Samsung Galaxy A32 je dostupný 5G smartfón s prekvapivou výdržou batérie

Samsung s modelom A32 5G oslovuje nenáročných používateľov a rozširuje výber lacnejších a dostupnejších 5G smartfónov.

Ak hľadáte smartfón s možnosťou 5G pripojenia a nechcete zaň zaplatiť veľa, výber veľmi pestrý nie je. Okrem toho, že Samsung Galaxy A32 5G podporuje 5G a má príjemnú cenu, ide o zariadenie, ktoré úplne postačuje na bežné každodenné používanie. 

Ak si práve vyberáte nový mobil, tu je náš výber 6 smartfónov, ktoré výborne odzrkadľujú najnovšie trendy

Čo sa vydarilo? 

Samsung Galaxy A32 5G sa určite vydaril po dizajnovej stránke. Zaujímavosťou je najmä zadná strana, kde foťák nenájdete v štvorci, kruhu alebo inom do oči bijúcom orámovaní. Samsung  jednoducho v ľavom hornom rohu umiestnil všetky šošovky vedľa seba. Je to niečo nové, dobre to vyzerá a hlavne sa s telefónom pri fotení výborne manipuluje. 

Ďalej musím pochváliť čítačku odtlačkov prstov, ktorú výrobca strategicky integroval do bočného tlačidla na vypnutie a zapnutie zariadenia. Je pomerne veľká, takže váš palec nasníma takmer vždy na prvýkrát a rovnako rýchlo aj reaguje.

No a nakoniec je tu samotná podpora 5G siete, ktorá bude zrejme jedným z hlavných dôvodov, prečo väčšina záujemcov siahne po tomto mobilnom telefóne.  

Čo by mohlo byť lepšie?

Bohatú ponuku smartfónov s 5G konektivitou a bohatou výbavou by sme v strednej cenovej kategórii hľadali len márne. Preto pri cenovo priaznivom modeli A32 5G musím prijať fakt, že ide o smartfón pre bežného používateľa. 

Veľa konkurentov má v rovnakej cenovke, avšak bez podpory 5G, lepšie takmer všetko, od výkonu a displeja až po fotoaparát. Výbava mohla byť lepšia, no bolo by to na úkor ceny, a to zrejme nebol zámer Samsungu. 

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Na tomto mobilnom telefóne ma najviac prekvapila batéria a jej výdrž. Výrobca v tomto smere nešetril a nájdeme v ňom štedrých 5 000 mAh. Telefón vydržal celý pracovný deň, keď som ho naozaj nešetril a bez potreby dobíjania sme to spolu potiahli až do večera druhého dňa, ktorý bol rovnako náročný. 

Keď som ho používal na bežné účely ako telefonovanie, surfovanie po internete a počúvanie hudby, batéria dala o sebe vedieť dokonca až po troch dňoch. 

Hodnotenie na záver: 5G za príjemnú cenu

Smartfón Samsung Galaxy A32 5G je ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú záujem o zariadenie s podporou 5G siete, kladú dôraz na výdrž batérie a zároveň nechcú siahnuť hlboko do vrecka. Je to šikovný spoločník na každodenné, bežné používanie. 


Samsung Galaxy A32 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Michal Pakos, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Pakos, O2 Guru  zozákazníckeho centra O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Šikovné gestá a pripojenie na smart TV robia z Motoroly Moto G100 perfektnú prenosnú kanceláriu

Motorola prináša svoj najvýkonnejší smartfón v dostupnej cenovej kategórii. Navyše má krásny displej a skvelo fotí.

Motorola predstavila model G100, ktorý vo svojej cenovej kategórii nemá obdobu. Skvelý fotoaparát, nekompromisný výkon, 5G a krásny displej robia z tohto telefónu dokonalého spoločníka.

Ak si práve vyberáte nový mobil, tu je náš výber 6 smartfónov, ktoré výborne odzrkadľujú najnovšie trendy

Čo sa vydarilo?

Už na prvý pohľad je zjavné, že ide o prémiový rad. Motorola Moto G100 pôsobí luxusne a hneď pri prvom pohľade na zapnutý displej vidno, že nejde o základný model. Displej s veľkosťou 6,7“ je ideálny na akúkoľvek činnosť, či už na prezeranie videí, hranie hier, surfovanie po internete či sociálnych sieťach.

Smartfón dostal kvalitný fotoaparát, ktorý dokáže robiť naozaj krásne a ostré fotografie v každých podmienkach. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 64 Mpx, bonusom sú senzory na makro fotografie aj ToF snímač. Milovníci selfie si tiež prídu na svoje, keďže aj v tomto prípade je na výber niekoľko zaujímavých režimov.

Čo mohlo byť lepšie?

Pri tomto smartfóne sa mi úprimne veľmi ťažko hľadalo niečo, čo by mohlo byť lepšie. Jediná moja malá výhrada sa týka len absencie stereo reproduktorov. Hlavný reproduktor je síce dostatočne silný a má pekný zvuk, smartfónu by však viac pristali dva reproduktory.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Veľkým prekvapením pre mňa bola možnosť pripojenia cez smart televízor. V tomto prípade vám vie telefón nahradiť takmer plnohodnotný počítač. K dispozícii máte množstvo doplnkových funkcií a kto používa telefón zároveň ako „pojazdnú kanceláriu“, túto funkciu určite ocení.

Za veľké plus považujem aj od začiatku prítomný Android 11 bez zbytočných nadstavieb. 

Netreba, samozrejme, opomenúť ani Moto gestá, vďaka ktorým si tento smartfón ešte viac obľúbite. Novinkou je dvojité stlačenie zapínacieho tlačidla, po ktorom dostanete na výber skratky k ďalším funkciám telefónu. 

Výkon Motoroly Moto G100 úplne postačuje na aktivity, na ktoré bežne svoj smartfón využívate. Počas testovania zariadenie ani raz nezaváhalo a všetky požiadavky plnilo okamžite.

Hodnotenie na záver: Pre fanúšikov dobrého pomeru ceny a výkonu

Smartfón Motorola Moto G100 odporúčam všetkým, ktorí chcú nekompromisný výkon a skvelý fotoaparát za dobrú cenu. Výrobca opäť ukázal, že dokáže konkurovať aj najdrahším modelom s niekoľkonásobne nižšou cenovkou a to tak, že používateľ nebude o nič ukrátený.


Motorolu Moto G100 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Peter Krajči, O2 Guru

Peter Krajči, zástupca supervízora O2 Predajne v OC Bory Mall v Bratislave.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako vybrať mobil pre školáka? Máme pre vás 8 tipov

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac