Osobitý a originálny. Samsung Galaxy A51 poteší kreatívnym dizajnom

Novinka od spoločnosti Samsung dokazuje, že dizajnová kreativita nie je len výsadou najdrahších smartfónov.

Rok po modeli Samsung Galaxy A50 prichádza na trh novinka s jednotkou na konci. Za na prvý pohľad málo inšpiratívnou zmenou mena sa toho však ukrýva prekvapivo veľa. Mal som možnosť pre vás otestovať Samsung Galaxy A51.

Ako si správne čistiť smartfón a chrániť sa proti koronavírusu? Chcem vedieť viac

Nevšedný dizajn

Musím priznať, že prvý kontakt so zariadením bol pre mňa skôr sklamaním – štandardný vzhľad a plastová konštrukcia ma nenaplnili veľkými očakávaniami a pritom stačilo telefón otočiť.

Diagonálne línie, ktoré rozdeľujú zadný kryt na štyri oblasti so zaujímavým finišom, sú pôsobivé. Zariadeniu dodávajú presne to, čo smartfónom často chýba – osobitosť a originalitu. Dizajnovou čerešničkou sú štyri zadné fotoaparáty s bleskom v hornej časti.

Displej bez kompromisov

Aj displej na prvý pohľad vyzerá úplne bežne, no stačí ho zapnúť a opäť je všetko inak.

Super AMOLED je totiž jeden z najkvalitnejších displejov, kde čierna je čierna a farby sú živé. Vďaka rozmeru 6,5″ a výbornému rozlíšeniu si vychutnáte fotografie, videá aj filmy.

Kvalitný fotoaparát s prekvapením

Musím uznať, že so zariadením Samsung Galaxy A51 je radosť fotiť. Automatický mód je dobre vyvážený a pekné fotky zabezpečí aj bez hrania s nastavením.

Okrem štandardnej a širokouhlej kamery nechýba ani samostatná 5 Mpx makro kamera, ktorá výborne slúži na zachytenie detailu zblízka. Práve makro kamera ma prekvapila najviac a považujem ju za veľké plus.

Výkon a výdrž

Jednou z oblastí, kde Samsung Galaxy A51 až tak nevyniká, je výkon. Pri bežnom používaní, pozeraní videí či fotení to však nepocítite. Operačná pamäť s kapacitou 4 GB a najnovší Android 10 sú slušný základ, ak sa však radi hráte, poobzerajte sa po inom zariadení.

Výdrž je solídna – batéria s kapacitou 4 000 mAh mi vždy vydržala aspoň deň, pri trochu šetrnejšom zaobchádzaní môžete počítať s dvomi.

Hodnotenie O2 Guru: Samsung vie, čo naozaj potrebujete

Ak radi fotíte alebo smartfón používate na sledovanie filmov, Samsung Galaxy A51 určite vyskúšajte. Kombinácia vnútornej pamäte (s možnosťou rozšíriť ju o SD kartu so samostatným slotom), výborného fotoaparátu s makrom a kvalitného displeja potvrdzuje, že Samsung presne vie, čo robí.

Poteší, že zariadenie je príjemne ľahké, čo je pri aktívnom používaní dôležitý faktor.


Samsung Galaxy A51 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Michal Kmeť, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Kmeť, špecialista sociálnych médií.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Hľadáte herný smartfón za rozumnú cenu? Odporúčame Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Aj telefóny strednej triedy v súčasnosti disponujú viacerými vlastnosťami top zariadení. Otestovali sme jeden z nich, ktorý si vás získa nielen kvalitnou fotovýbavou, ale aj premysleným ovládaním.

Značka Xiaomi prináša jeden skvelý smartfón za druhým. Pomyselnú latku v strednej triede dvíha model Xiaomi Redmi Note 8 Pro, v ktorom sa skĺbil vysoký herný výkon a vynikajúci fotoaparát.

Ako si správne čistiť smartfón a chrániť sa proti koronavírusu? Chcem vedieť viac

Rozbaľovanie a prvé dojmy

Xiaomi Redmi Note 8 Pro je elegantný telefón väčších rozmerov so 6,53″ displejom, ktorý si vás získa aj pekným vizuálom. V balení nájdete nielen výkonnú 18 W rýchlonabíjačku s UCB-C koncovkou, ale aj praktické silikónové puzdro.

Spoľahlivé odomykanie, šikovné ovládanie

Veľmi oceňujem, že snímač odtlačku prsta na zadnej strane zariadenia funguje spoľahlivo a rýchlo. A rovnako bezchybne funguje aj odomykanie tvárou. Hneď v úvode testovania ma upútala možnosť ovládania gestami. Táto funkcia vám odoberie spodné softvérové tlačidlá, čím natiahne displej, takže na ovládanie používate gestá priamo na ňom.

Obľúbil som si aj vysvietenie displeja dvojitým poklepaním zamknutej obrazovky či spustenie fotoaparátu dvojitým stlačením tlačidla Volume down.Keď už sme pri appkách, Xiaomi Redmi Note 8 Pro ich vďaka čistému Androidu nemá predinštalovaných zbytočne veľa, čo mnohí používatelia ocenia.

Výkon a výdrž

Telefón ma príjemne prekvapil operačnou pamäťou s kapacitou 6 GB, čo je v tejto triede nadpriemer. Pracuje bleskurýchle a nezaskočí ho ani náročná hra.

Po jednom dni aktívneho používania mi zostalo ešte 40 až 50 % zo 4 500 mAh batérie, takže bez väčších problémov zvládne aj dva dni.

Nadpriemerná fotovýbava

Najviac ma však nadchol fotoaparát. Hoci ide o telefón s cenovkou do 300 €, s kvalitou fotiek som bol nadmieru spokojný.

Štvorica zadných objektívov dobieha aj oveľa drahšie značky. Hlavnému 64 Mpx fotoaparátu sekunduje ďalší ultra široký fotoaparát, ktorý zachytáva ešte väčšiu scénu. Dopĺňa ich objektív na makro snímky a objektív na snímanie hĺbky. Za mňa je to skvelá kombinácia, fotky sú prirodzené a farebne verné.

Predná 20 Mpx selfie kamera tiež fotí veľmi dobre a zábery si môžete aj softvérovo upraviť prostredníctvom autokorekcie. Zariadenie poteší aj milovníkov videí – obraz je aj stabilný a natáčať možno aj v rozlíšení 4K.

Hodnotenie O2 Guru: Aj lacnejšie zariadenie dokáže veľké veci

Mínusy by som na tomto zariadení hľadal len ťažko, plusov však má Xiaomi Redmi Note 8 Pro viac ako dosť. Výborný fotoaparát, veľká výdrž batérie a nadpriemerný výkon dokazujú, že aj s menším rozpočtom sa dajú robiť veľké veci.


Xiaomi Redmi Note 8 Pro môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Martin Liptai, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Martin Liptai, supervízor O2 Predajne Rožňava.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Najobľúbenejšie smartfóny tohto leta vám pomôžu odfotiť aj nečakané zážitky a momentky

Čítaj viac

Smartfóny Huawei s novou výhodou pre filmových fanúšikov: Dostanete k nim HBO GO

Čítaj viac