S foťákom Samsungu Galaxy A52 sa dá čarovať aj v noci

Ak sú pre vás prioritou kvalitné fotografie, tento smartfón určite nesklame v žiadnom smere. Všetky objektívy prešli viacerými vylepšeniami.

Samsung Galaxy A52 prináša nielen prémiový plynulý displej, ale aj aj extra veľkú batériu a top fotografie.

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čo sa vydarilo?

Samsung Galaxy A52 ma najviac očaril svojím displejom. Ponúka zaujímavú obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz, čo v praxi znamená, že všetok obsah zobrazený na displeji je plynulý. Prezeranie webu, sledovanie videí a hranie hier tak dostáva nový rozmer. O bezpečnosť sa stará odtlačok prsta vstavaný priamo do displeja, ktorý funguje rýchlo a presne.

Pozitívne vnímam aj nízku hmotnosť, ktorú som naplno ocenil už po pár hodinách používania. Zadná strana zariadenia je z plastu a telefón drží pokope kovový rám. Hoci je displej veľký, telefón sa dobre ovláda jednou rukou a celkovo by som ho radil skôr medzi kompaktnejšie zariadenia.

Oceňujem aj zvýšenú kapacitu batérie 4 500 mAh. Telefón vďaka nej zvládne dva náročne dni. Ruka v ruke ide aj nabíjanie, ktoré patrí medzi to najrýchlejšie na trhu – do hodiny máte smartfón nabitý. Zariadenie bude navyše dostupné aj v 5G verzii, čo pridáva na jeho atraktivite.

Čo mohlo byť lepšie?

Procesor zariadenia Samsung Galaxy A52 nepatrí medzi to najvýkonnejšie na trhu a pri používaní som občas spozoroval zaváhaniu systému.

Ako mínus vnímam prostredie fotoaparátu, ktoré je dosť komplikované. Výber ponúkaných režimov je zbytočne veľký a určite by som ho zjednodušil.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Samotný fotoaparát bol však pre mňa príjemným prekvapením a radím ho medzi absolútnu špičku. S hlavným 64Mpx snímačom sa dá priam čarovať, prepracovaný je hlavne nočný režim a jeho výsledky sú znamenité. Nechýba ani veľký zoom, s ktorým hravo odfotíte aj vzdialené predmety. Fascinujúce výsledky ponúka makro režim, s ktorým som sa dobre zabavil.

Milo ma prekvapil aj unikátny dizajn odolný proti prachu a vode s certifikáciou IP67, čo v strednej triede vôbec nie je bežné.

Hodnotenie O2 Guru: Skvelé fotky v každej situácii

Samsung Galaxy A52 je špičkové zariadenie v stále dostupnej cene, ktoré si zamilujú všetci milovníci fotenia. Nezaváha v žiadnej situácii – či už chcete vytvoriť kvalitnú nočnú snímku, alebo podmanivý portrét. Ocenia ho aj všetci tí, ktorí nechcú telefón nabíjať každý deň. Prémiový displej, ktorým sa zariadenia od Samsungu pýšia dlhé roky, je skvelým bonusom navyše.


Samsung Galaxy A52 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Roman Škopík, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Roman Škopík, asistent kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nabíjať smartfón každý deň? So Xiaomi Redmi 9T to nehrozí

Čínsky výrobca Xiaomi sa pri modeli Redmi 9T zameral najmä na dlhú výdrž, čo je pri výbere smartfónu jeden z top parametrov.

Xiaomi Redmi 9T je synonymom nekončiacej zábavy, ktorú si s týmto smartfónom môžete užiť naplno. A nielen vďaka obrovskej batérii.

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čo sa vydarilo?

Xiaomi Redmi 9T síce patrí k lacnejším zariadeniam v strednej cenovej kategórii, no vďaka jeho prepracovanému dizajnu by mu nálepku „lacný telefón“ dal len málokto. Prispievajú k tomu zaujímavé farebné vyhotovenia, zaoblené hrany, spracovanie, ktoré nezanecháva šmuhy či odtlačky prstov aj efektný nápis Redmi na zadnej strane.

Gro tohto zariadenia tvorí batéria s kapacitou až 6 000 mAh, čo sa tak často nevidí. Všetko, čo radi na svojom smartfóne robíte, si tak môžete bez potreby nabíjania vychutnať podstatne dlhšie. Dobrú výdrž určite oceníte aj pri fotení so zadným štvoritým fotoaparátom, ktorý má integrovanú umelú inteligenciu.

Čo mohlo byť lepšie?

Ak ste vášnivým hráčom, novinky z herného sveta či iné graficky náročnejšie hry si pri maximálnych nastaveniach neužijete dlho. Vtedy totiž nastupuje sekanie a veľmi výrazné zahrievanie. Po znížení kvality hry však tieto nedostatky zmiznú.

Hry si teda na Redmi 9T zahráte, no treba robiť kompromisy. Určite by som uvítal lepší procesor na úkor vyššej ceny, rozumiem však, že to pri navrhovaní tohto modelu zrejme nebola priorita.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Na Redmi 9T ma v dobrom prekvapili hneď štyri veci. Najväčším pozitívom je pre mňa stereo reproduktor. Ak nepoužívate slúchadlá, večerné sledovanie videí alebo seriálov v posteli si určite užijete. Rovnako oceňujem aj snímač odtlačkov prstov v bočnom vypínacom tlačidle. Umiestnenie je veľmi praktické a snímač funguje perfektne.

Ak používate súkromnú a firemnú SIM kartu súčasne, oceníte slot na dve SIM karty a zároveň možnosť rozšíriť si pamäť telefónu použitím micro SD karty až do 512 GB. Posledným prekvapením a pre mňa veľmi milým všimným je aj priehľadné gumené puzdro, ktoré je súčasťou balenia.

Hodnotenie O2 Guru: Kvalitný zvuk a výborná výdrž aj pre nenáročných

Xiaomi Redmi 9T je určený pre nenáročného používateľa. Výborne poslúži na sledovanie videí a hranie nenáročných hier, čo si vďaka stereo zvuku a gigantickej batérii užijete ešte viac. Vďaka kvalitnému spracovaniu a peknému dizajnu sa navyše vôbec nemusíte báť, že ide o zariadenie s nižšou cenovkou.


Xiaomi Redmi 9T môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Michal Pakos, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Pakos, O2 Guru  zozákazníckeho centra O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac