Hľadáte vhodný smartfón na pekné selfies? Samsung Galaxy A40 môžete mať teraz za výhodnú cenu

Vyskúšali sme praktický smartfón pre nenáročných používateľov s displejom, ktorý v tejto triede bežne nenájdete.

Samsung Galaxy A40 prichádza do strednej triedy ako malý a šikovný smartfón so známym dizajnom. Svojimi rozmermi perfektne padne do dlane a dá sa ovládať jednou rukou. Zaujme hmotnosťou iba 140 g a farebným vyhotovením, ja som testoval biely model. A teraz v O2 zaujme aj výbornou cenou 192 €.

Zariadenie ma potešilo USB-C konektorom, smartfón tak aj vďaka pribalenej rýchlonabíjačke dobijete raz-dva. Poháňa ho batéria s veľkosťou 3 100 mAh, čo je vzhľadom na jeho menšie rozmery slušné. Plný záťažový deň tak smartfón hravo zvládne.

Samsung Galaxy A40 zaujme aj hardvérovou výbavou. Osvieti vás AMOLED displej, ktorý v tejto triede smartfónov bežne nenájdete. Samozrejmosťou je aj filter modrého svetla či nočný režim.

Fotoaparát

Keďže displej zaberá celú prednú stranu, selfie kamera sa nachádza v malom kvapkovom výreze. Musím uznať, že 25 Mpx fotoaparát s clonou f/2,0 robí naozaj pekné selfie, dokonca si môžete snímaný záber zväčšiť a spraviť si selfie s väčšou skupinkou.

Na zadnej strane má Samsung Galaxy A40 duálnu kameru. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpx, druhá kamera je širokouhlá s rozlíšením 5 Mpx.  Za pekného svetlého dňa vie fotoaparát spraviť kvalitné fotografie.

Ultra širokouhlý objektív však za hlavným trochu zaostáva. Pri dobrom osvetlení a správnej vzdialenosti sa vám však aj s týmto fotoaparátom podarí spraviť pekná fotografia. V noci dokáže hlavná kamera vytvoriť pekné zábery s minimálnym zašumením bez blesku.

Výkon a pamäť

O bezstarostný chod smartfónu sa stará Android 9.0. Systém beží hladko a ponúka veľa užitočných funkcií. Ak ovládate telefón jednou rukou, špeciálna funkcia vám všetky potrebné veci priblíži tak, aby boli na dosah palca.

Samotný Android nezaberá veľa miesta v pamäti. Z celkových 64 GB je dostupných približne 50 GB, pričom pamäť možno rozšíriť vďaka karte až do veľkosti 512 GB. V tejto triede sa už stáva štandardom RAM s kapacitou 4 GB a inak to nie je ani v tomto prípade. Pri bežnom používaní vám táto kombinácia postačí, náročnejšie hry však dajú telefónu zabrať.

Hodnotenie O2 Guru: Skvelý model pre nenáročného používateľa

Samsung Galaxy A40 je výborný vstupný model do strednej triedy pre každodenného nenáročného používateľa. Vyznačuje sa jednoduchým dizajnom, skvelými rozmermi, kvalitným displejom a slušnou hardvérovou výbavou.

Smartfón Samsung Galaxy A40 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Martin Liptai, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Martin Liptai, supervízor O2 Predajne Rožňava.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Sekajú vám appky? S iPhone 11 Pro zabudnete, že niečo také existuje

Vo svete technológií nemusí byť najlepšie zariadenie vždy aj revolučné. Vyskúšali sme za vás Pro verziu iPhonu 11.

Zariadenie iPhone 11 Pro prebralo všetko, čo jeho predchodcovia robili správne, a ešte to vylepšil. Zároveň sa pri jeho tvorbe pozreli na niektoré veci, ktoré jeho predchodcovia nerobili až tak správne, a zmenili ich.

Dizajn

Z hľadiska kvality spracovania patria zariadenia od Apple k umeleckým kúskom. V tomto smere sa nič nezmenilo ani pri modeli iPhone 11 Pro. Elegantné spracovanie zo skla a z ocele zaujme na prvý pohľad. Neprehliadnuteľný je aj kvalitný 5,8″ displej.

Na druhej strane zariadenia sa nachádza neštandardne zoradená trojica zadných kamier, ktorá pritiahne váš pohľad.

Trojica fotoaparátov

Kvalitné fotografie boli silnou doménou zariadení od Apple prakticky vždy. iPhone 11 Pro nie je výnimkou a patrí medzi špičku smartfónovej fotografie. K zadnej duálnej kamere, ktorá je už pomaly štandardom, pribudol širokouhlý snímač.

Nechýbajú nové funkcie ovládania fotoaparátu aj úpravy fotografií. Výnimočný je nočný režim, s ktorým vytvoríte ostré fotografie aj pri slabšom osvetlení. V prípade potreby môžete využiť LED blesk. Predná 12 Mpx selfie kamera vytvorí zaujímavé fotografie a portréty vďaka portrétovaciemu módu a svetelnosti f/2,2. Zároveň slúži aj na odomykanie smartfónu tvárou.

Oceňujem, že zachytenie fotiek a hlavne videí je neuveriteľne jednoduché. Ak by som mal len jednu šancu zachytiť určitý moment a mal by som si vybrať zariadenie, ktoré nesklame, vybral by som si iPhone 11 Pro.

Výkon top triedy

iPhone 11 Pro poháňa čip A13 Bionic, jeden z najvýkonnejších čipov na trhu, ktorý bez zaváhania zvládne všetko.

Keď som po čase zobral do ruky iný smartfón, ostal som zaskočený, keď aplikácie sekali. Pri používaní tohto smartfónu som jednoducho zabudol, že tento jav existuje. Nemalý podiel na tom má operačný systém iOS.

Lepšia výdrž batérie

Výdrž batérie zariadení od Apple predstavuje niečo, čo by si zaslúžilo viac pozornosti. Trend minulých rokov bol jasný – ponúknuť čo najtenší smartfón. To vždy znamenalo potrebu kompromisu, ktorý sa týkal práve batérie.

Spoločnosť Apple však „otočila“ a iPhone 11 Pro je hrubší ako generácia pred ním. Cítiť to a zariadenie vďaka tomu vydrží aj náročný deň.

Hodnotenie O2 Guru: Kvalitné zariadenie s minimom kompromisov

iPhone 11 Pro možno nepredstavuje revolúciu vo svete smartfónov, je však taký dobrý, že mu to ľahko odpustíte. Ak potrebujete kvalitné zariadenie s minimom kompromisov, tak pro verzia Apple smartfónu je skvelá voľba. Rovnako si získa aj ľudí, ktorí radi fotia.

Zariadenie iPhone 11 Pro od Apple môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Viac informácií nájdete na www.o2.sk

Michal Kmeť, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Kmeť, špecialista sociálnych médií.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac