vedel, že to bude niečo extra. Balenie smartfónu OnePlus Nord N100 je síce minimalistické, no pôsobí prémiovo.

Ako platiť menej za internet? Čím viac služieb pod jednou strechou, tým väčšia zľava. Spoznajte O2 SPOLU

Čo sa vydarilo?

OnePlus Nord N100 je pomerne tenký a ľahký DualSIM telefón, ktorý za svoju nízku hmotnosť vďačí kvalitnému plastovému telu. Matné vyhotovenie nepriťahuje odtlačky prstov a na pohľad pôsobí kovovým dojmom. V ruke sa drží pohodlne a skoro vôbec sa nešmýka.

Aj keď nie som fanúšikom natiahnutého dizajnu, pomer strán 20 : 9 mi pri tomto smartfóne vôbec neprekážal. Displej verne vykresľuje farby a je výborne čitateľný na priamom svetle aj z väčších uhlov. Plynulosť systému som si nesmierne užíval. Frekvencia HD+ displeja je na úrovni 90 Hz, vďaka čomu pôsobia animácie systému nesmierne plynulo.

Pri bežnom používaní som zariadenie nabíjal približne každý druhý deň, čo je dôkaz skvelej výdrže. A to som ho naozaj nešetril. Cez deň nonstop synchronizácia e-mailových schránok, sociálne siete, telefonáty a odosielanie správ a vydýchnuť som mu nedal ani večer pri pozeraní seriálov na HBO GO.

Čo mohlo byť lepšie?

Výkonovo by som OnePlus Nord N100 zaradil medzi výkonnejšie smartfóny základnej triedy. Stále však cítiť, že sa radí práve do tejto kategórie.

Trojitý fotoaparát spolu so snímačom odtlačkov prstov bol pre mňa vzhľadom na cenovku zariadenia celkom prekvapením. Fotografie zachytené primárnym 13 Mpx fotoaparátom sú kvalitou mierne nad priemerom, no tento smartfón rozhodne nie je fotomobil.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Nadstavba OxygenOS má veľa zaujímavých vychytávok, mňa osobne najviac zaujal režim ZenMode. Po jeho zapnutí sa zariadenie uzamkne a nezobrazí žiadnu notifi káciu okrem prichádzajúceho hovoru. To vám dá priestor naplno sa venovať rodine alebo koníčkom. Rozhodne ide o unikátnu vlastnosť.

Hodnotenie O 2 Guru: Výborná voľba pre začiatočníkov a nenáročných používateľov

Pri telefóne zo základnej triedy som neočakával veľa, no OnePlus Nord N100 ma prekvapil. Ponúka všetko, čo by takéto zariadenie malo obsahovať, aj niečo navyše. Pre začiatočníkov alebo nenáročných používateľov je to ideálna voľba. Dostanú elegantne spracovaný smartfón s dobrou výdržou batérie a kvalitným plynulým displejom. smartfón s dobrou výdržou batérie čitateľný na priamom svetle aj z väčších a kvalitným plynulým displejom.


OnePlus Nord N100 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Ivan Štubniak, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Ivan Štubniak, tímlíder kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Bleskové nabíjanie? Realme 7 Pro sa nabije na 100 % za menej ako 40 minút

Sýte farby na displeji sú v tejto cenovej kategórii stále raritou a takto rýchlo nenabijete ani oveľa drahšie vlajkové lode.

Spoločnosť Realme pôsobí na slovenskom trhu už nejaký ten mesiac a za ten čas prišla s niekoľkými výbornými smartfónmi, ktoré priniesli skvelý pomer ceny a výkonu. Inak to nie je ani v prípade novinky Realme 7 Pro.

Ako platiť menej za internet? Čím viac služieb pod jednou strechou, tým väčšia zľava. Spoznajte O2 SPOLU

Čo sa vydarilo?

Jedným z hlavných lákadiel telefónu bude určite AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením, ktorý je v strednej triede ešte stále len raritou. Môžete sa teda tešiť na sýte farby a skutočnú čiernu. Poteší aj funkcia Always on, čo znamená, že sa vám aj na zamknutom displeji budú zobrazovať hodiny či notifikácie.

Srdcom telefónu je výkonný procesor Snapdragon 720G spojený s až 8 GB operačnej pamäte. v prípade novinky Realme 7 Pro sa teda len tak nezľakne a má dostatok výkonu na bežné používanie, ale aj akúkoľvek hru.


Dostatočných je tiež 128 GB vnútorného úložiska, ktoré sa dá vďaka pamäťovej karte ešte rozšíriť o ďalších 256 GB.

Čo mohlo byť lepšie?

Realme 7 Pro sa pýši hneď štvoricou zadných fotoaparátov. Základom je 64 Mpx hlavný snímač, ktorý za dobrého svetla robí veľmi pekné snímky, horšie je to však pri slabom svetle, keď sú fotky menej ostré. Vďaka prepracovanému nočnému režimu sa však nezľakne ani fotiek v noci.

Vedľa hlavného snímača je ďalší 8 Mpx širokouhlý, ktorý však nie je žiadne terno. Lepšie výsledky dosiahnete len za veľmi priaznivého svetla a aj v takých prípadoch vidieť na snímkach väčšiu zrnitosť.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Najväčšou výhodou Realme 7 Pro je jeho 65 W rýchle nabíjanie, ktoré nenájdete ani pri oveľa drahších vlajkových lodiach, nie ešte v strednej triede. V balení je pribalená aj samotná nabíjačka, a tak nemusíte nič dokupovať.

Samotná batéria má kapacitu 4 500 mAh a poskytuje skutočne celodennú výdrž. Ak by ste ju však vybili skôr a potrebujete rýchlo nabrať čo najviac energie, z nuly na 50 % sa telefón nabije za bleskových 15 minút. Plnú kapacitu dosiahnete za neuveriteľných 38 minút.

Hodnotenie O2 Guru: Adept na nového kráľa v strednej triede

Realme 7 Pro sa v strednej triede určite nestratí. Jeho zaujímavý vzhľad spolu so špičkovým displejom, so stereo reproduktormi, s bleskovým nabíjaním a s výkonným hardvérom ho predurčujú byť novým kráľom v strednej triede smartfónov.


Realme 7 Pro môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Martin Liptai, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Martin Liptai, supervízor O2 Predajne Rožňava.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac