S OPPO Reno5 Z 5G dostanete balíček zážitkov a šikovných funkcií

Novinka od OPPO spája rýchlosť pripojenia s rýchlosťou nabíjania a pohodlím pri pozeraní multimédií.

Značka OPPO nie je neznámym hráčom na svetovom trhu smartfónov. Po vstupe na slovenský trh priniesla niekoľko noviniek, vrátane OPPO Reno5 Z 5G, ktorý je vstupenkou do vyššej strednej triedy s podporou 5G.

Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čo sa vydarilo?

Sympatický minimalistický dizajn a plastové telo, ktoré nezachytáva odtlačky. Mierne vystupujúci zadný fotoaparát vôbec neprekáža, jednoducho ho schová obal. Vďaka hrúbke 7,8 mm a hmotnosti len jemne nad 170 g smartfón vo vrecku nepocítite a navyše sa výborne ovláda jednou rukou.

Výkonovo je OPPO Reno5 Z 5G solídna stredná trieda, čo znamená, že môžete počítať s bezproblémovým chodom niekoľkých aplikácií na pozadí. Nadstavba Androidu 11, Color OS je veľmi užívateľsky priateľská. Pri nastavovaní som našiel všetko presne tam, kde som hľadal. S jeho používaním nebude mať problémy ani začiatočník.

Veľký 6,4-palcový displej je výbornou voľbou, ak smartfón využívate na multimédiá. Sledovanie seriálov a fi lmov je zážitok. Reprodukcia zvuku je dostatočne hlasná, ale ak by ste si chceli pripojiť slúchadlá, môžete sa spoľahnúť aj na starý dobrý 3,5 mm audio jack.

V čom mohol byť lepší?

Trochu ma zamrzela absencia zvýšenej odolnosti proti prachu a vode. Ani slot na dve SIM karty neobsahuje gumené tesnenie, ktoré je v súčasnosti štandardom. Takisto chýba ochrana displeja formou Gorilla Glass. Určite je dobrý nápad využiť ochranný obal, ktorý výrobca zahrnul do obsahu balenia.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

V tejto cenovej kategórii bežne nočný režim nájdete, no nebýva ničím výnimočný. OPPO Reno5 Z 5G ma milo prekvapil svojím primárnym fotoaparátom a jeho nočným modom. Aj pri slabom osvetlení dokázal vyhotoviť pekné fotky s nízkym šumom a dobrou ostrosťou.

Výnimočná je aj podpora rýchleho nabíjania. Len päť-minútové nabíjanie rýchlonabíjačkou dodá dostatok energie takmer na 3 hodiny používania.

Hodnotenie O2 Guru: Balíček zážitkov a šikovných funkcii

OPPO Reno5 Z 5G spája užívanie si rýchlej 5G siete, multimediálny zážitok a rýchle nabíjanie. Je vynikajúcim zariadením pre začiatočníkov, ale aj pokročilých používateľov. Navyše si s jeho fotoaparátom užijete výbornú kvalitu fotografi í a prepracovaný nočný režim fotenia.


OPPO Reno5 Z 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Ivan Štubniak, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Ivan Štubniak, tímlíder kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Motorola Edge 20 5G je ľahučký smartfón s bleskurýchlymi reakciami

Obľúbené gestá, pohodlný multitasking na krásnom displeji a podpora 5G dávajú dohromady výnimočného parťáka.

Na skúšku som dostal novinku od Motoroly s názvom Motorola Edge 20 5G. Výrobca dokazuje, že stále dokáže svojim zákazníkom ponúknuť nielen obyčajný smartfón, ale aj úžasného pomocníka.

Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čo sa vydarilo?

Ako prvé ma zaujal krásny displej a bleskurýchle reakcie na akúkoľvek požiadavku vďaka výkonnému procesoru. Rozhodne treba vyzdvihnúť samotný fotoaparát, ktorý ponúka mnoho užitočných a zaujímavých režimov. Výsledná fotografi a bola vždy ostrá, dokonca aj v tme. Milovníci selfie si prídu tiež na svoje, predná kamera fotí veľmi pekne a ponúka veľa režimov.

Samozrejmosťou je aj od výroby najnovší Android 11, ktorý výrobca ponúka v čistej forme bez úpravy, jediná pridaná vec je aplikácia MOTO, kde nájdete všetky obľúbené Moto gestá.

Celkovo je smartfón výkonný a pri parametroch, ktoré ponúka, nie je problém sa zahrať hry, pozerať filmy, riešiť pracovné záležitosti alebo užívať si fotografovanie v rôznych režimoch. Podpora 5G vám ešte umocní pocit jedinečnosti a všetok prehliadaný obsah na internete budete mať ihneď k dispozícii na svojom displeji.

Čo mohlo byť lepšie?

Ťažko som hľadal pri tomto telefóne niečo, čo sa dá vyčítať. Azda jediná vec, ktorá by mohla byť lepšia, je kapacita samotnej batérie, ktorá je 4 000 mAh, čo postačuje na celý deň aktívneho, prípadne na jeden a pol dňa striedmejšieho používania.

Čo nás na smartfóne najviac prekvapilo?

Veľkým prekvapením je vyhotovenie samotného smartfónu a jeho hmotnosť. Napriek veľkému displeju tento smartfón váži len 163 g. Za obrovskú pochvalu stojí aj displej, ktorý je jasný a čitateľný za každých podmienok a ponúka krásne farby a výnimočný zážitok pri pozeraní videí vo vysokom rozlíšení.

Hodnotenie na záver: Výnimočný spoločník

Tento smartfón odporúčam všetkým, ktorí majú radi výnimočnosť. Farba, dizajn aj samotný telefón je predurčený na úspech a svojim majiteľom bude slúžiť k veľkej spokojnosti.


Motorolu Edge 20 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Peter Krajči, O2 Guru

Peter Krajči, zástupca supervízora O2 Predajne v OC Bory Mall v Bratislave.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Pre potešenie aj pohodlnejšiu prácu. 16 tipov na tech darčeky pre celú rodinu

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac