Pozrite si aplikácie, ktoré vám zlepšia život a odporučte tie svoje

V spolupráci s novým smartfónom Motorola Moto X4 vám prinášame výber tých najzaujímavejších aplikácií, ktoré vám zlepšia život. Nechýbajú ani tie, ktoré prináša tento telefón.

Počas niekoľkých mesiacov sme vám v rámci seriálu O 5 % lepší život prinášali tipy na aplikácie zjednodušujúce váš život. Spoločne s novinkou Motorola Moto x4 sme vybrali tie najlepšie a pozreli sme sa aj na dôvody, pre ktoré sa oplatí tento telefón vlastniť.

 

Aplikácie, vďaka ktorým sa naučíte nové veci a predĺžite si život

Ak človek získava nové poznatky, jeho život sa predlžuje. Dôvodom je spôsob, ako mozog vníma minulosť. Roky, počas ktorých sa veľa učíme a veľa v nich zažívame, vyžadujú veľa mentálnej energie, preto ich neskôr vnímame ako dlhé. Keď sa obzeráme za tými, ktoré sme prežili v rutine, máme pocit, že ubehli rýchlo.

Môžete bojovať proti tomu, aby váš život letel rýchlo, a to tak, že sa budete stále učiť nové veci. Pomôcť vám môžu aj tieto aplikácie:

1. Photomat

Na prvý pohľad sa zdá, že ide o aplikáciu, pri ktorej ešte viac ohlúpnete. Stačí ňou odfotiť akýkoľvek matematický príklad a ona ho za vás vypočíta. Photomat má však ešte jednu vlastnosť – okrem výsledku vám ukáže aj kroky, cez ktoré sa k výsledku dopracovala. A to už nie je len užitočné, ale aj poučné.

2. Quora

Ak ovládate angličtinu a zároveň ste zvedavý, toto je pre vás povinná stránka (aj aplikácia). Na položené otázky odpovedajú experti aj obyčajní ľudia a spoločne vytvárajú kolekciu zaujímavých informácií a zážitkov. Quora je prudko návyková a dajú sa na nej stráviť hodiny.

3. Inteligentný fotoaparát od Motoroly

Ak sa radi vzdelávate kdekoľvek ste, určite vás zaujme funkcia fotoaparátu na smartfóne Motorola Moto X4, ktorá dokáže rozpoznať fotografovaný objekt. Stačí vám byť pripojený k sieti a odfotiť objekt, ktorý vás zaujme. Následne sa vám zobrazí  informácia s preklikom, na ktorom sa o fotografovanom objekte dozviete viac. Na dovolenke tak budete mať informácie o pamiatkach vždy poruke.

 

Aplikácie, s ktorými si zapamätáte čokoľvek

Neexistuje jeden zaručený spôsob, akým si lepšie zapamätať veci, ktoré potrebujete vo svojej profesii. Každý máme svoj štýl práce, a teda aj iné požiadavky, mobil však vie pomôcť skoro vždy.

1. Ak si len potrebujete zapísať úlohy

Od zoznamu potravín, ktoré máte kúpiť na večeru, až po zoznam úloh, ktoré chcete spraviť zajtra doobeda v práci. Na to slúžia aplikácie ako Any.do.

2. Ak robíte rozsiahle rešerše

V niektorých projektoch si nevystačíte s jednoduchými poznámkovými blokmi. Pre náročnejších sú tu aplikácie ako Evernote alebo OneNote. Obe dokážu papierové poznámky odfotiť, a následne ich zmeniť na digitálny text, v ktorom sa dá vyhľadávať.

3. Ak sa vám nechce písať

Môžete využiť mobilných asistentov ako Siri alebo Google Now, ktorí sú väčšinou predinštalovaní na všetkých nových mobiloch. S nimi však dokážete nadiktovať len jednoduché úlohy.

Ak potrebujete nadiktovať dlhšie poznámky, potom odporúčame napríklad aplikáciu Just Press Record (len iOS) alebo Snipback (Android).

 4. Ak nemáte čas si manuálne ukladať kontakty

Ak dostávate od klientov veľa vizitiek, vďaka fotoaparátu na Motorole Moto X4 ich môžete nosiť priamo v mobile. Fotoaparát dokáže vizitku rozpoznať, naskenovať kontakty a uložiť ich.

 

Šikovné nastavenia a aplikácie, vďaka ktorým budete spať lepšie

Pozerať dlho do noci do mobilu, nie je príliš prospešné pre naše zdravie. Nie je síce dôvod na paniku – život vám to určite neohrozí, o jednej veci by ste ale predsa len mali vedieť. Existujú dôkazy, že ľudia, ktorí pred spaním pozerajú na displej, zaspávajú neskôr a majú horší spánok.

Jedna samozrejmá rada znie: Aspoň hodinu pred spánkom prestaňte pozerať na displeje.

Ak sa nechcete až takto obmedzovať, skúste aspoň zmeniť nastavenia svojho telefónu. Väčšinu mobilov možno automaticky prepnúť do nočného režimu, ktorý znižuje podiel modrej zložky svetla a tým prispieva k vášmu lepšiemu spánku.

1. Pôjde to aj bez aplikácií

V telefóne Motorola Moto X4 sa režim volá Nočná obrazovka. Môžete si tiež nastaviť čas, kedy vaša obrazovka automaticky zníži modré svetlo, ktoré by mohlo ovplyvniť váš spánok a automaticky zmení farby na teplejšie tóny.

2. Aplikácie, ktoré eliminujú modré svetlo

Ak váš mobil takéto zmeny neumožňuje, stiahnite si aplikácie s rovnakou funkciou. My odporúčame hlavne Twilightf.lux.

3. Špecialita od Motoroly

Nielen modré svetlo, ale aj zvuky ovplyvňujú kvalitu nášho spánku. Určite si nezabudnite vypnúť alebo aspoň stlmiť zvuky na telefóne. Motorolu Moto X4 stačí jednoducho položiť na posteľ alebo na stôl dispejom nadol a všetky upozornenia alebo hovory sa stlmia.

 

Ďalšie zlepšenia od Motoroly Moto X4, ktoré vám uľahčia život

Sú to síce drobnosti, no na to, aby ste si zjednodušili každodenný život, sú ideálne.

1. Rýchla snímka obrazovky

Zabudnite na stláčanie niekoľkých tlačidiel naraz. Aby ste si urobili snímku obrazovky s Motorolou Moto X4, stačí na ľubovoľné miesto na obrazovke priložiť tri prsty a snímka sa automaticky uloží.

2. Dvakrát zatriasť a zapne sa baterka

Aj vy ste už hľadali kľúčovú dierku pri nefungujúcom svetle na chodbe? Baterku v telefóne Motorola Moto X4 zapnete zvislým dvojitým potrasením smartfónu. A rovnako rýchlo ju aj vypnete.

3. Dvakrát otočte zápästím a zapne sa fotoaparát

Mokré prsty alebo rukavice, prípadne veľa úkonov potrebných na zapnutie fotoaparátu smartfónu vás môžu pripraviť o zachytenie momentu, ktorý chcete odfotiť. Fotoaparát Motoroly Moto X4 zapnete rýchlym dvojitým otočením zápästia. Takým istým úkonom prepínate medzi predným a zadným fotoaparátom.

4. Ovládanie jednou rukou

V dnešnej dobe veľkých displejov je ovládanie telefónu jednou rukou niekedy takmer nemožné. Pri Motorole Moto X4 si môžete displej zmenšiť jednuchým postiahnutím prsta smerom nadol buď z pravého alebo ľavého rohu.

Smartfón Motorola Moto X4 ponúka oveľa viac zlepšovákov: má dvojitý zadný fotoaparát, je odolný voči vode a má výkonný procesor. Viac o tejto novinke sa môžete dočítať v e-shope

S akýmkoľvek paušálom od O2 môžete mať tento smartfón na začiatok len za 2 €.

Motorola

Spoločnosť Motorola sa snaží vymýšľať, vytvárať a dodávať tie najlepšie mobilné zariadenia, ktoré zlepšujú životy miliónov ľudí. Motorola vytvorila odvetvie mobilných komunikácií. Vynašla väčšinu protokolov a technológií, ktoré umožňujú mobilnú komunikáciu vrátane prvého mobilného telefónu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Dve hodiny vo vode a hodinu na suchu. Motorola Moto X4 prežila tréning akvabel

Pozrite sa, ako to vyzerá, keď telefón Motorola Moto X4 skončí v bazéne s akvabelami.

Nora Szauder je jednou zo slovenských tréneriek reprezentačných družstiev synchronizovaného plávania. Bežne počas sezóny reprezentujú Slovensko v okolitých krajinách a každoročne sa snažia o účasť na vrcholnej súťaži, ktorou je Synchronized Swimming Mediterranean Cup, tzv. Comen Cup.

Fotografia fotená telefónom Motorola Moto X4

Staršie reprezentačné družstvá sa pravidelne zúčastňujú vrcholných európskych a svetových súťaží vo svojej kategórii. V rokoch 2000, 2004 a aj v roku 2016 sa slovenské akvabely v párovej disciplíne kvalifikovali aj na olympijské hry.

Hľadáte telefón, ktorý s vami v zdraví prečká dovolenku? Motorola Moto X4 si vás získa nielen svojou vodovzdornosťou. Viac informácií.

Zašli sme za reprezentačným družstvom slovenských akvabel a zisťovali sme, koľko úsilia vyžaduje tento šport a či vodovzdorný telefón Motorola Moto X4 zvládne tréning akvabel. Nielen odpovede trénerky Nory, ale aj telefón prekvapili.

Dlhonohé, ohybné a s dobrou vznášanlivosťou

Deti trávia tréningom veľa času, aj pri tomto športe je však mimoriadne dôležitá predispozícia. “Výhodu majú dlhonohé, ohybné, s dobrou vznášanlivosťou,” hodnotí trénerka Nora.

Akvabely trénujú 6-krát do týždňa, 2 hodiny vo vode a 1 hodinu na suchu, pričom so synchronizovaným plávaním je dobré začať čo najskôr.

Fotografie fotené telefónom Motorola Moto X4

„Zvyčajne od 5 alebo 6 rokov, ak majú deti za sebou gymnastickú alebo baletnú prípravu dá sa začať ešte aj v 10 či 11 rokoch. Deti, čo začnú neskôr, už sa tomuto športu venujú len rekreačne, keďže technicky už nestíhajú dobehnúť svojich rovesníkov,” vysvetľuje trenérka Nora. Dôležité je, aby už pri nábore vedeli samostatne preplávať 25 m.

Keď sa spomínajú deti, nemyslia sa len dievčatá, ale aj chlapci. „Od roku 2015 sa na majstrovstvách sveta súťaží aj v zmiešaných pároch, ktorý tvorí muž so ženou podobne ako v tanečných pároch alebo v krasokorčuľovaní. Čiže akvabelou či skôr akvabelákom alebo krasoplavcom sa môže stať aj chlapec,” dopĺňa.

Nie je to len o vode

Okrem plávania majú akvabely aj gymnastickú prípravu v telocvični, chodia behať a každá tímová zostava sa nacvičuje aj na suchu. Väčšinu choreografií reprezentačných družstiev vymýšľa trénerka Nora. Aby vo vode dobre počuli hudbu, používajú pri svojich tréningoch špeciálne podvodné reproduktory. Nácvik každej zostavy zahŕňa rozrátavanie hudby na doby, vďaka čomu dokážu dodržať konkrétne tempo aj v prípade drobných technických výpadkov.

„Veľmi ale pomáha, keď sú zverenci kreatívni a sami navrhujú prvky do zostáv. Dôležité je, aby im sadla hudba,” dopĺňa Nora. „Všetko úsilie každého trénera ale aj tak závisí od prístupu samotných zverenkýň a ich rodičov,” dodáva.

Šport s limitmi

Pri synchronizovanom plávaní existuje hneď niekoľko zostáv, v ktorých môžu akvabely vystupovať. „Máme sólové zostavy (1 pretekár), párové zostavy (2 pretekári), tímové zostavy (8 pretekárov) a kombinované zostavy (10 pretekárov). V technických zostavách sú predpísané technické prvky, ktoré musí daná zostava obsahovať, ako aj ich poradie, čo nácvik týchto zostáv, samozrejme, sťažuje,” hodnotí Nora.

Ani synchronizované plávanie však nepatrí k športom, ktoré by obchádzali zranenia. Tými najčastejšími sú zlomeniny prstov na nohách. Pravidelné tréningy však deťom prinášajú predovšetkým veľa pozitívneho. „Pravidelné trénovanie prispieva u detí k posilňovaniu ich imunity a otužilosti. Rôzne zápaly alebo choroby sa pri tomto športe nevyskytujú častejšie ako pri deťoch, ktoré robia iné typy športov,” objasňuje sympatické trenérka.

Tento divácky obľúbený šport však na Slovensku zápasí so slabou dostupnosťou vhodných bazénov. To je dôvod, prečo v súčasnosti aktívne fungujú kluby iba v Bratislave a jej okolí.

Selfie akvabel

Fotografia fotená telefónom Motorola Moto X4

Náš príchod mierne otriasol disciplínou tréningu. Smartfón Motorola Moto X4 sa dostal do rúk slovenských mladších junioriek a tie ho nijako nešetrili. Aj napriek mnohým ponorom a neustálemu namáčaniu telefón fotenie zvládol na výbornú a pekne zachytil tréning akvabel aj pod vodou.

Chcete získať Motorolu Moto X4 a vytvoriť si originálne fotky aj pod vodu? S akýmkoľvek paušálom od O2 ho teraz získate na začiatok iba za 2 €.

Motorola

Spoločnosť Motorola sa snaží vymýšľať, vytvárať a dodávať tie najlepšie mobilné zariadenia, ktoré zlepšujú životy miliónov ľudí. Motorola vytvorila odvetvie mobilných komunikácií. Vynašla väčšinu protokolov a technológií, ktoré umožňujú mobilnú komunikáciu vrátane prvého mobilného telefónu.


Férová nadácia O2 podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú hodnoty slobody a demokracie

Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie podporí O2 neziskové organizácie, firmy aj jednotlivcov, ktorí sprítomňujú odkaz Novembra 89.

Grantový program Sloboda nie je samozrejmosť, prostredníctvom ktorého si Férová nadácia O2 pripomenie 30. výročie Nežnej revolúcie, pozná svojich víťazov. Nadácia podporila 13 kreatívnych projektov, ktorých hlavným cieľom je rôznou formou mladej generácii pretlmočiť hodnotu slobody a demokracie, a to celkovou sumou takmer 40 000 €.

„Prišlo nám okolo 120 ambicióznych projektov, ktoré správna rada posudzovala z viacerých hľadísk. Predovšetkým nás zaujímala ich kreativita a inovatívnosť nápadu, forma a miera rozpracovanosti, udržateľnosť a v neposlednom rade aj to, či má potenciál zaujať mladú cieľovú skupinu,“ hovorí šéfka komunikácie O2 Tereza Molnár.

Podporené projekty riešia tému slobody z rôznych pohľadov a v rozličných formách. Nájdete medzi nimi projekty z oblasti vzdelávania a médií, občianskeho aktivizmu, literatúry, divadelnej a filmovej tvorby, ale aj počítačových hier či virtuálnej reality, ktoré sú dnešným mladým najbližšie.

„Úroveň a kvalita projektov bola skutočne vysoká. Sme radi, že neziskovým organizáciám a občianskym iniciatívam, ale aj značkám a jednotlivcom záleží na tom, aby sa na relatívne nedávne historické momenty nezabudlo a aby sme aj mladú generáciu naučili vážiť si hodnoty, ktoré sa jej zdajú už prirodzené a možno každodenné,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Túto potrebu si ako značka s názorom uvedomujeme už niekoľko rokov, a preto sa jej systematicky venujeme,“ dopĺňa.

Pozrite si prehľad podporených projektov v rámci grantu Sloboda nie je samozrejmosť:

Združenie priateľov Denníka N (30 rokov Novembra)

Podpora vydania vzdelávacích magazínov podľa požiadaviek učiteľov a ich distribúcia na spolupracujúce stredné a základné školy po celom Slovensku.

Výška podpory: 4 000 €

OZ TRAKT (Festival svetla a tieňa)

Ide o umelecké interaktívne dielo, ktoré pripomenie hodnotu slobody počas Festivalu svetla a tieňa v Banskej Bystrici a v Trnave.

Výška podpory: 3 500 €

Slovenská národná galéria (1989 – 2019)

Digitálny projekt SNG, ktorý priblíži udalosti roku 1989 vizuálnej stránky. Tému budú ilustrovať plagáty, letáky, audio-vizuálne materiály, ukážky z časopisov, novín a iných publikácií, ale aj umelecké diela (najmä fotografie) reflektujúce toto obdobie.

Výška podpory: 4 000 €

Ansámbel nepravidelného divadla, n. o. (AND, n. o.: INVENTÚRA REVOLÚCIE)

Ide o 5 originálnych multižánrových eventov na podporu vzťahu súčasnej generácie mladých k slobodnej občianskej spoločnosti v centre Banskej Štiavnice, ktoré sa uskutočnia počas 4. ročníka Festivalu AMPLIÓN.

Výška podpory: 1 500 €

Zmudri, o. z.

Videokurz o novodobých dejinách Slovenska a jeho časť o Nežnej revolúcii – o tom, čo priniesla, čo zmenila a aký je jej presah do súčasnosti. Kurz bude súčasťou online vzdelávacej platformy Zmudri.sk.

Výška podpory: 1 500 €

November89, o. z.

Vydanie interaktívnej publikácie, ktorá sprostredkuje emóciu obdobia Novembra 89 z pohľadu vtedajších študentských protagonistov, ktorí boli v danom období verejne aktívni.

Výška podpory: 4 000 €

OZ UNIVERZÁL

Festival Revolúcia bez konca s výstavou hesiel aj plagátov sprítomní študentom Filozofickej fakulty Univerzity Komenského praktiky totalitného režimu prostredníctvom dopredu známeho scenára. Súčasťou festivalu bude divadelné predstavenie aj verejné čítanie.

Výška podpory: 3 000 €

Post Bellum SK (’89)

Organizácia vytvorí 5 krátkych dokumentárnych filmov so svedectvami pamätníkov, ktoré budú doplnené o metodiky pre pedagógov.

Výška podpory: 3 000 €

Peter Bacilek (V_elvet R_evolution)

Projekt V_elvet R_evolution je náhľad do života ľudí v dňoch tesne pred revolúciou a krátko po nej prostredníctvom socialistického bytu, ktorý je realizovaný vo virtuálnej realite.

Výška podpory: 4 000 €

Asociácia Divadelná Nitra (Radosť z podôb slobody)

Férová nadácia O2 podporí 28. ročník festivalu Divadelná Nitra s podtitulom Podoby slobody / Faces of Freedom.

Výška podpory: 1 000 €

Force Majeure (Iná Nežná: Čo nebolo a/alebo mohlo byť)

Ide o antológiu poviedok rôznych žánrov – sci-fi, urbánna fantasy či alternatívna história, ktoré vychádzajú z udalostí 17. novembra 1989.

Výška podpory: 2 000 €

Film generácia, o. z. (Spýtaj sa vašich ’89)

Združenie vytvorí ilustrovaný záznam výpovedí tzv. oral history a spomienok obyčajných ľudí na 17. november 1989 vo filmovej podobe.

Výška podpory: 4 000 €

Roman Lipka (Vivat 89)

Počítačová hra, ktorá sa odohráva v taxíku v novembri 1989 a využíva príbehy hrdinov spod tribún z kampane Tváre slobody, prostredníctvom ktorej si spoločnosť O2 pripomenula November ’89 v roku 2018.

Výška podpory: 2 000 €

Viac informácií o aktivitách Férovej nadácie O2 nájdete na tomto mieste.


Čo všetko ovláda umelá inteligencia vo vašom smartfóne?

Čítaj viac

Férová nadácia O2 podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú hodnoty slobody a demokracie

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac