Ukážte svoju hravú stránku a vyhrajte nový smartfón Realme 5 Pro

Napíšte nám, čo sa najradšej hráte a môžete vyhrať vynikajúci smartfón, ktorý je ideálny aj na hry.

Spoliehate sa pri výbere smartfónu na overené značky alebo sa naopak nebojíte experimentovať a skúšať novinky? Máme pre vás možnosť zoznámiť sa s novou značkou Realme.

Hoci možno smartfóny od Realme nepoznáte, spoločnosť je už skúseným hráčom a obľúbenou značkou v mnohých krajinách. V Indii napríklad drží Realme rekord, keď sa za 3 dni predalo cez milión zariadení.

Smartfón Realme 5 Pro testoval aj náš kolega, ktorého tento pre nás neznámy telefón veľmi príjemne prekvapil a považuje ho za vynikajúcu voľbu pre každého, kto hľadá plnohodnotný moderný smartfón. Prečítajte si našu recenziu na tomto odkaze.

Vlastnosti Realme 5 Pro ho tiež predurčujú ako vhodnú voľbu pre fanúšikov hier. V Sóde sme si pre vás pripravili jednoduchú súťaž s hernou tematikou, v rámci ktorej môžete tento smartfón vyhrať.

Čo môžete získať

Zo všetkých súťažiacich vyžrebujeme jedného výhercu, ktorý získa smartfón Realme 5 Pro 128 GB.

Ako na to

Na zapojenie do súťaže postačí, keď sa s nami podelíte, akú hru sa hrávate najradšej. Môže ísť o hru na mobil, počítačovú, respektíve konzolovú hru alebo aj staré dobré karty či inú stolovú hru.

Odpoveď napíšte do pripraveného formulára a uveďte svoje kontaktné údaje.

Aby ste sa do súťaže mohli zapojiť, musíte spĺňať aj nasledujúce podmienky:

    • Musíte byť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 15 rokov.
    • Musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

Ďakujeme za záujem. Súťaž sme už ukončili. Výhercovi gratulujeme.

Odpovede posielajte do nedele 19. apríla 2020. V pondelok 20. apríla 2020 spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme 1 výhercu, ktorého budeme o spôsobe odovzdania výhry informovať prostredníctvom e-mailu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Realme 5 Pro je nečakané prekvapenie, ktoré poteší fanúšikov hier

Menej známa značka Realme prichádza na Slovensko s vynikajúcim smartfónom.

Značka Realme nemusí byť všetkým známa. Nie je sa čo diviť, na európsky trh vstúpila len nedávno, v máji 2019. Nejde však o žiadneho malého hráča, čínska spoločnosť už má za sebou úctyhodný rekord − v Indii za 3 dni predali milión zariadení. Víziou značky je tvorba zariadení, ktoré sú výkonné a zároveň štýlové, čo sa im bez pochýb darí, a dojem nepokazí ani veľmi priaznivá cenovka. 

Ako si mám chrániť citlivé údaje v smartfóne? Pozrite si naše bezpečnostné tipy

Realme 5 Pro má iskru

Na Slovensku sa čínsky výrobca rozhodol preraziť modelom Realme 5 Pro, ktorý je skutočným dizajnovým potešením a nedá sa zahanbiť ani výkonom. Model Sparking Blue, ktorý sa ku mne dostal, má skutočnú iskru. Lom svetla na zadnom kryte odhaľuje vzor, ktorý sa zmenou uhla mení. Zariadenie má elegantne zaoblené hrany a výborne sa drží v rukách.

Na zadnej strane nájdete štvoricu fotoaparátov, ktoré mierne vystupujú. Tento malý nedostatok však rieši silikónové puzdro, ktoré nájdete priamo v balení zariadenia. Na zadnej strane je umiestnený aj snímač odtlačkov prstov, a tak spoľahlivo ochránite svoje osobné údaje. Využiť ho môžete aj na dodatočné zabezpečenie vybraných aplikácií.

Štandardná fotografická výbava moderného smartfónu

Realme 5 Pro má až štyri fotoaparáty. Hlavný snímač je od známej spoločnosti Sony a má rozlíšenie 48 Mpx. Dokáže vytvoriť veľmi pekné zábery aj pri nižšej kvalite osvetlenia.

K dispozícii je aj širokouhlý 8 Mpx senzor so záberom až 119°. Kvarteto uzatvárajú dva 2 Mpx fotoaparáty, jeden ultra Macro na fotenie detailov a druhý na úpravu hĺbky záberu, ktorý využijete pri tvorbe fotoportrétov.

Predná selfie kamera s rozlíšením 16 Mpx robí ostré a detailné fotky. K ešte zaujímavejším selfie dopomôže výber rôznych filtrov alebo možností skrášlenia. Predná kamera v minimalistickom výreze displeja slúži aj na odomknutie zariadenia tvárou.

Výkon nie je len na papieri

Aj v oblasti výkonu zostáva Realme 5 Pro verný mottu výrobcu. Osemjadrový procesor zvláda aj náročnejšie aplikácie. Pri hraní 3D hier som nezaznamenal žiadne prehrievanie, obraz bol plynulý a nesekal. Realme 5 Pro sa vďaka tomu stane obľúbeným smartfónom mnohých „gamerov“.


Procesoru pri 128 GB verzií smartfónu sekunduje až 4 GB RAM. Realme 5 Pro preto zvládne aj viacero aplikácií naraz. Veľmi ma potešila funkcia obrazu v obraze. Vďaka nej môžete sledovať obľúbený seriál na HBO Go a zároveň  aj sociálne siete.

7 seriálov z ponuky HBO GO, ktoré teraz môžete sledovať zadarmo. Chcem vedieť viac

Zariadenie pracuje s operačným systémom Android 9 a s nadstavbou ColorOS 6. Režim šetrenia očí si vďaka tomu môžete nastaviť napríklad na monochromatické, teda čiernobiele zobrazenie.

Rýchle nabíjanie aj pri hraní hier

Veľkosť batérie je jedným z dôležitých faktorov pri výbere zariadenia. Realme 5 Pro nenecháva nič na náhodu. Napriek útlemu rozmeru má zariadenie k dispozícii viac ako 4 035 mAh batériu, ktorú nabijete ultra rýchlou nabíjačkou za niečo vyše hodiny.

Aj počas hrania hier je nabíjačka schopná nabiť batériu za hodinu o 43 %. Z tohto môžete ťažiť aj v prípade, že nie ste fanúšikom mobilných hier. Dlhá výdrž batérie zabezpečí, že sa na svojho spoločníka budete môcť spoľahnúť aj v náročnejších dňoch.

Veľké prekvapenie a vynikajúca voľba

Aj napriek neznámemu menu je Realme 5 Pro vynikajúca voľba. Od samého začiatku používania na mňa tento kúsok urobil dobrý dojem. Zaujímavý dizajn, vysoký výkon a priaznivá cenovka je tá najlepšia kombinácia, akú si môžete priať. Kvalitný fotoaparát, odolnosť proti vode a nadštandardné balenie zariadenia sú čerešničkou na torte.


Nového hráča na trhu Realme 5 Pro môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Osviežte si svoju smart výbavu: vybrali sme najvýhodnejšie zariadenia na prácu, fotenie, športovanie aj každodenné používanie

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac