Na počte fotoaparátov predsa len záleží. Vyskúšali sme Xiaomi Mi Note 10

Okrem piatich fotoaparátov nás na novinke od Xiaomi zaujala aj prekvapivá výdrž a zaujímavé funkcie. Komu sa Mi Note 10 oplatí kúpiť?

Čínsky výrobca prináša na náš trh niekoľko rokov kvalitné zariadenia za vynikajúce ceny. Nie je to však iba o cenovke, ale aj o funkciách a zaujímavostiach jednotlivých modelov. Xiaomi Mi Note 10 je výborná voľba pre každého, kto hľadá smartfón hlavne na fotenie.

Vybrali sme 7 najlepších smart zariadení Xiaomi Chcem vedieť viac

Päť fotoaparátov presvedčí aj skeptikov

Vždy som bol skeptický pri ospevovaní počtu fotoaparátov na smartfóne. Zastával som názor, že počet nehrá rolu, no práve Xiaomi Mi Note 10 ma presvedčil.

Rád fotím a výbava tohto smartfónu naplnila asi každú moju fotografickú potrebu. Okrem hlavného 108 Mpx fotoaparátu tu nájdete dva teleobjektívy s rozlíšením 12 Mpx a 5 Mpx a až 5-násobným optickým priblížením, 20 Mpx širokouhlý objektív a 2 Mpx objektív, zameraný na macro snímky.

Takáto výbava poslúži aj fotografickým nadšenom. Či už chcete robiť zábery prírody vo vysokom rozlíšení, alebo sa zamerať na jej detaily, Xiaomi Mi Note 10 vám vaše želanie splní. Fotky sú kvalitné s vysokou ostrosťou a vďaka svetelnosti objektívov dosiahnete prirodzený bokeh efekt, teda rozmazané pozadie pri detailnom zábere.

Prostredie fotoaparátu je používateľsky priateľské a orientovalo sa mi v ňom veľmi jednoducho. Neoceniteľným pomocníkom je umelá inteligencia fotoaparátu, ktorá automaticky rozpozná kompozíciu, ktorú fotíte, a upraví nastavenie fotoaparátu. Pri nižšej kvalite osvetlenia pomôže duálny LED blesk.

Robustný elegán s luxusným dojmom

Xiaomi Mi Note 10 patrí do vyššej strednej triedy smartfónov, no pôsobí dosť luxusne. Robustný kovový rám a imitácia skla na zadnom kryte na mňa urobili veľmi dobrý prvý dojem. Niekomu môže prekážať výrazne vystupujúci fotoaparát, no tento „nedostatok“ vyriešite silikónovým obalom, ktorý je pribalený k smartfónu.

Zaoblený úsporný displej

Zaujímavo pôsobí zaoblenie displeja na okrajoch, vďaka čomu displej prechádza do rámu zariadenia. Veľký, takmer 6,5- palcový AMOLED displej je výborný na čítanie dokumentov, hranie hier, pozeranie filmov alebo seriálov.

Pri AMOLED technológii sa zobrazovací bod pri čiernej farbe vypne, vďaka čomu máte na smartfóne energeticky úsporný displej a čierna ostane čiernou.

Prekvapivo príjemný budík

Xiaomi Mi Note 10 pracuje s Androidom vo verzii 9 a s používateľskou nadstavbou MIUI 11. Práve nadstavba v sebe ukrýva množstvo funkcií, ktoré vás potešia.

Ocenil som zámok vybraných aplikácií, pri ktorom zariadenie vyžaduje dodatočnú verifikáciu heslom alebo odtlačkom prsta. Niekomu by sa to mohlo zdať otravné, ale vďaka čítačke odtlačkov prstov priamo v displeji si jeho opakované snímanie ani neuvedomíte.

Fotky vyhotovené Xiaomi Mi Note10

Fotky vyhotovené Xiaomi Mi Note10

Fotky vyhotovené Xiaomi Mi Note10

Veľmi ma prekvapila aplikácia Budík. Namiesto rovnakého tónu každé ráno si môžete vybrať prírodné zvuky alebo melódie, ktoré sa prispôsobujú počasiu. Už pri zobudení budete vedieť, aké je vonku počasie.

Vydrží viac, ako by ste čakali

Výkon je ďalšou silnou stránkou Mi Note 10. Jeho 8-jadrový procesor v spolupráci so 6 GB RAM zvládne aj náročnejšie aplikácie alebo hry. Vysoký výkon však potrebuje dostatok energie, preto sa o ňu stará 5 260 mAh batéria.

Jej výdrž ma prekvapila. Smartfón som na nabíjačku pripájal každý druhý deň, a to som mu veru nedal vydýchnuť. Keďže mám vždy zapnuté WiFi, mobilné dáta, Bluetooth, synchronizáciu niekoľkých e-mailov a často navštevujem sociálne siete, verím, že mnohým používateľom vydrží ešte dlhšie.

Ak Xiaomi Mi Note 10 zabudnete nabiť, nemusíte zúfať. Vďaka rýchlonabíjačke, ktorú výrobca pribalil k smartfónu, ho z 0 % na 100 % nabijete za približne 65 minút. Pri zohľadnení kapacity batérie je to výborný výsledok.

Smartfón ako stvorený na cestovanie a výlety

Ak radi fotíte a nestačí vám základná výbava, Xiaomi Mi Note 10 je vynikajúca voľba. Jeho päť fotoaparátov a vysoká kapacita batérie sú ako stvorené na cestovanie a výlety. Mňa Mi Note 10 presvedčil, že na množstve fotoaparátov predsa len záleží.

Schopnosť rýchleho nabitia a dlhá výdrž batérie sú veľmi návykové. Navyše tento smartfón nezaťaží váš rozpočet tak, ako by to urobila vlajková loď iných výrobcov.

Xiaomi Mi Note 10 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Smart hodinky Huawei Watch GT 2 sú ako elegantný osobný tréner

Chcete začať behávať alebo mať lepší prehľad o svojich športových aktivitách? Múdre hodinky sú skvelým fitnes pomocníkom.

Wearables alebo nositeľná elektronika naberá druhý dych. Čoraz viac používateľov siaha po zariadeniach, ako sú smart hodinky alebo fitnes náramky. Niet sa čomu čudovať, keďže poskytujú rýchly prehľad o notifikáciách alebo pokročilé fitnes funkcie. My sme za vás tentoraz vyskúšali novinku Huawei Watch GT 2.

Smart hodinky Huawei Watch GT 2 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Wow! Chcem vedieť viac

Elegantný výzor aj pre náročných

Telo hodiniek je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Na zadnej stene je mierne vyčnievajúci senzor na meranie tepu a konektory na nabíjanie.

Oproti predchádzajúcej verzii je ochranné sklo displeja zapustené zarovno s rámom hodiniek, čo môže vyvolať obavu z menšej ochrany displeja pred poškriabaním. Počas používania sa mi však hodinky nepoškriabali ani pri cvičení.

Kvalitný AMOLED displej je výborne čitateľný aj na slnku a zároveň energeticky úsporný. Hodinky navyše pôsobia luxusným dojmom a hodia sa aj k formálnejšiemu oblečeniu.

Behanie bez smartfónu

Huawei sa rozhodol využívať vlastnú platformu Lite OS, čím síce obmedzil ponuku ciferníkov alebo aplikácií, no na pôvabe hodiniek to neuberá. Ovládanie prostredia a aplikácií je pohodlné a svižné.

Výrobca novej verzie poskytol úložný priestor 4 GB, ktorý môžete využiť napríklad na uloženie hudobných skladieb. Na behanie tak nemusíte brať so sebou smartfón, hudbu si pustíte priamo z hodiniek cez bezdrôtové slúchadlá a vďaka zabudovanému GPS zaznamenajú aj vašu trasu a výkon.

Vylepšené fitnes funkcie

Práve zameranie sa na fitnes a monitorovanie pohybových aktivít robí z Huawei Watch GT 2 skvelého partnera na cvičenie. Hodinky okrem tepu monitorujú aj úroveň stresu alebo ponúkajú možnosť dychových cvičení.

Počas cvičenia vás upozornia na výkyvy v sledovaných hodnotách aj zvukovými hláseniami, takže ich nemusíte sledovať počas cvičenia.

Hodinky Huawei Watch GT 2 disponujú aj hodnotením anaeróbneho cvičenia. Dokážu zhodnotiť zaťaženie organizmu, určia hodnotu maximálnej rýchlosti spotreby kyslíka (VO2 max) a odporučia vám dĺžku prestávky medzi jednotlivými cvičeniami.

Chcete sa naučiť behať ? Trénera máte na zápästí

Skvelým pomocníkom je funkcia trinástich bežeckých trás. Stačí si vybrať jednu z možností, ako sú napríklad beh v tempe, intervalový beh alebo HIIT beh. Hodinky vás budú usmerňovať prostredníctvom hlasových pokynov.

Hodinky Huawei Watch GT 2 dokážu sledovať až 15 typov cvičení. Veľmi ma potešilo, že disponujú aj monitorovaním plávania a vďaka vodotesnosti na úrovni 5 ATM som ich v bazéne využil na maximum. Vylepšený senzor merania bezproblémovo zmeral tep aj vo vode.

Vynikajúca výdrž

Jednou z najväčších výhod Huawei Watch GT 2 je výdrž na jedno nabitie. Výrobca udáva 10 až 14 dní na jedno nabitie, a to aj pri zapnutí neustáleho merania tepu alebo monitoringu spánku. Vzhľadom na veľkosť hodiniek som sa obával, že mi počas spánku budú prekážať. Opak bol však pravda.

Prehľad o všetkom, čo športovec potrebuje

Huawei Watch GT 2 sú elegantným spoločníkom, či už ako notifikačné centrum, alebo fitnes tréner. Vďaka veľkému rozsahu fitnes funkcií si nájdu svojich fanúšikov aj medzi pokročilými športovcami.

Výdrž batérie na jedno nabitie je obrovským lákadlom a výhodou oproti konkurencii. Hodinky Huawei Watch GT 2 sú ideálne pre aktívnych ľudí, ktorí majú radi prehľad o svojich športových výkonoch. Môžu však pôsobiť aj ako tréner a motivácia pre začínajúcich športovcov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Najobľúbenejšie smartfóny tohto leta vám pomôžu odfotiť aj nečakané zážitky a momentky

Čítaj viac

Smartfóny Huawei s novou výhodou pre filmových fanúšikov: Dostanete k nim HBO GO

Čítaj viac